Jan Grünwald - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 28. 2. 2018
Husa polní (Anser fabalis) 2. 4. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) 29. 1. 2018
Husa velká (Anser anser) 29. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 10. 1. 2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) 18. 3. 2018
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 29. 1. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 12. 1. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) 27. 1. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) 10. 1. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 10. 1. 2018
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 29. 1. 2018
Čírka modrá (Anas querquedula) 18. 3. 2018
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 18. 3. 2018
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 31. 3. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 10. 1. 2018
Polák malý (Aythya nyroca) 18. 3. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 10. 1. 2018
Polák kaholka (Aythya marila) 29. 1. 2018
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 10. 1. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) 10. 1. 2018
Morčák malý (Mergellus albellus) 29. 1. 2018
Morčák prostřední (Mergus serrator) jezero Milada 27. 2. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) 27. 1. 2018
Jeřábek lesní (Bonasa bonasia) Šumava 16. 4. 2018
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) Šumava 16. 4. 2018
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) Šumava 16. 4. 2018
Orebice čukar (Alectoris chukar) 18. 3. 2018
Koroptev arabská (Ammoperdix heyi) 18. 3. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) 10. 1. 2018
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 18. 3. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 10. 1. 2018
Potáplice malá (Gavia stellata) 29. 1. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 10. 1. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 10. 1. 2018
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 31. 3. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 10. 1. 2018
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 18. 3. 2018
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 18. 3. 2018
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 18. 3. 2018
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 18. 3. 2018
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 18. 3. 2018
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 18. 3. 2018
Volavka bílá (Ardea alba) 29. 1. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 10. 1. 2018
Čáp černý (Ciconia nigra) 18. 3. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 18. 3. 2018
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Vrbenské rybníky 16. 4. 2018
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) 18. 3. 2018
Plameňák malý (Phoenicopterus minor) 18. 3. 2018
Luňák hnědý (Milvus migrans) 18. 3. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) 30. 3. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 29. 1. 2018
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) 18. 3. 2018
Moták pochop (Circus aeruginosus) 18. 3. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) 18. 3. 2018
Moták stepní (Circus macrourus) 18. 3. 2018
Moták lužní (Circus pygargus) Milovice 19. 4. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 26. 1. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 10. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) 10. 1. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) 10. 1. 2018
Orel stepní (Aquila nipalensis) 18. 3. 2018
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 2. 4. 2018
Poštolka jižní (Falco naumanni) 18. 3. 2018
Orel nejmenší (Aquila pennata) 18. 3. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 10. 1. 2018
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 3. 2. 2018
Raroh velký (Falco cherrug) 10. 1. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 3. 4. 2018
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 18. 3. 2018
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Žehuň 18. 4. 2018
Chřástal malý (Porzana parva) 18. 3. 2018
Chřástal nejmenší (Porzana pusilla) Žehuň 18. 4. 2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 10. 1. 2018
Lyska černá (Fulica atra) 10. 1. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) 7. 3. 2018
Drop hřívnatý (Chlamydotis macqueenii) 18. 3. 2018
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 18. 3. 2018
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 18. 3. 2018
Běhulík plavý (Cursorius cursor) 18. 3. 2018
Kulík říční (Charadrius dubius) 18. 3. 2018
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 18. 3. 2018
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) 18. 3. 2018
Kulík kaspický (Charadrius asiaticus) 18. 3. 2018
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 13. 2. 2018
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) 18. 3. 2018
Keptuška běloocasá (Vanellus leucurus) 18. 3. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 12. 2. 2018
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 18. 3. 2018
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 18. 3. 2018
Jespák šedý (Calidris temminckii) 18. 3. 2018
Jespák obecný (Calidris alpina) 18. 3. 2018
Jespák malý (Calidris minuta) 18. 3. 2018
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Žehuň 18. 4. 2018
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 18. 3. 2018
Bekasina větší (Gallinago media) Žehuň 22. 4. 2018
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Šumava 16. 4. 2018
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Jižní Čechy 16. 4. 2018
