Berneška velká (Branta canadensis) |
|
19.04.2023 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
|
19.04.2023 |
Husa velká (Anser anser) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
Jaroslavice 22.3. |
19.04.2023 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
Šternberk |
24.12.2023 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
Jaroslavice 22.3. |
19.04.2023 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
Praha 7.2. |
19.02.2023 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
Olomouc (Nové Sady) 9.1. |
19.02.2023 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
Olomouc (Nové Sady) 9.1. |
19.02.2023 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
Jaroslavice 22.3. |
19.04.2023 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
Příkazy (Hynkov), OL 12.2. |
19.04.2023 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
Jaroslavice 22.3. |
19.04.2023 |
Polák velký (Aythya ferina) |
|
19.04.2023 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
Tovačov 14.1. |
19.02.2023 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
|
19.04.2023 |
Kajka královská (Somateria spectabilis) |
|
19.04.2023 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
|
19.04.2023 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
|
19.04.2023 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
|
19.04.2023 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
|
19.04.2023 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
Tovačov 14.1. |
19.04.2023 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
|
19.04.2023 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
|
19.04.2023 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
Litovel (Unčovice) 28.1. |
19.02.2023 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
Příkazy, OL 27.4. |
03.08.2023 |
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) |
Hlinka 10.5. |
03.08.2023 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
|
03.08.2023 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
Tovačov 23.4. |
03.08.2023 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
Tovačov 14.1. |
19.02.2023 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
Přerov 17.2. |
19.02.2023 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
Hlásnice 21.4. |
03.08.2023 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
? 20.3. |
19.04.2023 |
Chřástal polní (Crex crex) |
Rudná pod Pradědem 3.6. |
03.08.2023 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
|
19.04.2023 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
Olomouc (Černovír) 9.1. |
19.02.2023 |
Lyska černá (Fulica atra) |
Praha 3.1. |
19.02.2023 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
Věrovany 14.2. |
19.02.2023 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
|
19.04.2023 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
|
19.04.2023 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
Tovačov 22.2. |
19.04.2023 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
Tovačov |
19.04.2023 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
|
19.04.2023 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
Sedlec 17.7. |
03.08.2023 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
|
19.04.2023 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
Dlouhá Loučka 19.1. |
19.02.2023 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
Dlouhá Loučka, OL 23.2. |
19.04.2023 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
Tovačov 6.10 |
24.12.2023 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
|
19.04.2023 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
Tovačov 26.3. |
19.04.2023 |
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) |
Olomoucko 25.8. |
24.12.2023 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
Klenovice na Hané 28.9. |
24.12.2023 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
Olomoucko 10.4. |
19.04.2023 |
Břehouš rudý (Limosa lapponica) |
Tovačov 30.10. |
24.12.2023 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
Prostějovsko 2.9. |
24.12.2023 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
Tovačov 26.3. |
19.04.2023 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
Tovačov |
19.04.2023 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
Prostějovsko 2.9. |
24.12.2023 |
Jespák plavý (Calidris subruficollis) |
Olomoucko 30.9. |
24.12.2023 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
Olomouc (Slavonín), OL 30.3. |
19.04.2023 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
? |
19.02.2023 |
Bekasina větší (Gallinago media) |
Tovačov 6.10. |
24.12.2023 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
|
19.04.2023 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
Dobromilice 5.5. |
03.08.2023 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
Horka nad Moravou 27.1. |
19.02.2023 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
Tovačov 26.3. |
19.04.2023 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
|
19.04.2023 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
Plešovec 16.8. |
24.12.2023 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
Kobylnice 4.5. |
03.08.2023 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
Senice na Hané 29.4. |
03.08.2023 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
Jaroslavice 22.3. |
19.04.2023 |
Racek bouřní (Larus canus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Racek mořský (Larus marinus) |
|
19.04.2023 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
|
19.04.2023 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
Klopotovice 07 |
03.08.2023 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
|
19.04.2023 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
Tovačov 23.4. |
03.08.2023 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
Tovačov 10.6. |
03.08.2023 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
Tovačov 10.6. |
03.08.2023 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
|
19.04.2023 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
Tovačov 27.3 |
19.04.2023 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
Záhlinice 30.7. |
24.12.2023 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
Sedlec 17.7. |
03.08.2023 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
Město Albrechtice |
03.08.2023 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
Tovačov 06 |
24.12.2023 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
Slezské Pavlovice 3.7. |
03.08.2023 |
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) |
Tovačov 13.9. |
24.12.2023 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
Sedlec 16.7. |
03.08.2023 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
Střeň, OL 2.4. |
19.04.2023 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
Olomouc (Klášterní Hradisko) 27.5. |
03.08.2023 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
Olomouc 23.3. |
19.04.2023 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
Hrubčice 18.3. |
03.08.2023 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
|
19.02.2023 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
Olomouc 23.3. |
19.04.2023 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
Olomouc (Topolany), OL 2.4. |
19.04.2023 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
Želechovice 28.4. |
03.08.2023 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
Mladějovice 01 |
19.02.2023 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
|
19.04.2023 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Sova pálená (Tyto alba) |
Hospozín 8.2. |
19.02.2023 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
Dolní Moravice (Nová Ves) 9.9. |
24.12.2023 |
Sýček obecný (Athene noctua) |
LT 9.2. |
19.02.2023 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
Dolní Moravice (Nová Ves) 9.9. |
24.12.2023 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
Věrovany, OL8.1. |
19.04.2023 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
Olomoucký kraj 8.1. |
19.02.2023 |
Výr velký (Bubo bubo) |
Znojmo (Derflice), ZN 21.3. |
19.04.2023 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
Zástudánčí 16.1. |
19.02.2023 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
