Lukáš Brezniak - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Berneška tmavá (Branta bernicla) 30.10.2021 - Hodonín 30.10.2021
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 28.11.2020 - Olbramovice 28.11.2020
Berneška velká (Branta canadensis) 16.4.2020 - Hustopeče nad Bečvou 04.10.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 24.1.2021 - Nové Mlýny 12.02.2021
Husa tibetská (Anser indicus) Španělsko - 2024 15.02.2024
Husa velká (Anser anser) 30.11.2019
Husa polní (Anser fabalis) Finsko - 2023 29.06.2023
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 20.3.2022 - Kestřany 20.03.2022
Husa tundrová (Anser serrirostris) 28.11.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 30.11.2019
Husa malá (Anser erythropus) 30.10.2021 - Hodonín (FK 85/2021) 01.08.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 30.11.2019
Labuť malá (Cygnus columbianus) 9.1.2021 - Staré Ždánice (FK 14/2021) 10.07.2021
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 6.5.2018 - Hulín 10.07.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 30.11.2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 28.05.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 30.11.2019
Pižmovka americká/domácí (Cairina moschata) Izrael - 2023 27.03.2023
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) 30.11.2019
Čírka modrá (Spatula querquedula) 30.11.2019
Čírka modrokřídlá (Spatula discors) 19.4.2020 - rybník Kotvice (FK 31/2020) 13.03.2021
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 30.11.2019
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 30.11.2019
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 30.11.2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 30.11.2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 30.11.2019
Čírka obecná (Anas crecca) 30.11.2019
Čírka úzkozobá (Anas angustirostris) Mallorca - 2021 01.08.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 30.11.2019
Polák velký (Aythya ferina) 30.11.2019
Polák malý (Aythya nyroca) 30.11.2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 30.11.2019
Polák kaholka (Aythya marila) 25.01.2020
Kajka bělohlavá (Polysticta stelleri) Norsko - 2023 29.06.2023
Kajka královská (Somateria spectabilis) Norsko - 2023 29.06.2023
Kajka mořská (Somateria mollissima) Norsko - 2019 01.08.2022
Turpan pestrozobý (Melanitta perspicillata) Norsko - 2023 29.06.2023
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 25.01.2020
Turpan černý (Melanitta nigra) 12.12.2020 - Nové Mlýny 12.12.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 20.12.2020 - Nové Mlýny 20.12.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 30.11.2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 30.11.2019
Morčák velký (Mergus merganser) 30.11.2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 26.01.2020
Kachnice bělohlavá (Oxyura leucocephala) Španělsko - 2018 01.08.2022
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 14.11.2020
Bělokur rousný (Lagopus lagopus) Norsko - 2023 29.06.2023
Bělokur horský (Lagopus muta) Norsko - 2019 01.08.2022
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) 17.10.2021
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 17.04.2023
Koroptev polní (Perdix perdix) 30.11.2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 30.11.2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 30.11.2019
Koroptev arabská (Ammoperdix heyi) Izrael - 2023 27.03.2023
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 27.06.2021
Orebice berberská (Alectoris barbara) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Orebice rudá (Alectoris rufa) Mallorca - 2021 01.08.2022
Orebice čukar (Alectoris chukar) Izrael - 2023 27.03.2023
Orebice horská (Alectoris graeca) Chorvatsko - 2023 13.08.2023
Lelek rezavokrký (Caprimulgus ruficollis) Španělsko - 2022 01.08.2022
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 30.11.2019
Lelek núbijský (Caprimulgus nubicus) Izrael - 2023 27.03.2023
Rorýs velký (Tachymarptis melba) Španělsko - 2018 01.08.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 30.11.2019
Rorýs jednobarvý (Apus unicolor) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) Mallorca - 2021 01.08.2022
Rorýs domovní (Apus affinis) Španělsko - 2022 01.08.2022
Rorýs kaferský (Apus caffer) Španělsko - 2022 01.08.2022
Drop velký (Otis tarda) 30.11.2019 - Hrubčice 30.11.2019
Drop hřívnatý (Chlamydotis undulata) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Drop obojkový (Chlamydotis macqueenii) Izrael - 2023 27.03.2023
Drop malý (Tetrax tetrax) 20.3.2020 - Drahotuše (FK 25/2020) 07.03.2021
Kukačka chocholatá (Clamator glandarius) Izrael - 2023 27.03.2023
