Filip Petřík - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 13. 1. 2014
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 13. 1. 2014
Husa polní (Anser fabalis) 31. 12. 2014
Husa běločelá (Anser albifrons) 13. 1. 2014
Husa velká (Anser anser) 13. 1. 2014
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Pohořelice (Starý rybník), 7.2.2016 7. 2. 2016
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Pohořelice (Starý rybník), 7.2.2016 7. 2. 2016
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Krčmaň, 25.8.2016 29. 8. 2016
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) Uherské Hradiště, 6.2.2015 30. 4. 2015
Husice liščí (Tadorna tadorna) Annín, 22.11.2014 22. 11. 2014
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 13. 1. 2014
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 13. 1. 2014
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13. 1. 2014
Čírka obecná (Anas crecca) 13. 1. 2014
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 13. 1. 2014
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 13. 1. 2014
Čírka modrá (Anas querquedula) 13. 1. 2014
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 13. 1. 2014
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 13. 1. 2014
Polák velký (Aythya ferina) 13. 1. 2014
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 13. 1. 2014
Polák kaholka (Aythya marila) 13. 1. 2014
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 13. 1. 2014
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Novomlýnské nádrže, 29.12.2014 31. 12. 2014
Hohol severní (Bucephala clangula) 13. 1. 2014
Morčák malý (Mergellus albellus) 13. 1. 2014
Morčák velký (Mergus merganser) 13. 1. 2014
Orebice rudá (Alectoris rufa) 13. 1. 2014
Koroptev polní (Perdix perdix) 13. 1. 2014
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 13. 1. 2014
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 13. 1. 2014
Potáplice malá (Gavia stellata) Přítluky (Nové Mlýny), 10.12.2015 14. 12. 2015
Potáplice severní (Gavia arctica) 13. 1. 2014
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 13. 1. 2014
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 13. 1. 2014
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) Šakvice, 10.12.2015 14. 12. 2015
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Mutěnické rybníky, 8.5.2015 8. 5. 2015
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 13. 1. 2014
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) 13. 1. 2014
Kormorán malý (Phalacrocorax pygmeus) Delta Dunaje (RO), 30.5.2016 18. 6. 2016
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) Delta Dunaje (RO), 1.6..2016 18. 6. 2016
Pelikán kadeřavý (Pelecanus crispus) Delta Dunaje (RO), 1.6..2016 18. 6. 2016
Bukač velký (Botaurus stellaris) Delta Dunaje (RO), 1.6.2016 18. 6. 2016
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 13. 1. 2014
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 13. 1. 2014
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 13. 1. 2014
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 13. 1. 2014
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 13. 1. 2014
Volavka bílá (Ardea alba) 13. 1. 2014
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 13. 1. 2014
Volavka červená (Ardea purpurea) Delta Dunaje (RO), 30.5.2016 18. 6. 2016
Čáp černý (Ciconia nigra) 13. 1. 2014
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 13. 1. 2014
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 13. 1. 2014
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 13. 1. 2014
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) Camargue (FR), 9.8.2017 17. 8. 2017
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 13. 1. 2014
Luňák hnědý (Milvus migrans) 13. 1. 2014
Luňák červený (Milvus milvus) 13. 1. 2014
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 13. 1. 2014
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) 13. 1. 2014
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) 13. 1. 2014
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 13. 1. 2014
Moták pochop (Circus aeruginosus) 13. 1. 2014
Moták pilich (Circus cyaneus) 13. 1. 2014
Moták lužní (Circus pygargus) 13. 1. 2014
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 31. 12. 2014
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 13. 1. 2014
Krahujec krátkoprstý (Accipiter brevipes) Delta Dunaje (RO), 31.5.2016 18. 6. 2016
Káně lesní (Buteo buteo) 13. 1. 2014
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Šlapanice, 10.10.2014 27. 10. 2015
Káně rousná (Buteo lagopus) 27.1., Uherský Brod (Těšov) 30. 4. 2015
Orel křiklavý (Aquila pomarina) 13. 1. 2014
Orel královský (Aquila heliaca) Mutěnické rybníky, 8.5.2015 9. 5. 2015
