Michal Šindel - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) CZ, NOR 19 24.10.2021
Husa tundrová (Anser serrirostris) CZ 22.07.2018
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) NL 17 22.11.2017
Husa velká (Anser anser) CZ 08.05.2012
Husa běločelá (Anser albifrons) CZ 08.05.2012
Husa malá (Anser erythropus) NL 17 22.11.2017
Berneška velká (Branta canadensis) CZ, GB, SW, NL 24.10.2021
Berneška malá (Branta hutchinsii) NL 21 04.10.2021
Berneška tmavá (Branta bernicla) NL 22.11.2017
Berneška bělolící (Branta leucopsis) CZ, NL 30.07.2018
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) CZ, PL 28.07.2022
Labuť černá (Cygnus atratus) NL 21 27.09.2021
Labuť velká (Cygnus olor) CZ 08.05.2012
Labuť malá (Cygnus columbianus) PL, CZ 24.10.2021
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) CZ, PL 08.05.2012
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) CZ, NL 30.07.2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) CZ 08.05.2012
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) CZ, MA, Armenie, NL, TUR 28.07.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) CZ, GB 08.05.2012
Kopřivka obecná (Anas strepera) CZ 08.05.2012
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) CZ 08.05.2012
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) CZ 08.05.2012
Čírka modrokřídlá (Anas discors) CZ, 18.4.2020 Studénka 12.08.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) CZ 08.05.2012
Ostralka štíhlá (Anas acuta) CZ 03.10.2021
Čírka modrá (Anas querquedula) CZ 08.05.2012
Čírka obecná (Anas crecca) CZ 08.05.2012
Čírka úzkozobá (Anas angustirostris) ES 15 18.05.2015
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) CZ 08.05.2012
Polák velký (Aythya ferina) CZ 08.05.2012
Polák malý (Aythya nyroca) CZ, H, A, Arménie, TUR 28.07.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) CZ 08.05.2012
Polák kaholka (Aythya marila) CZ, SK, NOR 24.10.2021
Kajka mořská (Somateria mollissima) CZ, NOR, NL 24.10.2021
Turpan hnědý (Melanitta fusca) CZ 08.05.2012
Turpan černý (Melanitta nigra) CZ, NOR, NL 24.10.2021
Hoholka lední (Clangula hyemalis) CZ, NOR 24.10.2021
Hohol bělavý (Bucephala albeola) NL 17 22.11.2017
Hohol severní (Bucephala clangula) CZ 30.07.2018
Morčák malý (Mergellus albellus) CZ 30.07.2018
Morčák velký (Mergus merganser) CZ 08.05.2012
Morčák prostřední (Mergus serrator) CZ, NOR 24.10.2021
Kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) NL 21 28.09.2021
Kachnice bělohlavá (Oxyura leucocephala) ES 15 18.05.2015
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) CZ 08.05.2012
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) D - Bavorský les 20.01.2013
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) CZ 15.05.2016
Tetřívek kavkazský (Tetrao mlokosiewiczi) Gruzie 18 15.05.2018
Bělokur rousný (Lagopus lagopus) NOR 19 29.06.2019
Velekur kavkazský (Tetraogallus caucasicus) Gruzie 18 15.05.2018
Velekur kaspický (Tetraogallus caspius) Tur 22 20.05.2022
Orebice horská (Alectoris graeca) CR 7/13 26.07.2013
Orebice čukar (Alectoris chukar) IL 16, Gruzie 18, TUR 22, Kypr 22 28.07.2022
Orebice berberská (Alectoris barbara) MA 14 08.04.2014
Orebice rudá (Alectoris rufa) ES 13 08.05.2013
Koroptev pouštní (Ammoperdix griseogularis) Tur 22 17.05.2022
Koroptev arabská (Ammoperdix heyi) IL 16 29.03.2016
Frankolín obecný (Francolinus francolinus) IL 16 29.03.2016
Koroptev polní (Perdix perdix) CZ 08.05.2012
Křepelka polní (Coturnix coturnix) CZ 08.05.2012
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) CZ 28.03.2013
Bažant obecný (Phasianus colchicus) CZ 08.05.2012
Potáplice malá (Gavia stellata) CZ, NOR, NL 24.10.2021
Potáplice severní (Gavia arctica) CZ, NOR 24.10.2021
Potáplice lední (Gavia immer) CZ 08.05.2012
Potáplice žlutozobá (Gavia adamsii) CZ, NOR 24.10.2021
Buřňák šedý (Calonectris diomedea) CR Hvar 14, Mallorca 18 28.07.2022
Buřňák severoatlantský (Calonectris borealis) Tenerife 16 22.07.2018
Buřňák středomořský (Puffinus yelkouan) CR Hvar 14 31.07.2014
Buřňák baleárský (Puffinus mauretanicus) Mallorca 18 01.07.2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) CZ 08.05.2012
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) CZ 08.05.2012
Potápka roháč (Podiceps cristatus) CZ 08.05.2012
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) CZ 08.05.2012
