Jiří Šafránek - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 10. 6. 2012
Labuť malá (Cygnus columbianus) 24. 2. 2001 – 16 ad, 4 juv. Šumvald, OL-OL (Šaf, Svo, Džu, Kou, Krá) – FK 25/2001 10. 6. 2012
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 4. 2. 1989 – 1 ex. Napajedla, ZL-ZL (Šaf, Pol); 14. 4. 2002 – 1 ad. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Goe, Něm); 2006 – 1x, 2007 – 4x, 2008 – 1x 10. 6. 2012
Husa polní (Anser fabalis) 10. 6. 2012
Husa běločelá (Anser albifrons) 10. 6. 2012
Husa malá (Anser erythropus) 28. 12. 2012 - 2 ad., 5 imm. Drnholec, BV-JM (Klub300) - FK 38/2013 29. 12. 2012
Husa velká (Anser anser) 10. 6. 2012
Berneška velká (Branta canadensis) 24.3.2010 - Tovačov, PR-OL (Goe, Luč, Voj) 10. 6. 2012
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 2004 – 2x; 28. 12. 2008 - 2 ex. Drnholec BV-JM (Šaf, Foj, Luč, Nez, SvoPL, VidJAJ, VojPS, Nach) 10. 6. 2012
Berneška tmavá (Branta bernicla) 13. 2. 2016 - 1 ex. Dubňany HO-JM 14. 2. 2016
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 29.1.2011 - 1 ex., Drnholec BV-JM (Šaf, Goe, Luč, Dol, Kop, Gri, Gaz, Zav) 10. 6. 2012
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 14. 4. 2002 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Pol, Goe, Něm ad.); 20. 4. 2002 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Pol, Luč); 1. 6. 2002 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Pol, Goe) 10. 6. 2012
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 22. 3. 2009 - 1 M Hulínská štěrkovna, KM-ZL 10. 6. 2012
Husice liščí (Tadorna tadorna) 29.3.2009 - 1 ex. Tovačov, PR-OL 10. 6. 2012
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 10. 6. 2012
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 2001 – 2x, 2003 – 2x, 2006 – 4x, 2007 – 3x 10. 6. 2012
Kopřivka obecná (Anas strepera) 10. 6. 2012
Čírka obecná (Anas crecca) 10. 6. 2012
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 10. 6. 2012
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 10. 6. 2012
Čírka modrá (Anas querquedula) 10. 6. 2012
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 10. 6. 2012
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 10. 6. 2012
Polák velký (Aythya ferina) 10. 6. 2012
Polák malý (Aythya nyroca) 1990 – 1x, 2006 – 1x, 2007 – 8x 10. 6. 2012
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 10. 6. 2012
Polák kaholka (Aythya marila) 1990 – 3x, 2002 – 1x, 2006 – 4x, 2007 – 7x 10. 6. 2012
Kajka mořská (Somateria mollissima) 5.6.2011 - Ostrožská n.V., UH-ZL (Goe, Svo, Nez) 10. 6. 2012
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 17. 11. 2007 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Dol); 24. 11. 2007 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, SvoPL, Nov, VidJA, Duf); 31. 12. 2007 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Luč) 10. 6. 2012
Turpan černý (Melanitta nigra) 12.11.2009 - 2 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Voj) 10. 6. 2012
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 1990 – 3x, 2001 – 1x, 2006 – 3x, 2007 – 13x 10. 6. 2012
Hohol severní (Bucephala clangula) 10. 6. 2012
Morčák malý (Mergellus albellus) 10. 6. 2012
Morčák prostřední (Mergus serrator) 10. 6. 2012
Morčák velký (Mergus merganser) 10. 6. 2012
Jeřábek lesní (Bonasa bonasia) 19. 7. 2012 - 2 ex. Vernířovice, SU-OL 21. 7. 2012
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 16. 4. 2015 - 10 ex. Moldava, TE-UL 16. 4. 2016
Koroptev polní (Perdix perdix) 10. 6. 2012
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 10. 6. 2012
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 10. 6. 2012
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 10. 6. 2012
Potáplice malá (Gavia stellata) 1991 – 1x, 2006 – 1x, 2007 – 4x 10. 6. 2012
Potáplice severní (Gavia arctica) 1990 - 2x, 1991 - 1x, 2006 - 3x, 2007 - 8x 10. 6. 2012
Potáplice lední (Gavia immer) 25. 1. 2010 - 1 juv. Slezská Harta, BR-MS (Goe, Pol, Luč, Voj, Mou) - FK 09/2010 10. 6. 2012
Potáplice žlutozobá (Gavia adamsii) 31. 12. 2012 - 1 ex. VDNM, BV-JM - FK ? 31. 12. 2012
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 10. 6. 2012
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 10. 6. 2012
