Zde najdete výčet druhů s počtem pozorovatelů, kteří si jej v roce 2009 připsali do svého birdlistu.

Druh Latinsky Počet soutěžících
Kormorán malý Phalacrocorax pygmeus 17
Husice nilská Alopochen aegyptiacus 9
Káně bělochvostá Buteo rufinus 8
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 7
Berneška rudokrká Branta ruficollis 6
Berneška bělolící Branta leucopsis 5
Kameňáček pestrý Arenaria interpres 5
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 5
Husice rezavá Tadorna ferruginea 4
Hýl rudý Carpodacus erythrinus 4
Husice nilská Alopochen aegyptiacus 4
Linduška rudokrká Anthus cervinus 4
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 4
Turpan černý Melanitta nigra 4
Husice liščí Tadorna tadorna 3
Chřástal polní Crex crex 3
Konipas citrónový Motacilla citreola 3
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 3
Linduška horská Anthus spinoletta 3
Orel královský Aquila heliaca 3
Racek černohlavý Larus melanocephalus 3
Racek mořský Larus marinus 3
Raroh velký Falco cherrug 3
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 3
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 3
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 3
Zedníček skalní Tichodroma muraria 3
Holub doupňák Columba oenas 2
Jespák šedý Calidris temminckii 2
Kachnička mandarínská Aix galericulata 2
Konopka žlutozobá Carduelis flavirostris 2
Kulík bledý Pluvialis squatarola 2
Kulík písečný Charadrius hiaticula 2
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 2
Lejsek malý Ficedula parva 2
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 2
Morčák malý Mergus albellus 2
Moták lužní Circus pygargus 2
Pěnice vlašská Sylvia nisoria 2
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 2
Racek středomořský Larus michahellis 2
Rybák bahenní Chlidonias hybridus 2
Rybák malý Sterna albifrons 2
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 2
Slučka malá Lymnocryptes minimus 2
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 2
Strnad luční Miliaria calandra 2
Sýc rousný Aegolius funereus 2
Sýček obecný Athene noctua 2
Turpan hnědý Melanitta fusca 2
Volavka červená Ardea purpurea 2
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 2
Vrána černá Corvus corone 2
Bažant královský Syrmaticus reevesi 1
Bělořit šedý oenanthe oenanthe 1
Berneška velká Branta canadensis 1
Břehouš černoocasý Limosa limosa 1
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 1
Bukač velký Botaurus stellaris 1
Bukáček malý Ixobrychus minutus 1
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 1
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 1
Drozd cvrčala Turdus iliacus 1
Chocholouš obecný Galerida cristata 1
Jeřáb popelavý Grus grus 1
Jespák písečný Calidris alba 1
Konipas luční Motacilla flava 1
Kos horský Turdus torquatus 1
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 1
Krutihlav obecný Jynx torquilla 1
Křepelka polní Coturnix coturnix 1
Křivka obecná Loxia curvirostra 1
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 1
Labuť malá Cygnus columbianus 1
Linduška úhorní Anthus campestris 1
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 1
Moták pilich Circus cyaneus 1
Orel nejmenší Aquila pennata 1
Ostříž lesní Falco subbuteo 1
Pěnice slavíková Sylvia borin 1
Polák kaholka Aythya marila 1
Polák malý Aythya nyroca 1
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 1
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 1
Potáplice malá Gavia stellata 1
Potáplice severní Gavia arctica 1
Puštík bělavý Strix uralensis 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 1
Skorec vodní Cinclus cinclus 1
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 1
Sova pálená Tyto alba 1
Strakapoud prostřední Dendrocopos medius 1
Strnad zahradní Emberiza hortulana 1
Sýkora lužní Parus montanus 1
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 1
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 1
Vlha pestrá Merops apiaster 1
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 1