Břehouš rudý (Limosa lapponica) Nechranice 6. 5. 2018
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Dívčice 16. 4. 2018
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 10. 1. 2018
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 18. 3. 2018
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 18. 3. 2018
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 18. 3. 2018
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 18. 3. 2018
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 18. 3. 2018
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 18. 3. 2018
Racek bělooký (Larus leucophthalmus) 18. 3. 2018
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) Vrbenské rybníky 16. 4. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 10. 1. 2018
Racek tenkozobý (Larus genei) 18. 3. 2018
Racek bouřní (Larus canus) 10. 1. 2018
Racek žlutonohý (Larus fuscus) jezero Milada 27. 2. 2018
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 12. 1. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 10. 1. 2018
Racek středomořský (Larus michahellis) 17. 2. 2018
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Žehuň 22. 4. 2018
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) 18. 3. 2018
Rybák severní (Sterna sandvicensis) 18. 3. 2018
Rybák obecný (Sterna hirundo) rybník Olší 16. 4. 2018
Rybák černý (Chlidonias niger) VN Rozkoš 14. 5. 2018
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) VN Rozkoš 14. 5. 2018
Stepokur pruhovaný (Pterocles lichtensteinii) 18. 3. 2018
Stepokur korunkatý (Pterocles coronatus) 18. 3. 2018
Stepokur saharský (Pterocles senegallus) 18. 3. 2018
Stepokur písečný (Pterocles orientalis) 18. 3. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) 10. 1. 2018
Holub doupňák (Columba oenas) Šumava 16. 4. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 16. 3. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 10. 1. 2018
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Milovice 19. 4. 2018
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) 18. 3. 2018
Hrdlička kapská (Oena capensis) 18. 3. 2018
Alexandr malý (Psittacula krameri) 18. 3. 2018
Kukačka obecná (Cuculus canorus) rybník Olší 16. 4. 2018
Sova pálená (Tyto alba) Roudnicko 8. 5. 2018
Výr velký (Bubo bubo) Županovice 8. 4. 2018
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Šumava 16. 4. 2018
Sýček obecný (Athene noctua) 18. 3. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) 10. 1. 2018
Puštík bělavý (Strix uralensis) Šumava (Nové Údolí) 1. 5. 2018
Kalous pustovka (Asio flammeus) 27. 2. 2018
Kalous ušatý (Asio otus) 29. 1. 2018
Sýc rousný (Aegolius funereus) Brdy 10. 5. 2018
Lelek světlý (Caprimulgus aegyptius) 18. 3. 2018
Rorýs obecný (Apus apus) 18. 3. 2018
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) 18. 3. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 10. 1. 2018
Vlha proměnlivá (Merops orientalis) 18. 3. 2018
Dudek chocholatý (Upupa epops) 18. 3. 2018
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Ostrá 19. 4. 2018
Žluna šedá (Picus canus) Šumava 16. 4. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) 10. 1. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) 26. 1. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 10. 1. 2018
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 29. 1. 2018
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 10. 1. 2018
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 17. 2. 2018
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) 18. 3. 2018
Skřivan dudkovitý (Alaemon alaudipes) 18. 3. 2018
Kalandra dvouskvrnná (Melanocorypha bimaculata) 18. 3. 2018
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) 18. 3. 2018
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 10. 1. 2018
Skřivan lesní (Lullula arborea) 2. 4. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) 10. 1. 2018
Skřivan růžkatý (Eremophila bilopha) 18. 3. 2018
Břehule říční (Riparia riparia) 18. 3. 2018
Břehule hnědá (Ptyonoprogne fuligula) 18. 3. 2018
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 18. 3. 2018
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 18. 3. 2018
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 18. 3. 2018
Linduška úhorní (Anthus campestris) 18. 3. 2018
Linduška lesní (Anthus trivialis) Šumava 16. 4. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) 17. 2. 2018
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 18. 3. 2018
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10. 1. 2018
Konipas luční (Motacilla flava) 18. 3. 2018
Konipas citronový (Motacilla citreola) 18. 3. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) 10. 1. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) 10. 1. 2018
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) 18. 3. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 10. 1. 2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 10. 1. 2018
Pěvec ryšavý (Cercotrichas galactotes) 18. 3. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 10. 1. 2018
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Slatina 17. 4. 2018
Slavík modráček (Luscinia svecica) 18. 3. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 22. 1. 2018
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 18. 3. 2018
Skalníček černoocasý (Cercomela melanura) 18. 3. 2018
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 18. 3. 2018
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 18. 3. 2018
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) 18. 3. 2018
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 18. 3. 2018
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) 18. 3. 2018
Bělořit pouštní (Oenanthe deserti) 18. 3. 2018
Bělořit černohřbetý (Oenanthe lugens) 18. 3. 2018
