Bohuslav Petřík - WP Year list 2017

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Husa běločelá (Anser albifrons) Tovačov, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Husa velká (Anser anser) Mutěnice, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Tovačov, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Husice liščí (Tadorna tadorna) Nesyt, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Brno, 16. 2. 2017 16. 2. 2017
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Brno, Komín, 4.1.2017 4. 1. 2017
Kopřivka obecná (Anas strepera) Brno, 16. 2. 2017 16. 2. 2017
Čírka obecná (Anas crecca) Nesyt, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Brno, Komín, 4.1.2017 4. 1. 2017
Čírka modrá (Anas querquedula) Mutěnice, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Mutěnice, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Brno, 16. 2. 2017 16. 2. 2017
Polák velký (Aythya ferina) Mutěnice, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Polák malý (Aythya nyroca) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Morčák velký (Mergus merganser) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Koroptev polní (Perdix perdix) Brno, 17. 5. 2017 17. 5. 2017
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Brno, 1. 6. 2017 2. 6. 2017
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Přerovsko, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Potáplice severní (Gavia arctica) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Tovačov, 6. 5. 2017 6. 5. 2017
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Přibice, 9. 5. 2017 9. 5. 2017
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Ivaň, Zarostlý ryb. 9. 5. 2017 9. 5. 2017
Volavka bílá (Ardea alba) Nesyt, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Čáp černý (Ciconia nigra) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Borotice, 4. 4. 2017 5. 4. 2017
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Moták pochop (Circus aeruginosus) rybník Čahoun, 30. 3. 2017 30. 3. 2017
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Velké Němčice, 3. 5. 2017 3. 5. 2017
Káně lesní (Buteo buteo) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Káně rousná (Buteo lagopus) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Tovačov, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Raroh velký (Falco cherrug) Borotice, 4. 4. 2017 5. 4. 2017
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Lyska černá (Fulica atra) Mutěnice, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Hlohovec, 12. 5. 2017 12. 5. 2017
Kulík říční (Charadrius dubius) Nesyt, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Hodonín, 26. 5. 2017 27. 5. 2017
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Nesyt, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Jespák obecný (Calidris alpina) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Troubky, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Hlohovec, 3. 5. 2017 3. 5. 2017
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Nesyt, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) Mutěnice, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Racek bouřní (Larus canus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Rybák obecný (Sterna hirundo) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Rybák černý (Chlidonias niger) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Holub skalní/domácí (Columba livia) Brno, Juliánov, 4.1.2017 4. 1. 2017
Holub doupňák (Columba oenas) Újezd u Brna, 13. 2. 2017 13. 2. 2017
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Brno, 5. 3. 2017 5. 3. 2017
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Brno, Juliánov 3. 1. 2017
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Jiříkovice, 25. 4. 2017 25. 4. 2017
Kalous pustovka (Asio flammeus) Újezd u Brna, 13. 2. 2017 13. 2. 2017
Kalous ušatý (Asio otus) Brodek u Přerova, 13. 2. 2017 13. 2. 2017
Rorýs obecný (Apus apus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Vlha pestrá (Merops apiaster) Brno, 19. 5. 2017 19. 5. 2017
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Jiříkovice, 25. 4. 2017 25. 4. 2017
Žluna šedá (Picus canus) rybník Čahoun, 30. 3. 2017 30. 3. 2017
Žluna zelená (Picus viridis) Brno, 28. 2. 2017 28. 2. 2017
Datel černý (Dryocopus  martius) Lesní Hluboké, 10. 9. 2017 13. 9. 2017
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Brno, 25. 6. 2017 27. 6. 2017
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Skřivan lesní (Lullula arborea) Mokrá-Horákov, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Skřivan polní (Alauda arvensis) Brno, 1. 4. 2017 1. 4. 2017
Břehule říční (Riparia riparia) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Přibice, 30. 3. 2017 30. 3. 2017