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 30.11.2019
Stepokur krásný (Pterocles alchata) Izrael - 2023 27.03.2023
Stepokur saharský (Pterocles senegallus) Izrael - 2023 27.03.2023
Stepokur písečný (Pterocles orientalis) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Stepokur korunkatý (Pterocles coronatus) Izrael - 2023 27.03.2023
Stepokur pruhovaný (Pterocles lichtensteinii) Izrael - 2023 27.03.2023
Holub skalní/domácí (Columba livia) 30.11.2019
Holub doupňák (Columba oenas) 30.11.2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 30.11.2019
Holub madeirský (Columba trocaz) Madeira - 2023 24.07.2023
Holub kanárský (Columba bollii) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Holub vavřínový (Columba junoniae) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 30.11.2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 30.11.2019
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Hrdlička kapská (Oena capensis) Izrael - 2023 27.03.2023
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 18.06.2021
Chřástal polní (Crex crex) 29.05.2021
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 30.11.2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 30.11.2019
Lyska černá (Fulica atra) 30.11.2019
Lyska hřebenatá (Fulica cristata) Mallorca - 2021 01.08.2022
Slípka modrá (Porphyrio porphyrio) Mallorca - 2021 01.08.2022
Slípka africká (Porphyrio madagascariensis) Izrael - 2023 27.03.2023
Chřástal malý (Zapornia parva) 07.04.2023
Jeřáb popelavý (Grus grus) 30.11.2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 30.11.2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 30.11.2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 30.11.2019
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 30.11.2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 30.11.2019
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) Španělsko - 2018 01.08.2022
Plameňák malý (Phoeniconaias minor) Španělsko - 2022 01.08.2022
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 02.06.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 28.05.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 28.05.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 30.11.2019
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) Izrael - 2023 27.03.2023
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) 9.9.2021 - Kozmické louky (FK 74/2021) 01.08.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 30.11.2019
Kulík pacifický (Pluvialis fulva) 30.7.2021 - Dobříkov (FK 71/2021) 01.08.2022
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 22.05.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 30.11.2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 30.11.2019
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) Španělsko - 2018 01.08.2022
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 5.9.2021 - Uhřičice 05.09.2021
Koliha malá (Numenius phaeopus) 22.05.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 30.11.2019
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 6.11.2020 - Jistebník 06.11.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 30.11.2019
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 29.8.2020 - Hlohovec 04.10.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) 14.8.2020 - Hlohovec 15.08.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 30.11.2019
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 18.8.2022 - Kozmické louky 18.08.2022
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 13.04.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 04.05.2020
Jespák písečný (Calidris alba) 11.9.2021 - Strachotín 10.10.2021
Jespák obecný (Calidris alpina) 30.11.2019
Jespák malý (Calidris minuta) 16.09.2020
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) 10.10.2021 - Pohořelice (FK 83/2021) 01.08.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 15.03.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 28.04.2020
Bekasina větší (Gallinago media) 20.4.2021 - Výšovice 10.10.2021
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 30.11.2019
Vodouš malý (Xenus cinereus) 9.5.2021 - Záhlinice (FK 48/2021) 10.07.2021
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 27.8.2021 - Opava 27.08.2021
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 30.12.2018 - Hlučín (FK 61/2018) 02.12.2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 30.11.2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 30.11.2019
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) 6.11.2020 - Jistebník (FK 170/2020) 13.03.2021
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 30.11.2019
