Posuzované druhy 2021

Druh Pozorovatel Poznámka
Husa malá (Anser erythropus) Pavel Brandl 24.2. Pištín
  Tomáš Grim 27.2. Volešek
  Karel Šimeček Hodonín (HO), 30.10.2021
  Pavel Shromáždil 30.10. - Písečný rybník, Hodonín (HO,JM)
Labuť malá (Cygnus columbianus) Robin Šícha
  Jakub Hrdlička 1.1. Staré Ždánice
  Zdeněk Souček 2.1. Staré Ždánice (PA) 3 ex.
  Daniel Benák 3. 1., Staré Ždánice
  Zdeněk Abrahámek 3.1.2021 Staré Ždánice (PU,PAK)
  Milan Janoušek 10.1.2021, pole, Staré Ždánice (PA)
  Vladimír Volf 9. 1. 2021 - Staré Žďánice
  Jan Hajzler Staré Ždánice
  Jiří Mach 29. ledna, Staré Ždánice (PA)
  Štěpán Vidner Staré Ždánice 2.2.2021
  Jan Grünwald Oplatil
  Zbyněk Chromek 27.2.21 Studénka
  Robert Javorský 25.3. Staré Ždánice
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Pavel Brandl 18.4. Blatec Čejkovice
  Štěpán Vidner Čejkovice 20.4.2021
  Pavel Albert 21.4. r. Mlýnský (CB)
  Lenka Křížová Nesyt
  Ondřej Kauzál 29.4. Sedlec [Bře]
  Zdeněk Abrahámek 29.4.2021 rybník Nesyt (BV,JHM)
  Robert Doležal 30.4.2021 - Nesyt (BV, JM)
  Tomáš Grim 1.5. Lednické rybníky
  Jan Grünwald Nesyt
Luněc šedý (Elanus caeruleus) Libor Schröpfer 11. 9. Chotěšov (PJ)
  Jaroslav Zeman 11.9.2021, Chotěšov, pole Nad Dvorem
  Václav John 12.9.2021 - 1 ad., Chotěšov (PJ, PL)
  Jan Studecký 12.9., Chotěšov
Orel volavý (Clanga clanga) Zbyněk Chromek 21.4.21 Jistebník
  Lumír Pilch 21.4.2021 Jistebník
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) Tomáš Grim 9.9.2021 Kozmice
  Jaroslav Zeman 12.9.2021, Dolní Benešov, Kozmické ptačí louky
  Pavel Brandl 13.9. Kozmické p.l..
  Zdeněk Abrahámek 13.9.2021 Kozmice (OP,MSK)
  Patrik Spáčil 12.9. Kozmice
  Pavel Shromáždil 12.9. - Kozmické ptačí louky u Kozmic (OP,MS)
  Štěpán Vidner Kozmické louky, Kozmice 15.9.2021
  Robin Šícha
  Jáchym Tesařík 30.9. Kozmické ptačí louky
Kulík pacifický (Pluvialis fulva) Jaroslav Zeman 24.7.2021, Dobříkov, rybník Rzovák
  Pavel Brandl 30.7. Rzovák
  Pavel Shromáždil
  Jakub Hrdlička 31.7. Rzovák
  Jiří Šafránek 30. 7. 2021 - 1 ex. Rzy, UO
  Štěpán Vidner Rzovák, Dobříkov Rzy 1.8.2021
  Tomáš Grim 2.8. Zámrsk
  Zdeněk Abrahámek 30.7.2021 Mokřad Rzovák (UO,PAK)
  Vladimír Volf 2.8.2021 - Rzovák
  Zdeněk Souček 31.7.r. Rzovák, Dobříkov (UO) 1 ex.
