Libor Schröpfer - ČR Year list 2017

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 2. 1. Stod (PJ) 2. 1. 2017
Husa velká (Anser anser) 12.3. Dnešice (PJ) 13. 3. 2017
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 9. 4. Jivjany (DO) 9. 4. 2017
Husice liščí (Tadorna tadorna) 9. 4. Křakov (DO) 9. 4. 2017
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 2. 1. Stod (PJ) 2. 1. 2017
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 14. 1. Staňkov (DO) 14. 1. 2017
Kopřivka obecná (Anas strepera) 25. 3. Jivjany (DO) 25. 3. 2017
Čírka obecná (Anas crecca) 12. 3. Merklín (PJ) 13. 3. 2017
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 23. 1. Horšovský Týn (DO) 23. 1. 2017
Čírka modrá (Anas querquedula) 25. 3. Tuněchody (TC) 25. 3. 2017
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 9. 4. Jivjany (DO) 9. 4. 2017
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 2. 5. Dolní Metelsko (DO) 2. 5. 2017
Polák velký (Aythya ferina) 12. 3. Merklín (PJ) 13. 3. 2017
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 7. 1. Stod (PJ) 7. 1. 2017
Hohol severní (Bucephala clangula) 25. 3. Jivjany (DO) 25. 3. 2017
Morčák velký (Mergus merganser) 13. 2. Stod (PJ) 13. 2. 2017
Koroptev polní (Perdix perdix) 9. 9. Hradec (PJ) 16. 9. 2017
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 7. 5. Lisov (PJ) 28. 7. 2017
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 24. 3. Holýšov (DO) 24. 3. 2017
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 7. 1. Stod (PJ) 7. 1. 2017
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 25. 3. Jivjany (DO) 25. 3. 2017
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 12. 8. Jivjany (DO) 12. 8. 2017
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 15. 8. Čejkovice (CB) 16. 8. 2017
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 15. 8. Čejkovice (CB) 16. 8. 2017
Volavka bílá (Ardea alba) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 14. 1. Staňkov (DO) 14. 1. 2017
Čáp černý (Ciconia nigra) 16. 4. Horní Kamenice (DO) 16. 4. 2017
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 21. 2. Dobřany (PJ) 21. 2. 2017
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 27. 7. Tchořovice (ST) 28. 7. 2017
Luňák hnědý (Milvus migrans) 25. 3. Jivjany (DO) 25. 3. 2017
Luňák červený (Milvus milvus) 25. 3. Buková u Mezholez (DO) 25. 3. 2017
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 5. 5. Jivjany (DO) 6. 5. 2017
Moták pochop (Circus aeruginosus) 2. 4. Přehýšov (PS) 2. 4. 2017
Moták pilich (Circus cyaneus) 25. 3. Buková u Mezholez (DO) 25. 3. 2017
Moták lužní (Circus pygargus) 16. 4. Dolní Kamenice (DO) 16. 4. 2017
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 14. 1. Ohučov (DO) 14. 1. 2017
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 14. 1. Holýšov (DO) 14. 1. 2017
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2017
Káně rousná (Buteo lagopus) 20. 1. Neuměř (DO) 21. 1. 2017
Orel křiklavý (Aquila pomarina) 24. 8. Horní Kamenice (DO) 24. 8. 2017
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 16. 8. Zhůř (PJ) 16. 8. 2017
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2. 1. Staňkov (DO) 2. 1. 2017
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 21. 10. Horní Kamenice (DO) 22. 10. 2017
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 18. 6. Jivjany (DO) 28. 7. 2017
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 24. 3. Plzeň-Skvrňany (PM) 24. 3. 2017
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 13. 4. Zbůch (PS) 28. 7. 2017
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 30. 4. Žerovice (PJ) 2. 5. 2017
Lyska černá (Fulica atra) 12. 3. Merklín (PJ) 13. 3. 2017
Jeřáb popelavý (Grus grus) 19. 2. Tuněchody (TC) 19. 2. 2017
Kulík říční (Charadrius dubius) 2. 4. Přehýšov (PS) 2. 4. 2017
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 27. 8. Dřenice (CH) 27. 8. 2017
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 12. 3. Soběkury (PJ) 13. 3. 2017
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 2. 4. Přehýšov (PS) 2. 4. 2017
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 27. 7. Tchořovice (ST) 28. 7. 2017
Jespák šedý (Calidris temminckii) 12. 5. Jivjany (DO) 13. 5. 2017
Jespák obecný (Calidris alpina) 27. 7. Tchořovice (ST) 28. 7. 2017
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 12. 3. Merklín (PJ) 20. 3. 2017
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 23. 4. Jivjany (DO) 23. 4. 2017
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 10. 3. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 13. 3. 2017
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 27. 7. Tchořovice (ST) 28. 7. 2017
