Ondřej Boháč - WP Year list 2018

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) Kravaře 2.1.2018 6. 1. 2018
Husa polní (Anser fabalis) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Husa velká (Anser anser) Polanka nad Odrou 2.1.2018 6. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) louže, Majetín 6.1.2018 6. 1. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Olomouc (Lazce), OL 6.2. 18. 2. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) Brod n. Dyjí 2.2. 5. 2. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) Krčmaň 14.1. 14. 1. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Velký Týnec (Vsisko) 1.1.2018 6. 1. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 23. 1. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 23. 1. 2018
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 23. 1. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Morčák malý (Mergellus albellus) 23. 1. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) Přerov 1.1.2018 6. 1. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) Náklo 27.1. 27. 1. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Olomouc (Holice) 3.1.2018 6. 1. 2018
Potáplice severní (Gavia arctica) VN Slezská Hatra 14.1. 14. 1. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) VDNM, Pasohlávky 5. 2. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Opava (Pusté Jakartice) 2.1.2018 6. 1. 2018
Volavka bílá (Ardea alba) 23. 1. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Polom (PR) 2.1.2018 6. 1. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) Věrovany, OL 3.2. 5. 2. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Šternberk, OL 10.2. 18. 2. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Krčmaň 14.1. 14. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) Krčmaň 1.1.2018 6. 1. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) Opava (Pusté Jakartice) 2.1.2018 6. 1. 2018
Orel královský (Aquila heliaca) Pohořelice, BO 5. 2. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Krčmaň 1.1.2018 6. 1. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Přerov 4.1.2018 6. 1. 2018
Lyska černá (Fulica atra) Grygov, OL 5. 2. 2018
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Olomouc (Holice) 9.1.2018 9. 1. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Žabčice, BO 2.2. 5. 2. 2018
Racek bouřní (Larus canus) Opava (Komárov) 2.1.2018 6. 1. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Rokytnice 1.1.2018 6. 1. 2018
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 9. 1. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) Ostrava (Svinov) 2.1.2018 6. 1. 2018
Holub doupňák (Columba oenas) 23. 1. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Majetín 20.1. 23. 1. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Přerov 1.1.2018 6. 1. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Morava, Olomouc (Černovír) 6.1.2018 6. 1. 2018
Žluna šedá (Picus canus) Brod n. Dyjí 5. 2. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) Olomouc (Nový Svět) 17.1. 17. 1. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) VN Kružberk 14.1. 14. 1. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Přerov 1.1.2018 6. 1. 2018
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Přerov 22.1 23. 1. 2018
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) Paseka (Karlov), OL 10.2. 18. 2. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) Olomouc (Neředín), OL 11.2. 18. 2. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) Opava (Pusté Jakartice) 2.1.2018 6. 1. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Olomouc (Černovír) 6.1.2018 6. 1. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Olomouc (Klášterní Hradisko) 9.1.2018 9. 1. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Chlebičov (OP) 2.1.2018 6. 1. 2018
Kos černý (Turdus merula) Ostrava (Svinov) 2.1.2018 6. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Hladké Životice 2.1.2018 6. 1. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) VN Kružberk 14.1. 14. 1. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Domašov n. Bystřicí 1.1.2018 6. 1. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Domašov n. Bystřicí 1.1.2018 6. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) Hlubočky (Mariánské Údolí) 1.1.2018 6. 1. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Přerov 1.1.2018 6. 1. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Šternbersko 21.1 23. 1. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) Černovírské slatiniště 6.1.2018 6. 1. 2018
Sýkora lužní (Poecile montanus) Šternbersko 21.1. 23. 1. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) Domašov n. Bystřicí 1.1.2018 6. 1. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Hlubočky (Mariánské Údolí), OL 28.1. 5. 2. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Černovírské slatiniště 6.1.2018 6. 1. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) VN Kružberk 14. 1. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Lhota u Opavy 2.1.2018 6. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) Olomouc (Holice) 1.1.2018 6. 1. 2018
Kavka obecná (Corvus monedula) Přerov 1.1.2018 6. 1. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) Přerov 1.1.2018 6. 1. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) Velký Týnec (Vsisko) 1.1.2018 6. 1. 2018
Vrána černá (Corvus corone) Hladké Životoce, NJ 28.1. 5. 2. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) Domašov n. Bystřicí 1.1.2018 6. 1. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Žabčice, BO 2.2. 5. 2. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) Ostrava (Svinov) 2.1.2018 6. 1. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) Opava (Malé Hoštice) 6. 1. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Lhota u Opavy 2.1.2018 6. 1. 2018
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Černovírské slatiniště 6.1.2018 6. 1. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Hladké Životice 2.1.2018 6. 1. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) Domašov n. Bystřicí 1.1.2018 6. 1. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) Opava (Pusté Jakartice) 2.1.2018 6. 1. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Chlebičov 2.1.2018 6. 1. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Olomouc (Nový Svět) 5.1.2018 6. 1. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Olomouc (Nový Svět) 3.1.2018 6. 1. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Opava (Komárov) 2.1.2018 6. 1. 2018
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) VDNM, Strachotín 2.2. 5. 2. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Hraničné Petrovice 1.1.2018 6. 1. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 23. 1. 2018