Libor Schröpfer - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 2. 1. Jivjany (DO) 2. 1. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) 6. 1. Mezholezy (DO) 6. 1. 2018
Husa velká (Anser anser) 27. 1. Líně (PS) 27. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 11. 2. Dnešice (PJ) 11. 2. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) 2. 2. Buková (PJ) 2. 2. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) 15. 1. Stod (PJ) 15. 1. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 2. 2. Merklín (PJ) 2. 2. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 2. 2. Merklín (PJ) 2. 2. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) 6. 1. Mezholezy (DO) 6. 1. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) 6. 1. Jivjany (DO) 2. 2. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) 18. 1. Ostromeč (DO) 19. 1. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 27. 1. Líně (PS) 27. 1. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2. 1. Mezholezy u HT (DO) 2. 1. 2018
Volavka bílá (Ardea alba) 2. 1. Mezholezy u HT (DO) 2. 1. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2. 1. Telice (TC) 2. 1. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 11. 2. Dobřany (PJ) 11. 2. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) 22. 2. Chotěšov (PJ) 22. 2. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1. 2. Jivjany (DO) 10. 2. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) 2. 1. Tuněchody (TC) 2. 1. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 6. 1. Holýšov (DO) 7. 1. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 8. 1. Plzeň-Vnitřní město (PM) 8. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) 2. 1. Všekary (DO) 2. 1. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2. 1. Všekary (DO) 2. 1. 2018
Raroh velký (Falco cherrug) 20. 2. Vyšehořovice (PY) 25. 2. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 28. 1. Jivjany (DO) 28. 1. 2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 20. 2. Praha-Slatina (AA) 20. 2. 2018
Lyska černá (Fulica atra) 19. 2. Praha-Vltava (AA) 20. 2. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) 21. 2. Tisová (TC) 21. 2. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 19. 2. Sedlčánky (PY) 20. 2. 2018
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 2. 2018
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 19. 2. Lítožnice (AA) 20. 2. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 19. 2. Praha-Vltava (AA) 20. 2. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) 2. 1. Holýšov (DO) 6. 1. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2. 1. Všekary (DO) 2. 1. 2018
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 2. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) 19. 2. Praha-Klánovice (AA) 22. 2. 2018
Kalous ušatý (Asio otus) 5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 2. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 8. 2. Hradec (PJ) 9. 2. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) 6. 1. Bukovec (DO) 6. 1. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) 13. 1. Ohučov (DO) 13. 1. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2018
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 19. 2. Vyšehořovice (PY) 20. 2. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) 19. 2. Sedlčánky (PY) 20. 2. 2018
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10. 2. Křakov (DO) 10. 2. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) 19. 2. Sedlčánky (PY) 20. 2. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) 19. 2. Vyšehořovice (PY) 20. 2. 2018
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 8. 2. Hradec (PJ) 9. 2. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 15. 1. Hradec (PJ) 15. 1. 2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 7. 2. Plzeň-Borská pole (PM) 11. 2. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 8. 2. Stod (PJ) 22. 2. 2018
Kos černý (Turdus merula) 2. 1. Darmyšl (TC) 2. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2. 1. Mezholezy (DO) 2. 1. 2018
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) 15. 1. Stod (PJ) 15. 1. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 13. 1. Staňkov (DO) 13. 1. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 15. 2. Jivjany (DO) 15. 2. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) 13. 1. Staňkov (DO) 15. 1. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 2. Čečovice (DO) 9. 2. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 2. 1. Brod u Stříbra (TC) 2. 1. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2. 1. Brod u Stříbra (TC) 2. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) 3. 1. Plzeň-Bory (PM) 4. 1. 2018
Kavka obecná (Corvus monedula) 8. 1. Plzeň-Vnitřní město (PM) 8. 1. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) 18. 1. Chotěšov (PJ) 19. 1. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Vrána černá (Corvus corone) 6. 1. Bukovec (DO) 6. 1. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) 11. 1. Střelice (DO) 11. 1. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 1. 2. Buková (DO) 2. 2. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 2. 1. Tuněchody (TC) 2. 1. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 19. 2. Čelákovice (PY) 22. 2. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 8. 1. Holýšov (DO) 8. 1. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) 17. 2. Stod (PJ) 17. 2. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) 6. 1. Buková u HT (DO) 6. 1. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2018
Strnad luční (Emberiza calandra) 2. 1. Darmyšl (TC) 2. 1. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 27. 1. Líně (PS) 2. 2. 2018