Martin Došlý - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 12. 10. 2012
Labuť malá (Cygnus columbianus) České Budějovice 15.2.2014 16. 2. 2014
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Plzeň, Bolevec 29.11.2011 12. 10. 2012
Husa polní (Anser fabalis) Hradišťko 2.3.2010 12. 10. 2012
Husa běločelá (Anser albifrons) Hradišťko 2.3.2010 12. 10. 2012
Husa malá (Anser erythropus) Drnholec 28.12.2012 (FK 38/2013) 28. 12. 2012
Husa velká (Anser anser) Hradišťko 2.3.2010 12. 10. 2012
Berneška velká (Branta canadensis) Lázně Toušeň 14.2.2011 12. 10. 2012
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Dolní Dunajovice 5.3.2011 12. 10. 2012
Berneška tmavá (Branta bernicla) Jarohněvický rybník 14.2.2016 14. 2. 2016
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Dolní Dunajovice 5.3.2011 12. 10. 2012
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Duchcov 22.6.2013 23. 6. 2013
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) Neratovice 2.1.2011 12. 10. 2012
Husice liščí (Tadorna tadorna) Brod nad Dyjí 6.3.2011 12. 10. 2012
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Benátky nad Jizerou 3.3.2009 12. 10. 2012
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Benátky nad Jizerou 12.1.2010 12. 10. 2012
Kopřivka obecná (Anas strepera) Hradišťko 2.3.2010 12. 10. 2012
Čírka obecná (Anas crecca) Praha, Hostivař 12.5.2010 12. 10. 2012
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 12. 10. 2012
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Čelákovice 7.2.2010 12. 10. 2012
Čírka modrá (Anas querquedula) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Dlouhá Lhota 27.3.2011 12. 10. 2012
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Praha, Malá Strana 3.3.2010 12. 10. 2012
Polák velký (Aythya ferina) Mlýnec 27.10.2009 12. 10. 2012
Polák malý (Aythya nyroca) Praha, Výtoň 4.1.2014 4. 1. 2014
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Praha, Trója 5.1.2010 12. 10. 2012
Polák kaholka (Aythya marila) Čelákovice 6.1.2011 12. 10. 2012
Kajka mořská (Somateria mollissima) Lázně Toušeň 24.3.2012 12. 10. 2012
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Praha, Malá Strana 7.1.2013 7. 1. 2013
Turpan černý (Melanitta nigra) VN Rozkoš 14.12.2012 15. 12. 2012
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Praha, Trója 14.2.2010 12. 10. 2012
Hohol severní (Bucephala clangula) Praha, Sedlec 6.2.2010 12. 10. 2012
Morčák malý (Mergellus albellus) Praha, Sedlec 30.1.2010 12. 10. 2012
Morčák prostřední (Mergus serrator) VN Rozkoš 23.11.2012 23. 11. 2012
Morčák velký (Mergus merganser) Praha, Sedlec 5.1.2010 12. 10. 2012
Jeřábek lesní (Bonasa bonasia) Stožec 7.3.2015 8. 3. 2015
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) Šumava 19.4.2014 22. 4. 2014
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) Boubín 18.4.2015 20. 4. 2015
Koroptev polní (Perdix perdix) Polní Chrčice 1.5.2010 12. 10. 2012
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 12. 10. 2012
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) Břestský les 16.11.2015 16. 11. 2015
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 12. 10. 2012
Potáplice malá (Gavia stellata) Praha, Staré Město 10.12.2010 12. 10. 2012
Potáplice severní (Gavia arctica) Praha, Smíchov 23.12.2010 12. 10. 2012
Potáplice žlutozobá (Gavia adamsii) Dolní Věstonice 31.12.2012 1. 1. 2013
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Praha, Trója 5.1.2010 12. 10. 2012
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Praha, Libeň 30.1.2010 12. 10. 2012
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) Praha, Smíchov 23.12.2010 12. 10. 2012
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) Staré Ždánice 26.10.2012 28. 10. 2012
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Žiželice 21.8.2010 12. 10. 2012
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Praha, Josefov 19.11.2009 12. 10. 2012
Kormorán malý (Phalacrocorax pygmeus) Záhlinice 2.11.2013 3. 11. 2013
Bukač velký (Botaurus stellaris) Dokesko 28.3.2015 29. 3. 2015
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Sedlčánky 18.8.2010 12. 10. 2012
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Velký Tisý 25.7.2012 12. 10. 2012