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) CZ 08.05.2012
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) MA 14, ES 15, IL, TUR 22 28.07.2022
Plameňák malý (Phoenicopterus minor) ES 15 18.05.2015
Čáp černý (Ciconia nigra) CZ 08.05.2012
Čáp bílý (Ciconia ciconia) CZ 08.05.2012
Ibis skalní (Geronticus eremita) MA 14, ES 15, TUR 22 28.07.2022
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) CZ, ES, TUR 22 28.07.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) CZ, H, NL 24.10.2021
Bukač velký (Botaurus stellaris) CZ, PL, H 08.05.2012
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) CZ 08.05.2012
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) CZ, PL 24.10.2021
Volavka proměnlivá (Butorides striata) EG 14 17.09.2014
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) CZ, H, MA, Arménie 18, TUR 22 28.07.2022
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) CZ, ES, MA, IT 24.10.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) CZ 08.05.2012
Volavka červená (Ardea purpurea) CZ, H, ES, MA, Arménie 18, TUR 28.07.2022
Volavka bílá (Egretta alba) CZ 08.05.2012
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) CZ 08.05.2012
Volavka západní (Egretta gularis) EG 14, IL 16, TUR 22 28.07.2022
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) IL 16, Gruzie 18 30.07.2018
Pelikán kadeřavý (Pelecanus crispus) Gruzie 18 15.05.2018
Terej bílý (Morus bassanus) MA 14, NOR 28.07.2022
Terej žlutonohý (Sula leucogaster) IL 16 29.03.2016
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) CZ, H, SK, Arménie, TUR 28.07.2022
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) riggenbachi MA14, desmarestii Mallor 18 30.07.2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) CZ, maroccanus Maroko 14 30.07.2018
Orlovec říční (Pandion haliaetus) CZ 08.05.2012
Luněc šedý (Elanus caeruleus) ES 13, MA 14, TUR 22 28.07.2022
Orlosup bradatý (Gypaetus barbatus) Gruzie, Arménie 18, TUR 22 28.07.2022
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) ES 13, IL 16, Arménie 18, TUR 22 28.07.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) CZ 08.05.2012
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) ES 13, Gruzie, Arménie 18 30.07.2018
Sup hnědý (Aegypius monachus) ES 13 08.05.2013
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) CR, ES, Arménie, IL, TUR 28.07.2022
Orel křiklavý (Clanga pomarina) CZ, SK, PL, IL 16, Arménie 30.07.2018
Orel volavý (Clanga clanga) CZ, IL 16 30.07.2018
Orel nejmenší (Aquila pennata) ES 13, MA 14, Arménie, IL 16 30.07.2018
Orel stepní (Aquila nipalensis) IL 16 29.03.2016
Orel iberský (Aquila adalberti) ES 13 08.05.2013
Orel královský (Aquila heliaca) CZ 08.05.2012
Orel skalní (Aquila chrysaetos) CZ, SK, ES 13, Arménie 30.07.2018
Orel jestřábí (Aquila fasciata) ES 13, MA 14 08.05.2013
Krahujec obecný (Accipiter nisus) CZ 08.05.2012
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) CZ 08.05.2012
Moták pochop (Circus aeruginosus) CZ 08.05.2012
Moták pilich (Circus cyaneus) CZ 08.05.2012
Moták stepní (Circus macrourus) EG 14, PL Krzanowice 9/14, EG 17 30.07.2018
Moták lužní (Circus pygargus) CZ 08.05.2012
Luňák červený (Milvus milvus) CZ 08.05.2012
Luňák hnědý (Milvus migrans) CZ 08.05.2012
Luňák žlutozobý (Milvus aegyptius) EG 14 22.07.2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) CZ 08.05.2012
Káně rousná (Buteo lagopus) CZ 08.05.2012
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) CZ, MA 14, Arménie 18, TUR 22 28.07.2022
Káně lesní (Buteo buteo) CZ 08.05.2012
Drop velký (Otis tarda) A, ES 13 09.05.2012
Drop hřívnatý (Chlamydotis macqueenii) IL 16 29.03.2016
Drop malý (Tetrax tetrax) ES 13 08.05.2013
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) CZ 08.05.2012
Chřástal polní (Crex crex) CZ 08.05.2012
Chřástal malý (Porzana parva) CZ 23.07.2012
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) CZ 01.08.2012
Slípka modrá (Porphyrio porphyrio) ES13, Mallorca 18 30.07.2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) CZ 08.05.2012
Lyska hřebenatá (Fulica cristata) ES 15 18.05.2015
Lyska černá (Fulica atra) CZ 08.05.2012
Jeřáb popelavý (Grus grus) CZ, PL, H 08.05.2012
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) ES 13, MA 14 08.05.2013
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) CZ, NL 30.07.2018
