Tomáš Baldrián - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 9. 10. 2013
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 27.12.2013 Drnholec 27. 12. 2013
Husa polní (Anser fabalis) 9. 10. 2013
Husa běločelá (Anser albifrons) 9. 10. 2013
Husa velká (Anser anser) 9. 10. 2013
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 8.3.2014 VDNM II 8. 3. 2014
Berneška tmavá (Branta bernicla) 2013 Irsko 9. 10. 2013
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 30.10.2014 Hodonín, Písečák 7. 11. 2014
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 13.4.2015 Zahlinice 14. 4. 2015
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 23.1.2015 Uh Hradiste 23. 1. 2015
Husice liščí (Tadorna tadorna) 9. 10. 2013
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 9. 10. 2013
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 29.12.2014 Brno Komín 29. 12. 2014
Kopřivka obecná (Anas strepera) 9. 10. 2013
Čírka obecná (Anas crecca) 9. 10. 2013
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 9. 10. 2013
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 9. 10. 2013
Čírka modrá (Anas querquedula) 9. 10. 2013
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 9. 10. 2013
Čírka úzkozobá (Anas angustirostris) 3/2017, Arfoud, MA 31. 3. 2017
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 9. 10. 2013
Polák velký (Aythya ferina) 9. 10. 2013
Polák malý (Aythya nyroca) 9. 10. 2013
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 9. 10. 2013
Polák kaholka (Aythya marila) 27. 12. 2013
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 22.1.2014 VDNM III 22. 1. 2014
Turpan černý (Melanitta nigra) 20.11.2016 Tovačov 21. 11. 2016
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 2012 Budapest 9. 10. 2013
Hohol severní (Bucephala clangula) 9. 10. 2013
Morčák malý (Mergellus albellus) 9. 10. 2013
Morčák prostřední (Mergus serrator) 11.4.2016 Hodonín, písečák 12. 4. 2016
Morčák velký (Mergus merganser) 9. 10. 2013
Jeřábek lesní (Bonasa bonasia) 28.10.2017 Jeseníky 29. 10. 2017
Orebice rudá (Alectoris rufa) 12.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Orebice berberská (Alectoris barbara) 3/2017, Ouidane, MA 31. 3. 2017
Koroptev polní (Perdix perdix) 8.3.2014 u Nove Vsi BO 8. 3. 2014
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 9. 10. 2013
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 9. 10. 2013
Potáplice malá (Gavia stellata) 25.1.2014 VDNM III 27. 1. 2014
Potáplice severní (Gavia arctica) 3.11.2013, VDNM III 5. 11. 2013
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 9. 10. 2013
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 9. 10. 2013
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 2.4.2014 Pisecak 3. 4. 2014
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 10.4.2015 Mutěnice 14. 4. 2015
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 9. 10. 2013
Buřňák šedý (Calonectris diomedea) 9.7.2017 San Miguel, Azores 18. 7. 2017
Buřňák velký (Puffinus gravis) 3/2017, Agadir, MA 31. 3. 2017
Terej bílý (Morus bassanus) 2013 Irsko 9. 10. 2013
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 9. 10. 2013
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) 3/2017, Agadir, MA 31. 3. 2017
Kormorán malý (Phalacrocorax pygmeus) 30.5.2014 Mutenice 1. 6. 2014
Bukač velký (Botaurus stellaris) 9. 10. 2013
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 9. 10. 2013
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 9. 10. 2013
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 10.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 10.5.2015, Ebro, ESP 18. 5. 2015
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 9. 10. 2013
Volavka bílá (Ardea alba) 9. 10. 2013
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 9. 10. 2013
Volavka červená (Ardea purpurea) 2013 Apaj puszta, Maďarsko 9. 10. 2013
Čáp černý (Ciconia nigra) 9. 10. 2013
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 9. 10. 2013
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 10.5.2015 delta Ebro, ESP 18. 5. 2015
Ibis skalní (Geronticus eremita) Cape Tamri, MA 31. 3. 2017
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 2013, Apaj puszta, Maďarsko 9. 10. 2013
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) 10.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 1.7.2014 Písečák 2. 7. 2014
Luněc šedý (Elanus caeruleus) 3/2017, Marrakech, MA 31. 3. 2017
Luňák hnědý (Milvus migrans) 18.4. Grosskrut A 22. 4. 2014
Luňák červený (Milvus milvus) 9. 10. 2013
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 9. 10. 2013
Orlosup bradatý (Gypaetus barbatus) 14.5.2015 Gramuntill, ESP 18. 5. 2015
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) 14.5.2015 Gramuntill, ESP 18. 5. 2015
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) 14.5.2015 Gramuntill, ESP 18. 5. 2015
Sup hnědý (Aegypius monachus) 14.5.2015 Gramuntill, ESP 18. 5. 2015
