Bohuslav Petřík - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Záhlinice, 3. 5. 2015 3. 5. 2015
Husa polní (Anser fabalis) Trnové Pole, 20. 11. 2015 20. 11. 2015
Husa běločelá (Anser albifrons) VDNM, střední nádrž, 8. 1. 2016 8. 1. 2016
Husa velká (Anser anser) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Tovačov, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Husice liščí (Tadorna tadorna) Mutěnice, 26. 4. 2014 5. 4. 2015
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) VDNM, Šakvice, 13. 12. 2015 13. 12. 2015
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Brno, Jundrov, 10. 1. 2016 26. 4. 2016
Kopřivka obecná (Anas strepera) 14. 4. 2015, Mutěnice 14. 4. 2015
Čírka obecná (Anas crecca) Šakvice, 8. 1. 2016 8. 1. 2016
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Nesyt, 19. 3. 2016 19. 3. 2016
Čírka modrá (Anas querquedula) Tovačov, 24. 4. 2015 24. 4. 2015
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Nesyt, 20. 9. 2015 20. 9. 2015
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Polák velký (Aythya ferina) Mutěnice, 26. 4. 2014 5. 4. 2015
Polák malý (Aythya nyroca) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Polák kaholka (Aythya marila) VDNM, střední nádrž, 8. 1. 2016 8. 1. 2016
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Brněnská přehrada, 20. 11. 2016 20. 11. 2016
Hohol severní (Bucephala clangula) VDNM, Šakvice, 13. 12. 2015 13. 12. 2015
Morčák malý (Mergellus albellus) VDNM, Dolní Věstonice, 13. 12. 2015 13. 12. 2015
Morčák velký (Mergus merganser) VDNM, střední nádrž, 8. 1. 2016 8. 1. 2016
Koroptev polní (Perdix perdix) Pohořelice, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Brno, 1. 6. 2017 2. 6. 2017
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Potáplice severní (Gavia arctica) VDNM, Šakvice, 13. 12. 2015 13. 12. 2015
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Vrkoč, 11. 3. 2015 11. 4. 2015
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Mutěnice, 28. 3. 2014 5. 4. 2015
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 14. 4. 2015, Mutěnice 14. 4. 2015
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Záhlinice, 26. 4. 2015 26. 4. 2015
Volavka bílá (Ardea alba) Mutěnice, 9. 4. 2014 5. 4. 2015
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Čáp černý (Ciconia nigra) Starý rybník, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Mutěnice, 28. 3. 2014 5. 4. 2015
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Budkovice, 2013 5. 4. 2015
Luňák červený (Milvus milvus) Vrkoč, 11. 3. 2015 11. 4. 2015
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Vrkoč, 11. 3. 2015 11. 4. 2015
Moták pochop (Circus aeruginosus) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Moták pilich (Circus cyaneus) Trnové Pole, 20. 11. 2015 20. 11. 2015
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Špindlerův Mlýn, 7. 8. 2016 11. 8. 2016
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Pálava, 20. 11. 2015 20. 11. 2015
Káně lesní (Buteo buteo) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Příkazy, 29. 9. 2015 29. 9. 2015
Káně rousná (Buteo lagopus) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Orel královský (Aquila heliaca) Nesyt, 26. 3. 2016 26. 3. 2016
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Jiříkovice, 24. 4. 2016 26. 4. 2016
Raroh velký (Falco cherrug) Borotice, 4. 4. 2017 5. 4. 2017
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Záhlinice, 3. 5. 2015 3. 5. 2015
Lyska černá (Fulica atra) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Mutěnice, 28. 4. 2015 28. 4. 2015
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Záhlinice, 26. 4. 2015 26. 4. 2015
Kulík říční (Charadrius dubius) Starý rybník, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Strachotín, 28. 9. 2016 4. 10. 2016
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) Hlohovec, 23. 10. 2016 23. 10. 2016
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Starý rybník, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Záhlinice, 3. 5. 2015 3. 5. 2015
Jespák písečný (Calidris alba) Strachotín, 23. 9. 2016 23. 9. 2016
Jespák obecný (Calidris alpina) Strachotín, 28. 9. 2016 4. 10. 2016
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Křenovice, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Křenovice, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Koliha velká (Numenius arquata) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Mutěnice, 9. 4. 2014 5. 4. 2015