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Čejkovice 2.5.2016 2. 5. 2016
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Vrbenské rybníky 27.7.2012 12. 10. 2012
Volavka bílá (Ardea alba) Mlýnec 27.10.2009 12. 10. 2012
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Káraný 24.8.2009 12. 10. 2012
Čáp černý (Ciconia nigra) Praha, Hostivař 12.5.2010 12. 10. 2012
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Hluboká nad Vltavou 11.4.2011 12. 10. 2012
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Vrbenské rybníky 27.7.2012 12. 10. 2012
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Benátky nad Jizerou 2.6.2010 12. 10. 2012
Luňák hnědý (Milvus migrans) Velký Tisý 23.7.2010 12. 10. 2012
Luňák červený (Milvus milvus) Pohansko 5.3.2011 12. 10. 2012
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Moták pochop (Circus aeruginosus) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Moták pilich (Circus cyaneus) Kostelec nad Labem 2.1.2011 12. 10. 2012
Moták stepní (Circus macrourus) Ústecký kraj 4.9.2014 (FK 51/2014) 5. 9. 2014
Moták lužní (Circus pygargus) Žehuňský rybník 1.5.2011 12. 10. 2012
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Benátky nad Jizerou 27.3.2010 12. 10. 2012
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Kochánky 27.3.2010 12. 10. 2012
Káně lesní (Buteo buteo) 12. 10. 2012
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Středočeský kraj 27.8.2015 27. 8. 2015
Káně rousná (Buteo lagopus) Žehuňský rybník 21.4.2010 12. 10. 2012
Orel křiklavý (Aquila pomarina) Nymbursko 15.8.2015 15. 8. 2015
Orel královský (Aquila heliaca) Brod nad Dyjí 27.12.2013 28. 12. 2013
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Pohořelice 7.2.2016 7. 2. 2016
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Mlýnec 30.3.2011 12. 10. 2012
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 12. 10. 2012
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) Zdětín 14.9.2014 14. 9. 2014
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Hořešovičky 14.2.2015 14. 2. 2015
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Velký Tisý 25.7.2012 12. 10. 2012
Raroh velký (Falco cherrug) Pohansko 5.3.2011 12. 10. 2012
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Tušimice 4.6.2011 12. 10. 2012
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Velký Tisý 23.7.2012 12. 10. 2012
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Bohdanečský rybník 27.8.2014 30. 8. 2014
Chřástal malý (Porzana parva) Milovice 24.5.2013 24. 5. 2013
Chřástal polní (Crex crex) Prášily 9.6.2012 12. 10. 2012
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 12. 10. 2012
Lyska černá (Fulica atra) 12. 10. 2012
Jeřáb popelavý (Grus grus) Žehuňský rybník 14.10.2012 15. 10. 2012
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Vlčí Habřina 13.4.2013 14. 4. 2013
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Koclířov 1.5.2013 2. 5. 2013
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Hlohovec 4.5.2013 5. 5. 2013
Kulík říční (Charadrius dubius) Vyšehořovice 15.6.2010 12. 10. 2012
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) VN Rozkoš 22.9.2012 12. 10. 2012
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Prosiměřice 3.10.2015 3. 10. 2015
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Benátky nad Jizerou 10.3.2013 10. 3. 2013
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) VN Rozkoš 13.10.2012 15. 10. 2012
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) Dasný 11.4.2011 12. 10. 2012
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Mečeříž 17.7.2009 12. 10. 2012
Jespák rezavý (Calidris canutus) VN Rozkoš 10.9.2016 10. 9. 2016
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Chlumec nad Cidlinou 21.8.2010 12. 10. 2012
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) rybník Hvězda, Opatov 8.5.2014 9. 5. 2014
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) VN Rozkoš 14.9.2013 15. 9. 2013
Jespák šedý (Calidris temminckii) Dívčice 1.5.2013 2. 5. 2013
Jespák písečný (Calidris alba) VN Rozkoš 14.9.2013 15. 9. 2013
Jespák obecný (Calidris alpina) VN Rozkoš 22.9.2012 12. 10. 2012
