Ondřej Boháč - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Husa velká (Anser anser) Polanka nad Odrou 2.1. 14. 1. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Labuť velká (Cygnus olor) Kravaře 2.1. 14. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) louže, Majetín, OL 6.1. 5. 2. 2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) Šumvald, OL 7.4. 8. 4. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Olomouc (Lazce), OL 6.2. 18. 2. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) Brod n. Dyjí 2.2. 5. 2. 2018
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Olomouc (Chomoutov), 31.3. 2. 4. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Velký Týnec (Vsisko), OL 1.1. 5. 2. 2018
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Majetín, OL 31.3. 2. 4. 2018
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Tovačov 17.3. 26. 3. 2018
Čírka modrá (Anas querquedula) Újezd (Haukovice), OL 28.3. 28. 3. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) Krčmaň, OL 14.1. 5. 2. 2018
Polák velký (Aythya ferina) Grygov, OL 20.1. 21. 6. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Grygov, OL 20.1. 21. 6. 2018
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Grygov, OL 20.1. 11. 3. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Morčák malý (Mergellus albellus) Grygov, OL 20.1 11. 3. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) Přerov 1.1. 14. 1. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) Náklo, OL 27.1. 5. 2. 2018
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Dlouhá Loučka, OL 20.5. 21. 6. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Olomouc (Holice), OL 3.1. 5. 2. 2018
Potáplice severní (Gavia arctica) VN Slezská Hatra 14.1. 14. 1. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Babice, OL 28.3. 28. 3. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) VDNM, Pasohlávky 2.2. 2. 4. 2018
Čáp černý (Ciconia nigra) Bašnov, 13.4. 16. 4. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Újezd (Haukovice), OL 28.3. 28. 3. 2018
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Tovačov 8.6. 21. 6. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Polom (PR) 2.1. 14. 1. 2018
Volavka bílá (Egretta alba) Grygov, OL 21.1. 8. 4. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Opava (Pusté Jakartice) 2.1. 14. 1. 2018
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Tovačov 6.4. 8. 4. 2018
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Libavá, OL 21. 6. 2018
Orel královský (Aquila heliaca) Pohořelice, BO 5. 2. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Krčmaň, OL 14.1. 5. 2. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Šternberk, OL 10.2. 18. 2. 2018
Moták pochop (Circus aeruginosus) Věrovany, OL 17.3. 26. 3. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) Věrovany, OL 3.2. 5. 2. 2018
Moták lužní (Circus pygargus) Huzová, OL 1.5. 8. 5. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) Lomnice n. Lužnicí 26.4. 26. 4. 2018
Luňák hnědý (Milvus migrans) Lužnice 24.4. 26. 4. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) VDNM, H. Věstonice 2.2. 5. 2. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) Opava (Pusté Jakartice) 2.1. 14. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) Krčmaň, OL 1.1. 5. 2. 2018
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Bašnov 13.4. 16. 4. 2018
Chřástal polní (Crex crex) Olomoucko 29.4. 29. 4. 2018
Chřástal malý (Porzana parva) Bašnov 15.4. 16. 4. 2018
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Bašnov 14.4. 16. 4. 2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Dub n. Moravou, OL 15.4. 16. 4. 2018
Lyska černá (Fulica atra) Grygov, OL 5. 2. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) Libavá, OL 26. 4. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Majetín, OL 1.3. 1. 3. 2018
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Břest a Kokory 9.3. 11. 3. 2018
Kulík říční (Charadrius dubius) Šumvald, OL 7.4. 8. 4. 2018
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Olomoucko 31.3. 2. 4. 2018
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Olomouc (Holice), OL 9.1. 8. 5. 2018
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Tovačov 17.3. 26. 3. 2018
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) kraj Olomoucký 15.3. 15. 3. 2018
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Vrbátky 15.4. 16. 4. 2018
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Újezd (Haukovice), OL 8.5. 8. 5. 2018
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Tovačov 17.3. 26. 3. 2018
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) Olomouc (Chomoutov), OL 12.5. 21. 6. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Žabčice, BO 2.2. 5. 2. 2018
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Majetín 22.4. 26. 4. 2018
Racek bouřní (Larus canus) Opava (Komárov) 2.1. 14. 1. 2018
