Berneška velká (Branta canadensis) |
26.3., Břve |
27.03.2024 |
Husa velká (Anser anser) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
2.3., Strašov |
02.03.2024 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Husa malá (Anser erythropus) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
12. 1., CHO |
12.01.2024 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
28. 1., Milada |
18.03.2024 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1., BnO |
30.01.2024 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Polák velký (Aythya ferina) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
2. 1., PHA |
02.01.2024 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
25. 2., SUD |
26.02.2024 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
6. 3., PHA |
06.03.2024 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
4. 1., JES |
04.01.2024 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Lyska černá (Fulica atra) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
17. 3., Lačnov |
18.03.2024 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
4. 1., JES |
04.01.2024 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
6. 1., D11 |
06.01.2024 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
2.3., Horní Ředice |
02.03.2024 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
3.1., PHA |
04.01.2024 |
Straka obecná (Pica pica) |
2. 1., PHA |
02.01.2024 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
3.1., PHA |
03.01.2024 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
3.1., PHA |
03.01.2024 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
12. 1., Říčany |
12.01.2024 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
10.2. PHA |
10.02.2024 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
2.3., Vysoké Mýto |
02.03.2024 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
15.1., PHA |
16.01.2024 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
17.3., JES |
18.03.2024 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1. SUD první druh roku |
01.01.2024 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
2.3., Strašov |
02.03.2024 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
24.3., SUD (2 ex.) |
24.03.2024 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
4. 1., JES |
04.01.2024 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
23. 3., LIT |
23.03.2024 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
24. 3, POL |
24.03.2024 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |