Jiří Šafránek - WP Year list 2017

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 1. 5. - Chropyně KM 1. 5. 2017
Husa polní (Anser fabalis) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Husa běločelá (Anser albifrons) 1. 1. - Citov PR 11. 1. 2017
Husa velká (Anser anser) 28. 1. - VDNM BV+BO 28. 1. 2017
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 25. 3. - Věrovany OL 25. 3. 2017
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 28. 1. - VDNM BV+BO 28. 1. 2017
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 20. 2. - Záhlinice KM 19. 3. 2017
Husice liščí (Tadorna tadorna) 19. 2. - VDNM BV+BO 19. 2. 2017
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 15. 1. - Přerov PR 15. 1. 2017
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 2. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Kopřivka obecná (Anas strepera) 15. 1. - Přerov PR 15. 1. 2017
Čírka obecná (Anas crecca) 27. 1. - Hulín KM 28. 1. 2017
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 19. 2. - VDNM BV+BO 19. 2. 2017
Čírka modrá (Anas querquedula) 17. 3. - Záhlinice KM 19. 3. 2017
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 17. 3. - Záhlinice KM 19. 3. 2017
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 19. 2. - VDNM BV+BO 19. 2. 2017
Polák velký (Aythya ferina) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Polák malý (Aythya nyroca) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Polák kaholka (Aythya marila) 27. 1. - Hulín KM 27. 1. 2017
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 28. 1. - VDNM BV+BO 28. 1. 2017
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 27. 1. - Hulín KM 27. 1. 2017
Hohol severní (Bucephala clangula) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Morčák malý (Mergellus albellus) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Morčák prostřední (Mergus serrator) 9. 4. - Jaroslavice ZN 10. 4. 2017
Morčák velký (Mergus merganser) 1. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Koroptev polní (Perdix perdix) 1. 1. - Rokytnice PR 11. 1. 2017
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 12. 5. - Holešov KM 12. 5. 2017
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 18. 5. - Chropyně KM 28. 5. 2017
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 10. 1. - Záhlinice KM 11. 1. 2017
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 19. 3. - Sedlec BV 19. 3. 2017
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2. 1. - Citov PR 11. 1. 2017
Bukač velký (Botaurus stellaris) 29. 1. - Záhlinice KM 29. 1. 2017
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 22. 5. - Záhlinice KM 23. 5. 2017
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 2. 4. - Lednice BV 2. 4. 2017
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 8. 7. - Sedlec BV 21. 8. 2017
Volavka bílá (Ardea alba) 28. 1. - VDNM BV+BO 28. 1. 2017
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 14. 1. - Břest KM 14. 1. 2017
Volavka červená (Ardea purpurea) 27. 5. - Lednice BV 28. 5. 2017
Čáp černý (Ciconia nigra) 25. 3. - Tovačov PR 25. 3. 2017
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 25. 3. - Brodek u Přerova PR 25. 3. 2017
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 16. 4. - České Budějovice CB 16. 4. 2017
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 28. 5. - Hodonín HO 28. 5. 2017
Luňák hnědý (Milvus migrans) 19. 3. - Břeclav BV 19. 3. 2017
Luňák červený (Milvus milvus) 19. 3. - Hlohovec BV 19. 3. 2017
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Moták pochop (Circus aeruginosus) 19. 3. - Lednice BV 19. 3. 2017
Moták pilich (Circus cyaneus) 4. 2. - VDNM Mušov BO 4. 2. 2017
Moták lužní (Circus pygargus) 29. 4. - Kroměříž KM 1. 5. 2017
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 11. 3. - Záříčí KM 12. 3. 2017
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 1. 1. - Císařov PR 11. 1. 2017
Káně lesní (Buteo buteo) 3. 1. - Troubky PR 11. 1. 2017
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 6. 5. - Břest KM 19. 5. 2017
Orel křiklavý (Aquila pomarina) 27. 8. - Bohaté Málkovice VY 11. 9. 2017
Orel královský (Aquila heliaca) 26. 8. - Moravský Žižkov BV 26. 8. 2017
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 10. 3. - Troubky PR 10. 3. 2017