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 1992 – 1x, 2002 – 1x, 2007 – 3x, 2008 – 1x 10. 6. 2012
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 12. 5. 2007 – 1 ad. Chropyně, KM-ZL (Šaf, Klv) – FK 28/2007 10. 6. 2012
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 10. 6. 2012
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 10. 6. 2012
Kormorán malý (Phalacrocorax pygmeus) 2. 8. 2009 - 1 juv. Prostřední rybník, BV-JM (Šaf, GoeAA) - FK 28/2009 10. 6. 2012
Bukač velký (Botaurus stellaris) 1. 6. 2002 – 1 ex. hlas Tovačov, PR-OL (Šaf, Pol, Goe); 2007 10. 6. 2012
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 19. 5. 2001 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Pol, Luč) 10. 6. 2012
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 10. 6. 2012
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 20. 4. 2002 – 1 ex. Zahlinice, KM-ZL (Šaf, Pol, Luč) – FK 06/2004. . 7. - 1 ad. s.š. Němčický rybník, Záhlinice [KM] 10. 6. 2012
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 11. 4. - 1 ex. Záhlinice KM 11. 4. 2014
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 22. 5. 1990 – 2 ad. Tovačov, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Volavka bílá (Ardea alba) 10. 6. 2012
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 10. 6. 2012
Volavka červená (Ardea purpurea) 1. 6. 2002 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Pol); 17. 8. 2007 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Čáp černý (Ciconia nigra) 10. 6. 2012
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 10. 6. 2012
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 7. 5. 2013, 1 ex, Dub nad Moravou PR,OL - FK ? 25. 6. 2013
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 25. 5. 2008 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Goe, SvoPL) 10. 6. 2012
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 10. 6. 2012
Luňák hnědý (Milvus migrans) 10. 6. 2012
Luňák červený (Milvus milvus) 10. 6. 2012
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 10. 6. 2012
Moták pochop (Circus aeruginosus) 10. 6. 2012
Moták pilich (Circus cyaneus) 10. 6. 2012
Moták lužní (Circus pygargus) 7. 5. 2002 – 2M, 1F Božice, ZN-JM (Šaf, Kra, Pol) 10. 6. 2012
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 10. 6. 2012
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 10. 6. 2012
Káně lesní (Buteo buteo) 10. 6. 2012
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 9. 12. 2009 - 1 ex., Horní Benešov (Šaf, Goe, Voj, Jak) - FK 50/2009 10. 6. 2012
Káně rousná (Buteo lagopus) 10. 6. 2012
Orel křiklavý (Aquila pomarina) 14. 8. 2011 - 1 ex., Dub n. M. (Goe) 10. 6. 2012
Orel královský (Aquila heliaca) 19. 6. 2010, 1 ad. Rakvice, BV-JM (Šaf, Goe, SvoL) 10. 6. 2012
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 11. 6. 2016 - Přerovsko PR 12. 6. 2016
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 10. 6. 2012
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 10. 6. 2012
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 13. 6. 1992 – 1 M Horní Moštěnice, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 3. 3. 1991 - 1 ex. Horní Moštěnice, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 10. 6. 2012
Raroh velký (Falco cherrug) 2008 – 1x 10. 6. 2012
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 1991 – 1x, 2003 – 3x, 2004 – 1x, 2005 – 2x, 2006 – 2x, 2007 – 3x 10. 6. 2012
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 10. 6. 2012
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 4. 10. 2008 – 2 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Foj); 10. 10. 2008 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe) 10. 6. 2012
Chřástal malý (Porzana parva) 4. 10. 2008 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Foj) - FK 10. 6. 2012
Chřástal polní (Crex crex) 20. 6. 2002 – 5 vajec Vnorovy, HO-JM (Šaf); 23. 5. 2008 – 2 M Heřmanovice, BR-SM (Šaf, Goe, Nez, Koč) 10. 6. 2012
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 10. 6. 2012
Lyska černá (Fulica atra) 10. 6. 2012
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2006 – 3x, 2007 – 1x, 2008 – 1x 10. 6. 2012
