Registrované druhy 2019

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Jan Studecký 28.2., Nechranice
  Jiří Rubeš
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Robert Doležal
  Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., Drnholec, 13.1., Vlasatice, 9.3., Olbramovice
  Helena Doležalová
  Jiří Šafránek 19. 1. - Vlasatice BO
  Pavel Petřík
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Zdeněk Souček 2.2. Pohořelice 3 ex.
  Jaroslav Zeman 3.2.2019, Pohořelice
  Pavel Brandl 17.2.2019 Vrkoč
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., 2 ex. Drnholec, 13.1., 15 ex. Vlasatice, 17.2. min. 2 ex. Třeboňsko
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 19.1.2019 - 9 ex., Vlasatice (BO, JM)
  Pavel Petřík
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Jaroslav Zeman 3.2.2019, Vlasatice
  Pavel Albert 1.2. pole - Dasný (CB)
  Jan Grünwald Třeboňsko
  Jiří Rubeš
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek
  Tomáš Oplocký Lenešice
  Jiří Rubeš
  Jaroslav Zeman 23.2.2019, Lenešice
  Pavel Brandl 23.2.2019 Lenešický ryb.
  Jan Studecký 23.2., Lenešice
  Radek Holiš 3.3.2019-Chropyňský rybník
  Eliáš&Jan Vrhelovi
  Václav John 17.3.2019 - 1 ex., Chropyně (KM, ZL)
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jiří Rubeš
  Jan Grünwald Milada
  Jan Studecký 3.1., Milada
  Pavel Brandl 13.1.2019 Milada
  Aleš Marek Jezero Milada 24.1.2019
  Jana Kantorová
  Štěpán Vidner
  Martina Marešová 10.01. jezero Milada
  Lukáš Roudný 10.01. jezero Milada
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Jan Studecký 8.3., VDNM III, Pavlov
Orel královský (Aquila heliaca) Jaroslav Zeman 6.3.2019, Šlapanice
  Pavel Shromáždil 10.3. - pole, Pravčice (KM,ZL)
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Ondřej Boháč Luboměř p. Strážnou, OL
  Jan Studecký 26.2., Libavá
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Lenka Křížová 1.1.2019, pole na linii Hartvíkovice
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Robert Doležal 12.1.2019 - Pálava (BV, JM)
  Jiří Lehký 26.1.
  Jiří Rubeš
  Jan Studecký 1.2., Merklín
  Lenka Křížová 6.2.Souteska
  Tomáš Baldrián 6.2. Klentnice
  Pavel Brandl 17.2.2019 Pálava Soutěska
  Radek Holiš
  Jaroslav Zeman 3.3.2019, PP Lom Janičův vrch
  Martina Marešová 27.02. Klentnice - Pastorkův lom
  Lukáš Roudný 27.02. Klentnice - Pastorkův lom
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Ondřej Boháč Sněžka 23.3.