Filip Petřík - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 7. 1. 2017
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 20.7., Chropyně 29. 7. 2017
Husa běločelá (Anser albifrons) 25. 2. 2017
Husa velká (Anser anser) 28. 4. 2017
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 18.7., Čejkovice 29. 7. 2017
Husice liščí (Tadorna tadorna) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 23.1., Brno (Štýřice) 23. 1. 2017
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 23.1., Brno (Pisárky) 23. 1. 2017
Kopřivka obecná (Anas strepera) 23.1., Brno (Štýřice) 23. 1. 2017
Čírka obecná (Anas crecca) 19.7., Nesyt 29. 7. 2017
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 7. 1. 2017
Čírka modrá (Anas querquedula) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 23.1., Brno (Pisárky) 23. 1. 2017
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 16. 2. 2017
Polák velký (Aythya ferina) 28. 4. 2017
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 7. 1. 2017
Hohol severní (Bucephala clangula) 7. 1. 2017
Morčák velký (Mergus merganser) 7. 1. 2017
Koroptev polní (Perdix perdix) 19. 1. 2017
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 2.6., Brno 6. 6. 2017
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 7. 1. 2017
Potáplice severní (Gavia arctica) 7. 1. 2017
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 7. 1. 2017
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 7. 1. 2017
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 20.7., Chropyně 29. 7. 2017
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 7. 1. 2017
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) 5. 7. 2017
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 17.7., Lhotka 29. 7. 2017
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 17. 8. 2017
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 18.7., Čejkovice 29. 7. 2017
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 18.7., Čejkovice 29. 7. 2017
Volavka bílá (Ardea alba) 23.1., Brno (Pisárky) 23. 1. 2017
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 7. 1. 2017
Volavka červená (Ardea purpurea) 20.7., Nový rybník 29. 7. 2017
Čáp černý (Ciconia nigra) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 14. 4. 2017
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 17. 8. 2017
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 17. 8. 2017
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) 17. 8. 2017
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 20.7., Chvalčov 29. 7. 2017
Luňák hnědý (Milvus migrans) 17. 8. 2017
Luňák červený (Milvus milvus) 17. 8. 2017
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 7. 1. 2017
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) 17. 8. 2017
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 17. 8. 2017
Moták pochop (Circus aeruginosus) 14. 4. 2017
Moták pilich (Circus cyaneus) 19. 1. 2017
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 7. 1. 2017
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. 2017
Káně rousná (Buteo lagopus) 7. 1. 2017
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. 2017
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 7. 1. 2017
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Raroh velký (Falco cherrug) 19.1., Žatčany 19. 1. 2017
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 7. 1. 2017
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 20.7., Nový rybník 29. 7. 2017
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 23.1., Brno (Pisárky) 23. 1. 2017
Slípka modrá (Porphyrio porphyrio) 17. 8. 2017
Lyska černá (Fulica atra) 7. 1. 2017
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 17. 8. 2017
Kulík říční (Charadrius dubius) 14. 4. 2017
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 19.7., Nesyt 29. 7. 2017
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) 17. 8. 2017
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 28.10., Tovačov 28. 10. 2017
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 28.10., Tovačov 28. 10. 2017
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 27.2. 28. 2. 2017
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 14. 4. 2017
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 17. 8. 2017
Jespák písečný (Calidris alba) 17. 8. 2017
Jespák obecný (Calidris alpina) 28.10., Tovačov 28. 10. 2017
Jespák malý (Calidris minuta) 20.7., Krčmaň 29. 7. 2017
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 19.7., Nesyt 29. 7. 2017
Koliha velká (Numenius arquata) 28.10., Tovačov 28. 10. 2017
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 7. 1. 2017
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 19.7., Nesyt 29. 7. 2017
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 28. 4. 2017
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 7. 1. 2017
Racek tenkozobý (Larus genei) 17. 8. 2017
Racek Audouinův (Larus audouinii) 17. 8. 2017
Racek bouřní (Larus canus) 7. 1. 2017
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 17. 8. 2017
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 7. 1. 2017
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 7. 1. 2017
Racek středomořský (Larus michahellis) 5. 7. 2017
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Rybák obecný (Sterna hirundo) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 17. 8. 2017
Rybák černý (Chlidonias niger) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Stepokur krásný (Pterocles alchata) 17. 8. 2017
Holub skalní/domácí (Columba livia) 7. 1. 2017
Holub doupňák (Columba oenas) 7. 1. 2017
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Brno (město), 22.2. 22. 2. 2017
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. 2017
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 9. 6. 2017
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) 17. 8. 2017
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Výreček malý (Otus scops) 5. 7. 2017
Výr velký (Bubo bubo) 25. 2. 2017
Puštík obecný (Strix aluco) Soběšice, 7.3. 8. 3. 2017
Kalous pustovka (Asio flammeus) 13.2., Újezd u Brna 14. 2. 2017
Kalous ušatý (Asio otus) 13.2., Brodek u Přerova 14. 2. 2017
Rorýs obecný (Apus apus) 24.4., Brno 24. 4. 2017
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) 5. 7. 2017
Rorýs velký (Apus melba) 5. 7. 2017
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 7. 1. 2017
Vlha pestrá (Merops apiaster) 9. 6. 2017
Dudek chocholatý (Upupa epops) 5. 7. 2017
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 14. 4. 2017