Koliha malá (Numenius phaeopus) 9. 4. Křakov (DO) 9. 4. 2017
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 2. 5. Křakov (DO) 6. 5. 2017
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 18. 6. Jivjany (DO) 28. 7. 2017
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 27. 7. Tchořovice (ST) 28. 7. 2017
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 15. 4. Křakov (DO) 16. 4. 2017
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 2. 5. Jivjany (DO) 2. 5. 2017
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 25. 3. Jivjany (DO) 25. 3. 2017
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 15. 8. Tchořovice (ST) 16. 8. 2017
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 20. 3. Plzeň-Lhota (PM) 20. 3. 2017
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 14. 2. Ohučov (DO) 14. 2. 2017
Racek středomořský (Larus michahellis) 22. 10. Jivjany (DO) 22. 10. 2017
Rybák obecný (Sterna hirundo) 15. 8. Čejkovice (CB) 16. 8. 2017
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 12. 8. Jivjany (DO) 13. 8. 2017
Rybák černý (Chlidonias niger) 15. 4. Jivjany (DO) 16. 4. 2017
Holub skalní/domácí (Columba livia) 3. 1. Plzeň-Vnitřní Město (PM) 7. 1. 2017
Holub doupňák (Columba oenas) 20. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 20. 2. 2017
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 25. 2. Horní Kamenice (DO) 3. 3. 2017
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 17. 4. Hradišťany (PJ) 23. 4. 2017
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 1. 5. Holýšov (DO) 2. 5. 2017
Výreček malý (Otus scops) 12. 5. Plzeňsko 13. 5. 2017
Výr velký (Bubo bubo) 16. 2. Hradišťany (PJ) 17. 2. 2017
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 25. 2. Horní Kamenice (DO) 3. 3. 2017
Puštík obecný (Strix aluco) 16. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 17. 2. 2017
Kalous ušatý (Asio otus) 20. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 20. 2. 2017
Sýc rousný (Aegolius funereus) 16. 2. Darmyšl (TC) 17. 2. 2017
Rorýs obecný (Apus apus) 7. 5. Holýšov (DO) 13. 5. 2017
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2. 1. Hradec (PJ) 2. 1. 2017
Vlha pestrá (Merops apiaster) 25. 6. Chotěbudice (LN) 28. 7. 2017
Dudek chocholatý (Upupa epops) 7. 5. Honezovice (PJ) 13. 5. 2017
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 8. 5. Ohučov (DO) 13. 5. 2017
Žluna šedá (Picus canus) 25. 3. Mezholezy u HT (DO) 25. 3. 2017
Žluna zelená (Picus viridis) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2017
Datel černý (Dryocopus  martius) 2. 1. Kvíčovice (DO) 2. 1. 2017
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 9. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 9. 1. 2017
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 11. 6. Ohučov (DO) 28. 7. 2017
Skřivan lesní (Lullula arborea) 29. 4. Miřkov (DO) 30. 4. 2017
Skřivan polní (Alauda arvensis) 16. 2. Telice (TC) 19. 2. 2017
Břehule říční (Riparia riparia) 25. 6. Chotěbudice (LN) 28. 7. 2017
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 9. 4. Buková u HT (DO) 9. 4. 2017
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 13. 4. Mantov (PJ) 14. 4. 2017
Linduška lesní (Anthus trivialis) 29. 4. Racov (TC) 30. 4. 2017
Linduška luční (Anthus pratensis) 25. 3. Prostiboř (TC) 25. 3. 2017
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 16. 9. Horní Kamenice (DO) 16. 9. 2017
Konipas luční (Motacilla flava) 1. 5. Holýšov (DO( 2. 5. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) 7. 1. Stod (PJ) 7. 1. 2017
Konipas bílý (Motacilla alba) 13. 3. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 13. 3. 2017
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 7. 1. Stod (PJ) 7. 1. 2017
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 21. 1. Lisov (PJ) 21. 1. 2017
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 19. 3. Hradišťany (PJ) 20. 3. 2017
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 7. 5. Lisov (PJ) 13. 5. 2017
Slavík modráček (Luscinia svecica) 2. 4. Líně (PS) 2. 4. 2017
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 19. 3. Holýšov (DO) 20. 3. 2017
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 13. 4. Mantov (PJ) 14. 4. 2017
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 29. 4. Polžice (DO) 30. 4. 2017
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 29. 4. Racov (TC) 30. 4. 2017
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 15. 4. Velký Malahov (DO) 16. 4. 2017
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2017
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2. 1. Neuměř (DO) 2. 1. 2017
