Jaroslav Zeman - WP Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 17.2.2020, Strašov, Strašovský rybník 11.09.2020
Husa tundrová (Anser serrirostris) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Husa velká (Anser anser) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 5.1.20, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Berneška velká (Branta canadensis) 11.4.2020, Dubňany, Jarohněvický rybník (ssp./sp. canadensis) 11.04.2020
Berneška tmavá (Branta bernicla) 27.1.2020, Zaječí, okolí štěrkovny 29.01.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 16.2.2020, Oleksovice, pole U Karlova 16.02.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 16.1.2020, Pohořelice , Mariánský Dvůr 16.01.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 2.5.2020, Hlohovec, Nesyt 03.05.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 15.4.2020, Mutěnice, rybník U vrby 15.04.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 5.1.2020, Sedlec, Nesyt 05.01.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 17.5.2020, České Budějovice 2, Novohaklovský rybník 17.05.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 8.3.2020, Brno - Komín, Svratka u Komínské lávky 10.09.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Čírka modrokřídlá (Anas discors) 18.4.2020, Studénka - Nová Horka, rybník Kotvice 11.09.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 1.2.2020, Pohořelice - Nová Ves, Vrkoč 01.02.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 12.3.2020, Nikolčice, rybník Žabníky 12.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 23.2.2020, Mutěnice, rybník Třetí Zbrod 23.02.2020
Polák velký (Aythya ferina) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Polák malý (Aythya nyroca) 9.2.2020, Strachotín, VDNM III 09.02.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 16.1.2020, Pavlov, VDNM III 16.01.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.1.2020, Dolní Věstonice, VDNM III 16.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 16.1.2020, Pavlov, VDNM III 16.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 16.1.2020, Strachotín, VDNM III 16.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 16.1.2020, Pavlov, VDNM III 16.01.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 6.6.2020, Hlubočany, pole S obce 07.06.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Potáplice malá (Gavia stellata) 5.5.2020, Provodov-Šonov - Šeřeč, Rozkoš 10.09.2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 9.5.2020, Náklo, štěrkovna 10.05.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 8.3.2020, Brno - Jundrov, Svratka 08.03.2020
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 3.4.2020, Pavlov, VDNM III 03.04.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 26.1.2020, Dolní Věstonice, VDNM III 26.01.2020
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 17.2.2020, Veltruby - Hradišťko I, pískovna 18.02.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 3.4.2020, Hlohovec, Prostřední rybník 03.04.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 11.4.2020, Dubňany, Bažantnice 11.04.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 11.4.2020, Dubňany, les u Bažantnice 11.04.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 14.4.2020, Hlohovec, Hlohovecký rybník 15.04.2020
Bukač velký (Botaurus stellaris) 11.4.2020, Hovorany, rákosiny u Šardického potoka 11.04.2020
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 10.5.2020, Hulín, Doubravický rybník 10.05.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 14.4.2020, Sedlec, rybníček u rybárny pod Nesytem 15.04.2020
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 19.7.2020, Hlohovec, Nesyt 21.07.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Volavka červená (Ardea purpurea) 19.5.2020, Rakvice, PP Trkmanec - Rybníčky 19.05.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 5.1.2020, Syrovice, pole Padělky 05.01.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 17.5.2020, České Budějovice 2, Novohaklovský rybník 17.05.2020
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 10.7.2020, Pasohlávky, VDNM II u Rybárny 10.07.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 05.01.2020
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 11.4.2020, Dubňany, Bažantnice 11.04.2020
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 9.5.2020, Mladeč - Nové Zámky, PP Pod Templem 10.05.2020
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 3.9.2020, Bučovice, pole Padělky 04.09.2020
Orel volavý (Clanga clanga) 1.4.2020, Třeboň - Břilice, poblíž pole Odměny 02.04.2020
Orel královský (Aquila heliaca) 1.3.2020, Jaroslavice, pole vedle výtažníků 01.03.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 4.1.2020, Brno - Veveří 04.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 3.9.2020, Letonice, pole Pohančiska 10.09.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 15.3.2020, Hlohovec, Koňské pastvisko 15.03.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 27.1.2020, Drnholec, pole Velká lada 29.01.2020