Drop velký (Otis tarda) 9. 5. 1991 – 1 M Borotice, ZN-JM (Šaf, Džu, Svo, Mac) - FK 10. 6. 2012
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 25. 3. 2009 - 1 ex. Tovačov, PR-OL 10. 6. 2012
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 17. 5. 2009 – 1 pár, Tovačov PR-SM (Šaf, Goe, Foj) - FK 10. 6. 2012
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 19. 11. 1992 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Svo, Pol) 10. 6. 2012
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 11. 5. 1991 – 1 hnízdící pár Božice, ZN-JM (Šaf, Džu, Svo, Mac) – FK 14/91 10. 6. 2012
Kulík říční (Charadrius dubius) 10. 6. 2012
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 10. 5. 1992 – 2 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Gav, Luč, Lur); 13. 9. 1992 – 4 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Dou, Kou, Svo, Luč, Lur, Vla); 14. 4. 2001 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Pol, Kra, Luč) 10. 6. 2012
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) 13. 4. 2013 - 1 ex. Němčický rybník KM 15. 4. 2013
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 5.10. 2013 - 2 juv. pole u Němčic (KM) 3. 11. 2013
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 10. 6. 2012
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 10. 6. 2012
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) 11. 11. 2000 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Dou, Pol, Voj, Ada) - FK 48/2001 10. 6. 2012
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 10. 6. 2012
Jespák rezavý (Calidris canutus) 4. 5. 2003 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Dou, Zám, Abr) – FK 74/2003 10. 6. 2012
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 10. 6. 2012
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 27. 8. 2013 - 1 juv. Choryňské ryb. VS 27. 8. 2013
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 5. 8. 2010 - 1 ex. Ivaň, PV-OL (Voj) 10. 6. 2012
Jespák šedý (Calidris temminckii) 10. 6. 2012
Jespák písečný (Calidris alba) 13. 9. 1992 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Dou, Kou, Svo, Luč, Lur, Vla) 10. 6. 2012
Jespák obecný (Calidris alpina) 10. 6. 2012
Jespák malý (Calidris minuta) 10. 6. 2012
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) 21. 4. a 4. 5. 2013 - 1 ex. Němčický rybnik KM 21. 4. 2013
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 27. 3. 1990 – 1 ex. Prusy, PR-OL (Šaf, Gav); 22. 4. 1990 - 1 ex. Prusy, PR-OL (Šaf, Gav); 6. 5. 1990 - 1 ex. Prusy, PR-OL (Šaf); 22. 4. 2007 - 1 ex. Beňov, PR-OL (Šaf, Goe); 10. 10. 2008 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Šír) 10. 6. 2012
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 10. 6. 2012
Bekasina větší (Gallinago media) 10. 5. 1987 - 1 ex. Prusy, PR-OL (Šaf, Gav); 17. 5. 1987 - 1 ex. Prusy, PR-OL (Šaf); 23. 4. 2012 1 ex. Záhlinice, KM-ZL - FK 66/2012 10. 6. 2012
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 2. 5. 1980 – 1 ex. Horní Moštěnice, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 22. 3. 1981 - 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Gav); 1991 – 1x, 2001 – 2x, 2008 – 1x 10. 6. 2012
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 18. 8. 1990 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, ?); 25. 9. 1994 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (exkurze MOS) 10. 6. 2012
Koliha malá (Numenius phaeopus) 20. 4. 2008 – 4 ex. Troubky, PR-OL (Šaf, Šír); 26. 4. 2008 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, Nez, SvoPL, VidJA); 4. 5. 2008 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Koliha velká (Numenius arquata) 17. 6. 2000 – 1 ad., 1 pull. Vnorovy, HO-JM (Šaf, Mach); 20. 6. 2001 – 1 ad., 1 pull. Vnorovy, HO-JM (Šaf) 10. 6. 2012
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 10. 6. 2012
Vodouš malý (Xenus cinereus) 24. 5. 2015 - 1 ex. Hodonín HO-JM 24. 5. 2015
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 10. 6. 2012
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 10. 6. 2012
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 10. 6. 2012
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 5. 8. 2010 - 2 ex. Ivaň, PV-OL (Voj) - FK 10. 6. 2012
