Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
6.2.2024 Pohořelice - Nová Ves BI,JHM) |
06.02.2024 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
1.4.2024 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK) |
01.04.2024 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
6.2.2024 Pohořelice-Nová Ves BI,JHM) |
06.02.2024 |
Husa velká (Anser anser) |
12.1.2024 Tovačov-Anín (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
29.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM) |
30.01.2024 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
6.2.2024 Hevlín (ZN,JHM) |
06.02.2024 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
12.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
30.1.2024 Nesyt (BV,JHM) |
30.01.2024 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
29.3.2024 Nesyt, (BV,JHM) |
31.03.2024 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
2.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
2.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. - Bečva (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
12.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
12.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Polák velký (Aythya ferina) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
14.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM) |
15.01.2024 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
12.01.2024 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. - Bečva (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
5.1.2024 Tovačov Anínské jezero (PR,OLK) |
05.01.2024 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
6.2.2024 Hrušovany nad Jevišovkou (ZN,JHM) |
06.02.2024 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
16.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
16.04.2024 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
24.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
24.04.2024 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
2.1.2024 Troubky - most (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
10.1.2024 Lipník n/Beč -Loučka (PR,OLK) |
10.01.2024 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
12.1.2024 Přerov (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Lyska černá (Fulica atra) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
12.2.2024 Potštát-Boškov (PR,OLK) |
15.02.2024 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
11.1.2024 Lipník n/Beč. - Bečva nad mostem (PR,OLK) |
11.01.2024 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
2.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
2.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
11.4.2024 Tovačov (PR,OLK) |
11.04.2024 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
20.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
20.04.2024 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
17.3.2024 Mutěnice (HO,JHM) |
17.03.2024 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
12.2.2024 Lipník n/Beč.-Loučka u skládky TKO (PR,OLK) |
12.02.2024 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
18.2.2024 Tovačov (PR,OLK) |
18.02.2024 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
31.3.2024 Mutěnice (HO,JHM) |
31.03.2024 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
13.4.2024 Krčmaň (OC,OLK) |
13.04.2024 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
16.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
16.04.2024 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
10.3.2024 Lýsky PR,OLK) |
10.03.2024 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
19.3.2024 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK) |
19.03.2024 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
13.4.2024. Krčmaň (OC,OLK) |
13.04.2024 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
17.3.2024 Mutěnice (Ho,JHM) |
17.03.2024 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
13.3.2024 Záhlinice, Doubravický rybník )KM,ZLK) |
13.04.2024 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
20.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
20.04.2024 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
13.3.2024 Záhlinice, Doubravický rybník )KM,ZLK) |
13.04.2024 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
12.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
13.3.2024 Záhlinice, Doubravický rybník )KM,ZLK) |
13.04.2024 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
31.3.2024 Mutěnice (HO,JHM) |
31.03.2024 |
Racek bouřní (Larus canus) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
21.1.2024 Vrbice (KI,MSK) |
21.01.2024 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
24.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
24.04.2024 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
17.3.2024 Mutěnice (HO,JHM) |
17.03.2024 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
21,.3.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
21.03.2024 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
29.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM) |
30.01.2024 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
2.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
20.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
20.04.2024 |
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) |
13.4.2024 Olomoucký kraj (OC,OLK) |
13.04.2024 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
2.1.2024 Tovačov (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
12.1.2024 Troubky - pískovna (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
11.4.2024 Tovačov (PR,OLK) |
11.04.2024 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Orel skalní (Aquila chrysaetos) |
4.1.2024 Olomoucký kraj (OLK) |
08.01.2024 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
4.1.2024 Středolesí (PR,OLK) |
04.01.2024 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
14.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM) |
15.01.2024 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
14.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM) |
15.01.2024 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
4.1.2024 Středolesí (PR,OLK) |
