Pavel Růžek - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 15. 2. 2014
Labuť malá (Cygnus columbianus) 29. 12. 2014 NP Lauwersmeer, (Friesland, NL) 3. 1. 2015
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 25. 2. 2013 Gifford (SCO) 20. 2. 2014
Husa polní (Anser fabalis) 2. 11. 1983 Jivjany (DO) 15. 2. 2014
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 25. 2. 2013 Aberlady (SCO) 1. 3. 2014
Husa běločelá (Anser albifrons) 27. 2. 2013 Kilchoman, Islay (SCO) 1. 3. 2014
Husa velká (Anser anser) 15. 2. 2014
Husa indická (Anser indicus) 6. 9. 2014 Údlice (CV, CZ)) 11. 9. 2014
Berneška velká (Branta canadensis) 24. 4. 2004 Altmühlsee, Bayern (D) 1. 3. 2014
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 26. 2. 2013 Bowmore, Islay (SCO) 1. 3. 2014
Berneška malá (Branta hutchinsii) 28. 2. 2013 Bridgend, Islay (SCO) 1. 3. 2014
Berneška tmavá (Branta bernicla) 27. 2. 2013 Bruichladdich, Islay (SCO) 1. 3. 2014
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 24. 1.2014 Praha 1. 3. 2014
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 18. 5. 2013 Nový Dvůr, r. Obora, (TC) 15. 2. 2014
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 25. 3. 2005 r. Nový Častotice (TR) 15. 2. 2014
Husice liščí (Tadorna tadorna) 27. 3. 2010 Staré Sedlo (TC) 15. 2. 2014
Kachnička karolinská (Aix sponsa) 1. 5. 2014 Domoraz (KT) 24. 6. 2014
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 15. 2. 2014
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 8. 3. 2003 Stříbro (TC), FK 61/2003 1. 3. 2014
Kopřivka obecná (Anas strepera) 15. 2. 2014
Čírka obecná (Anas crecca) 15. 2. 2014
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 15. 2. 2014
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 16. 12. 2006 Jivjany (DO) 1. 3. 2014
Čírka modrá (Anas querquedula) 21. 3. 1982 Mantov (PJ) 15. 2. 2014
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 15. 2. 2014
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 7. 9. 2002 Ismaninger Speichersee (D) 1. 3. 2014
Polák velký (Aythya ferina) 1. 3. 2014
Polák malý (Aythya nyroca) 1. 3. 2014
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1. 3. 2014
Polák kaholka (Aythya marila) 9. 11. 2003 Jivjany (DO) 1. 3. 2014
Kajka mořská (Somateria mollissima) 1. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 1. 3. 2014
Kajka královská (Somateria spectabilis) 2. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 1. 3. 2014
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 25. 2. 2013 Prestonpans (SCO) 1. 3. 2014
Turpan černý (Melanitta nigra) 25. 2. 2013 Prestonpans (SCO) 1. 3. 2014
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 4. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 1. 3. 2014
Hohol severní (Bucephala clangula) 21. 3. 1982 Jivjany (DO) 1. 3. 2014
Morčák malý (Mergellus albellus) 8. 3. 2003 VN Jesenice (CH) 1. 3. 2014
Morčák prostřední (Mergus serrator) 29. 10. 1983 Jivjany (DO) 1. 3. 2014
Morčák velký (Mergus merganser) 15. 3. 1982 Jivjany (DO) 1. 3. 2014
Bělokur rousný (Lagopus lagopus) 1. 3. 2013 Garvald, Lammermuir Hills (SCO) ssp. Scotica 21. 5. 2014
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 26. 4. 2009 Ryžovna (KV) 1. 3. 2014
Orebice rudá (Alectoris rufa) 2. 7. 2014 Garvald (SCO) 11. 9. 2014
Koroptev polní (Perdix perdix) 1. 3. 2014
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 1. 3. 2014
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1. 3. 2014
Potáplice malá (Gavia stellata) 6. 10. 1981 Jivjany (DO) 1. 3. 2014
Potáplice severní (Gavia arctica) 9. 12. 2012 Nechranice (CV) 1. 3. 2014
Potáplice lední (Gavia immer) 26. 2. 2013 Bruichladdich, Islay (SCO) 1. 3. 2014
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 23. 4. 2014
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 23. 4. 2014
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 2. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 23. 4. 2014
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 3. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 23. 4. 2014
