Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
29.12. Pohořelice 2 ex. |
31.12.2018 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
18.11. Žehuňský rybník |
23.12.2018 |
Husa velká (Anser anser) |
7.1. Žehuňský rybník |
07.01.2018 |
Husa polní (Anser fabalis) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
9.4. Kopidlno, r. Zrcadlo 1 ex. |
09.04.2018 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
24.3. r.Domin, Č. Budějovice |
27.03.2018 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
29.12. Pohořelice 1 ex. |
31.12.2018 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
10.3. Hnanice, Dyje pod Šobesem 1M |
14.03.2018 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
9.4. Kopidlno (JC), r. Zrcadlo 3M |
09.04.2018 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
2.4. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) 33 ex. |
02.04.2018 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
4.2. r. Zrcadlo (Mlýnec) (JC) |
04.02.2018 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
27.3. Novohaklovský r. (CB) |
27.03.2018 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
28.1. Žehuňský rybník |
28.01.2018 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
2.1. Rozkoš |
07.01.2018 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
28.1. Žehuňský rybník (KO) |
28.01.2018 |
Polák velký (Aythya ferina) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
2.1. Rozkoš dh 1F |
04.01.2018 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
2.1. Rozkoš 3 ex. |
04.01.2018 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
2.1. Rozkoš cca 100 ex. |
04.01.2018 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
11.3. Dolní Věstonice |
14.03.2018 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
2.1. Rozkoš 4 ex. |
04.01.2018 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
27.3. okr. Prachatice 9 ex. |
27.03.2018 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
20.1. Vyšehořovice (PY) 7 ex. |
20.01.2018 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
21.1. Žehuň |
21.01.2018 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
11.6. Vysoká n/Labem |
23.12.2018 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
8.5. Poděbrady |
23.12.2018 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
3.5. Dománovice (KO) |
23.12.2018 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
8.1. Praha |
08.01.2018 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
23.3. Poděbrady (NB) |
23.03.2018 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
2.7. Havraníky (ZN) |
23.12.2018 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
3.1. Poděbrady |
04.01.2018 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
9.4. Kopidlno (JC), r. Zrcadlo |
09.04.2018 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
21.8. Kopidlno Mlýnec (JC) |
23.12.2018 |
Lyska černá (Fulica atra) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
7.1. Žiželice (KO) |
07.01.2018 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
27.3. Novohaklovský r. (CB) |
27.03.2018 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
2.1. Rozkoš cca 50 ex. |
04.01.2018 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
27.3. r. Domin, Č. Budějovice |
27.03.2018 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
5.9. Rozkoš 3 ex. |
23.12.2018 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
18.3. Chotěšice (NB) cca 20 ex. |
19.03.2018 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
5.9. Rozkoš |
23.12.2018 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
30.3. Kněžice (NB) |
30.03.2018 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
5.9. Rozkoš |
23.12.2018 |
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) |
5.9. Rozkoš 1 ex. |
23.12.2018 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
5.9. Rozkoš 2 ex. |
23.12.2018 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
5.9. Rozkoš 8 ex. |
23.12.2018 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
15.9. Rožďalovice Holský r. (NB) |
23.12.2018 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
13.10. Žiželice (KO) |
23.12.2018 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
2.4. Žehuňský rybník |
02.04.2018 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
28.8. Rožďalovice |
23.12.2018 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
28.8. Rožďalovice, Holský r. (NB) |
23.12.2018 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
21.8. Rožďalovice (NB) |
23.12.2018 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Racek bouřní (Larus canus) |
11.3. Brod nad Dyjí |
14.03.2018 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
2.1. Rozkoš 2 ex. |
04.01.2018 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
2.1. Rozkoš 1 ex. |
04.01.2018 |
Potáplice lední (Gavia immer) |
26.12. jezero Milada, Chabařovice (UL) |
26.12.2018 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
30.3. Pátek (NB) |
30.03.2018 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
30.3. Choťánky (NB) |
30.03.2018 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
24.3. r. Domin, České Budějovice 7 ex. |
27.03.2018 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
13.1. Bohdaneč |
13.01.2018 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
5.9. Rozkoš |
23.12.2018 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
30.3. Kněžice (NB) 1 imm. |
30.03.2018 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
2.1. Rozkoš - Lhota |
04.01.2018 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
30.3. Dubečno (NB) |
30.03.2018 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
6.4. Poděbrady |
06.04.2018 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
10.3. Podmolí, Šobešs (ZN) 1F |
14.03.2018 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
8.8. Žehuňský rybník |
23.12.2018 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
15.3. Hrušky (BV) 1 ex. |
18.03.2018 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
4.2. Břístev (NB) |
23.03.2018 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
20.1. Vyšehořovice |
20.01.2018 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
2.1. Rozkoš - Provodov |
04.01.2018 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
24.3. Stožec (PT) |
27.03.2018 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
16.3. Poděbrady (NB) |
18.03.2018 |
Výr velký (Bubo bubo) |
4.2. Dlouhopolsko (NB) 2 ex. |
04.02.2018 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
11.2. Poděbrady (NB) |
11.02.2018 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
28.8. Rožďalovice (NB) |