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Starý rybník, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Záhlinice, 26. 4. 2015 26. 4. 2015
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Záhlinice, 26. 4. 2015 26. 4. 2015
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Hlohovec, 3. 5. 2017 3. 5. 2017
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Mutěnice, 28. 4. 2015 28. 4. 2015
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Starý rybník, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) Mutěnice, 28. 4. 2015 28. 4. 2015
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Mutěnice, 28. 3. 2014 5. 4. 2015
Racek bouřní (Larus canus) Vrkoč, 11. 3. 2015 11. 4. 2015
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Skládka Žabčice, 26. 3. 2016 26. 3. 2016
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Rybák obecný (Sterna hirundo) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Rybák černý (Chlidonias niger) Mutěnice, 9. 4. 2014 5. 4. 2015
Holub skalní/domácí (Columba livia) Velká Klajdovka, 16. 3. 2014 5. 4. 2015
Holub doupňák (Columba oenas) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Brno, Juliánov, 2013 5. 4. 2015
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Brno, Juliánov, 2013 5. 4. 2015
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Stránská skála, 28. 6. 2015 28. 6. 2015
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Mutěnice, 26. 4. 2014 5. 4. 2015
Výr velký (Bubo bubo) Brno, Kopaniny, 16. 3. 2016 16. 3. 2016
Kalous pustovka (Asio flammeus) Újezd u Brna, 13. 2. 2017 13. 2. 2017
Kalous ušatý (Asio otus) Drnholec, 20. 11. 2015 20. 11. 2015
Rorýs obecný (Apus apus) Ivančice, 2013 5. 4. 2015
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Vlha pestrá (Merops apiaster) Tvarožná, 8. 6. 2016 8. 6. 2016
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 14. 4. 2015, Mutěnice 14. 4. 2015
Žluna šedá (Picus canus) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Žluna zelená (Picus viridis) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Datel černý (Dryocopus  martius) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Brno, Juliánov, 15. 10. 2015 13. 12. 2015
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Brno, Lesná 5. 4. 2015
Skřivan lesní (Lullula arborea) Mokrá-Horákov, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Skřivan polní (Alauda arvensis) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Břehule říční (Riparia riparia) Soutok Svratky a Svitavy 27.5.2016 27. 5. 2016
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Mutěnice, 28. 3. 2014 5. 4. 2015
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Stříbský mlýn, 2013 5. 4. 2015
Linduška lesní (Anthus trivialis) Králický Sněžník, 11. 6. 2017 12. 6. 2017
Linduška luční (Anthus pratensis) Špindlerův Mlýn, 7. 8. 2016 11. 8. 2016
Konipas luční (Motacilla flava) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Konipas citronový (Motacilla citreola) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Konipas bílý (Motacilla alba) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Brno, Pisárky, 14. 1. 2016 14. 1. 2016
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Nesyt, 26. 3. 2016 26. 3. 2016
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Tovačov, 24. 4. 2015 24. 4. 2015
Slavík modráček (Luscinia svecica) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Stránská skála, 8. 4. 2015 8. 4. 2015
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Řečkovice, 12. 5. 2015 12. 5. 2015
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Nesyt, 26. 3. 2016 26. 3. 2016
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Brno, Líšeň, 30. 4. 2016 30. 4. 2016
Kos černý (Turdus merula) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Křenovice, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Velká Klajdovka, 16. 3. 2014 5. 4. 2015
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Ponětovice, 23. 6. 2015 23. 6. 2015
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Líšeň, Říčky, Mariánské údolí, 5. 4. 2015 5. 4. 2015
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Záhlinice, 1. 5. 2016 1. 5. 2016