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 10. 3. 2017
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 14. 1. - Přerov PR 14. 1. 2017
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 26. 3. - Hrušovany n.J. ZN 27. 3. 2017
Raroh velký (Falco cherrug) 19. 2. - Šakvice BV 19. 2. 2017
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 2. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 10. 1. - Záhlinice KM 11. 1. 2017
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 26. 3. - Lednice BV 27. 3. 2017
Chřástal malý (Porzana parva) 18. 4. - Záhlinice KM 18. 4. 2017
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 28. 1. - VDNM BV+BO 28. 1. 2017
Lyska černá (Fulica atra) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Jeřáb popelavý (Grus grus) 5. 3. - Záhlinice KM 6. 3. 2017
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 28. 7. - Krčmaň OL 21. 8. 2017
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 16. 4. - Dívčice CB 16. 4. 2017
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 31. 3. - Hodonín HO 31. 3. 2017
Kulík říční (Charadrius dubius) 21. 3. - Záhlinice KM 21. 3. 2017
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 25. 3. - Tovačov PR 25. 3. 2017
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 11. 3. - Záříčí KM 11. 3. 2017
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 26. 8. - Hodonín HO 26. 8. 2017
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 5. 3. - Záhlinice KM 6. 3. 2017
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 21. 3. - Záhlinice KM 21. 3. 2017
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 8. 9. - Víceměřice PV 11. 9. 2017
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 28. 7. - Krčmaň OL 21. 8. 2017
Jespák šedý (Calidris temminckii) 29. 4. - Mutěnice HO 30. 4. 2017
Jespák písečný (Calidris alba) 24. 9. - Šakvice BV 24. 9. 2017
Jespák obecný (Calidris alpina) 25. 3. - Tovačov PR 25. 3. 2017
Jespák malý (Calidris minuta) 20. 8. - Sedlec BV 21. 8. 2017
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 25. 3. - Krčmaň OL 25. 3. 2017
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 21. 3. - Záhlinice KM 21. 3. 2017
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 31. 3. - Hodonín HO 31. 3. 2017
Koliha malá (Numenius phaeopus) 2. 4. - Hodonín HO 2. 4. 2017
Koliha velká (Numenius arquata) 26. 8. - Hrušovany n. J. ZN 26. 8. 2017
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 25. 4. - Mutěnice HO 28. 4. 2017
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 29. 1. - Záhlinice KM 29. 1. 2017
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 21. 4. - Záhlinice KM 23. 4. 2017
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 31. 3. - Hodonín HO 31. 3. 2017
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 1. 4. - Záhlinice KM 2. 4. 2017
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 12. 3. - Záhlinice KM 12. 3. 2017
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 20. 8. - Sedlec BV 21. 8. 2017
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 10. 3. - Chropyně KM 10. 3. 2017
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Racek bouřní (Larus canus) 2. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 25. 3. - Majetín OL 25. 3. 2017
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Racek středomořský (Larus michahellis) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Racek mořský (Larus marinus) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 29. 4. - Mutěnice HO 1. 5. 2017
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 31. 3. - Hodonín HO 31. 3. 2017
Rybák obecný (Sterna hirundo) 31. 3. - Hodonín HO 31. 3. 2017
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 21. 5. - Záhlinice KM 23. 5. 2017
Rybák černý (Chlidonias niger) 2. 4. - Sedlec BV 2. 4. 2017
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) 12. 8. - Záhlinice KM 21. 8. 2017
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Holub doupňák (Columba oenas) 10. 1. - Žalkovice KM 14. 1. 2017
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 26. 2. - Záhlinice KM 4. 3. 2017
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2. 1. - Citov PR 11. 1. 2017