23.12.2018 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
15.4. Poděbrady |
15.04.2018 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
21.1. Dománovice (KO) |
21.01.2018 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
4.2. Rožďalovice (NB) |
04.02.2018 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
27.10. Pavlov (BV) |
23.12.2018 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
7.1. Rožďalovice (NB) |
07.01.2018 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
3.2. Dománovice (KO) |
03.02.2018 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
2.1. Rozkoš 1 ex. |
04.01.2018 |
Žluna šedá (Picus canus) |
10.3. Podmolí, Šobes |
14.03.2018 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
7.6. Poděbrady |
23.12.2018 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
7.1. Nečas (NB) |
07.01.2018 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
1.7. Hnanice (ZN) |
23.12.2018 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
3.5. Dománovice (KO) |
23.12.2018 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Straka obecná (Pica pica) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
7.1. Poděbrady |
07.01.2018 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1.1. Poděbrady |
04.01.2018 |
Vrána černá (Corvus corone) |
7.1. Žiželice |
07.01.2018 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
7.1. Lovčice (HK) |
07.01.2018 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
7.1. Rožďalovice (NB) |
07.01.2018 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
25.3. Stožec (PT) |
27.03.2018 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
25.3. Stožec (PT) |
27.03.2018 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
10.3. Hnanice (ZN) |
14.03.2018 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. Poděbrady |
04.01.2018 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
8.8. Žehuňský rybník |
23.12.2018 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
10.3. Hnanice (ZN) 2M |
14.03.2018 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
10.3. Hnanice (ZN) |
14.03.2018 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
20.1. Vyšehořovice (PY) 1 ex. |
20.01.2018 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
8.8. Žehuňský r. |
23.12.2018 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
2.4. r. Vražda, Nouzov (NB) |
02.04.2018 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
30.6. Hnanice (ZN) |
23.12.2018 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
21.1. Dománovice (KO) cca 10 ex. |
21.01.2018 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
8.8. Žehuňský r. |
23.12.2018 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
30.3. Rožďalovice |
30.03.2018 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
7.8. Žehuňský rybník |
23.12.2018 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
15.4. Kopidlno Mlýnec, r. Zrcadlo |
15.04.2018 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
13.5. Kovanice (NB) |
23.12.2018 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
8.5. Žehuňský rybník |
23.12.2018 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
12.6. Poděbrady |
23.12.2018 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
7.4. Žehuňský rybník |
09.04.2018 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
15.4. Poděbrady |
15.04.2018 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
7.4. Hvožďany (PB), r. Lazy |
09.04.2018 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
19.4. Poděbrady |
20.04.2018 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
15.4. Poděbrady |
15.04.2018 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
7.1. Rožďalovice (NB) 2 ex. |
07.01.2018 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
26.3. Stožec (PT) |
27.03.2018 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
21.1. Dománovice (KO) |
21.01.2018 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
4.2. Rožďalovice (NB) |
11.02.2018 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
4.2. Rožďalovice (NB) |
04.02.2018 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
10.3. Hnanice (ZN) |
14.03.2018 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
11.3. Hnanice (ZN) |
14.03.2018 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
4.2. Městec Králové (NB) |
04.02.2018 |
Kos černý (Turdus merula) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
12.6. Poděbrady |
23.12.2018 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
18.3. Nouzov (NB) |
19.03.2018 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
13.5. Kovanice (NB) |
23.12.2018 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
7.4. Žehuňský rybník |
09.04.2018 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
18.3. Nouzov (NB) 2 ex. |
19.03.2018 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
10.6. Fulnek |
23.12.2018 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
15.4. Kopidlno Mlýnec |
15.04.2018 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
21.1. Žiželice (KO) |
21.01.2018 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
2.4. Krčský r., Městec králové (NB) |
02.04.2018 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
30.3. Nouzov (NB) 2 ex. |
30.03.2018 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
10.3. Hnanice (ZN) |
14.03.2018 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
8.8. Žehuňský rybník |
23.12.2018 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
2.1. Rozkoš - Lhota |
04.01.2018 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
1.1. Poděbrady |
04.01.2018 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
2.1. Rozkoš - Lhota |
04.01.2018 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
20.1. Vyšehořovice (PY) |
20.01.2018 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
11.2. Dlouhopolsko (NB) cca 50 ex. |
11.02.2018 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
7.1. Hradištko II (KO) 3 ex |
07.01.2018 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
7.1. Žiželice -Korce cca 200 ex. |
07.01.2018 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
27.4. Poděbrady |
03.05.2018 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
12.2. Poděbrady (NB) |
12.02.2018 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
30.11. Rozkoš 14 ex. |
23.12.2018 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
7.1. Žiželice (KO) |
07.01.2018 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
2.1. Rozkoš |
04.01.2018 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
30.3. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) |
30.03.2018 |