Jespák malý (Calidris minuta) VN Rozkoš 22.9.2012 12. 10. 2012
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) Záhlinice 5.5.2013 (FK 20/2013) 5. 5. 2013
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Lysá nad Labem 31.3.2012 12. 10. 2012
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Žiželice 21.8.2010 12. 10. 2012
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Prášily 9.6.2012 12. 10. 2012
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Vlhlavský rybník 18.4.2014 1. 6. 2014
Břehouš rudý (Limosa lapponica) VN Rozkoš 13.10.2012 15. 10. 2012
Koliha malá (Numenius phaeopus) Bohdanečský rybník 27.8.2014 30. 8. 2014
Koliha velká (Numenius arquata) Koclířov 1.5.2013 2. 5. 2013
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Žehuňský rybník 8.7.2010 12. 10. 2012
Vodouš malý (Xenus cinereus) Lužice 24.5.2015 24. 5. 2015
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Vyšehořovice 27.6.2010 12. 10. 2012
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Dlouhá Lhota 12.8.2010 12. 10. 2012
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Chlumec nad Cidlinou 21.8.2010 12. 10. 2012
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Hodonínské rybníky 1.5.2015 2. 5. 2015
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Vyšehořovice 28.6.2010 12. 10. 2012
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Trkmanec 4.5.2013 5. 5. 2013
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Lužice 24.5.2015 24. 5. 2015
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) Tovačov 2.11.2013 3. 11. 2013
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) VN Rozkoš 14.9.2013 15. 9. 2013
Chaluha pomořanská (Stercorarius pomarinus) Žehuňský rybník 26.10.2011 12. 10. 2012
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) Žehuňský rybník 2.5.2010 12. 10. 2012
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Praha, Staré Město 22.8.2009 12. 10. 2012
Racek bouřní (Larus canus) Praha, Modřany 23.1.2011 12. 10. 2012
Racek žlutonohý (Larus fuscus) VN Rozkoš 13.10.2012 15. 10. 2012
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 1. 1. 2013
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 12. 10. 2012
Racek středomořský (Larus michahellis) 12. 10. 2012
Racek mořský (Larus marinus) Praha, Staré Město 17.12.2012 1. 1. 2013
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) VN Rozkoš 21.11.2011 12. 10. 2012
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) VN Rozkoš 13.10.2012 15. 10. 2012
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Bohdanečský rybník 2.8.2014 2. 8. 2014
Rybák obecný (Sterna hirundo) Velký Tisý 23.7.2012 12. 10. 2012
Rybák černý (Chlidonias niger) Strachotín 3.5.2013 5. 5. 2013
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) Mutěnice 4.5.2013 2. 5. 2013
Holub skalní/domácí (Columba livia) 12. 10. 2012
Holub doupňák (Columba oenas) VÚ Boletice 21.4.2014 22. 4. 2014
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Benátky nad Jizerou 14.3.2009 12. 10. 2012
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 12. 10. 2012
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Traviny 18.6.2010 12. 10. 2012
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Kochánky 24.4.2010 12. 10. 2012
Sova pálená (Tyto alba) Lysá nad Labem 11.10.2012 12. 10. 2012
Výr velký (Bubo bubo) Český Ráj 12.2.2015 12. 2. 2015
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) VÚ Boletice 6.3.2015 8. 3. 2015
Sýček obecný (Athene noctua) Královehradecko 07.02.2015 7. 2. 2015
Puštík obecný (Strix aluco) Benátky nad Jizerou 18.8.2011 12. 10. 2012
Puštík bělavý (Strix uralensis) VÚ Boletice 6.3.2015 8. 3. 2015
Kalous pustovka (Asio flammeus) Drnholec 27.12.2013 28. 12. 2013
Kalous ušatý (Asio otus) Poděbrady 11.2.2010 12. 10. 2012
Sýc rousný (Aegolius funereus) Stožec 6.7.2015 8. 3. 2015
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) Bzenecká doubrava 7.6.2013 8. 6. 2013
Rorýs obecný (Apus apus) 12. 10. 2012
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Kochánky 19.3.2010 12. 10. 2012
Vlha pestrá (Merops apiaster) Pouzdřany 25.6.2010 12. 10. 2012
Dudek chocholatý (Upupa epops) Ohaře 11.7.2012 12. 10. 2012