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) CZ, H, ES, Arménie, Mallorka 30.07.2018
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) CZ, H, A 30.07.2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) CZ 08.05.2012
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) IL 16, TUR 22 28.07.2022
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) PL 14. 9. 2016 Pietrowice Wielkie, CZ 28.07.2022
Keptuška běloocasá (Vanellus leucurus) EG 15, Arménie 18 30.07.2018
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) CZ, N 08.05.2012
Kulík pacifický (Pluvialis fulva) CZ 04.08.2021
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) CZ 08.05.2012
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) CZ 08.05.2012
Kulík říční (Charadrius dubius) CZ 08.05.2012
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) A - Nezider, MA, EG, ES, TUR 28.07.2022
Kulík větší (Charadrius leschenaultii) EG 14, NL 21-Texel, TUR 22 28.07.2022
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) CZ, NOR 19, FIN 19 28.07.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) CZ 08.05.2012
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) CZ 08.05.2012
Bekasina větší (Gallinago media) PL 17 09.05.2017
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) CZ 08.05.2012
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) CZ 08.05.2012
Břehouš rudý (Limosa lapponica) CZ, NL, NOR 28.07.2022
Koliha malá (Numenius phaeopus) CZ 08.05.2012
Koliha velká (Numenius arquata) CZ 08.05.2012
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) CZ 08.05.2012
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) CZ 08.05.2012
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) CZ 25.04.2014
Vodouš šedý (Tringa nebularia) CZ 24.05.2017
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) PL - Wielikat 10/13, CZ - Jistebník 28.07.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) CZ 08.05.2012
Vodouš bahenní (Tringa glareola) CZ 08.05.2012
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) CZ 08.05.2012
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) CZ, PL, MA, NL 30.07.2018
Jespák rezavý (Calidris canutus) CZ, NL 28.07.2022
Jespák písečný (Calidris alba) A, H, MA, ES, NL 28.07.2022
Jespák malý (Calidris minuta) CZ 08.05.2012
Jespák šedý (Calidris temminckii) CZ 08.05.2012
Jespák tundrový (Calidris fuscicollis) NL 21 29.09.2021
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) NL 21 26.09.2021
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) CZ, MA 30.07.2018
Jespák mořský (Calidris maritima) NL 17 22.11.2017
Jespák obecný (Calidris alpina) CZ 08.05.2012
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) CZ 08.05.2012
Jespák bojovný (Calidris pugnax) CZ 08.05.2012
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) CZ, NOR 28.07.2022
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) CZ, PL 09.05.2012
Běhulík plavý (Cursorius cursor) MA 14 08.04.2014
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) MA 14, IL 16, TUR 22 28.07.2022
Ouhorlík černokřídlý (Glareola nordmanni) 6. 9. 2022 Roudnice 07.09.2022
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) CZ, PL, NL, NOR 28.07.2022
Racek Sabinův (Xema sabini) PL 18.9.22 zb. Goczalkowice 18.09.2022
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) EG 14, IL 16, Arménie 18, TUR 22 28.07.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) CZ 08.05.2012
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) CZ 08.05.2012
Racek zelenonohý (Ichthyaetus audouinii) MA 14, Mallorca 18 30.07.2018
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) CZ 08.05.2012
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) CZ: 11.5.20 Nesyt 11.05.2020
Racek bělooký (Ichthyaetus leucophthalmus) EG 14, IL 16 30.07.2018
Racek arabský (Ichthyaetus hemprichii) EG 17 25.09.2017
Racek bouřní (Larus canus) CZ 08.05.2012
Racek mořský (Larus marinus) CZ 28.07.2022
Racek šedý (Larus hyperboreus) CZ, NOR 19 28.07.2022
Racek polární (Larus glaucoides) PL - Goczalkowice, NL 30.07.2018
Racek stříbřitý (Larus argentatus) CZ 08.05.2012
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) CZ 08.05.2012
Racek středomořský (Larus michahellis) CZ 08.05.2012
Racek arménský (Larus armenicus) IL 16, Arménie 18 30.07.2018
Racek žlutonohý (Larus fuscus) CZ 08.05.2012
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) ES 13, MA 14 08.05.2013
