Husa velká (Anser anser) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
20.1.2018-Brno |
23.01.2018 |
Labuť malá (Cygnus columbianus) |
8.11.2018-Mohelnice |
09.11.2018 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
11.3.2018-Chropyňský rybník |
13.03.2018 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
8.1.2018-Hulín (KM,ZL) |
22.01.2018 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
20.2.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
22.02.2018 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
18.1.2018-Olomouc |
24.01.2018 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
13.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
15.03.2018 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
13.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
15.03.2018 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
13.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
15.03.2018 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1.2018-Kroměříž |
22.01.2018 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
20.2.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
22.02.2018 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
27.1.2018-Hulínská štěrkovna |
29.01.2018 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
14.2.2018-rybník Stolařka |
01.03.2018 |
Polák velký (Aythya ferina) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
01.02.2018 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
29.3.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1.2018-Kroměříž |
22.01.2018 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
23.4.2018-Třebětice |
24.04.2018 |
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) |
11.2.2018-Břest |
12.02.2018 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
1.1.2018-Kroměříž |
22.01.2018 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
31.5.2018-Věžky (KM,ZL) |
04.06.2018 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
26.4.2018-Záhlinické rybníky |
27.04.2018 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
16.4.2018-Záhlinice |
17.04.2018 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
2.4.2018-Bašnovský mokřad |
05.04.2018 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
8.3.2018-Kroměříž |
09.03.2018 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
23.4.2018-Záhlinické rybníky |
24.04.2018 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
14.4.2018-Bašnovský mokřad |
16.04.2018 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
20.1.2018-Brno |
23.01.2018 |
Lyska černá (Fulica atra) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
2.4.2018-Bašnovský mokřad |
05.04.2018 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
3.2.2018-Praha |
05.02.2018 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
01.03.2018 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
01.02.2018 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
15.4.2018-Chropyňský rybník |
16.04.2018 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
8.4.2018-Mutěnické rybníky |
10.04.2018 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
8.4.2018-Mutěnické rybníky |
10.04.2018 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
7.3.2018-Brodek u Přerova |
08.03.2018 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
3.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
22.4.2018-Bašnovský mokřad |
24.04.2018 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
5.4.2018-Záhlinické rybníky |
06.04.2018 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
26.4.2018-Záhlinické rybníky |
27.04.2018 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
8.9.2018-Záhlinické rybníky |
10.09.2018 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
5.4.2018-Záhlinické rybníky |
06.04.2018 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
16.4.2018-Záhlinické rybníky |
17.04.2018 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
10.3.2018-Bašnovský mokřad |
13.03.2018 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
16.4.2018-Záhlinické rybníky |
17.04.2018 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
24.3.2018-Bašnovský mokřad |
28.03.2018 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
8.4.2018-Mutěnické rybníky |
10.04.2018 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
16.4.2018-Záhlinické rybníky |
17.04.2018 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
8.4.2018-Mutěnické rybníky |
10.04.2018 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
5.4.2018-Záhlinické rybníky |
06.04.2018 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
20.1.2018-Brno |
23.01.2018 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
23.4.2018-Záhlinické rybníky |
24.04.2018 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
8.4.2018-Chropyňský rybník |
10.04.2018 |
Racek bouřní (Larus canus) |
11.3.2018-Chropyňský rybník |
13.03.2018 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1.1.2018-Kroměříž |
18.01.2018 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
8.4.2018-Mutěnické rybníky |
10.04.2018 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
10.5.2018-Záhlinické rybníky |
11.05.2018 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
29.4.2018-Chropyňský rybník |
30.04.2018 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
16.4.2018-Záhlinické rybníky |
17.04.2018 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
19.4.2018-Záhlinické rybníky |
20.04.2018 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
4.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
|
28.03.2018 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1.2018-Kroměříž |
19.01.2018 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
12.8.2018-Záhlinické rybníky |
13.08.2018 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
29.4.2018-Chropyňský rybník |
30.04.2018 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
23.6.2018-Lednice |
25.06.2018 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
3.1.2018-Brodek u Přerova |
19.01.2018 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
2.1.2018-Kroměříž-Bílany |
19.01.2018 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
23.6.2018-Lednice |
25.06.2018 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
29.3.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
3.5.2018-Kroměříž |
04.05.2018 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
1.1.2018-Kroměříž |
18.01.2018 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
20.3.2018-Kroměříž |
21.03.2018 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
23.10.2018-Záhlinické rybníky |
24.10.2018 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
14.2.2018-Hodonín |
01.03.2018 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
6.4.2018-Záhlinické rybníky |
10.04.2018 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
29.01.2018 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
4.1.2018-Hulín |
18.01.2018 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
3.1.2018-Hulín |
18.01.2018 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
1.2.2018-Olomouc |
02.02.2018 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
26.2.2018-Kroměříž |
26.02.2018 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
23.6.2018-Čejč |
