Pavel Albert - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 3.1. Bošilec 03.01.2021
Husa velká (Anser anser) 1.1.2021 10.01.2021
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1.2021 10.01.2021
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 1.4. u Vyšatova (CB) 02.04.2021
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1.2021 10.01.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 10.1. Dubné (CB) 10.01.2021
Husice liščí (Tadorna tadorna) 31.1. r. Starohaklovský (CB) 05.02.2021
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 11.5. Haklovy Dvory (CB) 12.05.2021
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 7.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 07.01.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) 1.1.2021 10.01.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 19.2. ř. Vltava (CB) 19.02.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1.2021 10.01.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 23.1. r. Koclířov (JH) 23.01.2021
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 12.2. r. Káňov (JH) 12.02.2021
Čírka modrá (Anas querquedula) 27.3. r. Turovecký (TA) 28.03.2021
Čírka obecná (Anas crecca) 1.1.2021 10.01.2021
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 26.2. r . Munický (CB) 26.02.2021
Polák velký (Aythya ferina) 1.1.2021 10.01.2021
Polák malý (Aythya nyroca) 30.8. r. Nový Vdovec, JH 31.08.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 12.2. r. Káňov (JH) 12.02.2021
Polák kaholka (Aythya marila) 28.2. r. Černá (CB) 02.03.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) 1.1.2021 10.01.2021
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1.2021 10.01.2021
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 6.4. Nová Pec (PT) 31.08.2021
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 6.4. (PT) 12.04.2021
Koroptev polní (Perdix perdix) 27.2. Češnovice (CB) 27.02.2021
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 18.6. NP Šumava (PT) 22.06.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 19.1. České Vrbné (CB) 19.01.2021
Potáplice malá (Gavia stellata) 17.5. (PI) 21.05.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 28.3. r. Kaneček (ST) 28.03.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 2.1. ÚN lipno (CK) 02.01.2021
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 16.4. Domin (CB) 22.04.2021
Čáp černý (Ciconia nigra) 30.4. (PI) 03.05.2021
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 1.4. Dubné (CB) 02.04.2021
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 27.2. N. Vrbenský (CB) 27.02.2021
Bukač velký (Botaurus stellaris) 9.6. r. Služebný (JH) 10.06.2021
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 28.3. r. Zlivský (CB) 28.03.2021
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 21.4. r. Mlýnský (CB) 22.04.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1.2021 10.01.2021
Volavka bílá (Egretta alba) 1.1.2021 10.01.2021
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 11.5. r. Nový Vrbenský (CB) 12.05.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 28.2. r. Bělohůrecký (CB) 02.03.2021
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 16.8. Nová Pec (PT) 31.08.2021
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 6.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 07.01.2021
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 1.4. Dehtáře (CB) 02.04.2021
Moták pochop (Circus aeruginosus) 9.4. Suchá (CB) 12.04.2021
Moták pilich (Circus cyaneus) 17.1. České Vrbné (CB) 17.01.2021
Luňák červený (Milvus milvus) 27.2. Lomnice nad Lužnicí (JH) 27.02.2021
Luňák hnědý (Milvus migrans) 30.4. (PI) 03.05.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1.2021 10.01.2021
Káně rousná (Buteo lagopus) 28.2. Břehov (CB) 02.03.2021
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1.2021 10.01.2021
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 30.4. (PI) 03.05.2021
Chřástal polní (Crex crex) 18.6. NP Šumava (PT) 22.06.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 23.3. r. Domin (CB) 28.03.2021
Lyska černá (Fulica atra) 1.1. 02.01.2021
Jeřáb popelavý (Grus grus) 27.2. Lomnice nad Lužnicí (JH) 27.02.2021
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 1.4. Pašice (CB) 02.04.2021
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 28.5. r. Mlýnský (CB) 29.05.2021
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 19.2. Branišov (CB) 19.02.2021
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 27.2. Dasný (CB) 27.02.2021
Kulík říční (Charadrius dubius) 2.6. PR Vrbenské rybníky (CB) 10.06.2021
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 18.6. NP Šumava (PT) 22.06.2021
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 21.4. (CB) 22.04.2021
Koliha velká (Numenius arquata) 2.8. Novosedly (CB) 31.08.2021
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 1.4. Pašice (CB) 02.04.2021
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 21.4. r. Knížecí (CB) 27.05.2021
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 5.4. Dasný (CB) 12.04.2021
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 21.4. Pištín (CB) 26.04.2021
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 24.8. r. Koclířov (JH) 31.08.2021
Jespák obecný (Calidris alpina) 30.8. r. Knížecí (CB) 31.08.2021
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 21.4. Pištín (CB) 26.04.2021
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 30.8. r. Knížecí (CB) 31.08.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1.1.2021 10.01.2021
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 30.8. r. Knížecí (CB) 31.08.2021
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Domin (CB) 26.04.2021
Racek bouřní (Larus canus) 27.2. r. Volešek (CB) 27.02.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 23.3. r. Domin (CB) 28.03.2021
Racek středomořský (Larus michahellis) 21.6. r. Domin (CB) 22.06.2021
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 16.4. r. Domin (CB) 22.04.2021
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 3.4. r. Domin (CB) 12.04.2021
Rybák obecný (Sterna hirundo) 21.4. r. Zlivský (CB) 22.04.2021
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 28.5. r. Volešek (CB) 29.05.2021