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 12.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Moták pochop (Circus aeruginosus) 9. 10. 2013
Moták pilich (Circus cyaneus) 9. 10. 2013
Moták lužní (Circus pygargus) 25.5.2014 Nesyt 26. 5. 2014
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 29.6.2015 Ratíškovice 29. 6. 2015
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 9. 10. 2013
Káně lesní (Buteo buteo) 9. 10. 2013
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 3/2017, Boulmane du Dades, MA 31. 3. 2017
Káně rousná (Buteo lagopus) 22.11.2015 Branišovice 26. 11. 2015
Orel křiklavý (Aquila pomarina) 3.9.2016 Chvalkovice 5. 9. 2016
Orel královský (Aquila heliaca) 27.12.2013 Drnholec 27. 12. 2013
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 13.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Orel jestřábí (Aquila fasciata) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 9. 10. 2013
Poštolka jižní (Falco naumanni) 18. 5. 2015
Orel nejmenší (Aquila pennata) 15.5.2015 Martinet 18. 5. 2015
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 9. 10. 2013
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 9. 10. 2013
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 9. 10. 2013
Raroh jižní (Falco biarmicus) 3/2017, Tahannaout, MA 31. 3. 2017
Raroh velký (Falco cherrug) 2.2.2016 Šakvice 3. 2. 2016
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 14.5.2015 Gramuntill, ESP 18. 5. 2015
Sokol šahin (Falco pelegrinoides) 3/2017, Boulmane, MA 31. 3. 2017
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 9. 10. 2013
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 9. 10. 2013
Chřástal malý (Porzana parva) 10.9.2017 Hodonín 11. 9. 2017
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 9. 10. 2013
Slípka modrá (Porphyrio porphyrio) 10.5. Ebro, ESP 18. 5. 2015
Lyska černá (Fulica atra) 9. 10. 2013
Lyska hřebenatá (Fulica cristata) 3/2017, Ouarzazate, MA 31. 3. 2017
Jeřáb popelavý (Grus grus) 9. 10. 2013
Drop malý (Tetrax tetrax) 13.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Drop velký (Otis tarda) 13.4.2017 Warterberg, AT 18. 4. 2017
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 9. 10. 2013
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 9. 10. 2013
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 2013 Apaj puszta, Maďarsko 9. 10. 2013
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 12.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Běhulík plavý (Cursorius cursor) 3/2017, Boulmane, MA 31. 3. 2017
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) 11.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Kulík říční (Charadrius dubius) 9. 10. 2013
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 9. 10. 2013
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) 10.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 9.11.2014 Tovačov 10. 11. 2014
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 9. 10. 2013
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 9. 10. 2013
Jespák rezavý (Calidris canutus) 7.9.2015 Zahlinice 8. 9. 2015
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 9. 10. 2013
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 23.5.2015 Mutěnice 25. 5. 2015
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 9. 10. 2013
Jespák šedý (Calidris temminckii) 10.5.2014 Nesyt 10. 5. 2014
Jespák písečný (Calidris alba) 13.9.2014 Strachotin 14. 9. 2014
Jespák obecný (Calidris alpina) 9. 10. 2013
Jespák malý (Calidris minuta) 9. 10. 2013
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 9. 10. 2013
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 9. 10. 2013
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 14.4.2017 Slavonice 18. 4. 2017
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 9. 10. 2013
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 9. 10. 2013
Koliha malá (Numenius phaeopus) 9. 10. 2013
Koliha velká (Numenius arquata) 9. 10. 2013
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 9. 10. 2013
Vodouš malý (Xenus cinereus) 23.5.2015 Mutěnice, Hodonín 25. 5. 2015
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 9. 10. 2013
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 9. 10. 2013
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 9. 10. 2013
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 22.4.2015 Mutěnice 22. 4. 2015
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 9. 10. 2013
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 9. 10. 2013
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 10.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 21.9.2016 Hodonín 22. 9. 2016
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 26.5.2017 Hodonín 29. 5. 2017
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 9. 10. 2013
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 9. 10. 2013
Racek tenkozobý (Larus genei) 10.5.2015 Ebro 18. 5. 2015