Moták stepní (Circus macrourus) 12.7.2020, Dobřichov, pole Za Bažantnicí 13.07.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 22.5.2020, Viničné Šumice, pole Zlámaniny 22.05.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 1.4.2020, Třeboň - Břilice, poblíž pole Odměny 02.04.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 12.1.2020, Miroslav, Miroslavský rybník 12.01.2020
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 3.9.2020, Bučovice, pole Padělky 04.09.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 25.2.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 25.02.2020
Chřástal polní (Crex crex) 28.7.2020, Javorník, louka u PR Machová 28.07.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 24.4.2020, Morkovice-Slížany - Morkovice, Velký morkovický rybník 24.04.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 8.3.2020, Brno - Žabovřesky, Svratka 08.03.2020
Lyska černá (Fulica atra) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 17.2.2020, Žiželice - Hradišťko II, Proudnický rybník 18.02.2020
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 21.4.2020, Davle, okolí pole V rovinách 22.04.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 11.4.2020, Dubňany, Bažantnice 11.04.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 20.3.2020, Dubňany, Bažantnice 30.03.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 16.2.2020, Drnholec, pole U Studánky 16.02.2020
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 16.2.2020, Drnholec, pole U Studánky 16.02.2020
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 22.9.2020, Strachotín, VDNM III 22.09.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 3.4.2020, Hlohovec, Nesyt 04.04.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 12.3.2020, Blučina, Přidánky 12.03.2020
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 3.9.2020, Letonice, pole Dlouhé čtvrtě 11.09.2020
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 5.4.2020, Olšany, U pozorského křížku 06.04.2020
Bekasina větší (Gallinago media) 12.6.2020, Rousínov - Vítovice, pole U rybníka 13.06.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 12.3.2020, Blučina, Přidánky 12.03.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 14.4.2020, Hodonín, Komárovský rybník 15.04.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 2.5.2020, Hlohovec, Nesyt 03.05.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 5.1.2020, Sedlec, Nesyt 05.01.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 14.4.2020, Sedlec, Nesyt 15.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 20.3.2020, Dubňany, Bažantnice 30.03.2020
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 25.7.2020, Sedlec, Nesyt 25.07.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 3.4.2020, Hlohovec, Nesyt 03.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 23.2.2020, Mutěnice, rybník U Petra 23.02.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 11.4.2020, Dubňany, Bažantnice 11.04.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 15.4.2020, Mutěnice, Srálkovský rybník 15.04.2020
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 26.8.2020, Strachotín, VDNM III 27.08.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) 26.8.2020, Hlohovec, Nesyt 27.08.2020
Jespák písečný (Calidris alba) 9.9.2020, Sopřeč, Sopřečský rybník 10.09.2020
Jespák malý (Calidris minuta) 9.9.2020, Sopřeč, Sopřečský rybník 10.09.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 5.5.2020, Česká Skalice, Rozkoš 06.05.2020
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) 9.9.2020, Sopřeč, Sopřečský rybník 10.09.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 19.7.2020, Hlohovec, Nesyt 21.07.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 14.4.2020, Hodonín, Hodonínské rybníky 10.09.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 20.3.2020, Dubňany, Bažantnice 30.03.2020
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 19.7.2020, Hlohovec, Nesyt 21.07.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 16.1.2020, Přítluky - Nové Mlýny, VDNM III 16.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 14.4.2020, Hodonín, Malý Lužický rybník 15.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 15.3.2020, Pohořelice, Starý rybník 15.03.2020
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 10.5.2020, Hlohovec, Nesyt 10.05.2020
Racek bouřní (Larus canus) 16.1.2020, Přítluky - Nové Mlýny, VDNM III 16.01.2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 26.1.2020, Strachotín, VDNM III 26.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Racek středomořský (Larus michahellis) 10.7.2020, Drnholec, Dyje nad VDNM 10.07.2020
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 3.4.2020, Pavlov, VDNM III 03.04.2020
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 3.4.2020, Hlohovec, Nesyt 03.04.2020