Rybák černý (Chlidonias niger) 17.5. (PI) 21.05.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1.2021 10.01.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 22.2. Č.B., sídl. Vltava (CB) 24.02.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1.2021 10.01.2021
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 22.4. Nová Pec (PT) 26.04.2021
Kalous ušatý (Asio otus) 18.5. sídl. Vltava (CB) 27.05.2021
Rorýs obecný (Apus apus) 5.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 06.05.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 1.4. PR Vrbenské rybníky (CB) 02.04.2021
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 3.6. Hluboká n. Vltavou (CB) 03.06.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) 13.1. Hluboká n. Vltavou (CB) 15.01.2021
Žluna zelená (Picus viridis) 10.1. Čejkovice (CB) 10.01.2021
Žluna šedá (Picus canus) 17.2. Hluboká n. Vltavou (CB) 19.02.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1.2021 10.01.2021
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 9.6. r. Ženich (JH) 10.06.2021
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 19.5. Volary (CB) 27.05.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1.1.2020 01.01.2021
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 26.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 27.05.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 15.1. Lomnice n. Lužnicí (JH) 15.01.2021
Straka obecná (Pica pica) 1.1.2020 01.01.2021
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 11.8. Nová Pec (PT) 31.08.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1.1.2021 10.01.2021
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1.2021 10.01.2021
Vrána černá (Corvus corone) 1.1.2021 10.01.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1.2021 10.01.2021
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1.2021 10.01.2021
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Sýkora lužní (Poecile montanus) 29.5. Nová Pec (PT) 22.06.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1.2021 10.01.2021
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 17.5. (PI) 21.05.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) 19.2. Branišov (CB) 19.02.2021
Břehule říční (Riparia riparia) 1.7. Blatná (ST) 02.07.2021
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30.3. Hluboká nad Vltavou (CB) 30.03.2021
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 4.5. Hluboká nad Vltavou (CB) 04.05.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 18.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 18.01.2021
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 17.4. PR Vrbenské rybníky (CB) 22.04.2021
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 28.3. Blatná (ST) 28.03.2021
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 26.5. (PI) 02.07.2021
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 30.4. (PI) 03.05.2021
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 30.4. (PI) 03.05.2021
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 15.6. (PI) 02.07.2021
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 17.5. (PI) 21.05.2021
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 2.6. PR Vrbenské rybníky (CB) 02.07.2021
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 11.5. Haklovy Dvory (CB) 12.05.2021
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 30.4. (PI) 03.05.2021
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 12.4. Hluboká n. Vltavou (CB) 22.04.2021
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 3.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 03.05.2021
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 11.5. Haklovy Dvory (CB) 12.05.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) 25.4. Nová Pec (PT) 26.04.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 14.1. Hluboká n. Vltavou (CB) 15.01.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 25.4. Nová Pec (PT) 26.04.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 19.2. Branišov (CB) 19.02.2021
Kos černý (Turdus merula) 10.1. Načeradec (BN) 28.03.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 3.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 03.05.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1.4. Čejkovice (CB) 02.04.2021
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 29.6. (PI) 02.07.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 26.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 26.01.2021
Slavík modráček (Luscinia svecica) 17.5. (PI) 21.05.2021
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 2.5. Č. Budějovice (CB) 12.05.2021
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 17.4. PR Vrbenské rybníky. (CB) 03.05.2021
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 4.4. Hluboká n. Vltavou (CB) 12.04.2021
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 1.5. Nová Pec (PT) 03.05.2021
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 19.5. Volary (CB) 27.05.2021
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 11.2. Strakonice (ST) 11.02.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) 4.1. Hluboká n. Vltavou (CB) 12.04.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1.2020 01.01.2021
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 18.4. Nová Pec (PT) 22.04.2021
Konipas horský (Motacilla cinerea) 11.2. Strakonice (ST) 11.02.2021
Konipas bílý (Motacilla alba) 2.3. Hluboká nad Vltavou (CB) 02.03.2021
Linduška lesní (Anthus trivialis) 23.5. Nová Pec (PT) 27.05.2021
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10.1. Dívčice (CB) 10.01.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 19.3. Turovec (TA) 28.03.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.6. (PI) 03.06.2021
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 8.5. Nová Pec (PT) 12.05.2021
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 18.6. NP Šumava (PT) 22.06.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1.2020 01.01.2021
Konopka obecná (Linaria cannabina) 22.6. Načeradec (BN) 02.07.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 16.4. Hluboká nad Vltavou (CB) 22.04.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) 2.1. Nová Pec (PT) 02.01.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1.2021 10.01.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 30.4. (PI) 03.05.2021