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Itálie - Tarvisio, 28.2.2015 6. 3. 2015
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 13. 1. 2014
Orel nejmenší (Aquila pennata) Delta Dunaje (RO), 9.6..2016 18. 6. 2016
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 13. 1. 2014
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 13. 1. 2014
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 13. 1. 2014
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 13. 1. 2014
Raroh velký (Falco cherrug) Žatčany, 19.1.2017 19. 1. 2017
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 8. 8. 2015
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 13. 1. 2014
Chřástal polní (Crex crex) Bukovec, 16.7.2016 17. 7. 2016
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 13. 1. 2014
Slípka modrá (Porphyrio porphyrio) delta Ebra (E), 12.8.2017 17. 8. 2017
Lyska černá (Fulica atra) 13. 1. 2014
Jeřáb popelavý (Grus grus) Brno (Slatina), 27.10.2015 27. 10. 2015
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 13. 1. 2014
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 13. 1. 2014
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Mutěnické rybníky, 8.5.2015 8. 5. 2015
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) Delta Dunaje (RO), 8.6..2016 18. 6. 2016
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) Delta Dunaje (RO), 10.6..2016 18. 6. 2016
Kulík říční (Charadrius dubius) 13. 1. 2014
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Apetlon (Darscho), 17.9.2016 23. 9. 2016
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) delta Ebra (E), 13.8.2017 17. 8. 2017
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 13. 1. 2014
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) Itálie - Viareggio, 2014 26. 8. 2014
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 13. 1. 2014
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Dub nad Moravou, 8.5.2013 31. 7. 2014
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) delta Ebra (E), 13.8.2017 17. 8. 2017
Jespák šedý (Calidris temminckii) 6. 9. 2014
Jespák písečný (Calidris alba) 6. 9. 2014
Jespák obecný (Calidris alpina) 13. 1. 2014
Jespák malý (Calidris minuta) 6. 9. 2014
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 13. 1. 2014
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 13. 1. 2014
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Račice-Pístovice, 21.4.2015 23. 4. 2015
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Delta Dunaje (RO), 3.6..2016 18. 6. 2016
Koliha malá (Numenius phaeopus) Itálie - Viareggio, 2014 26. 8. 2014
Koliha velká (Numenius arquata) 13. 1. 2014
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 13. 1. 2014
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 13. 1. 2014
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Záhlinice, 3.5.2015 6. 5. 2015
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Slavkov u Brna, 31.7.2014 31. 7. 2014
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 13. 1. 2014
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 13. 1. 2014
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Apetlon (Darscho), 17.9.2016 23. 9. 2016
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) Itálie - Viareggio, 2014 26. 8. 2014
Racek velký (Larus ichthyaetus) Delta Dunaje (RO), 8.6..2016 18. 6. 2016
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 13. 1. 2014
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 13. 1. 2014
Racek tenkozobý (Larus genei) Camargue (FR), 10.8.2017 17. 8. 2017
Racek Audouinův (Larus audouinii) delta Ebra (E), 12.8.2017 17. 8. 2017
Racek bouřní (Larus canus) 13. 1. 2014
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 13. 1. 2014
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 13. 1. 2014
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 13. 1. 2014
Racek středomořský (Larus michahellis) 13. 1. 2014
Racek mořský (Larus marinus) 13. 1. 2014
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 13. 1. 2014
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Mutěnické rybníky, 8.5.2015 8. 5. 2015
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Mutěnické rybníky, 28.4.2017 28. 4. 2017
Rybák severní (Sterna sandvicensis) 13. 1. 2014
Rybák obecný (Sterna hirundo) 13. 1. 2014
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Delta Dunaje (RO), 30.5.2016 18. 6. 2016
Rybák černý (Chlidonias niger) 13. 1. 2014
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) 13. 1. 2014
Stepokur krásný (Pterocles alchata) Lleida (E), 12.8.2017 17. 8. 2017
Holub skalní/domácí (Columba livia) 13. 1. 2014
Holub doupňák (Columba oenas) 13. 1. 2014