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 20.7.2020, Provodov-Šonov - Šeřeč, Rozkoš 21.07.2020
Rybák malý (Sternula albifrons) 24.5.2020, Česká Skalice, VN Rozkoš 25.05.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 3.4.2020, Lednice, Prostřední rybník 03.04.2020
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 28.5.2020, Tovačov, Hradecký rybník 29.05.2020
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 10.5.2020, Hulín, Doubravický rybník 10.05.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 10.5.2020, Hulín, Pláňavský rybník 10.05.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 19.4.2020, Zahrádka - Častotice, Dubovec 20.04.2020
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 18.7.2020, Provodov-Šonov - Šeřeč, VN Rozkoš 11.09.2020
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) 7.9.2020, Velká Jesenice, VN Rozkoš 11.09.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1.2020, Brno - Veveří 01.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 23.2.2020, Dubňany, les u Zbrodského rybníka 23.02.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 15.2.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 15.02.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 25.4.2020, Morkovice-Slížany - Morkovice, Velký morkovický rybník 25.04.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 19.4.2020, Mohelno, okolí Kočičáku 20.04.2020
Výreček malý (Otus scops) 27.4.2020, Olomouc - Nová Ulice, okolí ulice V Hlinkách 28.04.2020
Výr velký (Bubo bubo) 5.4.2020, Olšany, U Petrovky 06.04.2020
Puštík obecný (Strix aluco) 25.2.2020, Bulhary, opuštěný statek 25.02.2020
Sýček obecný (Athene noctua) 1.3.2020, Kyjovice, mé první vizuální pozorování v ČR 01.03.2020
Sýc rousný (Aegolius funereus) 14.5.2020, Olšany, les U Křížku 15.05.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 23.1.2020, Holubice 23.01.2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) 12.7.2020, Dobřichov, pole Na Domku 13.07.2020
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 17.6.2020, Bzenec, Doubrava, les Strašilina 18.06.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 1.5.2020, Tovačov, Hradecký rybník 02.05.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 26.1.2020, Dolní Věstonice, VDNM III 26.01.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) 19.5.2020, Velké Bílovice, Zimarky 19.05.2020
Dudek chocholatý (Upupa epops) 19.4.2020, Mohelno, Chobot 20.04.2020
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 8.4.2020, Bošovice, PR Visengrunty 09.04.2020
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 12.8.2020, Huslenky, PR Makyta (vrchol) 16.08.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 01.01.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 01.01.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 01.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1.2020,B 01.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 01.01.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 10.8.2020, Kralice na Hané, pole U Boží muky (první M2K) 16.08.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 25.4.2020, Morkovice-Slížany - Morkovice, Velký morkovický rybník 25.04.2020
Raroh velký (Falco cherrug) 26.1.2020, Hustopeče, šakvické silo 26.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 25.6.2020, Loučná nad Desnou - Kouty nad Desnou, Hladová cesta 27.06.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 2.5.2020, Lednice, louky východně obce 03.05.2020
Ťuhýk menší (Lanius minor) 11.5.2020, Brno - Medlánky, areál VÚVeL 11.05.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 7.5.2020, Třebařov, okolí hnojiště Z obce 10.05.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 8.5.2020, Tovačov, Hradecký rybník 10.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 12.1.2020, Miroslav, Miroslavský rybník 12.01.2020
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 12.8.2020, Huslenky, PR Makyta (u Valašské Kyčery)) 16.08.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1.1.2020, Brno - Veveří 01.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1.2020, Brno - Lesná 01.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) 30.1.2020, Vlasatice, pole Drnholecko 31.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 01.01.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 15.2.2020, Blansko, okraj lesa nad Alešovou ulicí 15.02.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 15.2.2020, Blansko - Hořice, nad Hluchovským potokem 15.02.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 15.2.2020, Blansko - Hořice, Hořická cesta pod vysílačem 15.02.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1.2020, Brno - Veveří 01.01.2020
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 12.3.2020, Vojkovice, rybník Šejba 12.03.2020
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 5.3.2020, Mikulov, Nový rybník 05.03.2020
