Pavel Šálek

Email  
Vlastní web
Datum narození 9.2.1958
Bydliště Hulín
Zaměstnání / vzdělání Kdysi dávno lékař lesů, nyní strojů ve fy. TOSHULIN a.s. v Hulíně.
Oblíbené lokality Pozorování přírody je vždy malé tajemno, pokaždé je člověk o něco bohatší. Mám rád blízkost vody, ale jinak kdekoliv.
Počet druhů ČR 275
Počet druhů WP 315
Pár slov o sobě

Přírodu vnímám jako celek.Mimo ptactvo mne výrazněji zajímají korýši,vážky,obojživelníci a plazi. První ptačí záznam v zaprášeném deníku je z 26.10.1974 z Lednice n.M.. Následovala ornitologická skupina Pandion v Přerově. Mým učitelem a rádcem tehdy byl a přítelem dodnes je, Dr.Jiljí Sitko, pro mne všestranný znalec přírody, bývalý dlouholetý vedoucí ornitologické stanice v Přerově. S přibývajícím věkem si skoro vše dělám jen tak, pro radost, včetně pozorování ptactva.Stačí mi jeden nový druh ročně. Třeba tu třístovku stihnu :-) !

Poslední přírůstky do birdlistu ČR
Nejzajímavějsí pozorování ČR

Nejzajímavější pozorování s dávkou štěstí byla čejka trnitá v září 1989 v Záhlinicích FK6/92 a sovice krahujová na sedimentační nádrži u Prechezy u Přerova dne 14.12.1980. Tu jsem ale nikde nehlásil, protože mně to tehdy nikdo nevěřil. Ale to nevadí, ptáci mají svá křídla...

Nejzajímavějsí pozorování WP

Norsko,Vesteralen\Bleik - můj první ptačí severský bazar a velryby

Vybavení

Dalekohled Wortex 10x42 Viper a kapesní Vortex Solo 8x36, občas stativový dalekohled Meopta 20-50x

Oblíbění ptáci nebo skupiny
Oblíbené lokality

Nejen za ptactvem: Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Itálie, Korsika, Sardinie, Německo, Polsko, pobaltské státy, Norsko, Švédsko, Finsko.

Odkazy
Obrázky
Pavel Šálek
Mapa