Racek Audouinův (Larus audouinii) 10.5.2015 Ebro 18. 5. 2015
Racek bouřní (Larus canus) 9. 10. 2013
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 9. 10. 2013
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 9. 10. 2013
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 9. 10. 2013
Racek středomořský (Larus michahellis) 9. 10. 2013
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 9. 10. 2013
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) 10.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 11.4. Hodonín, písečák 12. 4. 2016
Rybák severní (Sterna sandvicensis) 10.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Rybák obecný (Sterna hirundo) 9. 10. 2013
Rybák malý (Sternula albifrons) 10.5.2015, Ebro, ESP 18. 5. 2015
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 3.7.2014 Mutěnice 4. 7. 2014
Rybák černý (Chlidonias niger) 9. 10. 2013
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) 9. 10. 2013
Alkoun úzkozobý (Uria aalge) 9. 10. 2013
Alka malá (Alca torda) 9. 10. 2013
Papuchalk severní (Fratercula arctica) 9. 10. 2013
Stepokur korunkatý (Pterocles coronatus) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Stepokur saharský (Pterocles senegallus) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Stepokur písečný (Pterocles orientalis) 12.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Stepokur krásný (Pterocles alchata) 12.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Holub skalní/domácí (Columba livia) 9. 10. 2013
Holub doupňák (Columba oenas) 28.1.2014 Svatobořice 1. 3. 2014
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 9. 10. 2013
Hrdlička chechtavá (Streptopelia risoria) 3/2017, Souss-Massa, MA 31. 3. 2017
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 9. 10. 2013
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 9. 10. 2013
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) 16.5.2015 Aiguamolls de l 18. 5. 2015
Kukačka chocholatá (Clamator glandarius) 12.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 9. 10. 2013
Sova pálená (Tyto alba) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Výr bledý (Bubo ascalaphus) 3/2017, Boulmane, MA 31. 3. 2017
Výr velký (Bubo bubo) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Sýček obecný (Athene noctua) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Puštík obecný (Strix aluco) 3.6.2015 Bzenec 4. 6. 2015
Kalous pustovka (Asio flammeus) 27.12.2013 Drnholec 27. 12. 2013
Kalous ušatý (Asio otus) 9. 10. 2013
Sýc rousný (Aegolius funereus) 14.4.2017 Slavonice 18. 4. 2017
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 3.6.2015 Bzenec 4. 6. 2015
Lelek rudokrký (Caprimulgus ruficollis) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Lelek světlý (Caprimulgus aegyptius) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Rorýs obecný (Apus apus) 9. 10. 2013
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Rorýs velký (Apus melba) 9.10.2014 Sofia, Bulharsko 30. 10. 2014
Rorýs domovní (Apus affinis) 3/2017, Marrakech, MA 31. 3. 2017
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 9. 10. 2013
Vlha pestrá (Merops apiaster) 9. 10. 2013
Vlha modrolící (Merops persicus) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 9. 10. 2013
Dudek chocholatý (Upupa epops) 9. 10. 2013
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 26.4.2014 Mutěnice 27. 4. 2014
Žluna šedá (Picus canus) 11.1.2014 Moravská Nová Ves 11. 1. 2014
Žluna zelená (Picus viridis) 9. 10. 2013
Žluna africká (Picus vaillantii) 3/2017, Asni, MA 31. 3. 2017
Datel černý (Dryocopus  martius) 9. 10. 2013
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 9. 10. 2013
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 9. 10. 2013
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 9. 10. 2013
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 9. 10. 2013
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 16.10. 2017 Chvalčov 17. 10. 2017
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 15.8.2015 Rohrmoos, AT 21. 8. 2015
Skřivan pruhoocasý (Ammomanes cinctura) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Skřivan dudkovitý (Alaemon alaudipes) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Skřivan Dupontův (Chersophilus duponti) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Skřivan tlustozobý (Ramphocoris clotbey) 3/2017, Boulmane, MA 31. 3. 2017
Kalandra zpěvná (Melanocorypha calandra) 12.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) 12.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Skřivánek menší (Calandrella rufescens) 12.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 9. 10. 2013
Chocholouš vavřínový (Galerida theklae) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Skřivan lesní (Lullula arborea) 6.4.2014 Bzenec 6. 4. 2014
Skřivan polní (Alauda arvensis) 9. 10. 2013
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) 3/2017 Oukaimeden, MA 31. 3. 2017