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) CZ, MA, EG, TUR 28.07.2022
Rybák chocholatý (Thalasseus bergii) EG 14 17.09.2014
Rybák oranžovozobý (Thalasseus bengalensis) EG 14 17.09.2014
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) PL - Hell, NL, MA 14 30.07.2018
Rybák malý (Sternula albifrons) CZ, PL, Arménie 30.07.2018
Rybák obecný (Sterna hirundo) CZ 08.05.2012
Rybák bělolící (Sterna repressa) EG 14 17.09.2014
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) NOR 19, PL 28.07.2022
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) CZ, PL, H, TUR 28.07.2022
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) CZ, PL, H, Arménie, TUR 28.07.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) CZ 08.05.2012
Chaluha velká (Stercorarius skua) NL 21 26.09.2021
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) CZ 08.05.2012
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) A - Nezider, NL 21 28.07.2022
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) NOR 19 29.06.2019
Alkoun malý (Alle alle) NL 17 22.11.2017
Alkoun tlustozobý (Uria lomvia) NOR 19 29.06.2019
Alkoun úzkozobý (Uria aalge) NOR 19 29.06.2019
Alka malá (Alca torda) NOR 19 29.06.2019
Alkoun obecný (Cepphus grylle) NOR 19 29.06.2019
Papuchalk severní (Fratercula arctica) NOR 19 29.06.2019
Stepokur krásný (Pterocles alchata) ES 13 08.05.2013
Stepokur saharský (Pterocles senegallus) IL 16 29.03.2016
Stepokur písečný (Pterocles orientalis) ES 13 08.05.2013
Stepokur korunkatý (Pterocles coronatus) MA 14 30.07.2018
Stepokur pruhovaný (Pterocles lichtensteinii) IL 16 29.03.2016
Holub skalní/domácí (Columba livia) domácí CZ, skalní CR a MA 08.05.2012
Holub doupňák (Columba oenas) CZ 08.05.2012
Holub hřivnáč (Columba palumbus) CZ 08.05.2012
Holub kanárský (Columba bollii) Tenerife 16 28.08.2016
Holub vavřínový (Columba junoniae) Tenerife 16 28.08.2016
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) CZ 08.05.2012
Hrdlička východní (Streptopelia orientalis) 12/2015 Suchedniow PL 05.12.2015
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) CZ 08.05.2012
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) MA14, EG, TUR 28.07.2022
Hrdlička kapská (Oena capensis) IL 16 29.03.2016
Kukačka chocholatá (Clamator glandarius) ES 13, TUR 22 28.07.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) CZ 08.05.2012
Sova pálená (Tyto alba) CZ 14.07.2012
Výreček plavý (Otus brucei) TUR 22 28.07.2022
Výreček malý (Otus scops) CR Hvar 14, ES 15 31.07.2014
Výreček kyperský (Otus cyprius) Kypr 22 05.07.2022
Výr velký (Bubo bubo) CZ 08.05.2012
Puštík obecný (Strix aluco) CZ 08.05.2012
Puštík bělavý (Strix uralensis) CZ - Beskydy, SK - Bukovské vrchy 30.07.2018
Puštík vousatý (Strix nebulosa) PL 30.3. 19 Sobibor 01.04.2019
Sovice krahujová (Surnia ulula) NOR 19 29.06.2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) CZ 08.05.2012
Sýček obecný (Athene noctua) CZ, MA, H, ES, Arménie, TUR 28.07.2022
Sýc rousný (Aegolius funereus) CZ 08.05.2012
Kalous ušatý (Asio otus) CZ 08.05.2012
Kalous pustovka (Asio flammeus) CZ 08.05.2012
Lelek rudokrký (Caprimulgus ruficollis) ES 13 08.05.2013
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) CZ, Arménie 30.07.2018
Lelek světlý (Caprimulgus aegyptius) MA 14 08.04.2014
Rorýs velký (Apus melba) I - Dolomity, ES 13, CR - Hvar, TUR 28.07.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 08.05.2012
Rorýs jednobarvý (Apus unicolor) Tenerife 16 28.08.2016
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) CR , MA, ES 28.07.2022
Rorýs domovní (Apus affinis) ES 15, TUR 22 28.07.2022
Rorýs bělokostřecový (Apus caffer) ES 15 18.05.2015
Mandelík hajní (Coracias garrulus) H - Kiskunság, ES 13, Arménie, TUR 28.07.2022
Ledňáček hnědohlavý (Halcyon smyrnensis) IL 16, TUR 22 28.07.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) CZ 08.05.2012
Rybařík jižní (Ceryle rudis) IL 16, TUR 22 28.07.2022
Vlha modrolící (Merops persicus) MA 14, Arménie 18 15.05.2018
Vlha arabská (Merops cyanophrys) IL, Omán 28.07.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) CZ 08.05.2012
Dudek chocholatý (Upupa epops) CZ 08.05.2012
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) CZ 08.05.2012
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) CZ 08.05.2012
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) CZ 08.05.2012