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 29. 4. - Mutěnice HO 30. 4. 2017
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 25. 4. - Mutěnice HO 26. 4. 2017
Výreček malý (Otus scops) 27. 5. - Nesyt BV 28. 5. 2017
Výr velký (Bubo bubo) 1. 5. - ... Ol. kraj 1. 5. 2017
Puštík obecný (Strix aluco) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Puštík bělavý (Strix uralensis) 15. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Kalous ušatý (Asio otus) 14. 1. - Přerov PR 14. 1. 2017
Sýc rousný (Aegolius funereus) 15. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Rorýs obecný (Apus apus) 26. 4. - Přerov PR 28. 4. 2017
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 19. 3. - Hlohovec BV 19. 3. 2017
Vlha pestrá (Merops apiaster) 15. 5. - Holešov KM 19. 5. 2017
Dudek chocholatý (Upupa epops) 1. 5. - Zářičí KM 1. 5. 2017
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 9. 4. - Božice ZN 10. 4. 2017
Žluna šedá (Picus canus) 10. 3. - Záhlinice KM 12. 3. 2017
Žluna zelená (Picus viridis) 10. 1. - Záhlinice KM 14. 1. 2017
Datel černý (Dryocopus  martius) 4. 2. - VDNM Mušov BO 4. 2. 2017
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. - Citov PR 11. 1. 2017
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 1. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 19. 2. - Pálava BV 19. 2. 2017
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 10. 1. - Záhlinice KM 14. 1. 2017
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 18. 5. - Hostýnky KM 19. 5. 2017
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 14. 2. - Chvalčov PR 10. 3. 2017
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 25. 3. - Troubky PR 25. 3. 2017
Skřivan lesní (Lullula arborea) 27. 5. - Bzenec HO 28. 5. 2017
Skřivan polní (Alauda arvensis) 22. 1. - Břest KM 22. 1. 2017
Břehule říční (Riparia riparia) 27. 4. - Přerov PR 28. 4. 2017
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30. 3. - Záhlinice KM 31. 3. 2017
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 18. 4. - Záhlinice KM 18. 4. 2017
Linduška úhorní (Anthus campestris) 12. 5. - Holešov KM 12. 5. 2017
Linduška lesní (Anthus trivialis) 9. 4. - Hrušovany n.J. ZN 10. 4. 2017
Linduška luční (Anthus pratensis) 9. 4. - Hrušovany n.J. ZN 10. 4. 2017
Linduška horská (Anthus spinoletta) 25. 4. - Mutěnice HO 26. 4. 2017
Konipas luční (Motacilla flava) 9. 4. - Božice ZN 10. 4. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) 4. 2. - Drnholec BV 4. 2. 2017
Konipas bílý (Motacilla alba) 4. 3. - Záhlinice KM 4. 3. 2017
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 22. 1. - Bystřice p. H. KM 22. 1. 2017
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 10. 1. - Záhlinice KM 11. 1. 2017
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 21. 5. - Záhlinice KM 23. 5. 2017
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 25. 4. - Mutěnice HO 26. 4. 2017
Slavík modráček (Luscinia svecica) 30. 3. - Záhlinice KM 31. 3. 2017
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 5. 3. - Záhlinice KM 6. 3. 2017
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 4. 4. - Přerov PR 10. 4. 2017
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 18. 4. - Záhlinice KM 18. 4. 2017
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 5. 3. - Záhlinice KM 6. 3. 2017
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 9. 4. - Hodonice ZN 10. 4. 2017
Kos horský (Turdus torquatus) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Kos černý (Turdus merula) 2. 1. - Citov PR 11. 1. 2017
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 14. 1. - Záhlinice KM 14. 1. 2017
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 26. 2. - Záhlinice KM 4. 3. 2017
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 4. 2. - Drnholec BV 4. 2. 2017
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 30. 4. - Střižovice KM 1. 5. 2017
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 8. 5. - Záhlinice KM 9. 5. 2017
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 4. 4. - Záhlinice KM 10. 4. 2017
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 6. 5. - Tovačov PR 9. 5. 2017
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 2. 4. - Sedlec BV 2. 4. 2017