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Kochánky 24.4.2011 12. 10. 2012
Žluna šedá (Picus canus) Velký Tisý 28.7.2012 12. 10. 2012
Žluna zelená (Picus viridis) Benátky nad Jizerou 27.7.2006 12. 10. 2012
Datel černý (Dryocopus  martius) Kochánky 4.7.2009 12. 10. 2012
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Benátky nad Jizerou 21.9.2009 12. 10. 2012
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Olomouc 16.11.2015 16. 11. 2015
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) Benátky nad Jizerou 27.7.2009 12. 10. 2012
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) Horní Věstonice 5.3.2011 12. 10. 2012
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) Chvalčov, Tesák 14.11.2015 14. 11. 2015
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) Kvilda 19.12.2012 20. 12. 2012
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Mladá Boleslav 22.1.2010 12. 10. 2012
Skřivan lesní (Lullula arborea) Lysá nad Labem 11.10.2012 12. 10. 2012
Skřivan polní (Alauda arvensis) 12. 10. 2012
Břehule říční (Riparia riparia) Hostín u Vojkovic 9.5.2012 12. 10. 2012
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 12. 10. 2012
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 12. 10. 2012
Linduška úhorní (Anthus campestris) Tušimice 4.6.2011 12. 10. 2012
Linduška lesní (Anthus trivialis) Traviny 8.5.2012 12. 10. 2012
Linduška luční (Anthus pratensis) Žehuňský rybník 1.10.2011 12. 10. 2012
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Vyšehořovice 5.5.2011 12. 10. 2012
Linduška horská (Anthus spinoletta) Sněžka 27.9.2012 12. 10. 2012
Konipas luční (Motacilla flava) Přerov nad Labem 14.4.2011 12. 10. 2012
Konipas horský (Motacilla cinerea) Kochánky 27.3.2010 12. 10. 2012
Konipas bílý (Motacilla alba) 12. 10. 2012
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Česká Skalice 14.12.2012 15. 12. 2012
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Harrachov 1.12.2010 12. 10. 2012
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Kochánky 19.12.2009 12. 10. 2012
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Kochánky 17.4.2010 12. 10. 2012
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Pálava 27.12.2013 (FK 03/2014) 28. 12. 2013
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 12. 10. 2012
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Slavík modráček (Luscinia svecica) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 12. 10. 2012
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Troskovice 7.4.2010 12. 10. 2012
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Traviny 18.6.2010 12. 10. 2012
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Zdětín 22.3.2011 12. 10. 2012
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Vyšehořovice 15.6.2010 12. 10. 2012
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) Stráž pod Ralskem 21.10.2015 (FK 109/2015) 21. 10. 2015
Kos horský (Turdus torquatus) Sněžka 26.9.2012 12. 10. 2012
Kos černý (Turdus merula) 12. 10. 2012
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Benátky nad Jizerou 14.5.2010 12. 10. 2012
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 12. 10. 2012
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Traviny 25.10.2015 25. 10. 2015
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Žehuňský rybník 1.5.2011 12. 10. 2012
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Josefovské louky 8.5.2013 13. 5. 2013
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Mlýnec 9.8.2010 12. 10. 2012
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Benátky nad Jizerou 4.5.2011 12. 10. 2012
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Tušimice 4.6.2011 12. 10. 2012
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 12. 10. 2012
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Čelákovice 15.6.2010 12. 10. 2012
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Tušimice 4.6.2011 12. 10. 2012
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Žehuňský rybník 2.5.2010 12. 10. 2012
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Žehuňský rybník 1.5.2011 12. 10. 2012
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Žehuňský rybník 2.5.2010 12. 10. 2012