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Ostrava (Hrušov) 11. 3. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Rokytnice, PR 1.1. 5. 2. 2018
Racek středomořský (Larus michahellis) Ostrava (Hrušov) 11. 3. 2018
Rybák obecný (Sterna hirundo) Přerov 12.4. 16. 4. 2018
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) V. Tisý, Lomnice n. Lužnicí 25.4. 26. 4. 2018
Rybák černý (Chlidonias niger) Rožmrberk, Lužnice 23.4. 26. 4. 2018
Holub doupňák (Columba oenas) Šternberk 14.3. 26. 4. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Majetín, OL 20.1. 5. 2. 2018
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Libavá (Luboměř p. S.), OL 28.4. 28. 4. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Přerov 1.1. 14. 1. 2018
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Lužnice 23.4 26. 4. 2018
Výr velký (Bubo bubo) OL. kraj 7.5. 8. 5. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) Velké Karlovice 7.3. 21. 6. 2018
Puštík bělavý (Strix uralensis) Horní Vsacko 7.3. 11. 3. 2018
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Horní Vsacko 7.3. 11. 3. 2018
Sýc rousný (Aegolius funereus) Velké Karlovice 1.4. 2. 4. 2018
Kalous ušatý (Asio otus) Újezd (Haukovice), OL 16.6. 21. 6. 2018
Rorýs obecný (Apus apus) Přerov 26.4. 26. 4. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Olomouc (Černovír), OL 6.1. 5. 2. 2018
Vlha pestrá (Merops apiaster) OL. kraj 7.5. 8. 5. 2018
Dudek chocholatý (Upupa epops) Přerov + Olomouc 15.4. 16. 4. 2018
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Přerov 11.4. 16. 4. 2018
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Dolní Žleb, OL 10.3. 11. 3. 2018
Strakapoud malý (Dryobates minor) Paseka (Karlov), OL 10.2. 18. 2. 2018
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Přerov 22.1. 18. 2. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Přerov 1.1. 14. 1. 2018
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) Horní Vsacko 8.3. 15. 3. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) VN Kružberk 14.1. 14. 1. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) Olomouc (Nový Svět), OL 17.1. 5. 2. 2018
Žluna šedá (Picus canus) Brod n. Dyjí 2.2. 11. 3. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Krčmaň, OL 1.1. 5. 2. 2018
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Olomoucko 15.4. 16. 4. 2018
Raroh velký (Falco cherrug) Blatec, OL 4.3. 11. 3. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Přerov 4.1. 14. 1. 2018
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Horní Loděnice, OL 1.5. 8. 5. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) VN Kružberk 14. 1. 2018
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Loučka, PR 28.4. 28. 4. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Lhota u Opavy 2.1. 14. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) Olomouc (Holice), OL 1.1. 8. 5. 2018
Kavka obecná (Coloeus monedula) Přerov 1.1. 14. 1. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) Přerov 1.1. 14. 1. 2018
Vrána černá (Corvus corone) Hladké Životoce, NJ 28.1. 5. 2. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) Velký Týnec (Vsisko) 1.1. 14. 1. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) Domašov n. Bystřicí 1.1 14. 1. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Přerov 1.1. 14. 1. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Šternbersko 21.1 23. 1. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) Černovírské slatiniště 6.1. 14. 1. 2018
Sýkora lužní (Poecile montanus) Šternbersko 21.1. 23. 1. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Domašov n. Bystřicí 1.1. 14. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) Hlubočky (Mariánské Údolí) 1.1. 14. 1. 2018
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Krčmaň, OL 4.4. 8. 4. 2018
Skřivan lesní (Lullula arborea) Dolní Žleb, OL 10.3. 11. 3. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) Olomouc (Neředín), OL 11.2. 18. 2. 2018
Břehule říční (Riparia riparia) Olomoucký kraj 19.6. 21. 6. 2018
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Babice, OL 28.3. 28. 3. 2018
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Uničov (Benkov), OL 7.4. 8. 4. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Domašov n. Bystřicí 1.1. 14. 1. 2018
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Medlov (Králová), OL 7.4. 8. 4. 2018
Budníček menší (Phylloscopus collybita) kraj Olomoucký 15.3. 15. 3. 2018
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Horní Město (Rešov), BR 22.4. 26. 4. 2018
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Újezd (Haukovice), OL 22.4. 26. 4. 2018
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Bašnov 13.4. 16. 4. 2018
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Újezd (Haukovice), OL 8.5. 8. 5. 2018
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Újezd (Haukovice), OL 8.5. 8. 5. 2018
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Horní Loděnice, OL 1.5. 8. 5. 2018
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Újezd (Haukovice), OL 20.5. 21. 6. 2018
