Registrované druhy 2017

Druh Pozorovatel Poznámka
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek 5.1., Bezměrov, 2 ad.
  Vlastimil Dobeš
  Radek Holiš 3.4.2017-Chropyňský rybník
  Pavel Shromáždil 16.4. - Chropyňský rybník, Chropyně (KM,ZL)
  Jiří Šafránek 1. 5. - Chropyně KM
  Adolf Goebel
  Pavel Vojtěchovský 3.5.2017 - Chropyně
  Robert Doležal 8.7.2017 - M, Chropyně (KM, ZL)
  Martin Vavřík 13.06.2017 - Chropyně
  Filip Petřík 20.7., Chropyně
  Helena Doležalová
  Pavlína Jalůvková 19.8.2017, Chropyně
  Ondřej Boháč Chropyně 12.8.2017 - límcování
Berneška velká (Branta canadensis) Pavel Albert 3.1. řeka Otava, Písek (PI)
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Pavel Vojtěchovský 3.1.2017 - VDNM - střední
  Vlastimil Dobeš VDNM II,Pasohlávky
  Robert Doležal 21.1.2017 - 2 ex., Dolní Dunajovice (BV, JM), 25.2.2017 - VDNM II (BV, JM)
  Tomáš Baldrián 13.2. VDNM II, Pasohlávky
  Pavel Albert 18.2. VDNM ll (BV)
  Michal Staněk
  Jiří Šírek 22.3., 1 ex., Tovačov
  Jiří Šafránek 25. 3. - Věrovany OL
  Adolf Goebel
  Jáchym Tesařík 18.9.2017 Olšanský rybník; Praha
  Daniel Benák Olšanský rybník, Praha, 20. 9. 2017
  Václav John 21.9.2017 - 1 ex., Praha-Kunratice (A, A)
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Robert Doležal 21.1.2017 - Dolní Dunajovice (BV, JM), 18.2.2017 - 3 ex., Velké Pavlovice (BV, JM), 25.2.2017 - VDNM II (BV, JM)
  Jiří Šafránek 28. 1. - VDNM BV+BO
  Tomáš Baldrián 13.2. VDNM II, Pasohlávky
  Pavel Albert 18.2. Rakvice (BV)
  Vlastimil Dobeš Dubnany,HO
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Pavel Vojtěchovský 3.1.2017 - VDNM - dolní
  Vlastimil Dobeš Strachotín,BV
  Renata Hasilová D. Věstonice, 2x samice, 1x samec, 5/1/2017
  Evžen Petřík VDNM - Horní Věstonice 2.1.2017
  Tomáš Baldrián 15.1. VDNM III, D. Věstonice
  Vladimír Toman 14.1.2017, jezero Most (MO)
  Pavel Petřík VDNM, 18.1.2017
  Robert Doležal 21.1.2017 - VDNM II (BV, JM)
  Jiří Šafránek 28. 1. - VDNM BV+BO
  Jáchym Tesařík
  Martin Lazarovič
Volavka červená (Ardea purpurea) Adolf Goebel
  Jiří Šafránek 27. 5. - Lednice BV
  Jiří Šírek 29.5., 1 ex., Tovačov
  Filip Petřík 20.7., Nový rybník
  Tomáš Baldrián 6.8. Hodonín
  Pavel Shromáždil 9.8. - Doubravický rybník, Záhlinice (KM,ZL)
  Eliáš&Jan Vrhelovi
  Ondřej Boháč Nový rybník, Mikulov 20.7.2017
  Vlastimil Dobeš
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Jiří Šírek 26.7., Krčmaň
  Adolf Goebel
  Pavel Shromáždil 28.7. - pískovna Krčmaň, (PR,OL)
  Jiří Šafránek 28. 7. - Krčmaň OL
  Ondřej Boháč Krčmaň 26.7.2017
  Helena Doležalová 17.9. Strachotín
  Robert Doležal 17.9.2017 - VDNM III (BV, JM)
  Tomáš Baldrián 18.9. Dubňany
Jespák rezavý (Calidris canutus) Tomáš Baldrián 30.8. Strachotín
  Jáchym Tesařík 2.9.2017 Hodonínské rybníky
Jespák písečný (Calidris alba) Jiří Šafránek 24. 9. - Šakvice BV
  Adolf Goebel
  Tomáš Baldrián 24.9. Hodonín
  Jáchym Tesařík 30.9.2017 VD Nové Mlýny
  Pavel Shromáždil 24.9. - VDNM III, Strachotín
Břehouš rudý (Limosa lapponica) Jáchym Tesařík 4.11.2017 Sopřečský rybník
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Jáchym Tesařík
  Tomáš Baldrián 21.4. Mutěnice
  Libor Schröpfer 2. 5. Jivjany (DO)
  Bohuslav Petřík Hlohovec, 3. 5. 2017
  Jiří Šírek 26.7., Krčmaň
  Pavel Shromáždil 28.7. - pískovna Krčmaň (PR,OL)
  Ondřej Boháč Majetín 25.7.
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Lumír Vozábal
  Pavel Albert 18.5.
  Jiří Šafránek 20. 8. - Sedlec BV
  Tomáš Baldrián 20.8. Hodonín
  Robert Doležal 26.8.2017 - Nesyt (BV, JM)
  Helena Doležalová
  Jáchym Tesařík 2.9.2017 Hodonínské rybníky
  Adolf Goebel
  Pavel Shromáždil 24.9. - Nesyt
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) Tomáš Baldrián 26.5. Písečák
  Libor Schröpfer 15. 8. Tchořovice (ST)
  Jáchym Tesařík 30.9.2017 Hodonín
Výreček malý (Otus scops) Libor Schröpfer 12. 5. Plzeňsko
  Ondřej Boháč jižní Morava 25.5.2017
Linduška úhorní (Anthus campestris) Jiří Šírek 14.4., Tovačov, 1 ex.
  Jáchym Tesařík 30.4.2017 Rozkoš
  Pavel Vojtěchovský 12.5.2017 - Holešov/KM (Voj, Šaf, Kov)
  Jiří Šafránek 12. 5. - Holešov KM
  Vladimír Toman Prunéřov (CV)
  Adolf Goebel
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Jáchym Tesařík 19.8.2017 Sněžka
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Vlastimil Dobeš Martinka, Pálava
  Tomáš Baldrián 21.1. Mikulov
  Robert Doležal 4.2.2017 - Pálava (BV, JM)
  Daniel Benák Klentnice
  Martin Lazarovič
  Pavel Albert 18.2. Klentnice
  Helena Doležalová 19.11.