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 13. 8. 1983 PR Velký Tisý (JH) 23. 4. 2014
Buřňák lední (Fulmarus glacialis) 25. 2. 2013 Bass Rock (SCO) 23. 4. 2014
Terej bílý (Morus bassanus) 25. 2. 2013 Bass Rock (SCO) 23. 4. 2014
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 23. 10. 1989 Horní Kamenice (DO) 23. 4. 2014
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) 25. 2. 2013 Prestonpans (SCO 23. 4. 2014
Kormorán malý (Phalacrocorax pygmeus) 23.8.2015 Opatov (SY), FK 29/2016 2. 11. 2016
Bukač velký (Botaurus stellaris) 21. 5. 1983 Mantov (PJ) 23. 4. 2014
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 22.7.2016, Kněžice (LN) 4. 8. 2016
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 26. 7. 1989 Řepice (ST) 23. 4. 2014
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 3. 8. 2012 r. Nový Vrbenský (CB) 23. 4. 2014
Volavka bílá (Ardea alba) 13. 8. 1983 PR Velký Tisý (JH) 23. 4. 2014
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 23. 4. 2014
Volavka červená (Ardea purpurea) 24. 5. 2014 Wörth a. d. Donau (D) 24. 6. 2014
Čáp černý (Ciconia nigra) 22. 5. 1992 Nemanice (DO) 23. 4. 2014
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 23. 4. 2014
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 19.12.2015 Líně (PS) 1. 1. 2016
Ibis posvátný (Threskiornis aethiopicus) 13.12.2015 Ismaninger Speichersee (D) 1. 1. 2016
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 9.6.2016 České Budějovbice (CB) 21. 6. 2016
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 30. 5. 1987 Zátoň (PT) 23. 4. 2014
Luňák hnědý (Milvus migrans) 12. 4. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Luňák červený (Milvus milvus) 1987 Jivjany (DO 23. 4. 2014
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 19. 4. 1998 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Moták pochop (Circus aeruginosus) 23. 4. 2014
Moták pilich (Circus cyaneus) 16. 3. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Moták stepní (Circus macrourus) 31. 3. 2005 Jivjnay (DO) FK 53/2005 23. 4. 2014
Moták lužní (Circus pygargus) 15. 7. 1993 Heřmanova Huť (PS) 23. 4. 2014
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 23. 4. 2014
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 23. 4. 2014
Káně lesní (Buteo buteo) 23. 4. 2014
Káně rousná (Buteo lagopus) 1. 2. 1982 Domažlice (DO) 23. 4. 2014
Orel křiklavý (Aquila pomarina) 9. 7. 2013 Sítiny (CH) 23. 4. 2014
Orel skalní (Aquila chrysaetos) (SK) 11. 9. 2014
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 12. 4. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 23. 4. 2014
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 23. 4. 2014
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 12. 4. 1982Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 3. 4. 2005 Vodní Újezd (PJ) 23. 4. 2014
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 23. 4. 2014
Chřástal polní (Crex crex) 20. 5. 1984 Mantov (PJ) 23. 4. 2014
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 17. 5 .1981 Mantov (PJ) 23. 4. 2014
Lyska černá (Fulica atra) 23. 4. 2014
Jeřáb popelavý (Grus grus) 12. 2. 2000 Holýšov (DO) 23. 4. 2014
Drop velký (Otis tarda) 23.4.2016 4. 8. 2016
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 24. 2. 2013 Musselburg (SCO) 23. 4. 2014
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 24. 5. 2014 Cham (D) 25. 6. 2014
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 26. 7. 2014 r. Vyšatov, Křenovice (CB) 11. 9. 2014
Kulík říční (Charadrius dubius) 23. 8. 1981 VN Hracholusky (PS) 23. 4. 2014
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 9. 7. 2012 VN Nechranice (CV) 23. 4. 2014
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 8. 3. 2003 Dřenice (CH) 23. 4. 2014
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 25. 2. 2013 Musselburg (SCO) 23. 4. 2014
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 23. 4. 2014
Jespák rezavý (Calidris canutus) 1. 3. 2013 Aberlady (SCO) 23. 4. 2014