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 13. 1. 2014
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 13. 1. 2014
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 13. 1. 2014
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) 13. 1. 2014
Alexandr malý (Psittacula krameri) 13. 1. 2014
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) 13. 1. 2014
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 13. 1. 2014
Výreček malý (Otus scops) Ciochina (RO), 29.5.2016 18. 6. 2016
Výr velký (Bubo bubo) Brno (Líšeň), 12.3.2016 14. 3. 2016
Sýček obecný (Athene noctua) 13. 1. 2014
Puštík obecný (Strix aluco) 13. 1. 2014
Kalous pustovka (Asio flammeus) Újezd u Brna, 13.2.2017 14. 2. 2017
Kalous ušatý (Asio otus) 13. 1. 2014
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 13. 1. 2014
Rorýs obecný (Apus apus) 13. 1. 2014
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) 13. 1. 2014
Rorýs velký (Apus melba) 13. 1. 2014
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 13. 1. 2014
Vlha pestrá (Merops apiaster) 13. 1. 2014
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 13. 1. 2014
Dudek chocholatý (Upupa epops) 13. 1. 2014
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 13. 1. 2014
Žluna šedá (Picus canus) 13. 1. 2014
Žluna zelená (Picus viridis) 13. 1. 2014
Datel černý (Dryocopus  martius) 13. 1. 2014
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 13. 1. 2014
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 13. 1. 2014
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 13. 1. 2014
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 13. 1. 2014
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) Chvalčov, 28.10.2017 28. 10. 2017
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 13. 1. 2014
Skřivan lesní (Lullula arborea) 13. 1. 2014
Skřivan polní (Alauda arvensis) 13. 1. 2014
Břehule říční (Riparia riparia) 13. 1. 2014
Břehule skalní (Hirundo rupestris) 13. 1. 2014
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 13. 1. 2014
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 13. 1. 2014
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 13. 1. 2014
Linduška úhorní (Anthus campestris) 13. 1. 2014
Linduška lesní (Anthus trivialis) 13. 1. 2014
Linduška luční (Anthus pratensis) 13. 1. 2014
Linduška horská (Anthus spinoletta) 26. 7. 2014
Konipas luční (Motacilla flava) 13. 1. 2014
Konipas citronový (Motacilla citreola) Mutěnické rybníky, 28.4.2017 28. 4. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) 13. 1. 2014
Konipas bílý (Motacilla alba) 13. 1. 2014
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 13. 1. 2014
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 13. 1. 2014
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 13. 1. 2014
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 13. 1. 2014
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Sněžné jámy (PL), 4.8.2016 16. 8. 2016
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 13. 1. 2014
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) Delta Dunaje (RO), 30.5.2016 18. 6. 2016
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 13. 1. 2014
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 13. 1. 2014
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 13. 1. 2014
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 13. 1. 2014
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 13. 1. 2014
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) Delta Dunaje (RO), 10.6..2016 18. 6. 2016
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 13. 1. 2014
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) 13. 1. 2014
Skalník modrý (Monticola solitarius) Sveti Rok (HR), 15.8.2016 16. 8. 2016
Kos horský (Turdus torquatus) 14.5., Kouty nad Desnou 15. 5. 2016
Kos černý (Turdus merula) 13. 1. 2014
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 13. 1. 2014
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 13. 1. 2014
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 13. 1. 2014
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 13. 1. 2014
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) Itálie - Lago di Massaciuccoli, 2014 26. 8. 2014
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 13. 1. 2014
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 13. 1. 2014
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Rybník Vrkoč, 5.4.2014 5. 4. 2014
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) Delta Dunaje (RO), 8.6..2016 11. 7. 2016
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 13. 1. 2014
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 13. 1. 2014
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 13. 1. 2014