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 16.4.2022 - Střížovice 16.04.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 30.11.2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 30.11.2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 30.11.2019
Běhulík plavý (Cursorius cursor) Izrael - 2023 27.03.2023
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) 6.6.2021 - Bochoř (FK 63/2021) 01.08.2022
Ouhorlík černokřídlý (Glareola nordmanni) 10.9.2022 - Lhota pod Libčany 11.09.2022
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 4.11.2020 - Tovačov (FK 157/2020) 14.03.2021
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) 25.4.2021 - Chropyně (FK 26/2021) 10.07.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 30.11.2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 24.04.2020
Racek zelenonohý (Ichthyaetus audouinii) Španělsko - 2018 01.08.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 30.11.2019
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 7.11.2020 - Jistebník (FK 166/2020) 14.03.2021
Racek bělooký (Ichthyaetus leucophthalmus) Izrael - 2023 27.03.2023
Racek bouřní (Larus canus) 30.11.2019
Racek kroužkozobý (Larus delawarensis) Polsko - 2023 01.10.2023
Racek mořský (Larus marinus) 05.06.2023
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 31.10.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 30.11.2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 26.01.2020
Racek arménský (Larus armenicus) Izrael - 2023 27.03.2023
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 26.03.2020
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) Španělsko - 2018 01.08.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 02.04.2022
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) Španělsko - 2022 01.08.2022
Rybák malý (Sternula albifrons) Španělsko - 2018 01.08.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 30.11.2019
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 05.06.2023
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 24.04.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 06.10.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 24.04.2020
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) 4.10.2020 - Ostrava (FK 137/2020) 13.03.2021
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 29.8.2020 - Hlohovec (FK 119/2020) 13.03.2021
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) Norsko - 2023 29.06.2023
Alkoun tlustozobý (Uria lomvia) Norsko - 2023 29.06.2023
Alkoun úzkozobý (Uria aalge) Norsko - 2023 29.06.2023
Alka malá (Alca torda) Norsko - 2023 29.06.2023
Alkoun obecný (Cepphus grylle) Norsko - 2023 29.06.2023
Papuchalk severní (Fratercula arctica) Norsko - 2023 29.06.2023
Faeton vlnkovaný (Phaethon aethereus) Madeira - 2023 24.07.2023
Potáplice malá (Gavia stellata) 30.11.2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 30.11.2019
Potáplice lední (Gavia immer) 14.12.2019 - v. n. Rozkoš (FK 84/2019) 05.11.2020
Potáplice žlutozobá (Gavia adamsii) Polsko - 2022 10.12.2022
Buřníček běločelý (Pelagodroma marina) Madeira - 2023 24.07.2023
Buřňáček malý (Hydrobates pelagicus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Buřňáček madeirský (Hydrobates castro) Madeira - 2023 24.07.2023
Buřňák lední (Fulmarus glacialis) Norsko - 2023 29.06.2023
Buřňák madeirský (Pterodroma madeira) Madeira - 2023 24.07.2023
Buřňák desertský (Pterodroma deserta) Madeira - 2023 24.07.2023
Buřňák šedý (Calonectris diomedea) Španělsko - 2022 14.08.2022
Buřňák atlantský (Calonectris borealis) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Buřňák severní (Puffinus puffinus) Madeira - 2023 24.07.2023
Buřňák baleárský (Puffinus mauretanicus) Španělsko- 2024 15.02.2024
Buřňák Bulwerův (Bulweria bulwerii) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) 30.11.2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 30.11.2019
Terej bílý (Morus bassanus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 5.9.2020 - Dubňany 05.09.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 30.11.2019
Kormorán chocholatý (Gulosus aristotelis) Mallorca - 2021 01.08.2022
Ibis skalní (Geronticus eremita) Španělsko - 2022 01.08.2022
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 05.06.2023
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 30.11.2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 30.10.2021
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 30.11.2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 30.11.2019
Volavka proměnlivá (Butorides striata) Izrael - 2023 27.03.2023
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 12.5.2021 - Tovačov 24.08.2021
