Radek Holiš - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 20.1.2018-Brno 23. 1. 2018
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 11.3.2018-Chropyňský rybník 13. 3. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Husa velká (Anser anser) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 8.1.2018-Hulín (KM,ZL) 22. 1. 2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) 20.2.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 22. 2. 2018
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 18.1.2018-Olomouc 24. 1. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 15. 3. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) 27.1.2018-Hulínská štěrkovna 29. 1. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1.2018-Kroměříž 22. 1. 2018
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 20.2.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 22. 2. 2018
Čírka modrá (Anas querquedula) 13.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 15. 3. 2018
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 13.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 15. 3. 2018
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 15. 2. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 1. 2. 2018
Morčák malý (Mergellus albellus) 29.3.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1.2018-Kroměříž 22. 1. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) 23.4.2018-Třebětice 24. 4. 2018
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 11.2.2018-Břest 12. 2. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1.2018-Kroměříž 22. 1. 2018
Potáplice severní (Gavia arctica) 19.4.2018-Záhlinické rybníky 20. 4. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 3.2.2018-Praha 5. 2. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 1. 2. 2018
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 15. 2. 2018
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 15.4.2018-Chropyňský rybník 16. 4. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1.2018-Kroměříž 19. 1. 2018
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 29.4.2018-Chropyňský rybník 30. 4. 2018
Volavka bílá (Ardea alba) 2.1.2018-Kroměříž-Bílany 19. 1. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 3.1.2018-Brodek u Přerova 19. 1. 2018
Čáp černý (Ciconia nigra) 4.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 28. 3. 2018
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 3.5.2018-Kroměříž 4. 5. 2018
Luňák hnědý (Milvus migrans) 6.4.2018-Záhlinické rybníky 10. 4. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) 15. 2. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Moták pochop (Circus aeruginosus) 20.3.2018-Kroměříž 21. 3. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 1.1.2018-Kroměříž 18. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) 3.1.2018-Hulín 18. 1. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) 4.1.2018-Hulín 18. 1. 2018
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 29.3.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1.2018-Kroměříž 18. 1. 2018
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 28.4.2018-Bašnovský mokřad 30. 4. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 3.1.2018-Přerov 18. 1. 2018
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 14.4.2018-Bašnovský mokřad 16. 4. 2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 20.1.2018-Brno 23. 1. 2018
Lyska černá (Fulica atra) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 29. 1. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2.4.2018-Bašnovský mokřad 5. 4. 2018
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 8.4.2018-Mutěnické rybníky 10. 4. 2018
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 8.4.2018-Mutěnické rybníky 10. 4. 2018
Kulík říční (Charadrius dubius) 3.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 7.3.2018-Brodek u Přerova 8. 3. 2018
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 5.4.2018-Záhlinické rybníky 6. 4. 2018
Jespák šedý (Calidris temminckii) 26.4.2018-Záhlinické rybníky 27. 4. 2018
Jespák obecný (Calidris alpina) 5.4.2018-Záhlinické rybníky 6. 4. 2018
Jespák malý (Calidris minuta) 16.4.2018-Záhlinické rybníky 17. 4. 2018
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 10.3.2018-Bašnovský mokřad 13. 3. 2018
Koliha malá (Numenius phaeopus) 22.4.2018-Bašnovský mokřad 24. 4. 2018
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 16.4.2018-Záhlinické rybníky 17. 4. 2018
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 24.3.2018-Bašnovský mokřad 28. 3. 2018
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 8.4.2018-Mutěnické rybníky 10. 4. 2018
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 5.4.2018-Záhlinické rybníky 6. 4. 2018
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 16.4.2018-Záhlinické rybníky 17. 4. 2018
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 8.4.2018-Mutěnické rybníky 10. 4. 2018
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 8.4.2018-Chropyňský rybník 10. 4. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 20.1.2018-Brno 23. 1. 2018
Racek bouřní (Larus canus) 11.3.2018-Chropyňský rybník 13. 3. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1.2018-Kroměříž 18. 1. 2018
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 23.4.2018-Záhlinické rybníky 24. 4. 2018
Rybák obecný (Sterna hirundo) 8.4.2018-Mutěnické rybníky 10. 4. 2018
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 10.5.2018-Záhlinické rybníky 11. 5. 2018
Rybák černý (Chlidonias niger) 16.4.2018-Záhlinické rybníky 17. 4. 2018
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) 29.4.2018-Chropyňský rybník 30. 4. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Holub doupňák (Columba oenas) 2.4.2018-Bašnovský mokřad 5. 4. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 8.3.2018-Kroměříž 9. 3. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 23.4.2018-Záhlinické rybníky 24. 4. 2018
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 16.4.2018-Záhlinice 17. 4. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) 26.2.2018-Kroměříž 26. 2. 2018
Kalous ušatý (Asio otus) 1.2.2018-Olomouc 2. 2. 2018