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 13. 1. 2014
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 13. 1. 2014
Pěnice vousatá (Sylvia cantillans) 13. 1. 2014
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) 13. 1. 2014
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 13. 1. 2014
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 13. 1. 2014
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 13. 1. 2014
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 13. 1. 2014
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 13. 1. 2014
Budníček horský (Phylloscopus bonelli) Verdon (FR), 6.8.2017 17. 8. 2017
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 13. 1. 2014
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 13. 1. 2014
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 13. 1. 2014
Králíček obecný (Regulus regulus) 13. 1. 2014
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 13. 1. 2014
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 13. 1. 2014
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 13. 1. 2014
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 13. 1. 2014
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Delta Dunaje (RO), 3.6..2016 18. 6. 2016
Timálie čínská (Leiothrix lutea) Itálie - Azzano, 2014 26. 8. 2014
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 13. 1. 2014
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 13. 1. 2014
Sýkora koňadra (Parus major) 13. 1. 2014
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 13. 1. 2014
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 13. 1. 2014
Sýkora babka (Poecile palustris) 13. 1. 2014
Sýkora lužní (Poecile montanus) 13. 1. 2014
Brhlík lesní (Sitta europaea) 13. 1. 2014
Brhlík skalní (Sitta neumayer) 13. 1. 2014
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Pálava, 20.11.2015 20. 11. 2015
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 13. 1. 2014
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 13. 1. 2014
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 13. 1. 2014
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 13. 1. 2014
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 13. 1. 2014
Ťuhýk menší (Lanius minor) 13. 1. 2014
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 13. 1. 2014
Ťuhýk pustinný (Lanius meridionalis) Lleida (E), 11.8.2017 17. 8. 2017
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 13. 1. 2014
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 13. 1. 2014
Straka modrá (Cyanopica cyanus) 13. 1. 2014
Straka obecná (Pica pica) 13. 1. 2014
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 13. 1. 2014
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 13. 1. 2014
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) Lleida (E), 12.8.2017 17. 8. 2017
Kavka obecná (Corvus monedula) 13. 1. 2014
Havran polní (Corvus frugilegus) 13. 1. 2014
Vrána šedá (Corvus cornix) 13. 1. 2014
Vrána černá (Corvus corone) 13. 1. 2014
Krkavec velký (Corvus corax) 13. 1. 2014
Špaček černý (Sturnus unicolor) 13. 1. 2014
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 13. 1. 2014
Vrabec domácí (Passer domesticus) 13. 1. 2014
Vrabec italský (Passer italiae) 20. 11. 2015
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) 13. 1. 2014
Vrabec polní (Passer montanus) 13. 1. 2014
Tygříček tečkovaný (Amandava amandava) Itálie - Lago di Massaciuccoli, 2014 26. 8. 2014
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 13. 1. 2014
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 13. 1. 2014
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 13. 1. 2014
Zvonek zelený (Chloris chloris) 13. 1. 2014
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 13. 1. 2014
Čížek lesní (Spinus spinus) 13. 1. 2014
Konopka obecná (Linaria cannabina) 13. 1. 2014
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 13. 1. 2014
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 31. 12. 2014
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Brno (Chrlice), 12.11.2017 15. 11. 2017
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 13. 1. 2014
Hýl pouštní (Bucanetes githaginea) Delta Dunaje - Sfantu Gheorghe (RO), 7.6.2016 18. 6. 2016
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 13. 1. 2014
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 13. 1. 2014
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) Strachotín, 8.1.2016 8. 1. 2016
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 13. 1. 2014
Strnad luční (Emberiza calandra) 13. 1. 2014
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 13. 1. 2014
Strnad malinký (Emberiza pusilla) Citov, 13.2.2017 14. 2. 2017