Olomouc (Týneček), OL 31.3. |
19.04.2023 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
Újezd (Haukovice) 2.1. |
19.02.2023 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
Slezské Pavlovice 11.5. |
03.08.2023 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
Dlouhá Loučka (Plinkout), OL 12.4. |
19.04.2023 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
Zástudánčí 12.1. |
19.02.2023 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
Dlouhá Loučka (Plinkout) 11.1. |
19.02.2023 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
|
19.02.2023 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Žluna šedá (Picus canus) |
Příkazy (Hynkov) 11.2. |
19.02.2023 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
|
19.02.2023 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
Náklo 9.5. |
03.08.2023 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
Prostějovsko 24.1. |
19.02.2023 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
Vrbátky (Dubany) 1.5. |
03.08.2023 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
Olomouc (Neředín) 25.1. |
19.02.2023 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
Šitbořice 2.5. |
03.08.2023 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
Pňovice 28.4. |
03.08.2023 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Straka obecná (Pica pica) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
Jiříkov (Křížov), BR 23.2. |
19.04.2023 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
Olomouc (Nové Sady) 9.1. |
19.02.2023 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
Dašice 3.1. |
19.02.2023 |
Vrána černá (Corvus corone) |
? |
19.04.2023 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
Újezd (Haukovice) 2.1. |
19.02.2023 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
Křelov (Břuchotín) 10.12. |
24.12.2023 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
Protivanov 7.1. |
19.02.2023 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
Protivanov 7.1. |
19.02.2023 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
Dlouhá Loučka (Plinkout) 11.1. |
19.02.2023 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
Tršice (Přestavlky) 18.2. |
03.08.2023 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
Jaroslavice 22.3. |
19.04.2023 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
|
19.04.2023 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
Šternberk, OL 24.2. |
19.04.2023 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
LT 9.2. |
19.02.2023 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
Těšany 2.5. |
03.08.2023 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
Štěpánov (Moravská Huzová) 3.6. |
03.08.2023 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
Věrovany, OL |
19.04.2023 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
Výšovice, PV |
19.04.2023 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
Hlásnice 21.4. |
03.08.2023 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
Náklo, OL 11.4. |
19.04.2023 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
Olomouc (Týneček), OL 17.3. |
19.04.2023 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
Ivanovice na Hané 5.5. |
03.08.2023 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
Tovačov |
19.04.2023 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
|
03.08.2023 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
Vikýřovice 24.5. |
03.08.2023 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
Olomouc 6.5. |
03.08.2023 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
Osoblaha 12.5. |
03.08.2023 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
Tovačov |
19.04.2023 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
Ivanovice na Hané 5.5. |
03.08.2023 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
Tovačov 26.3. |
03.08.2023 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
Dívčí Hrad 10.5. |
03.08.2023 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
Milešovice 2.5. |
03.08.2023 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
Hlásnice 21.4. |
03.08.2023 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
Tovačov 23.4. |
03.08.2023 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
Slatinice, OL 20.2. |
19.04.2023 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
|
19.04.2023 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
Újezd (Haukovice) 2.1. |
19.02.2023 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
Dlouhá Loučka (Plinkout) 11.1. |
19.02.2023 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
Zástudánčí 12.1 |
19.02.2023 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
Olomouc (Týneček) 16.2. |
19.02.2023 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
Olomouc (Bělidla) 28.1. |
19.02.2023 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
Hrubčice 24.1. |
19.02.2023 |
Kos černý (Turdus merula) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
Světlá Hora (Dětřichovice) 10.5. |
03.08.2023 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
|
19.02.2023 |
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) |
Tovačov 3.8. |
24.12.2023 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
Nový Přerov 20.4. |
03.08.2023 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
Tovačov 8.4. |
03.08.2023 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
Příkazy (Hynkov) 8.5. |
03.08.2023 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
Zástudánčí 25.4. |
03.08.2023 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
|
19.02.2023 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
Tovačov |
19.04.2023 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
Dlouhá Loučka 6.5. |
03.08.2023 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
Havraníky, ZN 22.3. |
19.04.2023 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
|
19.04.2023 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
Domašov u Šternberka 22.12. |
24.12.2023 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
Věrovany 1.1. |
19.02.2023 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
|
19.04.2023 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
Kojetín |
19.04.2023 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
Víceměřice 5.1 |
19.02.2023 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
Praha 8.2. |
19.02.2023 |
Linduška úhorní (Anthus campestris) |
Blatec |
24.12.2023 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
|
19.02.2023 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
Olbramice, OL 18.4. |
19.04.2023 |
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) |
Štěpánov 28.4. |
03.08.2023 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
Újezd (Haukovice) 2.1. |
19.02.2023 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
Protivanov 7.1. |
19.02.2023 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
Dlouhá Loučka (Plinkout) 11.1. |
19.02.2023 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
Dlouhá Loučka (Plinkout) 11.1. |
19.02.2023 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
Dlouhá Stráň 4.6. |
03.08.2023 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) |
|
19.04.2023 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
Dlouhá Loučka 7.11. |
24.12.2023 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
Tovačov 9.11. |
24.12.2023 |
Křivka velká (Loxia pytyopsittacus) |
|
19.04.2023 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
Protivanov 7.1. |
19.02.2023 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
Olomouc (Lošov), OL 13.3. |
19.04.2023 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
Tovačov 1.1. |
19.02.2023 |
Ostružka severní (Calcarius lapponicus) |
Olomoucko 1.10. |
24.12.2023 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
Dlouhá Loučka 11.1. |
19.02.2023 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
Mladějovice, OL 29.1. |
19.04.2023 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
Újezd (Haukovice) 2.1. |
19.02.2023 |
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) |
Bruntálsko 10.5. |
03.08.2023 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
Věrovany 01 |
19.02.2023 |