Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
Nové Mlýny, 27.12.2023 |
27.12.2023 |
Husa velká (Anser anser) |
|
17.02.2023 |
Husa polní (Anser fabalis) |
|
17.02.2023 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
Nové Mlýny, 27.12.2023 |
27.12.2023 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
|
17.02.2023 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
|
17.02.2023 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
|
17.02.2023 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
Chomoutovské jezero, 18.11.2023 |
18.11.2023 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Čírka modrokřídlá (Spatula discors) |
Tovačov, 26.12.2023 |
27.12.2023 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
Majetín, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
|
17.02.2023 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
Hradecký rybník, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
Majetín, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Polák velký (Aythya ferina) |
Hradecký rybník, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
Hradecký rybník, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
|
17.02.2023 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
|
17.02.2023 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
|
17.02.2023 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
Chomoutovské jezero, 18.11.2023 |
18.11.2023 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
Ivanovice na Hané, 28.5.2023 |
29.05.2023 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
|
17.02.2023 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
|
17.02.2023 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
|
17.02.2023 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
Annínské jezero, 10.12.2023 |
10.12.2023 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
Třebčín, 5.12.2023 |
07.12.2023 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
|
17.02.2023 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
|
06.05.2023 |
Drop velký (Otis tarda) |
Prostějovsko, 24.9.2023 |
08.10.2023 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
|
14.05.2023 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
Kněžpolský les, 6.4.2023 |
17.04.2023 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
|
06.05.2023 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
|
17.02.2023 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
Hrdibořice, 20.5.2023 |
20.05.2023 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
|
17.02.2023 |
Lyska černá (Fulica atra) |
|
17.02.2023 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
CHKO Poodří, 18.2.2023 |
18.02.2023 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
|
17.02.2023 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
Annínské jezero, 25.11.2023 |
25.11.2023 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
|
17.02.2023 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
Hradecký rybník, 14.4.2023 |
16.04.2023 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
Majetín, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
Prostějovsko, 24.9.2023 |
07.12.2023 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
Tovačov, 15.10.2023 |
15.10.2023 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
Polní rozliv u Chropyně, 25.6.2023 |
25.06.2023 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
Záhlinické rybníky, 22.4.2023 |
23.04.2023 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
Bartošovické rybníky, 17.11.2023 |
18.11.2023 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
Majetín, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
Majetín, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
Vrbátky, 19.8.2023 |
08.10.2023 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) |
Senice na Hané, 5.5.2023 |
06.05.2023 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
Záhlinické rybníky, 22.4.2023 |
23.04.2023 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Ouhorlík černokřídlý (Glareola nordmanni) |
1.9.2023 |
08.10.2023 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
|
17.02.2023 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
Tovačov,20.5.2023 |
20.05.2023 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Racek bouřní (Larus canus) |
|
17.02.2023 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
|
17.02.2023 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
|
17.02.2023 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
|
17.02.2023 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
Troubky, 14.4.2023 |
17.04.2023 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
Tovačov,20.5.2023 |
20.05.2023 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
Ivanovice na Hané, 28.5.2023 |
29.05.2023 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
|
06.05.2023 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
Hradecký rybník, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
Tovačov-město, 14.4.2023 |
16.04.2023 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
Záhlinické rybníky, 25.6.2023 |
25.06.2023 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
|
17.02.2023 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
16.04.2023 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
Záhlinické rybníky, 25.6.2023 |
26.07.2023 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
|
14.05.2023 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
|
17.02.2023 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
|
17.02.2023 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
Senice na Hané, 23.9.2023 |
08.10.2023 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
Tovačov-město, 7.4.2023 |
17.04.2023 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
|
14.05.2023 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
Skaštice, 29.8.2023 |
29.08.2023 |
Orel stepní (Aquila nipalensis) |
Skaštice, 29.8.2023 |
29.08.2023 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
|
06.05.2023 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
|
17.02.2023 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
|
17.02.2023 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
Hradecký rybník, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
|
17.02.2023 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
|
06.05.2023 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
|
06.05.2023 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
Kněžpolský les, 7.4.2023 |