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 29.8.2020 - Hlohovec (FK 80/2020) 13.03.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 30.11.2019
Volavka červená (Ardea purpurea) 22.5.2020 - Trkmanice 04.10.2020
Volavka bílá (Ardea alba) 30.11.2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 30.11.2019
Volavka přímořská (Egretta gularis) Egypt - 2014 01.08.2022
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) Izrael - 2023 27.03.2023
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 30.11.2019
Luněc šedý (Elanus caeruleus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Orlosup bradatý (Gypaetus barbatus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) Španělsko - 2018 01.08.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 10.07.2021
Včelojed chocholatý (Pernis ptilorhynchus) Izrael - 2023 27.03.2023
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) Španělsko - 2018 01.08.2022
Sup hnědý (Aegypius monachus) Španělsko - 2018 01.08.2022
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 18.6.2022 - Dubňany 19.06.2022
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 30.08.2021
Orel volavý (Clanga clanga) Izrael - 2023 27.03.2023
Orel nejmenší (Hieraaetus pennatus) Mallorca - 2021 01.08.2022
Orel stepní (Aquila nipalensis) 28.08.2023
Orel iberský (Aquila adalberti) Španělsko- 2024 15.02.2024
Orel královský (Aquila heliaca) 30.12.2019 - Dolní Věstonice 14.02.2021
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 14.2.2021 - Podhoří 14.02.2021
Orel jestřábí (Aquila fasciata) Izrael - 2023 27.03.2023
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 30.11.2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 14.01.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 30.11.2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 15.02.2020
Moták stepní (Circus macrourus) 21.9.2019 - Letonice 30.11.2019
Moták lužní (Circus pygargus) 15.02.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 30.11.2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 30.11.2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 30.11.2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 29.12.2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 21.9.2019 - Letonice 30.11.2019
Káně lesní (Buteo buteo) 30.11.2019
Sova pálená (Tyto alba) 08.08.2021
Sýc rousný (Aegolius funereus) 28.10.2021
Sýček obecný (Athene noctua) 08.08.2021
Sovice krahujová (Surnia ulula) Finsko - 2023 29.06.2023
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 29.07.2021
Výreček malý (Otus scops) 20.4.2021 - Olomouc 24.08.2021
Výreček plavý (Otus brucei) Palestina - 2023 27.03.2023
Kalous ušatý (Asio otus) 30.11.2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) 01.02.2020
Výr velký (Bubo bubo) 12.11.2021
Puštík obecný (Strix aluco) 15.02.2020
Puštík bělavý (Strix uralensis) 28.10.2021
Dudek chocholatý (Upupa epops) 30.11.2019
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 23.8.2021 - Vyškov 24.08.2021
Ledňáček hnědohlavý (Halcyon smyrnensis) Izrael - 2023 27.03.2023
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 30.11.2019
Rybařík jižní (Ceryle rudis) Izrael - 2023 27.03.2023
Vlha arabská (Merops cyanophrys) Izrael - 2023 27.03.2023
Vlha pestrá (Merops apiaster) 30.11.2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 30.11.2019
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 14.03.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 30.11.2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 30.11.2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 11.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 30.11.2019
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 30.11.2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 30.11.2019
Žluna zelená (Picus viridis) 30.11.2019
Žluna iberská (Picus sharpei) Španělsko - 2022 01.08.2022
Žluna šedá (Picus canus) 30.11.2019
Poštolka jižní (Falco naumanni) Španělsko - 2022 01.08.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 30.11.2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 10.09.2020
Ostříž jižní (Falco eleonorae) Mallorca - 2021 01.08.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 11.10.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 30.11.2019
Raroh velký (Falco cherrug) 25.01.2020
Raroh lovecký (Falco rusticolus) Norsko - 2023 29.06.2023
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 30.11.2019
Mníšek šedý (Myiopsitta monachus) Řecko - 2017 01.08.2022
Aratinga škraboškový (Psittacara mitratus) Španělsko- 2024 15.02.2024
Aratinga červenolící (Psittacara erythrogenys) Španělsko- 2024 15.02.2024
