Jiří Šafránek - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 19. 1. - Vlasatice BO 19. 1. 2019
Husa velká (Anser anser) 19. 1. - Pohořelice BO 19. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 13. 1. - Tovačov PR 13. 1. 2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 19. 1. - Vlasatice BO 19. 1. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2. 3. - Majetín OL 11. 3. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 13. 1. - Tovačov PR 20. 1. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13. 1. - Tovačov PR 13. 1. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 17. 2. - Tovačov PR 24. 2. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 24. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 19. 1. - VDNM BV 19. 1. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 13. 1. - Tovačov PR 13. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 19. 1. - VDNM BV 19. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 17. 2. - Chropyně KM 24. 2. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 13. 1. - Tovačov PR 13. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 16. 2. - Olomouc OL 11. 3. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 24. 3. - Tlumačov KM 24. 3. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 12. 1. - Přerov PR 13. 1. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 24. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 19. 1. - VDNM BV 19. 1. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 13. 1. - Troubky PR 13. 1. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 20. 1. - Záhlinice KM 20. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2. 3. - Pňovice OL 11. 3. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24. 2. - Záříčí KM 24. 2. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 24. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 2. 3. - Majetín OL 24. 3. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 24. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 17. 2. - Záhlinice KM 24. 2. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 24. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 6. 1. - Vrbice KA 6. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 24. 2. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 26. 2. - Přerov PR 11. 3. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) 13. 1. - Tovačov PR 10. 2. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2. 3. - Šumvald OL 24. 3. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 20. 1. - Tovačov PR 20. 1. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 17. 2. - Chropyně KM 24. 2. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 26. 1. - Přerov PR 10. 2. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 20. 1. - Tovačov PR 20. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 17. 2. - Záhlinice KM 24. 2. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 11. 1. - Přerov PR 13. 1. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 19. 1. - VDNM BV 19. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 20. 1. - Záhlinice KM 20. 1. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 2. 3. - Karlova Studánka BR 11. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 20. 1. - Tovačov PR 20. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 24. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 24. 3. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 21. 3. - Přerov PR 24. 3. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 17. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 17. 3. - Záhlinice KM 24. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 6. 1. - Hlučín OP 6. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 2. 3. - Karlova Studánka BR 11. 3. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 15. 2. - Přerov PR 11. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 19. 1. - Pohořelice BO 19. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 11. 3. - Přerov PR 11. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 22. 1. - Přerov PR 11. 3. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 11. 3. - Přerov PR 11. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 23. 2. - Přerov PR 24. 2. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 13. 1. - Tovačov PR 13. 1. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 20. 1. - Záhlinice KM 20. 1. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 8. 3. - Přerov PR 11. 3. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 13. 1. - Troubky PR 13. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 10. 2. - Přerov PR 10. 2. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 2. 3. - Ovčárna BR 11. 3. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1. 1. - Přerov PR 1. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 21. 3. - Přerov PR 24. 3. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 13. 1. - Tovačov PR 20. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 9. 2. - Most MO 10. 2. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. - Tovačov PR 1. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 13. 1. - Tovačov PR 13. 1. 2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 13. 1. - Lobodice PR 10. 2. 2019