16.04.2023 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
|
06.05.2023 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
|
17.02.2023 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
|
17.02.2023 |
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) |
|
07.12.2023 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
|
17.02.2023 |
Výreček malý (Otus scops) |
Hotel Flora, 28.5.2023 |
29.05.2023 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
|
17.02.2023 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
Dub nad Moravou, 14.4.2023 |
17.04.2023 |
Puštík bělavý (Strix uralensis) |
|
14.05.2023 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
Třebčín, 16.4.2023 |
17.04.2023 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
|
17.02.2023 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
|
14.05.2023 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
|
17.02.2023 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
Slatinky,12.2.2023 |
17.04.2023 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
|
17.02.2023 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
|
17.02.2023 |
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) |
Hostýnské vrchy, 22.7.2023 |
26.07.2023 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
|
17.02.2023 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
|
17.02.2023 |
Žluna šedá (Picus canus) |
|
17.02.2023 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
|
17.02.2023 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
Olšany u Prostějova, 19.5.2023 |
20.05.2023 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
Slatinky, 3.6.2023 |
26.07.2023 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
|
17.02.2023 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
|
17.02.2023 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
Záhlinické rybníky, 22.4.2023 |
23.04.2023 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
|
06.05.2023 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
|
17.02.2023 |
Straka obecná (Pica pica) |
|
17.02.2023 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
|
17.02.2023 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
|
17.02.2023 |
Vrána černá (Corvus corone) |
|
17.02.2023 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
|
17.02.2023 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
|
17.02.2023 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
|
17.02.2023 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
|
17.02.2023 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
|
17.02.2023 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
|
06.05.2023 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
|
17.02.2023 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
|
17.02.2023 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
Tovačov, 7.4.2023 |
17.04.2023 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
Krumvíř, 7.4.2023 |
17.04.2023 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
Troubky, 15.10.2023 |
15.10.2023 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
|
06.05.2023 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
|
14.05.2023 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
Hradecký rybník, 18.3.2023 |
18.03.2023 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
|
06.05.2023 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
|
06.05.2023 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
Záhlinické rybníky, 22.4.2023 |
23.04.2023 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
Olomouc, 15.5.2023 |
26.07.2023 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
|
14.05.2023 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
Záhlinické rybníky, 22.4.2023 |
23.04.2023 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
|
06.05.2023 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
|
06.05.2023 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
|
17.02.2023 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
|
17.02.2023 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
|
17.02.2023 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
|
17.02.2023 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
Nové Mlýny, 27.12.2023 |
27.12.2023 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
|
17.02.2023 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
Praha, Únor 2023 |
17.04.2023 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
Třebčín, 19.2.2023 |
19.02.2023 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
ČHS, 29.10.2023 |
07.12.2023 |
Kos černý (Turdus merula) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
|
17.02.2023 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
|
06.05.2023 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
|
17.02.2023 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
|
06.05.2023 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
|
06.05.2023 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
|
06.05.2023 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
|
17.02.2023 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
|
14.05.2023 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
Majetín, 20.5.2023 |
20.05.2023 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
|
17.04.2023 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
|
17.02.2023 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
|
14.05.2023 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
Záhlinické rybníky, 22.4.2023 |
23.04.2023 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
|
14.05.2023 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
Vrbátky, Březen, 2023 |
17.04.2023 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
|
17.02.2023 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
Slatinky |
18.11.2023 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
|
17.02.2023 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
|
17.02.2023 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
|
17.02.2023 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
|
17.02.2023 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
|
14.05.2023 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
|
17.02.2023 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
Třebčín, Duben 2023 |
17.04.2023 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
|
17.02.2023 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
Slatinky,12.2.2023 |
17.04.2023 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
Mutěnické rybníky, 15.4.2023 |
17.04.2023 |