Alexandr malý (Psittacula krameri) Velká Británie - 2017 01.08.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 30.11.2019
Ťuhýk iberský (Lanius meridionalis) Španělsko - 2022 01.08.2022
Ťuhýk běločelý (Lanius nubicus) Izrael - 2023 27.03.2023
Ťuhýk menší (Lanius minor) Chorvatsko - 2023 13.08.2023
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) Řecko - 2016 01.08.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 30.11.2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 30.11.2019
Sojka zlověstná (Perisoreus infaustus) Finsko - 2023 29.06.2023
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 30.11.2019
Straka iberská (Cyanopica cooki) Španělsko - 2018 01.08.2022
Straka obecná (Pica pica) 30.11.2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 01.08.2022
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) Španělsko - 2022 01.08.2022
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) Rakousko - 2017 01.08.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 30.11.2019
Vrána domácí (Corvus splendens) Izrael - 2023 27.03.2023
Havran polní (Corvus frugilegus) 30.11.2019
Vrána černá (Corvus corone) 30.11.2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 30.11.2019
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) Izrael - 2023 27.03.2023
Krkavec velký (Corvus corax) 30.11.2019
Krkavec krátkoocasý (Corvus rhipidurus) Izrael - 2023 27.03.2023
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 19.11.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 30.11.2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 30.11.2019
Sýkora temná (Poecile lugubris) Izrael - 2023 27.03.2023
Sýkora laponská (Poecile cinctus) Finsko - 2023 29.06.2023
Sýkora babka (Poecile palustris) 30.11.2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 30.11.2019
Sýkora modrá (Cyanistes teneriffae) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 30.11.2019
Sýkora koňadra (Parus major) 30.11.2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 30.11.2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 30.11.2019
Skřivan dudkovitý (Alaemon alaudipes) Izrael - 2023 27.03.2023
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) Izrael - 2023 27.03.2023
Skřivan pruhoocasý (Ammomanes cinctura) Izrael - 2023 27.03.2023
Skřivan lesní (Lullula arborea) 30.11.2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 30.11.2019
Chocholouš vavřínový (Galerida theklae) Mallorca - 2021 01.08.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 28.04.2020
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) Norsko - 2023 29.06.2023
Skřivan růžkatý (Eremophila bilopha) Izrael - 2023 27.03.2023
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) Španělsko - 2022 01.08.2022
Kalandra zpěvná (Melanocorypha calandra) Španělsko - 2022 01.08.2022
Skřivan Dupontův (Chersophilus duponti) Španělsko- 2024 15.02.2024
Skřivánek menší (Alaudala rufescens) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Bulbul červenouchý (Pycnonotus jocosus) Španělsko- 2024 15.02.2024
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) Izrael - 2023 27.03.2023
Břehule říční (Riparia riparia) 30.11.2019
Břehule skalní (Hirundo rupestris) Mallorca - 2021 01.08.2022
Břehule světlehnědá (Ptyonoprogne obsoleta) Izrael - 2023 27.03.2023
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30.11.2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 30.11.2019
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) Španělsko - 2022 01.08.2022
Cetie jižní (Cettia cetti) Mallorca - 2021 01.08.2022
Priniovec křovinný (Scotocerca inquieta) Izrael - 2023 27.03.2023
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 30.11.2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 21.04.2020
Budníček západní (Phylloscopus bonelli) Španělsko - 2022 01.08.2022
Budníček balkánský (Phylloscopus orientalis) Izrael - 2023 27.03.2023
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 30.11.2019
Budníček kanárský (Phylloscopus canariensis) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 30.11.2019
Budníček iberský (Phylloscopus ibericus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 25.06.2020
Budníček severní (Phylloscopus borealis) Norsko - 2023 29.06.2023
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 30.11.2019
Rákosník hlučnohlasý (Acrocephalus stentoreus) Izrael - 2023 27.03.2023
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) 2.4.2022 - Jaroslavice 02.04.2022
Rákosník ostřicový (Acrocephalus paludicola) Polsko - 2023 29.06.2023
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 30.11.2019
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 17.6.2020 - Olomouc (FK 69/2020) 13.03.2021
