Zdeněk Souček - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Husa polní (Anser fabalis) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Husa velká (Anser anser) 7.1. Žehuňský rybník 7. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 9.4. Kopidlno, r. Zrcadlo 1 ex. 9. 4. 2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) 24.3. r.Domin, Č. Budějovice 27. 3. 2018
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 27.3. Novohaklovský r. (CB) 27. 3. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 10.3. Hnanice, Dyje pod Šobesem 1M 14. 3. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) 4.2. r. Zrcadlo (Mlýnec) (JC) 4. 2. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) 2.1. Rozkoš 7. 1. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 28.1. Žehuňský rybník 28. 1. 2018
Čírka modrá (Anas querquedula) 9.4. Kopidlno (JC), r. Zrcadlo 3M 9. 4. 2018
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 2.4. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) 33 ex. 2. 4. 2018
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 28.1. Žehuňský rybník (KO) 28. 1. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Polák kaholka (Aythya marila) 2.1. Rozkoš dh 1F 4. 1. 2018
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 2.1. Rozkoš 3 ex. 4. 1. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) 2.1. Rozkoš cca 100 ex. 4. 1. 2018
Morčák malý (Mergellus albellus) 11.3. Dolní Věstonice 14. 3. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) 2.1. Rozkoš 4 ex. 4. 1. 2018
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 27.3. okr. Prachatice 9 ex. 27. 3. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) 20.1. Vyšehořovice (PY) 7 ex. 20. 1. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 21.1. Žehuň 21. 1. 2018
Potáplice malá (Gavia stellata) 2.1. Rozkoš 2 ex. 4. 1. 2018
Potáplice severní (Gavia arctica) 2.1. Rozkoš 1 ex. 4. 1. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 27.3. Novohaklovský r. (CB) 27. 3. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 2.1. Rozkoš cca 50 ex. 4. 1. 2018
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 27.3. r. Domin, Č. Budějovice 27. 3. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Volavka bílá (Ardea alba) 13.1. Bohdaneč 13. 1. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Čáp černý (Ciconia nigra) 30.3. Pátek (NB) 30. 3. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 30.3. Choťánky (NB) 30. 3. 2018
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 24.3. r. Domin, České Budějovice 7 ex. 27. 3. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) 15.3. Hrušky (BV) 1 ex. 18. 3. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 4.2. Břístev (NB) 23. 3. 2018
Moták pochop (Circus aeruginosus) 6.4. Poděbrady 6. 4. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) 10.3. Podmolí, Šobešs (ZN) 1F 14. 3. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 30.3. Dubečno (NB) 30. 3. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2.1. Rozkoš - Lhota 4. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) 2.1. Rozkoš - Provodov 4. 1. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) 20.1. Vyšehořovice 20. 1. 2018
Orel královský (Aquila heliaca) 30.3. Kněžice (NB) 1 imm. 30. 3. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 9.4. Kopidlno (JC), r. Zrcadlo 9. 4. 2018
Lyska černá (Fulica atra) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) 7.1. Žiželice (KO) 7. 1. 2018
Kulík říční (Charadrius dubius) 30.3. Kněžice (NB) 30. 3. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 18.3. Chotěšice (NB) cca 20 ex. 19. 3. 2018
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 2.4. Žehuňský rybník 2. 4. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Racek bouřní (Larus canus) 11.3. Brod nad Dyjí 14. 3. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) 8.1. Praha 8. 1. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 23.3. Poděbrady (NB) 23. 3. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 3.1. Poděbrady 4. 1. 2018
Výr velký (Bubo bubo) 4.2. Dlouhopolsko (NB) 2 ex. 4. 2. 2018
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 24.3. Stožec (PT) 27. 3. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) 11.2. Poděbrady (NB) 11. 2. 2018
Kalous ušatý (Asio otus) 16.3. Poděbrady (NB) 18. 3. 2018
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 15.4. Poděbrady 15. 4. 2018
Žluna šedá (Picus canus) 10.3. Podmolí, Šobes 14. 3. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) 2.1. Rozkoš 1 ex. 4. 1. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) 3.2. Dománovice (KO) 3. 2. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 7.1. Rožďalovice (NB) 7. 1. 2018
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 21.1. Dománovice (KO) 21. 1. 2018
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 4.2. Rožďalovice (NB) 4. 2. 2018
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 20.1. Vyšehořovice (PY) 1 ex. 20. 1. 2018
Skřivan lesní (Lullula arborea) 10.3. Hnanice (ZN) 2M 14. 3. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) 10.3. Hnanice (ZN) 14. 3. 2018
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 2.4. r. Vražda, Nouzov (NB) 2. 4. 2018
Konipas luční (Motacilla flava) 2.4. Krčský r., Městec králové (NB) 2. 4. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) 30.3. Nouzov (NB) 2 ex. 30. 3. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) 10.3. Hnanice (ZN) 14. 3. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 26.3. Stožec (PT) 27. 3. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 18.3. Nouzov (NB) 19. 3. 2018
Slavík modráček (Luscinia svecica) 7.4. Žehuňský rybník 9. 4. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 18.3. Nouzov (NB) 2 ex. 19. 3. 2018
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 15.4. Kopidlno Mlýnec 15. 4. 2018
Kos černý (Turdus merula) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 11.3. Hnanice (ZN) 14. 3. 2018
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 4.2. Městec Králové (NB) 4. 2. 2018
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 15.4. Poděbrady 15. 4. 2018
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 7.4. Žehuňský rybník 9. 4. 2018
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 15.4. Kopidlno Mlýnec, r. Zrcadlo 15. 4. 2018
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 19.4. Poděbrady 20. 4. 2018
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 15.4. Poděbrady 15. 4. 2018
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 7.4. Hvožďany (PB), r. Lazy 9. 4. 2018
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 30.3. Rožďalovice 30. 3. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) 7.1. Rožďalovice (NB) 2 ex. 7. 1. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 21.1. Dománovice (KO) cca 10 ex. 21. 1. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Poděbrady 4. 1. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 7.1. Rožďalovice (NB) 7. 1. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 25.3. Stožec (PT) 27. 3. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) 25.3. Stožec (PT) 27. 3. 2018
Sýkora lužní (Poecile montanus) 10.3. Hnanice (ZN) 14. 3. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) 21.1. Dománovice (KO) 21. 1. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 4.2. Rožďalovice (NB) 11. 2. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 11.2. Rasochy (PA) 11. 2. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 7.1. Nečas (NB) 7. 1. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Kavka obecná (Corvus monedula) 7.1. Poděbrady 7. 1. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1. Poděbrady 4. 1. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Vrána černá (Corvus corone) 7.1. Žiželice 7. 1. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) 7.1. Lovčice (HK) 7. 1. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 10.3. Hnanice (ZN) 14. 3. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) 21.1. Žiželice (KO) 21. 1. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 2.1. Rozkoš - Lhota 4. 1. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 27.4. Poděbrady 3. 5. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2.1. Rozkoš - Lhota 4. 1. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 7.1. Žiželice -Korce cca 200 ex. 7. 1. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) 12.2. Poděbrady (NB) 12. 2. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) 20.1. Vyšehořovice (PY) 20. 1. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 11.2. Dlouhopolsko (NB) cca 50 ex. 11. 2. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 7.1. Hradištko II (KO) 3 ex 7. 1. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1. Poděbrady 4. 1. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1. Rozkoš 4. 1. 2018
Strnad luční (Emberiza calandra) 7.1. Žiželice (KO) 7. 1. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 30.3. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) 30. 3. 2018