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 23. 4. 2014
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 1. 9. 1984 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Jespák šedý (Calidris temminckii) 20. 7. 1989 Karviná - Doly (KI) 23. 4. 2014
Jespák písečný (Calidris alba) 25. 2. 2013 Aberlady (SCO) 23. 4. 2014
Jespák mořský (Calidris maritima) 25. 2. 2013 North Berwick (SCO) 23. 4. 2014
Jespák obecný (Calidris alpina) 23. 4. 2014
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 13. 4. 2003 Mantov (PJ) 23. 4. 2014
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 13. 8. 1983 PR Velký Tisý (JH) 23. 4. 2014
Bekasina větší (Gallinago media) 22.4.2016 Častotice (TR), FK 14/2016 4. 8. 2016
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 3. 11. 1984 Holýšov (DO) 23. 4. 2014
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 6. 8. 2011 PR Velký Tisý (JH) 23. 4. 2014
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 25. 2. 2013 Musselburg (SCO) 23. 4. 2014
Koliha velká (Numenius arquata) 7. 9. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 15. 5. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 15. 5. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 28. 9. 2011 Líně (PS) 23. 4. 2014
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 7. 9. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 2.5.2017 Jivjany (DO) 4. 5. 2017
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 19. 6. 1983 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 7. 9. 1982 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 1. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 23. 4. 2014
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 15.8.2017 Tchořovice (ST), Starý rybník 21. 8. 2017
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) 14. 5. 2011 Líně (PS) 23. 4. 2014
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 23. 4. 2014
Racek bouřní (Larus canus) 8. 3. 2003 Podhrad (CH) 23. 4. 2014
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 20. 7 .1989 Karviná Doly (KI) 23. 4. 2014
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 20. 7 .1989 Karviná Doly (KI) 23. 4. 2014
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 13. 12. 2008 Mezholezy (DO) 23. 4. 2014
Racek středomořský (Larus michahellis) 8. 9. 2013 Nechranice (CV) 23. 4. 2014
Racek mořský (Larus marinus) 1. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 23. 4. 2014
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 1. 3. 2013 St. Abbs (SCO) 23. 4. 2014
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 23. 4. 2009 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Rybák severní (Sterna sandvicensis) 3. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 23. 4. 2014
Rybák obecný (Sterna hirundo) 13. 8. 1983 PR Velký Tisý (JH) 23. 4. 2014
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 3. 8. 2004 Greifswalder Oie (D) 23. 4. 2014
Rybák malý (Sternula albifrons) 1. 7. 2014 Seahouses (Nordthd ENG) 11. 9. 2014
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 24. 5. 2014 Cham (D) 24. 6. 2014
Rybák černý (Chlidonias niger) 10. 5. 1981 Merklín (PJ) 23. 4. 2014
Alkoun úzkozobý (Uria aalge) 26. 2. 2013 Islay (SCO) 23. 4. 2014
Alka malá (Alca torda) 25. 2. 2013 Prestonpans (SCO) 23. 4. 2014
Alkoun obecný (Cepphus grylle) 27. 2. 2013 Bruichladdich, Islay (SCO) 23. 4. 2014
Papuchalk severní (Fratercula arctica) 30.6.2014 North Berwick (SCO) 11. 9. 2014
Holub skalní/domácí (Columba livia) 26. 2. 2013 Kilchomann (SCO) 21. 5. 2014
Holub doupňák (Columba oenas) 23. 5. 1981 Malá Černá Hať (PS) 23. 4. 2014
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 21. 5. 2014
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 21. 5. 2014
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 21. 5. 2014
Alexandr malý (Psittacula krameri) 11. 9. 2014
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 23. 4. 2014
Sova pálená (Tyto alba) 11. 6. 1993 Střelice (PJ) 23. 4. 2014
Výreček malý (Otus scops) 30. 5. 2012 Dolní Bělá (PS) 23. 4. 2014