Rorýs obecný (Apus apus) 26.4.2018-Záhlinické rybníky 27. 4. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 1.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 28.4.2018-Kroměříž 30. 4. 2018
Žluna šedá (Picus canus) 9.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) 11.2.2018-Břestský les 12. 2. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 1.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 9.1.2018-Kroměříž 17. 1. 2018
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 13.3.2018-Zámeček-les (KM,ZL) 15. 3. 2018
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 22.1.2018-Kroměříž 23. 1. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) 10.3.2018-Bašnovský mokřad 13. 3. 2018
Břehule říční (Riparia riparia) 26.4.2018-Záhlinické rybníky 27. 4. 2018
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 4.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 4.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Linduška lesní (Anthus trivialis) 15.4.2018-Chřiby 16. 4. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) 27.1.2018-Hulínská štěrkovna 29. 1. 2018
Konipas luční (Motacilla flava) 11.4.2018-Záhlinické rybníky 13. 4. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) 29.3.2018-Kroměříž 5. 4. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) 10.3.2018-Bašnovský mokřad 13. 3. 2018
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 12.5.2018-Vsetín-Jasenice 15. 5. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 4.1.2018-Olomouc 16. 1. 2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 4.4.2018-Hulín 5. 4. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 14.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 19.4.2018-Záhlinice 20. 4. 2018
Slavík modráček (Luscinia svecica) 4.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 2.1.2018-Olomouc 16. 1. 2018
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 15.4.2018-Chropyně 16. 4. 2018
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 21.4.2018-Bařice 24. 4. 2018
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 10.3.2018-Bašnovský mokřad 13. 3. 2018
Kos černý (Turdus merula) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 10.3.2018-Bašnovský mokřad 13. 3. 2018
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 9.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 22.4.-Bašnovský mokřad 24. 4. 2018
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 1.5.2018-Bašnovský mokřad 2. 5. 2018
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 8.4.2018-Mutěnické rybníky 10. 4. 2018
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 4.5.2018-Kroměříž 7. 5. 2018
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 14.4.2018-Bašnovský mokřad 16. 4. 2018
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 8.5.2018-Bašnovský mokřad 10. 5. 2018
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 23.4.2018-Záhlinické rybníky 24. 4. 2018
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 23.4.2018-Záhlinické rybníky 24. 4. 2018
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 10.4.2018-Kroměříž 11. 4. 2018
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 23.4.2018-Kroměříž 24. 4. 2018
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 13.5.2018-Postoupky (KM,ZL) 15. 5. 2018
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 4.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 9.5.2018-les Zámeček (KM,ZL) 10. 5. 2018
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 15.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 16. 3. 2018
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 11.4.2018-Záhlinické rybníky 13. 4. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) 18.2.2018-les Zámeček (KM,ZL) 19. 2. 2018
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 22.5.2018-Chvalčov (KM,ZL) 23. 5. 2018
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 8.5.2018-Kroměříž 10. 5. 2018
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 18.4.2018-Kroměříž 19. 4. 2018
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 21.4.2018-Kroměříž 24. 4. 2018
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 11.4.2018-Záhlinické rybníky 13. 4. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 26.1.2018-Olomouc 29. 1. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 15. 2. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) 4.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) 3.1.2018-Olomouc 16. 1. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 14.5.2018-les Zámeček (KM,ZL) 15. 5. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 31.1.2018-Pardubice 1. 2. 2018
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 3.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 1.5.2018-Bašnovský mokřad 2. 5. 2018
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 1.5.2018-Bašnovský mokřad 2. 5. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 3.1.2018-Rokytnice u Přerova 16. 1. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Kavka obecná (Corvus monedula) 4.1.2018-Přerov 16. 1. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) 4.1.2018-Brodek u Přerova 16. 1. 2018
Vrána černá (Corvus corone) 3.4.2018-Záhlinické rybníky 5. 4. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) 7.1.2018-Osíčko 16. 1. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 20.2.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) 22. 2. 2018
Špaček růžový (Pastor roseus) 24.5.2018-Krčmaň-štěrkopískovny 25. 5. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 4.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 6.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 29.3.2018-Hulín 5. 4. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) 4.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) 21. 3. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 10.2.2018-Kroměříž 12. 2. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 6.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 6.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1.2018-Kroměříž 16. 1. 2018
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 15. 2. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 25.1.2018-Ostrožská N.Ves 5. 2. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 15. 2. 2018