  Zbyněk Chromek 31.7.21 Dobříkov
  Robert Doležal 31.7.2021 - Dobříkov (UO, PA)
  Jiří Mach 29. července, rybník Rzovák, Dobříkov-Rzy (UO)
  Milan Janoušek 25.7.2021, rybník Rzovák, Dobříkov (UO)
  Jan Studecký 24.7., Rzovák
Vodouš malý (Xenus cinereus) Zbyněk Chromek 9.5.21 Záhlinice
  Tomáš Grim 9.5. Záhlinické rybníky
  Jan Studecký 9.5., Záhlinice
  Pavel Shromáždil 9.5. - Doubravický rybník, Záhlinice (KM,ZL)
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) Jaroslav Zeman 10.10.2021, Pohořelice, SZ výtažník u Starého rybníka
  Ondřej Kauzál 11.10. Pohořelice [BVe]
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) Karel Šimeček Lanžhot (BV), 22.5.2021
  Jan Hajzler
  Jiří Mach 22. května, Lanžhot (BV)
  Tomáš Grim 22.5. Lanžhot
  Milan Janoušek 22.5.2021, laguny u řeky Moravy, Lanžhot (BV)
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) Helena Doležalová 6.6., Zářičí
  Robert Doležal 6.6.2021 - Bochoř (PR, OL)
  Zdeněk Abrahámek 6.6.2021 Bochoř (PR,OLK)
  Tomáš Oplocký Troubky (PR)
  Jiří Šírek 6.6., 1 ex., Bochoř
  Jiří Šafránek
  Jaroslav Zeman 6.6.2021, Bochoř, pole U Studně
  Radek Holiš 7.6.-Bochoř (PR,OL)
  Zbyněk Chromek 6.6.21 Bochoř
  Pavel Shromáždil
  Jan Studecký 6.6., Bochoř
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) Jan Grünwald Bobrník
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) Pavel Brandl 2.8. Velký Tisý
  Robin Šícha
  Vladimír Volf Velký Tisý (7.8.2021)
Racek mořský (Larus marinus) Tomáš Grim 1.1. VDNM
  Robin Šícha
  Robert Doležal 23.1.2021 - VDNM I (BO, JM)
  Helena Doležalová
  Ondřej Kauzál 24.1. Pasohlávky [BVe]
  Lenka Křížová VDNM
  Jan Hajzler VDNM
  Zdeněk Abrahámek 31.1.2021 VDNM II Pasohlávky (BV,JHM)
  Jiří Mach 31. ledna, v. n. Nové Mlýny III (BV)
  Milan Janoušek 31.1.2021, dolní nádrž VDNM, Pavlov (BV)
  Jan Grünwald Jezero Most
  Zdeněk Souček 14.2. jezero Most 1 ad.
  Jaroslav Zeman 28.2.2021, Pasohlávky, VDNM II
  Štěpán Vidner jezero Milada, 18.2.2021
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) Jiří Šírek 14.5., Chropyně
  Jan Grünwald Koclířov
  Ondřej Kauzál 21.5. Smržov [ČBu]
  Robin Šícha
Chaluha velká (Stercorarius skua) Jaroslav Zeman 8.11.2021, Březno - Nechranice, vodní nádrž Nechranice
  Zdeněk Abrahámek 10.11.2021 VN Nechranice (CV,ULK)
  Tomáš Grim 10.11. Nechranice
  Pavel Shromáždil 10.11. - VN Nechranice (CV,UL)
  Robin Šícha
  Václav John 13.11.2021 - 1 ex., Nechranice (CV, US)
  Štěpán Vidner VN Nechranice 13.11.2021
  Jakub Hrdlička 13.11. Nechranice
  Pavel Brandl 12.11. Nechranice
  Vladimír Volf
  Zdeněk Souček 20.11. VN Nechranice 1 ex.
  Libor Schröpfer 24. 11. VN Nechranice (CV)
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) Štěpán Vidner Vrbenské rybníky 7.10.2021
  Pavel Albert 6.10. r. Bažina (CB)
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) Jaroslav Zeman 14.5.2021, Žichlínek, hnojiště západně obce
  Jan Hajzler hnojiště Žichlínek
  Jiří Mach 14. května, Žichlínek (UO)
  Milan Janoušek 14.5.2021, polní hnojiště, Žichlínek (UO)
  Pavel Brandl 14.5. Žichlínek
  Jan Studecký 14.5., hnojiště Žichlínek
  Jiří Šafránek 14. 5. 2021 - 1 ex. Žichlínek PA-UO
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) Libor Schröpfer 27. 4. Plzeň-VN České údolí
  Pavel Brandl 27.4. České údolí
  Jan Studecký 27.4., Plzeň
  Jiří Šírek 25.5., Měrovice n.H.
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) Karel Šimeček Mutěnice (HO), 3.4.2021
  Helena Doležalová
  Pavel Brandl 16.7. Nesyt
  Robert Doležal 15. a 16.7.2021 - Nesyt (BV, JM)
  Ondřej Kauzál 15.7. Sedlec [Bře]
  Tomáš Grim 22.7. Lednické rybníky
  Zdeněk Abrahámek 22.7.2021 Rybník Nesyt (BV,JHM)
Špaček růžový (Pastor roseus) Evžen Petřík Popice