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Kochánky 17.4.2010 12. 10. 2012
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) Harrachov, Mumlavský důl 13.6.2015 13. 6. 2015
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Harrachov 26.5.2011 12. 10. 2012
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 12. 10. 2012
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Benátky nad Jizerou 14.5.2010 12. 10. 2012
Králíček obecný (Regulus regulus) Benátky nad Jizerou 19.12.2010 12. 10. 2012
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Dolní Vltavice 13.7.2013 16. 7. 2013
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Benátky nad Jizerou 12.7.2009 12. 10. 2012
Lejsek malý (Ficedula parva) Vojtěšice 23.5.2015 24. 5. 2015
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Praha, Háje 12.5.2010 12. 10. 2012
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Milovice 24.5.2013 12. 10. 2012
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Trkmanec 4.5.2013 5. 5. 2013
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 12. 10. 2012
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 12. 10. 2012
Sýkora koňadra (Parus major) 12. 10. 2012
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Harrachov 1.12.2010 12. 10. 2012
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Harrachov 1.12.2010 12. 10. 2012
Sýkora babka (Poecile palustris) Kochánky 27.3.2010 12. 10. 2012
Sýkora lužní (Poecile montanus) 12. 10. 2012
Brhlík lesní (Sitta europaea) Mečeříž 17.7.2009 12. 10. 2012
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Merklín 21.12.2013 21. 12. 2013
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 12. 10. 2012
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 12. 10. 2012
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Žehuňský rybník 2.10.2010 12. 10. 2012
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Benátky nad Jizerou 17.7.2009 12. 10. 2012
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Horoušany 23.5.2010 12. 10. 2012
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Zdětín 2.12.2011 12. 10. 2012
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 12. 10. 2012
Straka obecná (Pica pica) 12. 10. 2012
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Novodomské rašeliniště 14.12.2013 14. 12. 2013
Kavka obecná (Corvus monedula) Benátky nad Jizerou 11.4.2009 12. 10. 2012
Havran polní (Corvus frugilegus) 12. 10. 2012
Vrána šedá (Corvus cornix) 12. 10. 2012
Vrána černá (Corvus corone) 12. 10. 2012
Krkavec velký (Corvus corax) 12. 10. 2012
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 12. 10. 2012
Vrabec domácí (Passer domesticus) 12. 10. 2012
Vrabec polní (Passer montanus) 12. 10. 2012
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 12. 10. 2012
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Benátky nad Jizerou 17.2.2011 12. 10. 2012
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 12. 10. 2012
Zvonek zelený (Chloris chloris) 12. 10. 2012
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 12. 10. 2012
Čížek lesní (Spinus spinus) 12. 10. 2012
Konopka obecná (Linaria cannabina) Benátky nad Jizerou 6.4.2009 12. 10. 2012
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) VN Rozkoš 21.11.2011 12. 10. 2012
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Jizerka 23.5.2015 24. 5. 2015
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Praha, Štěrboholy 10.2.2011 12. 10. 2012
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Špindlerův Mlýn 29.6.2011 12. 10. 2012
Hýl rudý (Erythrina erythrina) Hartmanice 10.6.2012 12. 10. 2012
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Kochánky 19.3.2010 12. 10. 2012
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Hradišťko 2.3.2010 12. 10. 2012
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) VN Rozkoš 14.12.2012 15. 12. 2012
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 12. 10. 2012
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Tušimice 4.6.2011 12. 10. 2012
Strnad luční (Emberiza calandra) 12. 10. 2012
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Mlýnec 1.5.2010 12. 10. 2012
Strnad malinký (Emberiza pusilla) Citov 1.1.2017 1. 1. 2017