Strakapoud malý (Dryobates minor) CZ 08.05.2012
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) CZ, A, IL 28.07.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) CZ 08.05.2012
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) CZ 08.05.2012
Datel černý (Dryocopus  martius) CZ 08.05.2012
Žluna zelená (Picus viridis) CZ 08.05.2012
Žluna iberská (Picus sharpei) ES 13 29.06.2019
Žluna šedá (Picus canus) CZ 08.05.2012
Poštolka jižní (Falco naumanni) ES 13 08.05.2013
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) CZ 08.05.2012
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) CZ, H, A 09.05.2012
Ostříž jižní (Falco eleonorae) Mallorca 18 01.07.2018
Ostříž arabský (Falco concolor) EG 17 25.09.2017
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) CZ 08.05.2012
Ostříž lesní (Falco subbuteo) CZ 08.05.2012
Raroh jižní (Falco biarmicus) ssp erlangeri Maroko 14 08.04.2014
Raroh velký (Falco cherrug) CZ 08.05.2012
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) CZ, H, Malorka, TUR 28.07.2022
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) ES 15 18.05.2015
Alexandr velký (Psittacula eupatria) NL 17 22.11.2017
Alexandr malý (Psittacula krameri) GB, NL, 28.07.2022
Čagra černotemenný (Tchagra senegalus) MA 14 08.04.2014
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) CZ 08.05.2012
Ťuhýk menší (Lanius minor) H , Arménie, TUR 28.07.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 08.05.2012
Ťuhýk iberský (Lanius meridionalis) ES 13 08.05.2013
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) ES 13, MA, CR, IL, TUR 28.07.2022
Ťuhýk běločelý (Lanius nubicus) IL 16, TUR 22 28.07.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) CZ 08.05.2012
Sojka zlověstná (Perisoreus infaustus) FIN 19 29.06.2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) CZ 08.05.2012
Straka iberská (Cyanopica cooki) ES 13 08.05.2013
Straka obecná (Pica pica) CZ, ssp. mauretanica Maroko 08.05.2012
Straka severoafrická (Pica mauritanica) MA 14 09.11.2018
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 08.05.2012
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) ES 13, MA 14, Gruzie 18, TUR 22 01.08.2022
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) I, SL, BG, CR, D, TUR 28.07.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) CZ 08.05.2012
Vrána domácí (Corvus splendens) IL 16 29.03.2016
Havran polní (Corvus frugilegus) CZ 08.05.2012
Vrána černá (Corvus corone) CZ 08.05.2012
Vrána šedá (Corvus cornix) CZ 08.05.2012
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) MA 14 08.04.2014
Krkavec velký (Corvus corax) CZ 08.05.2012
Krkavec krátkoocasý (Corvus rhipidurus) IL 16 29.03.2016
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) CZ, NOR 28.07.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) CZ 08.05.2012
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) CZ 08.05.2012
Sýkora temná (Poecile lugubris) TUR 22 28.07.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) CZ 08.05.2012
Sýkora lužní (Poecile montanus) CZ 08.05.2012
Sýkora laponská (Poecile cinctus) NOR 19, FIN 19 29.06.2019
Sýkora modrá (Cyanistes teneriffae) ultramarinus MA14, teneriffae Tenerife 16 01.08.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) CZ 08.05.2012
Sýkora koňadra (Parus major) CZ 08.05.2012
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) CZ 08.05.2012
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) CZ 08.05.2012
Skřivan dudkovitý (Alaemon alaudipes) MA 14 08.04.2014
Skřivan tlustozobý (Ramphocoris clotbey) MA 14 08.04.2014
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) MA 14 08.04.2014
Skřivan pruhoocasý (Ammomanes cinctura) MA 14 08.04.2014
Skřivan lesní (Lullula arborea) CZ 08.05.2012
Skřivan polní (Alauda arvensis) CZ 08.05.2012
Chocholouš vavřínový (Galerida theklae) ES 13, MA 14 08.05.2013
Chocholouš obecný (Galerida cristata) CZ 22.07.2018
Chocholouš maghrebský (Galerida macrorhyncha) MA 14 22.07.2018
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) MA 14, NOR 19, Arménie 18, TUR 01.08.2022
Skřivan růžkatý (Eremophila bilopha) MA 14 08.04.2014
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) MA 14, Arménie, TUR 01.08.2022
Kalandra dvouskvrnná (Melanocorypha bimaculata) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Kalandra zpěvná (Melanocorypha calandra) ES 13, MA 14, TUR 22 01.08.2022