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 10. 6. 2012
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 10. 6. 2012
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 2. 8. 1990 - 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf); 6. 5. 2006 - 1 ex. Vsisko, OL-OL (Šaf, Goe, Nez) 10. 6. 2012
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 2. 11. 2013 - 1 ex. Hradecký rybník PR 3. 11. 2013
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 5. 9. 2010 - 2 ex. Dub nad Moravou, OL-OL (Goe) 10. 6. 2012
Chaluha pomořanská (Stercorarius pomarinus) 22. 12. 1994 - 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Pol, Dou, Vav, Šír, Luč) - FK 11/1994 13. 11. 2010 - 2 juv., VN Rozkoš, NA-KH (Šaf, Goe, Kač, Joh) - FK 62/2010 10. 7. 2016
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 9. 7. 2016 - 1 ad. Záhlinice, KM-ZL 10. 7. 2016
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 14. 4. 2002 - 1 ad. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Goe, Pol, Něm) 2007 – 3x, 2008 – 1x 10. 7. 2016
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 10. 6. 2012
Racek bouřní (Larus canus) 10. 6. 2012
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 4. 4. 1992 – 1 ad. Tovačov, PR-OL (Šaf, Dou, Luč) 2000 – 1x, 2003 – 1x, 2005 – 1x, 2007 – 1x, 2008 – 1x 10. 6. 2012
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 10. 6. 2012
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 10. 6. 2012
Racek středomořský (Larus michahellis) 2. 11. 2008 – 1 juv. Chropyně, KM-ZL (Šaf) 10. 6. 2012
Racek šedý (Larus hyperboreus) 28. 1. 2012 - 1 ex. Vltava, Praha, PHA-PHA (GoeA, LučD a další) - FK 08/2012 10. 6. 2012
Racek mořský (Larus marinus) 8. 1. - Ostrava OV 16. 1. 2017
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 11. 11. 2000 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Dou, Pol, Voj, Ada); – FK 50/2001 13. 11. 2007 – 1 juv. Přerov, PR-OL (Šaf) – FK 59/2007; 17. 11. 2007 – 1 juv. Tovačov, PR-OL (Šaf, Dol, Goe) – FK 45/2007 10. 6. 2012
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 10. 6. 2012
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 14. 4. 2001 – 1 ex. Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Pol, Kra, Luč, Ex.MOS); 25. 9. 2004 – 2 ex. VDNM II., BV-JM (Šaf, Goe, Šír); 12. 7. 2008 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Goe, VidJA) 10. 6. 2012
Rybák obecný (Sterna hirundo) 10. 6. 2012
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 17. 4. 2011 - 1 ex. Záhlinice, KM-ZL - FK 60/2011 10. 6. 2012
Rybák malý (Sternula albifrons) 14. 10. 2007 – 1 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Dou, Goe a další) - FK 24/2008 10. 6. 2012
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 2002 – 1x, 2007 – 2x 10. 6. 2012
Rybák černý (Chlidonias niger) 10. 6. 2012
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) 10. 6. 2012
Holub skalní/domácí (Columba livia) 10. 6. 2012
Holub doupňák (Columba oenas) 10. 6. 2012
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 10. 6. 2012
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 10. 6. 2012
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 10. 6. 2012
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 10. 6. 2012
Sova pálená (Tyto alba) 10. 6. 2012
Výreček malý (Otus scops) 23. 6. 2013 - 2-3 ex. Břeclavsko BV-JM 25. 6. 2013
Výr velký (Bubo bubo) 10. 6. 2012
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 22. 2. 2013 - 2 M Krumsín PV-OL 16. 4. 2017
Sýček obecný (Athene noctua) 9. 3. 1991 – 1 ex. Želatovice, PR-OL (Šaf, Džu, Svo) 10. 6. 2012
Puštík obecný (Strix aluco) 10. 6. 2012
Puštík bělavý (Strix uralensis) 15. 4. 2017 - 1ex. ..., PT-JČ 16. 4. 2017
Kalous pustovka (Asio flammeus) 10. 6. 2012
Kalous ušatý (Asio otus) 10. 6. 2012
Sýc rousný (Aegolius funereus) 1. 3. 2013 - 1 ex. Drahanská vrchovina, VY-JM 2. 3. 2013
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 6. 7. 2009 - 1 ex. Bzenecko, HO-JM (Šaf, Voj, VidJA, SvoPL) 10. 6. 2012
Rorýs obecný (Apus apus) 10. 6. 2012
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 10. 6. 2012
