Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
19. 1. - Vlasatice BO |
19.01.2019 |
Husa velká (Anser anser) |
19. 1. - Pohořelice BO |
19.01.2019 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
19. 1. - Vlasatice BO |
19.01.2019 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
13. 1. - Tovačov PR |
13.01.2019 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
19. 4. - Chropyně KM |
19.04.2019 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
2. 3. - Majetín OL |
11.03.2019 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
30. 3. - Mutěnice HO |
04.04.2019 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
13. 1. - Tovačov PR |
20.01.2019 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
24. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
30. 3. - Mutěnice HO |
04.04.2019 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
13. 1. - Tovačov PR |
13.01.2019 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
17. 2. - Tovačov PR |
24.02.2019 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
17. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Polák velký (Aythya ferina) |
19. 1. - VDNM BV |
19.01.2019 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
13. 1. - Tovačov PR |
13.01.2019 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
19. 1. - VDNM BV |
19.01.2019 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
16. 11. - VDNM II. |
20.11.2019 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
17. 2. - Chropyně KM |
19.04.2019 |
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) |
17. 2. - Chropyně KM |
24.02.2019 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
13. 1. - Tovačov PR |
13.01.2019 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
27. 4. - Přerov PR |
29.04.2019 |
Drop velký (Otis tarda) |
26. 8. - PV |
27.08.2019 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
|
24.02.2019 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
26. 2. - Přerov PR |
11.03.2019 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
|
19.05.2019 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
4. 4. - Záhlinice KM |
04.04.2019 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
20. 1. - Záhlinice KM |
20.01.2019 |
Lyska černá (Fulica atra) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
2. 3. - Pňovice OL |
11.03.2019 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
16. 2. - Olomouc OL |
11.03.2019 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
26. 8. - Vrbátky PV |
27.08.2019 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
19. 4. - Chropyně KM |
19.04.2019 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
30. 3. - Mutěnice HO |
04.04.2019 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
24. 2. - Záříčí KM |
24.02.2019 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
1. 8. - Vrbátky PV |
27.08.2019 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
7. 7. - Majetín OL |
27.08.2019 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
11. 10. - Záhlinice KM |
31.12.2019 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
24. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) |
12. 9. - Letonice VY |
20.11.2019 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
7. 4. - Záhlinice KM |
07.04.2019 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
30. 6. - Záříčí KM |
06.07.2019 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
14. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Jespák rezavý (Calidris canutus) |
26. 8. - Majetín OL |
27.08.2019 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
24. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
30. 3. - Mutěnice HO |
04.04.2019 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
28. 4. - Mutěnice HO |
29.04.2019 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
2. 3. - Majetín OL |
24.03.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
17. 2. - Záhlinice KM |
24.02.2019 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
24. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) |
28. 4. - Mutěnice HO |
29.04.2019 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
7. 4. - Záhlinice KM |
07.04.2019 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
7. 4. - Záhlinice KM |
07.04.2019 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
14. 9. - Tovačov PR |
20.11.2019 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
30. 3. - Mutěnice HO |
04.04.2019 |
Racek bouřní (Larus canus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
6. 1. - Vrbice KA |
06.01.2019 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
28. 4. - Záhlinice KM |
29.04.2019 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
28. 4. - Záhlinice KM |
29.04.2019 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
29. 3. - Záhlinice KM |
04.04.2019 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
24. 3. - Tlumačov KM |
24.03.2019 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
19. 10. - Tovačov PR |
20.11.2019 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
8. 5. - Mutěnice HO |
19.05.2019 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
7. 4. - Záhlinice KM |
07.04.2019 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) |
26. 7. - VDNM II. BO |
17.08.2019 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
3. 7. - Loukov KM |
06.07.2019 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
30. 6. - Pravčice KM |
06.07.2019 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
12. 9. - Lysovice VY |
20.11.2019 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
12. 1. - Přerov PR |
13.01.2019 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
12. 9. - Letonice VY |
20.11.2019 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
8. 9. - Letonice VY |
20.11.2019 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
26. 8. - PV |
27.08.2019 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
14. 3. - Žabčice BO |
04.04.2019 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
24. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
19. 1. - VDNM BV |
19.01.2019 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
13. 1. - Troubky PR |
13.01.2019 |
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) |
8. 9. - Letonice VY |
20.11.2019 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
13. 1. - PR |
19.01.2019 |
Výr velký (Bubo bubo) |
|
29.04.2019 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
27. 4. - Přerov PR |
29.04.2019 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
2. 3. - Šumvald OL |
24.03.2019 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