Skřivan Dupontův (Chersophilus duponti) ES 15 18.05.2015
Skřivánek menší (Alaudala rufescens) ES 15 18.05.2015
Skřivánek turkestánský (Alaudala heinei) TUR 22 28.07.2022
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) IL 16, TUR 22 01.08.2022
Bulbul zahradní (Pycnonotus barbatus) MA 14 08.04.2014
Břehule hnědohrdlá (Riparia paludicola) MA 14 08.04.2014
Břehule říční (Riparia riparia) CZ 08.05.2012
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 08.05.2012
Břehule skalní (Hirundo rupestris) ES 13, MA 14, TUR 22 01.08.2022
Břehule světlehnědá (Ptyonoprogne obsoleta) IL 16 29.03.2016
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 08.05.2012
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) CR, ES 13, MA 14, IL 16 09.09.2012
Cetie jižní (Cettia cetti) ES 13, .....................TUR 22 01.08.2022
Priniovec křovinný (Scotocerca inquieta) ssp. saharae MA 14, ssp. inquieta IL 16 08.04.2014
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) CZ 08.05.2012
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) CZ 08.05.2012
Budníček menší (Phylloscopus collybita) CZ 08.05.2012
Budníček iberský (Phylloscopus ibericus) ES 15 18.05.2015
Budníček kanárský (Phylloscopus canariensis) Tenerife 16 28.08.2016
Budníček černonohý (Phylloscopus sindianus) Gruzie 18 15.05.2018
Budníček západní (Phylloscopus bonelli) ES 13, MA 14 08.05.2013
Budníček balkánský (Phylloscopus orientalis) IL 16 29.03.2016
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) CZ 08.05.2012
Budníček zlatohlavý (Phylloscopus proregulus) NL 17 22.11.2017
Budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus) CZ 8.10.2017 Grygov 09.10.2017
Budníček severní (Phylloscopus borealis) NOR 19 29.06.2019
Budníček žlutavý (Phylloscopus nitidus) Arménie 18 01.08.2022
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) CZ 06.06.2013
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) CZ 08.05.2012
Rákosník hlučnohlasý (Acrocephalus stentoreus) IL 16 29.03.2016
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) A - Nezider, CZ, Mallorca, TUR 01.08.2022
Rákosník ostřicový (Acrocephalus paludicola) PL 17 09.05.2017
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) CZ 08.05.2012
Rákosník plavý (Acrocephalus agricola) Arménie 18 15.05.2018
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) PL 14.6. Varšava, CZ - Olomouc 01.08.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) CZ 08.05.2012
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) CZ 08.05.2012
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) ssp. reiseri MA 14, ssp. pallida CR Hvar14, EG 14, TUR 22 01.08.2022
Sedmihlásek západní (Iduna opaca) MA 14 08.04.2014
Sedmihlásek pustinný (Hippolais languida) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Sedmihlásek olivový (Hippolais olivetorum) CR,TUR 22 01.08.2022
Sedmihlásek švitořivý (Hippolais polyglotta) ES 13 08.05.2013
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) CZ 08.05.2012
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) CZ 08.05.2012
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) CZ 08.05.2012
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) CZ 08.05.2012
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) ES 13, MA 14, Mallorca, Kypr 01.08.2022
Prinie obecná (Prinia gracilis) IL 16 29.03.2016
Prinie (Prinia lepida) TUR 22 01.08.2022
Argie irácká (Turdoides altirostris) TUR 22 01.08.2022
Argie šedá (Turdoides squamiceps) IL 16 29.03.2016
Argie akáciová (Turdoides fulva) MA 14 08.04.2014
Timálie čínská (Leiothrix lutea) Itálie - Ligurie 21 28.07.2021
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) CZ 08.05.2012
Pěnice slavíková (Sylvia borin) CZ 08.05.2012
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) CZ 08.05.2012
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) CZ 08.05.2012
Pěnice mistrovská (Sylvia hortensis) ES 13 08.05.2013
Pěnice dlouhozobá (Sylvia crassirostris) CR 7/13, IL 16 22.07.2013
Pěnice arabská (Sylvia leucomelaena) IL 16 29.03.2016
Pěnice malá (Sylvia nana) CZ 17.11.2013
Pěnice pouštní (Sylvia deserti) MA 14 08.04.2014
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) CZ 08.05.2012
Pěnice kaštanová (Sylvia undata) ES 13 08.05.2013
Pěnice baleárská (Sylvia balearica) Mallorca 18 01.07.2018