Vlha pestrá (Merops apiaster) 10. 6. 2003 – Přerov, PR-OL (Šaf) 2004 – 3x, 2006 – 4x, 2007 – 5x 10. 6. 2012
Dudek chocholatý (Upupa epops) 1990 – 1x, 1991 – 3x, 1999 – 1x, 2003 – 1x, 2005 – 2x, 2006 – 2x 10. 6. 2012
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 10. 6. 2012
Žluna šedá (Picus canus) 10. 6. 2012
Žluna zelená (Picus viridis) 10. 6. 2012
Datel černý (Dryocopus  martius) 10. 6. 2012
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 10. 6. 2012
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 10. 6. 2012
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 10. 6. 2012
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 10. 6. 2012
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 29. 6. 1991 – 1 F, 1 juv. Obřany, KM-ZL (Šaf, Svo, Kra) 10. 6. 2012
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 7. 7. 2011 - 2M, Chvalčov, KM-ZL (Svo) 10. 6. 2012
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 10. 6. 2012
Skřivan lesní (Lullula arborea) 26. 5. 2007 – 3 M Bzenec, HO-JM (Šaf, Šim, ex. ČSO) 10. 6. 2012
Skřivan polní (Alauda arvensis) 10. 6. 2012
Břehule říční (Riparia riparia) 10. 6. 2012
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 10. 6. 2012
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 10. 6. 2012
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 3, 5, 2013 - 1 ex. Kroměříž, KM-ZL 3. 5. 2013
Linduška úhorní (Anthus campestris) 12. 5. 1991 – 1 M Božice, ZN-JM (Šaf, Džu, Svo, Mac) * 23. 9. 2015 - Břest KM 10. 6. 2012
Linduška lesní (Anthus trivialis) 10. 6. 2012
Linduška luční (Anthus pratensis) 10. 6. 2012
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 5. 5. 1990 – 2 ex. Tovačov, PR-OL (Šaf, Dou, Hud) 10. 6. 2012
Linduška horská (Anthus spinoletta) 23. 5. 2008 – 1 ex. Vysoká hole, BR-SM (Šaf, Koč, Goe, Nez) 10. 6. 2012
Konipas luční (Motacilla flava) 10. 6. 2012
Konipas horský (Motacilla cinerea) 10. 6. 2012
Konipas bílý (Motacilla alba) 10. 6. 2012
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 10. 6. 2012
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 10. 6. 2012
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 10. 6. 2012
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 10. 6. 2012
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 27.12. 2013 - 2 ex. Soutěska BV 28. 12. 2013
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 10. 6. 2012
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 21. 5. 2017 - 1 zp. M Záhlinice KM 23. 5. 2017
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 10. 6. 2012
Slavík modráček (Luscinia svecica) 8. 4. 2007 – 1 M Záhlinice, KM-ZL (Šaf, Dol, ex. MOS) 10. 6. 2012
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 10. 6. 2012
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 10. 6. 2012
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 10. 6. 2012
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 10. 6. 2012
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 10. 6. 2012
Kos horský (Turdus torquatus) 23. 5. 2008 – 1 M Vysoká hole, BR-SM (Šaf, Koč, Goe, Nez) 10. 6. 2012
Kos černý (Turdus merula) 10. 6. 2012
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 10. 6. 2012
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 10. 6. 2012
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 10. 6. 2012
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 10. 6. 2012
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 10. 6. 2012
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 10. 6. 2012
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 12. 5. 1991 – 1 M Miroslav, BV-JM (Šaf, Džu, Svo, Mac) 10. 6. 2012
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 10. 6. 2012
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 10. 6. 2012
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 10. 6. 2012
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 10. 6. 2012
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 10. 6. 2012
Pěnice malá (Sylvia nana) 16. 11. 2013 - 1 ex. Tovačov / Věrovany PR/OL 10. 1. 2014
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 16. 5. 1992 – Roštění, KM-ZL (Šaf) 10. 6. 2012
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 10. 6. 2012