Výr velký (Bubo bubo) 10. 9. 1981 Hradišťany (PJ) 23. 4. 2014
Sovice krahujová (Surnia ulula) 21. 12. 2013 Stollberg (D) 23. 4. 2014
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 10. 3. 1985 Holýšov (DO) 23. 4. 2014
Sýček obecný (Athene noctua) 23. 4. 2014
Puštík obecný (Strix aluco) 30. 10. 1983 Holýšov (DO) 23. 4. 2014
Kalous ušatý (Asio otus) 23. 4. 2014
Sýc rousný (Aegolius funereus) 6. 1. 1989 Krchleby (DO) 23. 4. 2014
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 25. 9. 2005 Puclice (DO) 23. 4. 2014
Rorýs obecný (Apus apus) 23. 4. 2014
Rorýs velký (Apus melba) 20. 8. 2010 Arnoldstein (A) 23. 4. 2014
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2. 5. 1984 Merklín (PJ) 23. 4. 2014
Dudek chocholatý (Upupa epops) 26. 4. 1984 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 14. 5. 1984 Mantov (PJ) 23. 4. 2014
Žluna šedá (Picus canus) 5. 4. 2006 Jivjany (DO) 23. 4. 2014
Žluna zelená (Picus viridis) 7. 6. 1981 Štichovice (PS) 23. 4. 2014
Datel černý (Dryocopus  martius) 15. 5. 1982 Hradišťany (PJ) 23. 4. 2014
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 23. 4. 2014
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 12. 10. 2007 Olomouc (OL) 23. 4. 2014
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 22. 4. 2012 Horšovský Týn (DO) 23. 4. 2014
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) 2. 10. 1983 Holýšov (DO) 23. 4. 2014
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 7. 5. 1983 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Skřivan lesní (Lullula arborea) 24. 4. 2014
Skřivan polní (Alauda arvensis) 24. 4. 2014
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) 29. 12. 2014 Ternaard (Friesland, NL) 3. 1. 2015
Břehule říční (Riparia riparia) 14. 8. 1983 r. Velký Tisý (JH) 24. 4. 2014
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 24. 4. 2014
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 24. 4. 2014
Linduška lesní (Anthus trivialis) 24. 4. 2014
Linduška luční (Anthus pratensis) 24. 4. 2014
Linduška skalní (Anthus petrosus) 25. 2. 2013 North Berwick (SCO) 21. 5. 2014
Konipas luční (Motacilla flava) 24. 4. 2014
Konipas horský (Motacilla cinerea) 24. 4. 2014
Konipas bílý (Motacilla alba) 24. 4. 2014
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 31. 12. 1988 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 24. 5. 1981 Štichovice (PS) 24. 4. 2014
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 24. 4. 2014
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 24. 4. 2014
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 24. 4. 2014
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 9. 5. 1988 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Slavík modráček (Luscinia svecica) 1. 6. 1984 Postřekov (DO) 24. 4. 2014
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 24. 4. 2014
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 24. 4. 2014
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 21. 8. 1983 Jivjany (DO) 24. 4. 2014
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 24. 4. 2014
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 2. 7. 1989 Louky nad Olší (KI) 24. 4. 2014
Kos horský (Turdus torquatus) 2.4.2016 Modrava (KT) 25. 6. 2016
Kos černý (Turdus merula) 24. 4. 2014
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 24. 4. 2014
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 24. 4. 2014
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 30. 1. 1983 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 24. 12. 1982 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 20. 5. 1984 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 12. 6. 1984 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 3. 5. 1988 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 24. 4. 2014
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 20. 5. 1984 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 24. 4. 2014
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 16. 5. 1982 Merklín (PJ) 24. 4. 2014