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 30.11.2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 30.11.2019
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) Izrael - 2023 27.03.2023
Sedmihlásek západní (Iduna opaca) Španělsko - 2022 01.08.2022
Sedmihlásek švitořivý (Hippolais polyglotta) Španělsko - 2022 01.08.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 30.11.2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 30.11.2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 30.11.2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 07.05.2020
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) Mallorca - 2021 01.08.2022
Prinie obecná (Prinia gracilis) Izrael - 2023 27.03.2023
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 30.11.2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 02.06.2020
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) 30.11.2019
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 30.11.2019
Pěnice arabská (Curruca leucomelaena) Izrael - 2023 27.03.2023
Pěnice mistrovská (Curruca hortensis) Španělsko - 2022 01.08.2022
Pěnice dlouhozobá (Curruca crassirostris) Izrael - 2023 27.03.2023
Pěnice malá (Curruca nana) Izrael - 2023 27.03.2023
Pěnice turecká (Curruca ruppeli) Izrael - 2023 27.03.2023
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) Rakousko - 2017 01.08.2022
Pěnice bělohrdlá (Curruca melanocephala) Řecko - 2016 01.08.2022
Pěnice západní (Curruca iberiae) Španělsko - 2022 01.08.2022
Pěnice ligurská (Curruca subalpina) Mallorca - 2021 01.08.2022
Pěnice vousatá (Curruca cantillans) Chorvatsko - 2023 13.08.2023
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) 30.11.2019
Pěnice brýlatá (Curruca conspicillata) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Pěnice kaštanová (Curruca undata) Španělsko - 2022 01.08.2022
Pěnice baleárská (Curruca balearica) Mallorca - 2021 01.08.2022
Mesie čínská (Leiothrix lutea) Španělsko - 2022 01.08.2022
Argie arabská (Argya squamiceps) Izrael - 2023 27.03.2023
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 05.04.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 30.11.2019
Králíček madeirský (Regulus madeirensis) Madeira - 2023 24.07.2023
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 30.11.2019
Brhlík skalní (Sitta neumayer) Řecko - 2017 01.08.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 30.11.2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 2.1.2020 - Klentnice 02.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 30.11.2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 30.11.2019
Majna obecná (Acridotheres tristis) Izrael - 2023 27.03.2023
Majna barmská (Acridotheres burmannicus) Izrael - 2023 27.03.2023
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 30.11.2019
Špaček černý (Sturnus unicolor) Španělsko - 2018 01.08.2022
Špaček Tristramův (Onychognathus tristramii) Izrael - 2023 27.03.2023
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 30.11.2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 30.11.2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 28.03.2021
Kos černý (Turdus merula) 30.11.2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 30.11.2019
Kos horský (Turdus torquatus) 14.06.2020
Pěvec černý (Cercotrichas podobe) Izrael - 2023 27.03.2023
Pěvec ryšavý (Cercotrichas galactotes) Španělsko - 2022 01.08.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 30.11.2019
Lejsek středomořský (Muscicapa tyrrhenica) Mallorca - 2021 01.08.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 30.11.2019
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) Norsko - 2023 29.06.2023
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 30.11.2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 30.11.2019
Lejsek malý (Ficedula parva) 30.11.2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 30.11.2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 30.11.2019
Modruška tajgová (Tarsiger cyanurus) Finsko - 2023 29.06.2023
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 30.11.2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 30.11.2019
Skalník zpěvný (Monticola saxatilis) Izrael - 2023 27.03.2023
Skalník modrý (Monticola solitarius) Řecko - 2017 01.08.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 30.11.2019
Bramborníček sibiřský (Saxicola maurus) Izrael - 2023 27.03.2023
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 30.11.2019
Bramborníček kanárský (Saxicola dacotiae) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 30.11.2019
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) Izrael - 2023 27.03.2023