25.06.2018 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
28.4.2018-Kroměříž |
30.04.2018 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
9.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
13.3.2018-Zámeček-les (KM,ZL) |
15.03.2018 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
1.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
11.2.2018-Břestský les |
12.02.2018 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
1.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Žluna šedá (Picus canus) |
9.1.2018-Kroměříž |
17.01.2018 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1.2018-Kroměříž |
18.01.2018 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
28.4.2018-Bašnovský mokřad |
30.04.2018 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
3.1.2018-Přerov |
18.01.2018 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
3.1.2018-Rokytnice u Přerova |
16.01.2018 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
1.5.2018-Bašnovský mokřad |
02.05.2018 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
1.5.2018-Bašnovský mokřad |
02.05.2018 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
2.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
4.1.2018-Přerov |
16.01.2018 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Vrána černá (Corvus corone) |
3.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
4.1.2018-Brodek u Přerova |
16.01.2018 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
7.1.2018-Osíčko |
16.01.2018 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
14.2.2018-Moravský Písek |
01.03.2018 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
4.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
24.7.2018-Šumava-Kvilda |
01.08.2018 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
3.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
11.4.2018-Záhlinické rybníky |
13.04.2018 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
8.6.2018-Váté písky |
11.06.2018 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
10.3.2018-Bašnovský mokřad |
13.03.2018 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
22.1.2018-Kroměříž |
23.01.2018 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
26.4.2018-Záhlinické rybníky |
27.04.2018 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
4.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
4.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
26.1.2018-Olomouc |
29.01.2018 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
9.5.2018-les Zámeček (KM,ZL) |
10.05.2018 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
11.4.2018-Záhlinické rybníky |
13.04.2018 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
15.3.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
16.03.2018 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
23.4.2018-Záhlinické rybníky |
24.04.2018 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
14.4.2018-Bašnovský mokřad |
16.04.2018 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
23.4.2018-Záhlinické rybníky |
24.04.2018 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
8.5.2018-Bašnovský mokřad |
10.05.2018 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
4.5.2018-Kroměříž |
07.05.2018 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
1.5.2018-Bašnovský mokřad |
02.05.2018 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
8.4.2018-Mutěnické rybníky |
10.04.2018 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
22.4.-Bašnovský mokřad |
24.04.2018 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
4.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
13.5.2018-Postoupky (KM,ZL) |
15.05.2018 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
31.5.2018Věžky (KM,ZL) |
04.06.2018 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
10.4.2018-Kroměříž |
11.04.2018 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
23.4.2018-Kroměříž |
24.04.2018 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
22.5.2018-Chvalčov (KM,ZL) |
23.05.2018 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
18.2.2018-les Zámeček (KM,ZL) |
19.02.2018 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
4.1.2018-Olomouc |
16.01.2018 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
3.1.2018-Olomouc |
16.01.2018 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
14.5.2018-les Zámeček (KM,ZL) |
15.05.2018 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
31.1.2018-Pardubice |
01.02.2018 |
Špaček růžový (Pastor roseus) |
24.5.2018-Krčmaň-štěrkopískovny |
25.05.2018 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
20.2.2018-Záhlinické rybníky (KM,ZL) |
22.02.2018 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
10.3.2018-Bašnovský mokřad |
13.03.2018 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
9.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
1.12.2018-Kroměříž |
03.12.2018 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
8.5.2018-Kroměříž |
10.05.2018 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
14.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
19.4.2018-Záhlinice |
20.04.2018 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
4.4.2018-Záhlinické rybníky |
05.04.2018 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
21.4.2018-Kroměříž |
24.04.2018 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
18.4.2018-Kroměříž |
19.04.2018 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
2.1.2018-Olomouc |
16.01.2018 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
15.4.2018-Chropyně |
16.04.2018 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
21.4.2018-Bařice |
24.04.2018 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
10.3.2018-Bašnovský mokřad |
13.03.2018 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
12.5.2018-Vsetín-Jasenice |
15.05.2018 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
2.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
4.4.2018-Hulín |
05.04.2018 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
11.4.2018-Záhlinické rybníky |
13.04.2018 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
29.3.2018-Kroměříž |
05.04.2018 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
10.3.2018-Bašnovský mokřad |
13.03.2018 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
27.1.2018-Hulínská štěrkovna |
29.01.2018 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
15.4.2018-Chřiby |
16.04.2018 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
4.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
6.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
6.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
31.3.2018-Kroměříž |
05.04.2018 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
10.2.2018-Kroměříž |
12.02.2018 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
6.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
4.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
29.3.2018-Hulín |
05.04.2018 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
4.1.2018-Kroměříž |
16.01.2018 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
13.2.2018-Břest |
01.03.2018 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
05.02.2018 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
25.1.2018-Ostrožská N.Ves |
19.02.2018 |