Skřivan růžkatý (Eremophila bilopha) 3/2017, Boulmane, MA 31. 3. 2017
Břehule hnědohrdlá (Riparia paludicola) 3/2017, Souss-Massa, MA 31. 3. 2017
Břehule říční (Riparia riparia) 9. 10. 2013
Břehule skalní (Hirundo rupestris) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 9. 10. 2013
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 9. 10. 2013
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Linduška úhorní (Anthus campestris) 11.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Linduška lesní (Anthus trivialis) 1.5.2014 Bzenec 2. 5. 2014
Linduška luční (Anthus pratensis) 9. 10. 2013
Linduška horská (Anthus spinoletta) 9. 10. 2013
Konipas luční (Motacilla flava) 9. 10. 2013
Konipas citronový (Motacilla citreola) 23.4.2017 Mutěnice 25. 4. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) 9. 10. 2013
Konipas bílý (Motacilla alba) 9. 10. 2013
Bulbul zahradní (Pycnonotus barbatus) 3/2017, Marrakech 31. 3. 2017
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 9. 10. 2013
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 24.8.2014 Blansko 29. 8. 2014
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 9. 10. 2013
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 5.10.2014 Mutěnice 6. 10. 2014
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 9. 10. 2013
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 30.4.2016 Mutěnice (kroužkování) 2. 5. 2016
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 26.4.2014 Mutěnice 27. 4. 2014
Slavík modráček (Luscinia svecica) 29.4.2014 Mutěnice 30. 4. 2014
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 9. 10. 2013
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 27.8.2014 Jedovnice 29. 8. 2014
Rehek severoafrický (Phoenicurus moussieri) 3/2017, Oukaimeden, MA 31. 3. 2017
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 9. 10. 2013
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 9. 10. 2013
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 1.4.2015 Milotice 1. 4. 2015
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) 10.5. Garraf ESP 18. 5. 2015
Bělořit pouštní (Oenanthe deserti) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Bělořit šedohlavý (Oenanthe moesta) 3/2017, Rissani, MA 31. 3. 2017
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Bělořit černý (Oenanthe leucura) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Skalník zpěvný (Monticola saxatilis) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Skalník modrý (Monticola solitarius) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Kos horský (Turdus torquatus) 16.5.2015 Baga, ESP 18. 5. 2015
Kos černý (Turdus merula) 9. 10. 2013
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 9. 10. 2013
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 9. 10. 2013
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 9. 10. 2013
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 9. 10. 2013
Cetie jižní (Cettia cetti) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) 11.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Prinie křovinná (Scotocerca inquieta) 3/2017, Rissani, MA 31. 3. 2017
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 4.6.2015 Mutěnice 8. 6. 2015
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 5.6.2014 Jarohněvice 6. 6. 2014
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 9. 10. 2013
Sedmihlásek západní (Iduna opaca) 3/2017, Souss-Massa, MA 31. 3. 2017
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) 3/2017, Rissani, MA 31. 3. 2017
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 7.6.2014 Velehrad 9. 6. 2014
Sedmihlásek švitořivý (Hippolais polyglotta) 13.5.2015 Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 9. 10. 2013
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 10.5.2014 Nesyt 10. 5. 2014
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 9. 10. 2013
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 9. 10. 2013
Pěnice kaštanová (Sylvia undata) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Pěnice severoafrická (Sylvia deserticola) 3/2017, Oukaimede, MA 31. 3. 2017
Pěnice brýlatá (Sylvia conspicillata) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Pěnice vousatá (Sylvia cantillans) 14.5.2015, Pas Nou 18. 5. 2015
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Pěnice pouštní (Sylvia deserti) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Pěnice mistrovská (Sylvia hortensis) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 8.5.2016 Podersdorf, AT 9. 5. 2016
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 9. 10. 2013
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 9. 10. 2013
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 19.5.2015 Prušánky 20. 5. 2015
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 9. 10. 2013
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 2.6.2017 Jeseníky 5. 6. 2017
Budníček horský (Phylloscopus bonelli) 12.5. Los Monegros ESP 18. 5. 2015