18. 5. - PR |
19.05.2019 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
28. 4. - Lednice BV |
29.04.2019 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
20. 1. - Tovačov PR |
20.01.2019 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
17. 2. - Chropyně KM |
24.02.2019 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
26. 1. - Přerov PR |
10.02.2019 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
20. 1. - Tovačov PR |
20.01.2019 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Žluna šedá (Picus canus) |
17. 2. - Záhlinice KM |
24.02.2019 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
29. 6. - Těšetice OL |
06.07.2019 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
8. 5. Mutěnice HO |
19.05.2019 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
11. 1. - Přerov PR |
13.01.2019 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
8. 9. - Letonice VY |
20.11.2019 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
18. 5. - Přerov PR |
19.05.2019 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
18. 5. - Přerov PR |
19.05.2019 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Straka obecná (Pica pica) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Vrána černá (Corvus corone) |
19. 1. - VDNM BV |
19.01.2019 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
20. 1. - Záhlinice KM |
20.01.2019 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
24. 5. - Hostýnské vrchy KM |
25.05.2019 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
2. 3. - Karlova Studánka BR |
11.03.2019 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
20. 1. - Tovačov PR |
20.01.2019 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
24. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
30. 3. - Záhlinice KM |
04.04.2019 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
|
24.03.2019 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
30. 3. - Strážnice HO |
04.04.2019 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
30. 3. - Záhlinice KM |
04.04.2019 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
19. 4. - Vlkoš PR |
19.04.2019 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
24. 5. - Hostýnské vrchy KM |
25.05.2019 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
21. 3. - Přerov PR |
24.03.2019 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
28. 4. - Lednice BV |
29.04.2019 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
|
27.08.2019 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
28. 4. - Hlohovec BV |
29.04.2019 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
19. 4. - Záhlinice KM |
29.04.2019 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
17. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
28. 4. - Hlohovec BV |
19.05.2019 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
9. 6. - PR |
06.07.2019 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
17. 4. - Přerov PR |
19.04.2019 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
4. 5. - Tovačov PR |
05.05.2019 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
17. 3. - Záhlinice KM |
24.03.2019 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
6. 1. - Hlučín OP |
06.01.2019 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
27.12. - Perná BV |
31.12.2019 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
2. 3. - Karlova Studánka BR |
11.03.2019 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
15. 2. - Přerov PR |
11.03.2019 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
11. 3. - Přerov PR |
11.03.2019 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
16. 11. - Horní Věstonice BV |
20.11.2019 |
Kos černý (Turdus merula) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
19. 1. - Pohořelice BO |
19.01.2019 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
29. 6. - Karlov Studánka BR |
06.07.2019 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
4. 5. - Přerov PR |
05.05.2019 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
22. 4. - Přerov PR |
29.04.2019 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
8. 5. Mutěnice HO |
19.05.2019 |
Lejsek malý (Ficedula parva) |
24. 5. - Hostýnské vrchy KM |
25.05.2019 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
4. 5. - Tovačov PR |
05.05.2019 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
22. 1. - Přerov PR |
11.03.2019 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
18. 4. - Přerov PR |
19.04.2019 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
19. 4. - Záhlinice KM |
19.04.2019 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
28. 4. - Lednice BV |
29.04.2019 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
14. 9. - Majetín OL |
31.12.2019 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
1. 6. - Chvalčov KM |
06.07.2019 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
30. 3. - Záhlinice KM |
04.04.2019 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
|
29.04.2019 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
11. 3. - Přerov PR |
11.03.2019 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
23. 2. - Přerov PR |
24.02.2019 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
13. 1. - Tovačov PR |
13.01.2019 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
|
31.12.2019 |
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) |
|
20.11.2019 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
29. 6. - Karlov Studánka BR |
06.07.2019 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
20. 1. - Záhlinice KM |
20.01.2019 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
8. 3. - Přerov PR |
11.03.2019 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
13. 1. - Troubky PR |
13.01.2019 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
10. 2. - Přerov PR |
10.02.2019 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
29. 6. - Karlov Studánka BR |
06.07.2019 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
2. 3. - Ovčárna BR |
11.03.2019 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
1. 1. - Přerov PR |
01.01.2019 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
21. 3. - Přerov PR |
24.03.2019 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
13. 1. - Tovačov PR |
20.01.2019 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
13. 1. - PR |
19.01.2019 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
9. 2. - Most MO |
10.02.2019 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1. 1. - Tovačov PR |
01.01.2019 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
13. 1. - Tovačov PR |
13.01.2019 |