Bělořit kápový (Oenanthe monacha) Izrael - 2023 27.03.2023
Bělořit pouštní (Oenanthe deserti) Izrael - 2023 27.03.2023
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) Španělsko - 2022 01.08.2022
Bělořit škraboškový (Oenanthe melanoleuca) Řecko - 2017 01.08.2022
Skalníček černoocasý (Oenanthe melanura) Izrael - 2023 27.03.2023
Bělořit skalní (Oenanthe finschii) Izrael - 2023 27.03.2023
Bělořit černohřbetý (Oenanthe lugens) Izrael - 2023 27.03.2023
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) Palestina - 2023 27.03.2023
Bělořit černý (Oenanthe leucura) Španělsko - 2018 01.08.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 30.11.2019
Strdimil palestinský (Cinnyris osea) Izrael - 2023 27.03.2023
Vrabec skalní (Petronia petronia) Španělsko - 2022 01.08.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 30.11.2019
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Vrabec italský (Passer italiae) Itálie - 2019 01.08.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 30.11.2019
Vrabec moabský (Passer moabiticus) Izrael - 2023 27.03.2023
Snovač černohlavý (Ploceus melanocephalus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Snovač africký (Euplectes afer) Španělsko - 2022 01.08.2022
Stříbrozobka indická (Euodice malabarica) Izrael - 2023 27.03.2023
Astrild vlnkovaný (Estrilda astrild) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Tygříček tečkovaný (Amandava amandava) Španělsko - 2022 01.08.2022
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 27.9.2015 - Sněžka 04.10.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 03.04.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 30.11.2019
Konipas citronový (Motacilla citreola) 05.06.2023
Konipas horský (Motacilla cinerea) 30.11.2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 30.11.2019
Linduška úhorní (Anthus campestris) 5.7.2022 - Most 05.07.2022
Linduška dlouhozobá (Anthus similis) Izrael - 2023 28.03.2023
Linduška luční (Anthus pratensis) 30.11.2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 30.11.2019
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 28.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 09.04.2020
Linduška skalní (Anthus petrosus) Norsko - 2019 01.08.2022
Linduška kanárská (Anthus berthelotii) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 30.11.2019
Pěnkava madeirská (Fringilla maderensis) Madeira - 2023 24.07.2023
Pěnkava pankanárská (Fringilla canariensis) Kanárské ostrovy - 2020 24.07.2023
Pěnkava tenerifská (Fringilla teydea) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Pěnkava kanárská (Fringilla polatzeki) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 30.11.2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 30.11.2019
Hýl křivčí (Pinicola enucleator) Finsko - 2023 29.06.2023
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 30.11.2019
Hýl trubač (Bucanetes githaginea) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 09.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 30.11.2019
Hýl černozobý (Rhodospiza obsoleta) Izrael - 2023 27.03.2023
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 23.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 30.11.2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 30.11.2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 28.06.2020
Čečetka bělavá (Acanthis hornemanni) Norsko - 2023 29.06.2023
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 30.11.2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 30.11.2019
Zvonohlík citronový (Carduelis citrinella) Španělsko - 2022 01.08.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 30.11.2019
Kanár divoký (Serinus canaria) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 30.11.2019
Ostružka severní (Calcarius lapponicus) Norsko - 2023 29.06.2023
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 21.12.2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 15.02.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 30.11.2019
Strnad viničný (Emberiza cia) Slovensko - 2022 01.08.2022
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 24.06.2020
Strnad šedokrký (Emberiza caesia) Izrael - 2023 27.03.2023
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) Španělsko - 2022 01.08.2022
Strnad pruhovaný (Emberiza striolata) Palestina - 2023 27.03.2023
Strnad saharský (Emberiza sahari) Kanárské ostrovy - 2020 01.08.2022
Strnad malinký (Emberiza pusilla) Finsko - 2023 29.06.2023
Strnad tajgový (Emberiza rustica) 23.1.2022 - Ostrava (7/2022) 01.08.2022
Strnad černohlavý (Emberiza melanocephala) Chorvatsko - 2023 13.08.2023
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 30.11.2019