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 27. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 3. 3. 2017
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 12. 3. Horní Kamenice (DO) 13. 3. 2017
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 9. 1. Holýšov (DO) 9. 1. 2017
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 29. 4. Racov (TC) 30. 4. 2017
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 11. 6. Holýšov (DO) 28. 7. 2017
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 8. 5. Ohučov (DO) 13. 5. 2017
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 30. 4. Merklín (PJ) 2. 5. 2017
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 14. 5. Staré Sedlo (TC) 28. 7. 2017
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 1. 5. Holýšov (DO) 2. 5. 2017
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 14. 5. Tuněchody (TC) 28. 7. 2017
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 22. 4. Holýšov (DO) 23. 4. 2017
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 29. 4. Staré Sedlo (TC) 30. 4. 2017
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 2. 5. Jivjany (DO) 2. 5. 2017
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 29. 3. Holýšov (DO) 2. 4. 2017
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 16. 4. Holýšov (DO) 16. 4. 2017
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 17. 3. Holýšov (DO) 17. 3. 2017
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 6. 4. Holýšov (DO) 9. 4. 2017
Králíček obecný (Regulus regulus) 2. 1. Hradiš'tany (PJ) 2. 1. 2017
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 18. 3. Všekary (DO) 20. 3. 2017
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 8. 5. Ohučov (DO) 13. 5. 2017
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 1. 5. Holýšov (DO) 2. 5. 2017
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 2. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 2. 1. 2017
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 13. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 13. 2. 2017
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 11. 3. Hradišťany (PJ) 13. 3. 2017
Sýkora babka (Poecile palustris) 7. 1. Stod (PJ) 7. 1. 2017
Sýkora lužní (Poecile montanus) 14. 1. Holýšov (DO) 21. 1. 2017
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2017
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 14. 2. Dolní Kamenice (DO) 14. 2. 2017
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 13. 5. Vodní Újezd (PJ) 13. 5. 2017
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 7. 5. Hradišťany (PJ) 13. 5. 2017
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 13. 5. Maškrov (PJ) 13. 5. 2017
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2017
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Straka obecná (Pica pica) 2. 1. Ohučov (DO) 2. 1. 2017
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 16. 9. Horní Kamenice (DO) 16. 9. 2017
Kavka obecná (Corvus monedula) 3. 1. Plzeň-Vnitřní Město (PM) 7. 1. 2017
Havran polní (Corvus frugilegus) 13. 2. Telice (TC) 13. 2. 2017
Vrána šedá (Corvus cornix) 21. 1. Buková u Mezholez (DO) 21. 1. 2017
Vrána černá (Corvus corone) 2. 1. Kvíčovice (DO) 2. 1. 2017
Krkavec velký (Corvus corax) 21. 1. Honezovice (PJ) 21. 1. 2017
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 13. 2. Stod (PJ) 13. 2. 2017
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2. 1. Staňkov (DO) 2. 1. 2017
Vrabec polní (Passer montanus) 2. 1. Staňkov (DO) 2. 1. 2017
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2017
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 14. 10. Horní Kamenice (DO) 20. 10. 2017
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 22. 3. Holýšov (DO) 23. 3. 2017
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2017
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 13. 2. Dolní Kamenice (DO) 13. 2. 2017
Čížek lesní (Spinus spinus) 2. 1. Staňkov (DO) 2. 1. 2017
Konopka obecná (Linaria cannabina) 5. 2. Horní Kamenice (DO) 5. 2. 2017
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 25. 3. Holýšov (DO) 25. 3. 2017
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 12. 10. Horní Kamenice (DO) 20. 10. 2017
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 7. 1. Holýšov (DO) 9. 1. 2017
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 12. 3. Horní Kamenice (DO) 13. 3. 2017
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2. 1. Kvíčovice (DO) 2. 1. 2017
Strnad luční (Emberiza calandra) 25. 3. Prostiboř (TC) 25. 3. 2017
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2. 4. Líně (PS) 2. 4. 2017