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 14. 5. - Přerov PR 19. 5. 2017
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 29. 4. - Mutěnice HO 30. 4. 2017
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 25. 4. - Mutěnice HO 26. 4. 2017
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 18. 5. - Přerov PR 19. 5. 2017
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 16. 4. - Novosedly CB 16. 4. 2017
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 1. 5. - Majetín OL 1. 5. 2017
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 29. 4. - Božice ZN 3. 5. 2017
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 19. 3. - Hlohovec BV 19. 3. 2017
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 22. 4. - Přerov PR 23. 4. 2017
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 11. 3. - Záhlinice KM 11. 3. 2017
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 8. 4. - Záhlinice KM 10. 4. 2017
Králíček obecný (Regulus regulus) 22. 1. - Chvalčov KM 22. 1. 2017
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 1. 5. - Vrbátky PV 1. 5. 2017
Lejsek malý (Ficedula parva) 18. 5. - Hostýnky KM 19. 5. 2017
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 18. 5. - Hostýnky KM 19. 5. 2017
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 10. 1. - Záhlinice KM 11. 1. 2017
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 15. 1. - Přerov PR 15. 1. 2017
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 10. 1. - Záhlinice KM 11. 1. 2017
Sýkora koňadra (Parus major) 10. 1. - Záhlinice KM 11. 1. 2017
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 22. 1. - Chvalčov KM 22. 1. 2017
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 22. 1. - Chvalčov KM 22. 1. 2017
Sýkora babka (Poecile palustris) 19. 2. - Pálava BV 19. 2. 2017
Sýkora lužní (Poecile montanus) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Brhlík lesní (Sitta europaea) 14. 1. - Přerov PR 14. 1. 2017
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 19. 3. - Hlohovec BV 21. 3. 2017
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 22. 1. - Chvalčov KM 22. 1. 2017
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 26. 3. - Sedlec BV 31. 3. 2017
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 6. 5. - Tovačov PR 9. 5. 2017
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 20. 5. - Záhlinice KM 23. 5. 2017
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 15. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 8. 1. - Ostrava OV 11. 1. 2017
Straka obecná (Pica pica) 2. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Kavka obecná (Corvus monedula) 1. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Havran polní (Corvus frugilegus) 1. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Vrána šedá (Corvus cornix) 3. 1. - Tovačov PR 11. 1. 2017
Vrána černá (Corvus corone) 5. 3. - Záhlinice KM 6. 3. 2017
Krkavec velký (Corvus corax) 14. 1. - Záhlinice KM 14. 1. 2017
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 4. 2. - Dolní Dunajovice BV 4. 2. 2017
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Vrabec polní (Passer montanus) 2. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. - Citov PR 11. 1. 2017
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 26. 3. - Horní Moštěnice PR 31. 3. 2017
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2. 1. - Horní Moštěnice PR 11. 1. 2017
Čížek lesní (Spinus spinus) 26. 1. - Záhlinice KM 27. 1. 2017
Konopka obecná (Linaria cannabina) 14. 1. - Přerov PR 14. 1. 2017
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 14. 1. - Přerov PR 14. 1. 2017
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 6. 7. - Pec pod Sněžkou TU 21. 8. 2017
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 14. 4. - ... PT 16. 4. 2017
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 5. 1. - Přerov PR 11. 1. 2017
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 11. 1. - Přerov PR 14. 1. 2017
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 31. 3. 2017
Strnad luční (Emberiza calandra) 9. 4. - Hodonice ZN 10. 4. 2017
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 14. 1. - Vlkoš PR 14. 1. 2017
Strnad malinký (Emberiza pusilla) 1. 1. - Citov PR 11. 1. 2017