Pěnice severoafrická (Sylvia deserticola) MA 14 08.04.2014
Pěnice brýlatá (Sylvia conspicillata) MA 14, IL 16, Mallorca 18 01.07.2018
Pěnice vousatá (Sylvia cantillans) CHOR 03.10.2021
Pěnice západní (Sylvia iberiae) MA 14 03.10.2021
Pěnice ligurská (Sylvia subalpina) Mallorca 18, Ligurie 21 03.10.2021
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) CR, ES, MA, IT, Kypr 01.08.2022
Pěnice černolící (Sylvia mystacea) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Pěnice turecká (Sylvia ruppelli) IL 16 29.03.2016
Pěnice kyperská (Sylvia melanothorax) Kypr 22 05.07.2022
Sýkořice vínoprsá (Sinosuthora webbiana) NL 17 22.11.2017
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) CZ 08.05.2012
Králíček obecný (Regulus regulus) CZ 08.05.2012
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) CZ 08.05.2012
Brhlík lesní (Sitta europaea) CZ 08.05.2012
Brhlík turecký (Sitta krueperi) Gruzie 18, TUR 22 01.08.2022
Brhlík skalní (Sitta neumayer) CR 7/13, TUR 22 01.08.2022
Brhlík dlouhozobý (Sitta tephronota) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) CZ, Gruzie 18 01.08.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) CZ 08.05.2012
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) CZ 08.05.2012
Majna obecná (Acridotheres tristis) IL 16 29.03.2016
Špaček růžový (Pastor roseus) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) CZ 08.05.2012
Špaček černý (Sturnus unicolor) ES 13, MA 14 08.05.2013
Špaček Tristramův (Onychognathus tristramii) IL 16 29.03.2016
Kos horský (Turdus torquatus) CZ, SK, Gruzie 18 01.08.2022
Kos černý (Turdus merula) CZ 08.05.2012
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) CZ 08.05.2012
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) CZ 08.05.2012
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) CZ 08.05.2012
Drozd brávník (Turdus viscivorus) CZ 08.05.2012
Pěvec ryšavý (Cercotrichas galactotes) ES 15, IL, Arménie, TUR 01.08.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) CZ 08.05.2012
Lejsek středomořský (Muscicapa tyrrhenica) Mallorca 18 01.08.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) CZ 08.05.2012
Slavík modráček (Luscinia svecica) CZ 08.05.2012
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) PL 18 09.05.2017
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) CZ 08.05.2012
Iranie bělohrdlá (Irania gutturalis) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Modruška tajgová (Tarsiger cyanurus) FIN 19 29.06.2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) CZ 08.05.2012
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) CZ 08.05.2012
Lejsek malý (Ficedula parva) CZ, D, Arménie 01.08.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) CZ 08.05.2012
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) CZ 08.05.2012
Rehek severoafrický (Phoenicurus moussieri) MA 14 08.04.2014
Rehek bělokřídlý (Phoenicurus erythrogastrus) Gruzie 18 15.05.2018
Skalník zpěvný (Monticola saxatilis) ES 15, Gruzie, Arménie 18 15.05.2018
Skalník modrý (Monticola solitarius) ES 13, CR, MA 14, TUR 22 01.08.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) CZ 08.05.2012
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) CZ 08.05.2012
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) CZ, N, ES, TUR 01.08.2022
Bělořit černohrdlý (Oenanthe seebohmi) MA 14 03.10.2021
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) EG 14, EG 15, IL 16, Arménie, TUR, 01.08.2022
Bělořit kápový (Oenanthe monacha) IL 16 29.03.2016
Bělořit pouštní (Oenanthe deserti) MA 14, IL 16 08.04.2014
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) MA 14, ES 01.08.2022
Bělořit kyperský (Oenanthe cypriaca) Kypr 22 03.07.2022
Bělořit škraboškový (Oenanthe melanoleuca) CR, IL, Arménie, EG, TUR 01.08.2022
Bělořit bělohlavý (Oenanthe pleschanka) EG 15 17.10.2016
Bělořit šedohlavý (Oenanthe moesta) MA 14 01.08.2022
Skalníček černoocasý (Cercomela melanura) IL 16 29.03.2016
Bělořit černý (Oenanthe leucura) MA 14 08.04.2014
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) MA 14 08.04.2014
Bělořit skalní (Oenanthe finschii) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Bělořit černohřbetý (Oenanthe lugens) ssp. halophila MA 14 ssp. lugens IL 16 08.04.2014
Bělořit bělobrvý (Oenanthe xanthoprymna) TUR 22 01.08.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) CZ 08.05.2012