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 1.5. Bzenec 2. 5. 2014
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 9. 10. 2013
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 21.4.2014 Písečák 21. 4. 2014
Králíček obecný (Regulus regulus) 9. 10. 2013
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 17.8.2014 Brno 21. 8. 2014
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 9. 10. 2013
Lejsek malý (Ficedula parva) 9. 10. 2013
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 5.5.2014 Písečák 6. 5. 2014
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 27.8.2014 Jedovnice 29. 8. 2014
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 9. 10. 2013
Timálie akáciová (Turdoides fulva) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 9. 10. 2013
Sýkora modrokřídlá (Cyanistes teneriffae) 3/2017, Oukaimeden, MA 31. 3. 2017
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 9. 10. 2013
Sýkora koňadra (Parus major) 9. 10. 2013
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 9. 10. 2013
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 22.2.2015 Rohatec-Sobonky 23. 2. 2015
Sýkora babka (Poecile palustris) 9. 10. 2013
Sýkora lužní (Poecile montanus) 27.10.2017 Jeseníky 29. 10. 2017
Brhlík lesní (Sitta europaea) 9. 10. 2013
Brhlík skalní (Sitta neumayer) 10.7.2016 Paklenica, HR 20. 7. 2016
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 3.1.2015 Klentnice 3. 1. 2015
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 9. 10. 2013
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 9. 10. 2013
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 9. 10. 2013
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 9. 10. 2013
Čagra černokorunkatý (Tchagra senegalus) 3/2017, Souss-Massa, MA 31. 3. 2017
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 9. 10. 2013
Ťuhýk menší (Lanius minor) 9. 10. 2013
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 9. 10. 2013
Ťuhýk pustinný (Lanius meridionalis) 12.5. Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 10.5.2015 Garraf, ESP 18. 5. 2015
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 9. 10. 2013
Straka obecná (Pica pica) 9. 10. 2013
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 2.6.2017 Jeseníky 5. 6. 2017
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 16.5.2015 Baga, ESP 18. 5. 2015
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Kavka obecná (Corvus monedula) 9. 10. 2013
Havran polní (Corvus frugilegus) 9. 10. 2013
Vrána šedá (Corvus cornix) 9. 10. 2013
Vrána černá (Corvus corone) 9. 10. 2013
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Krkavec velký (Corvus corax) 9. 10. 2013
Špaček černý (Sturnus unicolor) 11.5.2015 Ebro, ESP 18. 5. 2015
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 9. 10. 2013
Majna chocholatá (Acridotheres cristatellus) 4.7.2017 Lisbon, PRT 18. 7. 2017
Vrabec domácí (Passer domesticus) 9. 10. 2013
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) 3/2017, Marrakech, MA 31. 3. 2017
Vrabec pustinný (Passer simplex) 3/2017, Merzouga, MA 31. 3. 2017
Vrabec polní (Passer montanus) 9. 10. 2013
Vrabec skalní (Petronia petronia) 13.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Astrild vlnkovaný (Estrilda astrild) 10.7.2017 San Miguel, Azores 18. 7. 2017
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 9. 10. 2013
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 9. 10. 2013
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 9. 10. 2013
Zvonohlík citronový (Carduelis citrinella) 16.5.2015 Baga, ESP 18. 5. 2015
Zvonek zelený (Chloris chloris) 9. 10. 2013
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 9. 10. 2013
Čížek lesní (Spinus spinus) 18. 10. 2013
Konopka obecná (Linaria cannabina) 9. 10. 2013
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 27.12.2015 Klentnice 31. 12. 2015
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 12.6.2015 Praded 13. 6. 2016
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 15.8.2015 Rohrmoos, AT 21. 8. 2015
Hýl růžovokřídlý (Rhodopechys sanguineus) 3/2017, Oukaimeden, MA 31. 3. 2017
Hýl pouštní (Bucanetes githaginea) 3/2017, Boulmane, MA 31. 3. 2017
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 6.6.2015 Jeseníky 8. 6. 2015
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 9. 10. 2013
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 9. 10. 2013
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 2.2.2016 Strachotín 3. 2. 2016
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 9. 10. 2013
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) 12.5.2015, Los Monegros, ESP 18. 5. 2015
Strnad viničný (Emberiza cia) 14.5.2015, Pas Nou, ESP 18. 5. 2015
Strnad saharský (Emberiza sahari) 3/2017, Marrakech, MA 31. 3. 2017
Strnad luční (Emberiza calandra) 9. 10. 2013
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 9. 10. 2013
Strnad malinký (Emberiza pusilla) 31.1.2016 Citov 31. 12. 2016