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Olomouc (Nový Svět) 27.4. 27. 4. 2018
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Bašnov 13.4. 16. 4. 2018
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Lešná 2.4. 2. 4. 2018
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Olomouc (Klášterní Hradisko), OL 10.5. 21. 6. 2018
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) OL. kraj 8.5. 8. 5. 2018
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Olomouc (Klášterní Hradisko), OL 10.4. 16. 4. 2018
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Lužnice 24.4. 26. 4. 2018
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Medlov (Králová), OL 7.4. 8. 4. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) VN Kružberk 14.1. 14. 1. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Olomouc (Černovír), OL 6.1. 26. 3. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) Domašov n. Bystřicí 1.1. 14. 1. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Hlubočky (Mariánské Údolí), OL 28.1. 5. 2. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Černovírské slatiniště, OL 6.1. 8. 4. 2018
Špaček růžový (Pastor roseus) Doloplazy, OL 27.5. 21. 6. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Žabčice, BO 2.2. 5. 2. 2018
Kos horský (Turdus torquatus) Horní Vsacko 1.4. 2. 4. 2018
Kos černý (Turdus merula) Ostrava (Svinov) 2.1. 14. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Hladké Životice 2.1. 14. 1. 2018
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) kraj Olomoucký 15.3. 15. 3. 2018
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Kokory, PR 9.3. 11. 3. 2018
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Velké Karlovice 5.5. 8. 5. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Olomouc (Klášterní Hradisko) 9.1. 14. 1. 2018
Slavík modráček (Luscinia svecica) V. Tisý Lomnice n. Lužnicí 26.4. 26. 4. 2018
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Lomnice n. Lužnicí 25.4. 26. 4. 2018
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Dlouhá Loučka (Křivá), OL 20.5. 21. 6. 2018
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Lužnice 23.4. 26. 4. 2018
Lejsek malý (Ficedula parva) Horní Vsacko 6.5. 8. 5. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Chlebičov (OP) 2.1. 14. 1. 2018
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Přerov 12.4. 16. 4. 2018
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Libavá (Luboměř p. S.), OL 28.4. 28. 4. 2018
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Hnojice,OL 11.3. 11. 3. 2018
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Libavá (Luboměř p. S.), OL 28.4. 28. 4. 2018
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Hrubá Voda, OL 8.4. 8. 4. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) Ostrava (Svinov) 2.1. 14. 1. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) Opava (Malé Hoštice) 2.1. 14. 1. 2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Olomouc (Nový Svět), OL 26.3. 26. 3. 2018
Konipas luční (Motacilla flava) Olomouc (Nový Svět), OL 9.4. 16. 4. 2018
Konipas citronový (Motacilla citreola) Vrbátky 15.4. 16. 4. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) Šternberk, OL 10.3. 11. 3. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) Grygov, OL 5.3. 11. 3. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) Opava (Pusté Jakartice) 2.1. 14. 1. 2018
Linduška lesní (Anthus trivialis) Olomouc (Lazce), OL 31.3. 2. 4. 2018
Linduška horská (Anthus spinoletta) Bohuňovice, OL 10.3. 11. 3. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Lhota u Opavy 2.1. 14. 1. 2018
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Černovírské slatiniště, OL 6.1. 26. 3. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Opava (Komárov) 2.1. 14. 1. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Olomouc (Nový Svět) 3.1. 14. 1. 2018
Hýl rudý (Erythrina erythrina) Sosnová, OP 3.6. 21. 6. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) Olomouc (Černovír), OL 8.1. 11. 3. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) Opava (Pusté Jakartice) 2.1. 14. 1. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Chlebičov 2.1. 14. 1. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Olomouc (Nový Svět), OL 5.1. 26. 3. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Hladké Životice 2.1. 14. 1. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Přerov 22.3. 26. 3. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) Domašov n. Bystřicí, OL 1.1. 26. 3. 2018
Strnad luční (Emberiza calandra) Libavá, OL 30.3. 2. 4. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Hraničné Petrovice 1.1. 14. 1. 2018
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Velké Heraltice (Sádek), OP 27.5. 21. 6. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Majetín, OL 20.1. 11. 3. 2018
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) VDNM, Strachotín 2.2. 5. 2. 2018