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 15. 5. 1982 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 28. 7. 1988 Řepice (ST) 24. 4. 2014
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 5. 8. 1983 Jivjany (DO) 24. 4. 2014
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 2. 6. 1984 Merklín (PJ) 24. 4. 2014
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 24. 4. 2014
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 24. 4. 2014
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 21. 4. 1984 Štichovice (PS) 24. 4. 2014
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 24. 4. 2014
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 24. 4. 2014
Králíček obecný (Regulus regulus) 24. 4. 2014
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 24. 4. 2014
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 11. 5. 1988 Ohučov (DO) 24. 4. 2014
Lejsek malý (Ficedula parva) 2. 6. 2012 Velký Zvon, Rybník (DO) 24. 4. 2014
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 27. 4. 1988 Ohučov (DO) 24. 4. 2014
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 9. 5. 1984 Merklín (PJ) 24. 4. 2014
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 20. 7. 2014 NPR Řežabinec (PI) 11. 9. 2014
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 8. 3. 1982 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 24. 4. 2014
Sýkora koňadra (Parus major) 24. 4. 2014
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 24. 4. 2014
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 24. 4. 2014
Sýkora babka (Poecile palustris) 24. 4. 2014
Sýkora lužní (Poecile montanus) 24. 4. 2014
Brhlík lesní (Sitta europaea) 24. 4. 2014
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 20. 11. 1982 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 6. 6. 1981 Štichovice (PS) 24. 4. 2014
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 22. 3. 1981 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 17. 5. 1981 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 15. 5. 1982 Jivjany (DO) 24. 4. 2014
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 7. 1. 1982 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 24. 4. 2014
Straka obecná (Pica pica) 24. 4. 2014
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 23. 12. 1982 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) 26. 2. 2013 Kilchoman, Islay (SCO) 21. 5. 2014
Kavka obecná (Corvus monedula) 24. 4. 2014
Havran polní (Corvus frugilegus) 30. 4. 1984 Mantov (PJ) 24. 4. 2014
Vrána šedá (Corvus cornix) 24. 4. 2014
Vrána černá (Corvus corone) 24. 4. 2014
Krkavec velký (Corvus corax) 11. 1. 1992 Horní Kamenice (DO) 24. 4. 2014
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 24. 4. 2014
Vrabec domácí (Passer domesticus) 24. 4. 2014
Vrabec polní (Passer montanus) 24. 4. 2014
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 24. 4. 2014
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 26. 12. 1982 Holýšov (DO) 24. 4. 2014
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 21. 5. 2014
Zvonek zelený (Chloris chloris) 21. 5. 2014
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 21. 5. 2014
Čížek lesní (Spinus spinus) 21. 5. 2014
Konopka obecná (Linaria cannabina) 21. 5. 2014
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 21. 5. 2014
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 21. 5. 2014
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 21. 12. 1982 Holýšov 21. 5. 2014
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 1. 6. 1984 Postřekov (DO) 21. 5. 2014
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 21. 5. 2014
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 21. 5. 2014
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 29. 12. 2014 Holwerd, (Friesland, NL) 3. 1. 2015
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 21. 5. 2014
Strnad luční (Emberiza calandra) 16. 3. 1982 Jivjany (DO) 21. 5. 2014
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 21. 5. 2014