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Jiříkovice, 25. 4. 2017 25. 4. 2017
Linduška lesní (Anthus trivialis) Králický Sněžník, 11. 6. 2017 12. 6. 2017
Linduška luční (Anthus pratensis) Králický Sněžník, 11. 6. 2017 12. 6. 2017
Konipas luční (Motacilla flava) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Konipas citronový (Motacilla citreola) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Konipas horský (Motacilla cinerea) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Konipas bílý (Motacilla alba) Velké Němčice, 30. 3. 2017 30. 3. 2017
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Brno, 5. 3. 2017 5. 3. 2017
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Brno, 20. 4. 2017 21. 4. 2017
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Slavík modráček (Luscinia svecica) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Brno, 1. 4. 2017 1. 4. 2017
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Hodonín, 26. 5. 2017 27. 5. 2017
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Borotice, 4. 4. 2017 5. 4. 2017
Kos černý (Turdus merula) Brno, Slatina 3. 1. 2017
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Citov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Brno, 12. 4. 2017 12. 4. 2017
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Adamov, 23. 4. 2017 23. 4. 2017
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Záhlinice, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Vrkoč, 12. 5. 2017 12. 5. 2017
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Nesyt, 3. 5. 2017 3. 5. 2017
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Velatice, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Stránská skála, 25. 4. 2017 25. 4. 2017
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Mutěnice, 28. 4. 2017 28. 4. 2017
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Brno, 12. 4. 2017 12. 4. 2017
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Tovačov, 6. 5. 2017 6. 5. 2017
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Hodonín, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Hodonín, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Králíček obecný (Regulus regulus) Brno, 14. 1. 2017 14. 1. 2017
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Adamov, 1. 5. 2017 1. 5. 2017
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Brno, 22. 4. 2017 22. 4. 2017
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Brno, 14. 1. 2017 14. 1. 2017
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Brno, Slatina 3. 1. 2017
Sýkora koňadra (Parus major) Brno, Bystrc, 4.1.2017 4. 1. 2017
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Rejdice, 15. 3. 2017 15. 3. 2017
Sýkora babka (Poecile palustris) Brno, 14. 1. 2017 14. 1. 2017
Brhlík lesní (Sitta europaea) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Záhlinice, 29. 4. 2017 29. 4. 2017
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Tovačov, 6. 5. 2017 6. 5. 2017
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Mokrá-Horákov, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Přerovsko, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Brno, 8. 1. 2017 9. 1. 2017
Straka obecná (Pica pica) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Kavka obecná (Corvus monedula) Újezd u Brna, 13. 2. 2017 13. 2. 2017
Havran polní (Corvus frugilegus) Brno, Juliánov, 4.1.2017 4. 1. 2017
Vrána šedá (Corvus cornix) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Vrána černá (Corvus corone) Nesyt, 3. 5. 2017 3. 5. 2017
Krkavec velký (Corvus corax) Mokrá-Horákov, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Újezd u Brna, 13. 2. 2017 13. 2. 2017
Vrabec domácí (Passer domesticus) Šakvice U Trati, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Vrabec polní (Passer montanus) Brno, Bystrc, 4.1.2017 4. 1. 2017
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Brno, Bystrc, 4.1.2017 4. 1. 2017
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Brno, 28. 3. 2017 28. 3. 2017
Zvonek zelený (Chloris chloris) Brno, Juliánov 3. 1. 2017
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Brno, Juliánov 3. 1. 2017
Čížek lesní (Spinus spinus) Králický Sněžník, 11. 6. 2017 12. 6. 2017
Konopka obecná (Linaria cannabina) Jiříkovice, 25. 4. 2017 25. 4. 2017
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Mokrá-Horákov, 8. 6. 2017 8. 6. 2017
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Králický Sněžník, 11. 6. 2017 12. 6. 2017
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Brno, 12. 2. 2017 12. 2. 2017
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Přerov, 7. 1. 2017 9. 1. 2017
Strnad luční (Emberiza calandra) Borotice, 4. 4. 2017 5. 4. 2017
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Tovačov, 3. 4. 2017 4. 4. 2017
Strnad malinký (Emberiza pusilla) Citov, 13. 2. 2017 13. 2. 2017