Pavel Brandl - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) Strakonice 10.2. 14.02.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 17.2. 17.02.2024
Labuť velká (Cygnus olor) Plzeň 14.1. 14.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 17.2. 17.02.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 17.2. 17.02.2024
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 14.4. Horažďovice 14.04.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 31.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 17.2. 17.02.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 17.2. 17.02.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 17.2. 17.02.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Zoo Praha 13.01.2024
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 31.03.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 17.2. 17.02.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17.2. 17.02.2024
Polák velký (Aythya ferina) 17.2. 17.02.2024
Polák malý (Aythya nyroca) Olší 14.04.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 17.2. 17.02.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 17.2. 17.02.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 17.2. 17.02.2024
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 8.5. Přebuz 08.05.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 14.1. cestou 14.01.2024
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 5.5. Nový ryb. Líně 05.05.2024
Rorýs obecný (Apus apus) 2.5. Praha 05.05.2024
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 23.04.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) Praha 13.01.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 16.2. 17.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Tažovice 13.01.2024
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 31.03.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Zoo Praha 13.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) Praha cestou 14.02.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) 19.04.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 13.4. Olší 14.04.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 17.2. 17.02.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Řežabinec 14.04.2024
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 13.4. Bezdrev 14.04.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 17.2. 17.02.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 20.3. Čejkovice 22.03.2024
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 13.4. Bezdrev 14.04.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 20.3. Čejkovice 22.03.2024
Jespák obecný (Calidris alpina) 13.4. Bezdrev 14.04.2024
Jespák malý (Calidris minuta) 31.03.2024
Bekasina větší (Gallinago media) 19.04.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 31.03.2024
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 05.05.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 31.03.2024
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 20.3. Čejkovice 22.03.2024
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 13.4. Olší 14.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Zoo Praha 13.01.2024
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 20.3. Bažina 22.03.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 17.2. 17.02.2024
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 13.4. Bezdrev 14.04.2024
Rybák obecný (Sterna hirundo) 13.4. Bezdrev 14.04.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) 27.4 28.04.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 31.03.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 17.2. 17.02.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Beroun cestou 14.02.2024
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 6.5. Chobot 07.05.2024
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 20.3. Nový Vrbenský 22.03.2024
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 20.3. Nový Vrbenský 22.03.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Zoo Praha 13.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 14.1. cestou 14.01.2024
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 8.5. Přebuz 08.05.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Tažovice 10.2. 14.02.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 31.03.2024
Moták lužní (Circus pygargus) 5.5. Nový ryb. Líně 05.05.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 17.3. cestou 22.03.2024
Luňák hnědý (Milvus migrans) Zbudovská blata 14.04.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 3.2. cestou 04.02.2024
Káně lesní (Buteo buteo) cestou 13.01.2024
Výreček malý (Otus scops) 20.5, Jinonice 21.05.2024
Kalous ušatý (Asio otus) Řežabinec 14.04.2024
Dudek chocholatý (Upupa epops) Zoo 09.05.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 20.3. Nový Vrbenský 22.03.2024
Vlha pestrá (Merops apiaster) 6.5. zoo 07.05.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 14.4. Tažovice 14.04.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 19.04.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Tažovice 13.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) Tažovice 9.2. 14.02.2024
Žluna zelená (Picus viridis) Zoo 14.2. 14.02.2024
Žluna šedá (Picus canus) Tažovice 16.3. 16.03.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) cestou 13.01.2024
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 12.5. Tažovice 13.05.2024
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 31.03.2024
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 13.5. Olomouc 21.05.2024
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 13.5. Olomouc 21.05.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Zoo 14.02.2024
Straka obecná (Pica pica) Praha 13.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha 13.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) Praha 13.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) 17.2. 17.02.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 17.2. 17.02.2024
Krkavec velký (Corvus corax) cestou 13.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 11.1. Stupice 13.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Tažovice 13.01.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Plzeň 14.04.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) Tažovice 13.01.2024
Sýkora lužní (Poecile montanus) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Tažovice 13.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) Tažovice 13.01.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 17.2. 17.02.2024
Břehule říční (Riparia riparia) Zoo 09.05.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 6.4. Tažovice 07.04.2024
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 27.4 28.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 17.2. 17.02.2024
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 4.5. 05.05.2024
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Řežabinec 16.3. 16.03.2024
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 26.4 28.04.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 26.4 28.04.2024
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 4.5. 05.05.2024
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 12.5. Tažovice 13.05.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 13.4. Řežabinec 14.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) zoo 14.04.2024
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 4.5. 05.05.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 10.4. Plzeň 10.04.2024
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) 13.4. Dolní Novosedly 14.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 31.03.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) Zoo 14.02.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Zoo 14.02.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) Tažovice 13.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 20.3. Čejkovice 22.03.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16.2. 17.02.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 17.2. 17.02.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Tažovice 16.3. 16.03.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 31.03.2024
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 31.03.2024
Kos černý (Turdus merula) Tažovice 13.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Zoo Praha 13.01.2024
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 13.5. Olomouc 21.05.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Tažovice 13.01.2024
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 10.4. Plzeň 10.04.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) 31.03.2024
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 13.5. Olomouc 21.05.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Kraselov 16.3. 16.03.2024
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Zoo 9.4. 10.04.2024
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 5.5. Nový ryb. Líně 05.05.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 5.5. Nový ryb. Líně 05.05.2024
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 23.04.2024
Vrabec polní (Passer montanus) Tažovice 13.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) Tažovice 13.01.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 7.4. Tažovice 07.04.2024
Konipas luční (Motacilla flava) 19.04.2024
Konipas citronový (Motacilla citreola) 8.5. Přebuz 08.05.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) 31.03.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 16.3. 16.03.2024
Linduška luční (Anthus pratensis) 19.04.2024
Linduška lesní (Anthus trivialis) 8.5. Přebuz 08.05.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Tažovice 13.01.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Tažovice 13.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Tažovice 13.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) Tažovice 13.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) Řežabinec 14.04.2024
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 8.5. Přebuz 08.05.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 18.3. zoo 22.03.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 31.03.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) Tažovice 13.01.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) 19.04.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Tažovice 13.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 20.3. Čejkovice 22.03.2024