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 10. 6. 2012
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 10. 6. 2012
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 10. 6. 2012
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 26. 7. 2013 - 2 M Vernířovice SU 26. 7. 2013
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 10. 6. 2012
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 10. 6. 2012
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 10. 6. 2012
Králíček obecný (Regulus regulus) 10. 6. 2012
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 10. 6. 2012
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 10. 6. 2012
Lejsek malý (Ficedula parva) 16. 5. 2009 – 1 pár u hnízda, Chvalčov KM-JM (Šaf, Kra, Voj, exk. MOS) 10. 6. 2012
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 10. 6. 2012
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 10. 6. 2012
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 10. 6. 2012
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 10. 6. 2012
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 10. 6. 2012
Sýkora koňadra (Parus major) 10. 6. 2012
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 10. 6. 2012
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 10. 6. 2012
Sýkora babka (Poecile palustris) 10. 6. 2012
Sýkora lužní (Poecile montanus) 10. 6. 2012
Brhlík lesní (Sitta europaea) 10. 6. 2012
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 10. 3. 1990 – 1 ex. Klentnice, BV-JM (Šaf, Džu, Vav, Mac) - FK 11/93; 24. 2. 1991 – 1 ex. Klentnice, BV-JM (Šaf, Džu, Svo, Mac, Šme); 28. 12. 2007 – 1 ex. Soutěska, BV-JM (Šaf, Dol, Goe, Voj, Nez) - FK 27/92 10. 6. 2012
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 10. 6. 2012
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 10. 6. 2012
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 10. 6. 2012
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 10. 6. 2012
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 10. 6. 2012
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 10. 6. 2012
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 10. 6. 2012
Straka obecná (Pica pica) 10. 6. 2012
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 10. 6. 2012
Kavka obecná (Corvus monedula) 10. 6. 2012
Havran polní (Corvus frugilegus) 10. 6. 2012
Vrána šedá (Corvus cornix) 10. 6. 2012
Vrána černá (Corvus corone) 10. 6. 2012
Krkavec velký (Corvus corax) 10. 6. 2012
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 10. 6. 2012
Vrabec domácí (Passer domesticus) 10. 6. 2012
Vrabec polní (Passer montanus) 10. 6. 2012
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 10. 6. 2012
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 10. 6. 2012
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 10. 6. 2012
Zvonek zelený (Chloris chloris) 10. 6. 2012
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 10. 6. 2012
Čížek lesní (Spinus spinus) 10. 6. 2012
Konopka obecná (Linaria cannabina) 10. 6. 2012
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 2005 – 2x, 2007 – 1x 10. 6. 2012
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 29. 8. - Ovčárna BR-SM 30. 8. 2015
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 28. 2. 1986 – Přerov, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 10. 6. 2012
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 29. 5. 1994 – 3 M Hustopeče, PR-OL (Šaf, Svo, Gav) 10. 6. 2012
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 10. 6. 2012
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 10. 6. 2012
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 7. 3. 2014 - 1 ex. Břest KM-ZL 7. 3. 2014
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 10. 6. 2012
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 3.7.2010 - 1M, Opavsko, OP-MS (Šaf, Goe, Svo) 10. 6. 2012
Strnad luční (Emberiza calandra) 23. 6. 2001 – 2 M Pouzdřany, BV-JM (Šaf, Pol, Goe, Luč, Kač, Han, Voj, ex. MOS); 2. 6. 2002 – 4 M Horní Moštěnice, PR-OL (Šaf) 10. 6. 2012
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 10. 6. 2012
Strnad malinký (Emberiza pusilla) 18. 12. 2016 - 1 ex. Citov, PR-OL 19. 12. 2016