Žluna šedá (Picus canus) 14. 4. 2017
Žluna zelená (Picus viridis) 7. 1. 2017
Datel černý (Dryocopus  martius) 23.1., Brno (Pisárky) 23. 1. 2017
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. 2017
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 26. 1. 2017
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 17. 1. 2017
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 28.10., Chvalčov 28. 10. 2017
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 7. 1. 2017
Skřivan lesní (Lullula arborea) 9. 6. 2017
Skřivan polní (Alauda arvensis) 13. 1. 2017
Břehule říční (Riparia riparia) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Břehule skalní (Hirundo rupestris) 17. 8. 2017
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 14. 4. 2017
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 14. 4. 2017
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 17. 8. 2017
Linduška úhorní (Anthus campestris) 5. 7. 2017
Linduška luční (Anthus pratensis) 17. 8. 2017
Konipas luční (Motacilla flava) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Konipas citronový (Motacilla citreola) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) 7. 1. 2017
Konipas bílý (Motacilla alba) 12.3. 12. 3. 2017
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 23.1., Brno (Pisárky) 23. 1. 2017
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 7. 1. 2017
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 19.7. 29. 7. 2017
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 7. 1. 2017
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 19.3., Brno (Slatina) 23. 3. 2017
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 14. 4. 2017
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 29.4., Jiříkovice 29. 4. 2017
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 20.3., Brno (Slatina) 23. 3. 2017
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 29.4., Jiříkovice 29. 4. 2017
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) 5. 7. 2017
Skalník modrý (Monticola solitarius) 5. 7. 2017
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. 2017
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 7. 1. 2017
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 1. 1. 2017
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 28.10., Tovačov 28. 10. 2017
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 12.2., Brno (Pisárky) 14. 2. 2017
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) 17. 8. 2017
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 6. 6. 2017
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 6. 6. 2017
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 6. 6. 2017
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Pěnice vousatá (Sylvia cantillans) 5. 7. 2017
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) 5. 7. 2017
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 9. 6. 2017
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 14. 4. 2017
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 5. 7. 2017
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 14. 4. 2017
Budníček horský (Phylloscopus bonelli) 17. 8. 2017
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Brno (Slatina + Lesná) 28. 4. 2017
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 23.3., Brno (Slatina) 23. 3. 2017
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 14. 4. 2017
Králíček obecný (Regulus regulus) 1. 1. 2017
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Adamov 28. 4. 2017
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 6. 6. 2017
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Adamov 28. 4. 2017
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 29.4., Jiříkovice 29. 4. 2017
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 7. 1. 2017
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 13. 1. 2017
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. 2017
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. 2017
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 17. 1. 2017
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 17. 1. 2017
Sýkora babka (Poecile palustris) Soběšice, 7.3. 8. 3. 2017
Sýkora lužní (Poecile montanus) 25. 2. 2017
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. 2017
Brhlík skalní (Sitta neumayer) 5. 7. 2017
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 25. 2. 2017
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 1. 5. 2017
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 9. 6. 2017
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 7. 1. 2017
Ťuhýk pustinný (Lanius meridionalis) 17. 8. 2017
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. 2017
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. 2017
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 5. 7. 2017
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) 17. 8. 2017
Kavka obecná (Corvus monedula) Brno (město) 23. 1. 2017
Havran polní (Corvus frugilegus) 7. 1. 2017
Vrána šedá (Corvus cornix) 7. 1. 2017
Vrána černá (Corvus corone) 16. 2. 2017
Krkavec velký (Corvus corax) 1. 1. 2017
Špaček černý (Sturnus unicolor) 17. 8. 2017
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 12.2., Brno (Slatina) 14. 2. 2017
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. 2017
Vrabec polní (Passer montanus) 7. 1. 2017
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. 2017
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 23.1., Brno (Slatina) 23. 1. 2017
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 14. 4. 2017
Zvonek zelený (Chloris chloris) 7. 1. 2017
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1. 1. 2017
Čížek lesní (Spinus spinus) 7. 1. 2017
Konopka obecná (Linaria cannabina) 13. 1. 2017
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 12.11., Brno (Chrlice) 15. 11. 2017
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 12.11., Brno (Chrlice) 15. 11. 2017
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Soběšice, 7.3. 8. 3. 2017
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 7. 1. 2017
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 7. 1. 2017
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 28.10., Tovačov 28. 10. 2017
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 7. 1. 2017
Strnad luční (Emberiza calandra) 14. 4. 2017
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 28.4., Mutěnické rybníky 28. 4. 2017
Strnad malinký (Emberiza pusilla) 13.2., Citov 14. 2. 2017