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 14. 4. 2015, Mutěnice 14. 4. 2015
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Záhlinice, 3. 5. 2015 3. 5. 2015
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Mutěnice, 28. 4. 2015 28. 4. 2015
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Tovačov, 24. 4. 2015 24. 4. 2015
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Mutěnice, 3. 6. 2015 13. 12. 2015
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Velatice, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Jiříkovice, 25. 4. 2015 25. 4. 2015
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Malá Klajdovka, 30. 4. 2015 30. 4. 2015
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Syrovín, 24. 9. 2016 30. 9. 2016
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Jiříkovice, 25. 4. 2015 25. 4. 2015
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Králíček obecný (Regulus regulus) Brno, Bílá hora, 6. dubna 2015 6. 4. 2015
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Krkonoše, 15. 7. 2015 20. 7. 2015
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Budkovice, 2013 5. 4. 2015
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Brno, Bílá hora, 3. 5. 2014 5. 4. 2015
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Jiříkovice, 25. 4. 2015 25. 4. 2015
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Budkovice, 2013 5. 4. 2015
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Sýkora koňadra (Parus major) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Jiříkovice, 27. 4. 2015 27. 4. 2015
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Mumlavské vodopády, 2. 3. 2016 14. 3. 2016
Sýkora babka (Poecile palustris) Mutěnice, 28. 3. 2014 5. 4. 2015
Sýkora lužní (Poecile montanus) 14. 4. 2015, Mutěnice 14. 4. 2015
Brhlík lesní (Sitta europaea) Velká Klajdovka, 16. 3. 2014 5. 4. 2015
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Pálava, 20. 11. 2015 20. 11. 2015
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Mumlavské vodopády, 2. 3. 2016 26. 3. 2016
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Brno, Lužní les (za Makrem), 28. 4. 2015 28. 4. 2015
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Tovačov, 6. 5. 2017 6. 5. 2017
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Budkovice, 2013 5. 4. 2015
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Brno, Rozcestí Kopaniny, 18. 10. 2015 18. 10. 2015
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Velká Klajdovka, 16. 3. 2014 5. 4. 2015
Straka obecná (Pica pica) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Špindlerův Mlýn, 7. 8. 2016 11. 8. 2016
Kavka obecná (Corvus monedula) Brno, Benešova, 2014 5. 4. 2015
Havran polní (Corvus frugilegus) Brno, Juliánov, 2013 5. 4. 2015
Vrána šedá (Corvus cornix) Mušov, 15. 3. 2014 5. 4. 2015
Vrána černá (Corvus corone) Líšeň, Říčky, Mariánské údolí, 5. 4. 2015 5. 4. 2015
Krkavec velký (Corvus corax) Jiříkovice, 25. 4. 2015 25. 4. 2015
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Křenovice, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Vrabec domácí (Passer domesticus) Stránská skála, 8. 4. 2015 5. 4. 2015
Vrabec polní (Passer montanus) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Pístovice, 16. 1. 2016 16. 1. 2016
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Křenovice, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Zvonek zelený (Chloris chloris) Vrkoč, 5. 4. 2014 5. 4. 2015
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Lužní les (Morava-Dyje) 2. 3. 2014 5. 4. 2015
Čížek lesní (Spinus spinus) Velká Klajdovka, 16. 3. 2014 5. 4. 2015
Konopka obecná (Linaria cannabina) Jiříkovice, 25. 4. 2015 25. 4. 2015
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Brno - Bystrc, 29. 11. 2016 29. 11. 2016
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Jizerské hory, 14. 7. 2015 20. 7. 2015
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Budkovice, 2012 5. 4. 2015
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) VDNM, Šakvice, 8. 1. 2015 8. 1. 2016
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Mutěnice, 26. 4. 2014 5. 4. 2015
Strnad luční (Emberiza calandra) Dolní Morava, 11. 6. 2016 12. 6. 2016
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Pohořelické rybníky, 22. 3. 2014 5. 4. 2015
Strnad malinký (Emberiza pusilla) Citov, 13. 2. 2017 13. 2. 2017