Bělořit kápový (Oenanthe monacha) 18. 3. 2018
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) 18. 3. 2018
Skalník modrý (Monticola solitarius) 18. 3. 2018
Kos horský (Turdus torquatus) Šumava 16. 4. 2018
Kos černý (Turdus merula) 10. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 10. 1. 2018
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 16. 3. 2018
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 30. 3. 2018
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 10. 1. 2018
Prinie obecná (Prinia gracilis) 18. 3. 2018
Prinie křovinná (Scotocerca inquieta) 18. 3. 2018
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) V pískovně 21. 4. 2018
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Týnecké mokřiny 6. 5. 2018
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 18. 3. 2018
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) 18. 3. 2018
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Roudnicko 6. 5. 2018
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 18. 3. 2018
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Praha, V pískovně 6. 5. 2018
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 18. 3. 2018
Rákosník hlučnohlasý (Acrocephalus stentoreus) 18. 3. 2018
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Slatina 6. 5. 2018
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) 18. 3. 2018
Pěnice turecká (Sylvia ruppelli) 18. 3. 2018
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Milovice 6. 5. 2018
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 18. 3. 2018
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) jižní Čechy 16. 4. 2018
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Úvaly 4. 5. 2018
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 18. 3. 2018
Budníček balkánský (Phylloscopus orientalis) 18. 3. 2018
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Šumava 16. 4. 2018
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 18. 3. 2018
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 1. 4. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) 12. 1. 2018
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 30. 3. 2018
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Úvaly 19. 5. 2018
Lejsek malý (Ficedula parva) 8. 5. 2018
Lejsek černokrký (Ficedula semitorquata) 18. 3. 2018
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) jižní Čechy 16. 4. 2018
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Petřín 11. 4. 2018
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 10. 1. 2018
Timálie šedá (Turdoides squamiceps) 18. 3. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 10. 1. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 10. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) 10. 1. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 10. 1. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 10. 1. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) 10. 1. 2018
Sýkora lužní (Poecile montanus) 10. 1. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) 10. 1. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 25. 3. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 10. 1. 2018
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) rybník Olší 16. 4. 2018
Strdimil palestinský (Nectarinia osea) 18. 3. 2018
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Nechranice 6. 5. 2018
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Milovice 19. 4. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 10. 1. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 10. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) 10. 1. 2018
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 25. 3. 2018
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 7. 2. 2018
Kavka obecná (Corvus monedula) 10. 1. 2018
Vrána domácí (Corvus splendens) 18. 3. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) 10. 1. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) 10. 1. 2018
Vrána černá (Corvus corone) 10. 1. 2018
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) 18. 3. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) 22. 1. 2018
Krkavec krátkoocasý (Corvus rhipidurus) 18. 3. 2018
Špaček Tristramův (Onychognathus tristramii) 18. 3. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 29. 1. 2018
Majna obecná (Acridotheres tristis) 18. 3. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) 12. 1. 2018
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) 18. 3. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) 10. 1. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 10. 1. 2018
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 10. 1. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 10. 1. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) 10. 1. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 10. 1. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) 10. 1. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) 10. 1. 2018
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 10. 1. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 10. 1. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 10. 1. 2018
Hýl pouštní (Bucanetes githaginea) 18. 3. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 10. 1. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 10. 1. 2018
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 29. 1. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 10. 1. 2018
Strnad pruhovaný (Emberiza striolata) 18. 3. 2018
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Dománovice 14. 5. 2018
Strnad šedokrký (Emberiza caesia) 18. 3. 2018
Strnad luční (Emberiza calandra) 17. 2. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 10. 1. 2018