04.01.2024 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
5.1.2024 Olomoucký kraj (OLK) |
05.01.2024 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
5.1.2024 Olomoucký kraj (OLK) |
05.01.2024 |
Výr velký (Bubo bubo) |
21,.3,2024 Olomoucký kraj (OLK) |
21.03.2024 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
15.2.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
16.02.2024 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
10.4.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
11.04.2024 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
8.1.2024 Lipník n/Beč. k (PR,OLK) |
08.01.2024 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
21.1.2024 Vrbice (KI,MSK) |
21.01.2024 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
29.1.2024 Úvaly u Valtic (BV,JHM) |
30.01.2024 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) |
16.2.2024 Hostýnské vrchy (KM,ZLK) |
16.02.2024 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
11.1.2024 Lipník n/Beč.- Loučka (PR,OLK) |
11.01.2024 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Žluna šedá (Picus canus) |
15.2.2024 Hranice-Rybáře (PR,OLK) |
15.02.2024 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
2.1.2024 Grymov (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
12.1.2024 Přerov -el.komín (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
4.1.2024 Středolesí (PR,OLK) |
04.01.2024 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Straka obecná (Pica pica) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
5.1.2024 Věrovany (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Vrána černá (Corvus corone) |
21.1.2024 Vrbice (KI,MSK) |
21.01.2024 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
4.1.2024 Středolesí (PR,OLK) |
04.01.2024 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
13.1.2024 Slavkov (OC,OLK) |
13.01.2024 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
11.1.2024 Lipník n/Beč. - Loučka (PR,OLK) |
11.01.2024 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
13.1.2024 Slavkov (OC,OLK) |
13.01.2024 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
12.1.2024 Tovačov (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
17.3.2024 Bzenec (HO,JHM) |
17.03.2024 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
10.3.2024 Lýsky (PR,OLK) |
10.03.2024 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
18.2.2024 Troubky (PR,OLK) |
18.02.2024 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
16.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
16.04.2024 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
31.3.2024 Mutěnice (HO,JHM) |
31.03.2024 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
16.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
16.04.2024 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
20.1.2024 Drahotuše-Rybáře (PR,OLK) |
21.01.2024 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
24.4.2024 Záhlinice (KM,ZLK) |
24.04.2024 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
9.4.2024 Bašnov (KM,ZLK) |
09.04.2024 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
9.4.2024 Bašnov (KM,ZLK) |
09.04.2024 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
9.4.2024 Bašnov (KM,ZLK) |
09.04.2024 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
11.4.2024 Tovačov (PR,OLK) |
11.04.2024 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
2.1.2024 Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
29.1.2024 Pálava, Pastorkův lom (BV,JHM) |
30.01.2024 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
13.1.2024 Slavkov (OC,OLK) |
13.01.2024 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
22.1.2024 Lipník n/Beč. )skládka) PR,OLK) |
22.01.2024 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
26.2.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
27.02.2024 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
4.1.2024 Lipník n/Beč.-Loučka (PR,OLK) |
04.01.2024 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
5.1.2024 Grygov (OC,OLK) |
05.01.2024 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
11.4.2024 Tovačov (PR,OLK) |
11.04.2024 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
9.4.2024 Bašnov (KM,ZLK) |
09.04.2024 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
12.1.2024 Troubky-zemědělský podnik (PR,OLK) |
12.01.2024 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
20.4.2024 Lipník nad Bečvou (PR,OLK) |
20.04.2024 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
9.4.2024 Bašnov (KM,ZLK) |
09.04.2024 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
16.2.2024 Chvalčov (KM,ZLK) |
16.02.2024 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
2.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
02.01.2024 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
19.3.2024 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK) |
19.03.2024 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
13.4.2024 Krčmaň (OC,OLK) |
13.04.2024 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
13.1.2024 Podhoří (PR,OLK) |
13.01.2024 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
11.4.2024 Tovačov (PR,OLK) |
11.04.2024 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
17.1.2024 Lipník n/Beč (pod krmítkem) (PR,OLK) |
17.01.2024 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1.2024 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) |
01.01.2024 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
11.1.2024 Lipník n/Beč. (u Bečvy, pod mostem) (PR,OLK) |
11.01.2024 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
29.1.2024 Mikulov (BV,JHM) |
30.01.2024 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
11.1.2024 Lipník n/Beč. (na krmítku) (PR,OLK) |
11.01.2024 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
20.3.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
20.03.2024 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
7.1.2024 Lipník n/Beč. (PR,OLK) |
07.01.2024 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
4.1.2024 Středolesí (PR,OLK) |
04.01.2024 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
15.3.2024 Nesyt (BV,JHM) |
17.03.2024 |