Berneška tmavá (Branta bernicla) |
NL |
05.02.2024 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
NL |
05.02.2024 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
NL |
05.02.2024 |
Husa tibetská (Anser indicus) |
NL |
05.02.2024 |
Husa velká (Anser anser) |
CZ |
05.02.2024 |
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) |
NL |
05.02.2024 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
CZ |
05.02.2024 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Husa malá (Anser erythropus) |
CZ |
14.02.2024 |
Labuť černá (Cygnus atratus) |
NL |
05.02.2024 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
CZ |
05.02.2024 |
Labuť malá (Cygnus columbianus) |
NL |
05.02.2024 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
NL, CZ |
04.03.2024 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
NL, CZ |
04.03.2024 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
NL |
05.02.2024 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
CZ |
05.02.2024 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
CZ |
23.03.2024 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
CZ |
05.02.2024 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
CZ |
17.02.2024 |
Polák velký (Aythya ferina) |
CZ |
05.02.2024 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
CZ |
05.02.2024 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
CZ |
05.02.2024 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
NL |
05.02.2024 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
CZ |
05.02.2024 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
NL |
05.02.2024 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
CZ |
05.02.2024 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
CZ |
05.02.2024 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
CZ |
05.02.2024 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
NL |
05.02.2024 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
A |
28.03.2024 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Drop velký (Otis tarda) |
A |
28.03.2024 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
NL, CZ |
03.04.2024 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
B, CZ |
03.04.2024 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
CZ |
05.02.2024 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
hlas, CZ |
19.03.2024 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
CZ, NL, B |
05.02.2024 |
Lyska černá (Fulica atra) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
CZ |
14.02.2024 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
CZ |
05.02.2024 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
NL |
05.02.2024 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
NL |
05.02.2024 |
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) |
NL |
05.02.2024 |
Plameňák chilský (Phoenicopterus chilensis) |
NL |
05.02.2024 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
NL |
05.02.2024 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
NL, CZ |
28.03.2024 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
NL, CZ |
04.03.2024 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
NL, CZ |
04.03.2024 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
NL |
05.02.2024 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
CZ |
09.03.2024 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
NL |
05.02.2024 |
Břehouš rudý (Limosa lapponica) |
NL |
05.02.2024 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
NL |
05.02.2024 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
NL, CZ |
20.03.2024 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
NL |
05.02.2024 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
NL, CZ |
22.03.2024 |
Jespák mořský (Calidris maritima) |
NL |
05.02.2024 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
CZ |
08.04.2024 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
CZ |
14.02.2024 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
CZ |
14.02.2024 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
CZ |
02.03.2024 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
NL, CZ |
28.03.2024 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
NL |
05.02.2024 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
CZ |
08.04.2024 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
NL, CZ |
30.03.2024 |
Racek bouřní (Larus canus) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Racek kroužkozobý (Larus delawarensis) |
B |
05.02.2024 |
Racek mořský (Larus marinus) |
NL |
05.02.2024 |
Racek šedý (Larus hyperboreus) |
NL |
05.02.2024 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
NL |
05.02.2024 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
CZ |
05.02.2024 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
CZ |
08.04.2024 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
NL |
05.02.2024 |
Potáplice lední (Gavia immer) |
NL |
05.02.2024 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
CZ |
10.03.2024 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
CZ |
24.03.2024 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
CZ |
05.02.2024 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
NL |
05.02.2024 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
hlas, CZ |
08.04.2024 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
CZ |
05.02.2024 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
NL |
05.02.2024 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
CZ |
29.03.2024 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
CZ, A |
28.03.2024 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
CZ |
05.02.2024 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
CZ |
21.03.2024 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
NL, CZ |
17.03.2024 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
CZ |
05.02.2024 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
CZ |
28.03.2024 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
CZ |
05.02.2024 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
CZ |
05.02.2024 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
hlas, CZ |
08.04.2024 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
hlas, CZ |
08.04.2024 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
CZ |
05.02.2024 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
CZ |
04.03.2024 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
hlas, CZ |
12.03.2024 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
CZ |
05.02.2024 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
CZ |
10.03.2024 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
CZ |
10.03.2024 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
CZ |
05.02.2024 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
CZ |
05.02.2024 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
CZ |
05.02.2024 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
CZ |
05.02.2024 |
Žluna šedá (Picus canus) |
CZ |
14.02.2024 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
CZ |
05.02.2024 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
CZ |
05.02.2024 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
CZ |
05.02.2024 |
Straka obecná (Pica pica) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
CZ |
05.02.2024 |
Vrána černá (Corvus corone) |
CZ, NL, D |
05.02.2024 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
CZ |
05.02.2024 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
CZ |
05.02.2024 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
CZ |
05.02.2024 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
CZ |
05.02.2024 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
CZ |
05.02.2024 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
CZ |
17.02.2024 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
CZ |
18.02.2024 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
CZ |
05.02.2024 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
CZ |
05.02.2024 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
CZ |
02.04.2024 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
CZ |
18.02.2024 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
CZ |
18.02.2024 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
CZ |
05.02.2024 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
CZ |
17.03.2024 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
CZ |
05.02.2024 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
CZ |
08.04.2024 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
CZ |
16.03.2024 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
hlas, CZ |
08.04.2024 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
CZ |
28.03.2024 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
CZ |
08.04.2024 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
CZ |
17.03.2024 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
CZ |
05.02.2024 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
CZ |
05.02.2024 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
CZ |
05.02.2024 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
CZ |
05.02.2024 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
CZ |
25.02.2024 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
CZ |
19.03.2024 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
B, CZ |
04.03.2024 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
CZ |
17.03.2024 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
CZ |
05.02.2024 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
CZ |
23.03.2024 |
Kos černý (Turdus merula) |
CZ |
05.02.2024 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
CZ |
05.02.2024 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
CZ, NL |
05.02.2024 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
CZ |
23.03.2024 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
CZ |
16.03.2024 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
CZ |
08.04.2024 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
CZ |
17.03.2024 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
CZ |
05.02.2024 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
CZ |
05.02.2024 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
CZ |
05.02.2024 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
CZ, B |
05.02.2024 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
CZ |
05.02.2024 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
CZ |
05.02.2024 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
CZ |
05.02.2024 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
CZ |
05.02.2024 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
CZ |
08.04.2024 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
CZ |
05.02.2024 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
CZ |
05.02.2024 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
CZ |
05.02.2024 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
CZ |
05.02.2024 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
CZ |
08.04.2024 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
CZ |
05.02.2024 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
hlas, CZ |
25.03.2024 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
CZ |
05.02.2024 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
CZ |
05.02.2024 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
CZ |
05.02.2024 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
CZ |
05.02.2024 |