Strdimil palestinský (Cinnyris osea) IL 16 29.03.2016
Vrabec domácí (Passer domesticus) CZ 08.05.2012
Vrabec italský (Passer italiae) Milano, Lago di Garda 01.08.2022
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) ES, CR., MA 01.08.2022
Vrabec moabský (Passer moabiticus) IL 16, TUR 22 01.08.2022
Vrabec polní (Passer montanus) CZ 08.05.2012
Vrabec plavý (Petronia brachydactyla) TUR 22 01.08.2022
Vrabec skalní (Petronia petronia) MA 14, Arménie, TUR 01.08.2022
Vrabec hnědoramenný (Gymnoris xanthocollis) TUR 22 01.08.2022
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) I - Dolomity, Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Astrild vlnkovaný (Estrilda astrild) ES 13 08.05.2013
Tygříček tečkovaný (Amandava amandava) ES 13 08.05.2013
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) SK, BG, I, 01.08.2022
Pěvuška skalní (Prunella ocularis) Arménie 18 15.05.2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) CZ 08.05.2012
Konipas luční (Motacilla flava) CZ 01.08.2022
Konipas citronový (Motacilla citreola) PL, IL 16 01.08.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) CZ 08.05.2012
Konipas bílý (Motacilla alba) CZ, yarrellii-UK, subpersonata MA 01.08.2022
Linduška úhorní (Anthus campestris) CZ, CR, MA 14 19.09.2013
Linduška dlouhozobá (Anthus similis) IL 16 29.03.2016
Linduška luční (Anthus pratensis) CZ 08.05.2012
Linduška lesní (Anthus trivialis) CZ 08.05.2012
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) CZ 15.10.2016
Linduška horská (Anthus spinoletta) CZ, IL, Gruzie, TUR 01.08.2022
Linduška skalní (Anthus petrosus) NL 17, NOR 19 01.08.2022
Linduška kanárská (Anthus berthelotii) Tenerife 16 28.08.2016
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) CZ, africana MA 14, canariensis Tenerife 01.08.2022
Pěnkava tenerifská (Fringilla teydea) Tenerife 16 22.07.2018
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) CZ 08.05.2012
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) CZ 08.05.2012
Hýl křivčí (Pinicola enucleator) NOR 19, FIN 19 29.06.2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) CZ 08.05.2012
Hýl růžovokřídlý (Rhodopechys sanguineus) TUR 22 01.08.2022
Hýl atlaský (Rhodopechys alienus) MA 14 22.07.2018
Hýl trubač (Bucanetes githaginea) MA 14, IL 16 01.08.2022
Hýl rudý (Erythrina erythrina) CZ 08.05.2012
Hýl velký (Carpodacus rubicilla) Gruzie 18 15.05.2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) CZ 08.05.2012
Hýl černozobý (Rhodospiza obsoleta) Arménie 18, TUR 22 01.08.2022
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) CZ, Gruzie 18 01.08.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) CZ 08.05.2012
Čečetka zimní (Acanthis flammea) CZ 08.05.2012
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) CZ 08.05.2012
Čečetka bělavá (Acanthis hornemanni) NOR 19 29.06.2019
Křivka velká (Loxia pytyopsittacus) NL 17, NOR 19 01.08.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) CZ 08.05.2012
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) CZ 08.05.2012
Zvonohlík citronový (Carduelis citrinella) Rakousko - Finkenberk 12/2015 01.08.2022
Zvonohlík královský (Serinus pusillus) Gruzie 18, TUR 22 01.08.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) CZ 08.05.2012
Kanár divoký (Serinus canaria) Tenerife 16 28.08.2016
Čížek lesní (Spinus spinus) CZ 08.05.2012
Strnad luční (Emberiza calandra) CZ 08.05.2012
Strnad obecný (Emberiza citrinella) CZ 08.05.2012
Strnad viničný (Emberiza cia) ES 13, MA 14, TUR 22 01.08.2022
Strnad pustinný (Emberiza buchanani) Arménie 18 15.05.2018
Strnad šedý (Emberiza cineracea) TUR 22 01.08.2022
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) CZ 08.05.2012
Strnad šedokrký (Emberiza caesia) IL 16, TUR 22 01.08.2022
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) CR, ES 01.08.2022
Strnad pruhovaný (Emberiza striolata) IL 16 29.03.2016
Strnad saharský (Emberiza sahari) MA 14 08.04.2014
Strnad malinký (Emberiza pusilla) CZ 16 Citov, FIN 19 29.06.2019
Strnad tajgový (Emberiza rustica) FIN 19 29.06.2019
Strnad černohlavý (Emberiza melanocephala) CR, Arménie, TUR 01.08.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) CZ 08.05.2012
Ostružka severní (Calcarius lapponicus) PL 1.1.17 Petrowice Wielkie, NOR 19 29.06.2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) CZ, NOR 19 29.06.2019