Skřivan lesní (Lullula arborea) 5.3.2020, Milovice, Brněnský kopec 05.03.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8.2.2020, Drnholec, pole Velká lada 09.02.2020
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 26.4.2020, Velké Němčice, hnojiště u pole Mezi Silnicemi 26.04.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 15.4.2020, Mutěnice, rybník U vrby 15.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 3.4.2020, Lednice, Prostřední rybník 03.04.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 14.4.2020, Valtice, pole u Valtického potoka 15.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 12.1.2020, Miroslav, Miroslavský rybník 12.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 14.4.2020, Hodonín, odkaliště u Výtopy 15.04.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 5.3.2020, Mikulov, Nový rybník 05.03.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 16.4.2020, Brno - Líšeň, les Anaklety 17.04.2020
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 25.6.2020, Loučná nad Desnou - Kouty nad Desnou, Hladová cesta 27.06.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 18.4.2020, Studénka - Nová Horka, Kotvice 20.04.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 11.4.2020, Mutěnice, Mlynářka 11.04.2020
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 16.6.2020, Olomouc - Neředín, lada U Dvorů 16.06.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 24.4.2020, Morkovice-Slížany - Morkovice, Velký morkovický rybník 24.04.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 10.5.2020, Hulín, okolí štěrkovny 10.05.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 2.5.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, křoviny nedaleko Ladenské cesty 03.05.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 9.5.2020, Mladeč - Nové Zámky, PP Pod Templem 10.05.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 10.5.2020, Hulín, okolí štěrkovny 10.05.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 11.4.2020, Dubňany, Bažantnice 11.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 20.3.2020, Mutěnice, Mutěnické rybníky 30.03.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 7.5.2020, Třebařov, okolí hnojiště Z obce 10.05.2020
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 27.5.2020, Brno - Maloměřice, lada pod Hády 27.05.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 16.4.2020, Brno - Veveří, Cihlářská ulice 16.04.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 26.4.2020, Blučina, zatravněná lada Přidánky 26.04.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 20.3.2020, Koryčany, les Pod Koryty 30.03.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 15.3.2020, Perná, Pastorkův lom 15.03.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 01.01.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 8.3.2020, Brno - Pisárky, Svratka 08.03.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 16.2.2020, Drnholec, pole Veká lada 16.02.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 25.6.2020, Malá Morávka, Ovčárna 27.06.2020
Kos černý (Turdus merula) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11.01.2020
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 1.4.2020, Chlum u Třeboně - Lutová, okolí PR Staré jezero (poprvé zpěv) 02.04.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 5.3.2020, Mikulov, Nový rybník 05.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 01.01.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 24.5.2020, Ivanovice na Hané, Ivanovický rybník 24.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 11.1.2020, Branišovice, Dolní branišovický rybník 11.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 3.4.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 03.04.2020
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 11.5.2020, Šlapanice, ulice K Letišti 12.05.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 24.4.2020, Morkovice-Slížany - Morkovice, Velký morkovický rybník 24.04.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 18.4.2020, Studénka - Nová Horka, Kotvice 20.04.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 5.3.2020, Sedlec 05.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 14.4.2020, Valtrovice, vinohrad u Sídliště 15.04.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 19.4.2020, Mohelno, Chobot 20.04.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 12.3.2020, Blučina, Přidánky 12.03.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 8.4.2020, Otnice, pole Dlouhé úlehle 09.04.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 16.1.2020, Brno - Pisárky, Svratka 16.01.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 19.1.2020, Bílovice nad Svitavou 19.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 5.1.2020, Hlohovec, Stará hora 05.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 1.4.2020, Chlum u Třeboně - Lutová, okolí PR Staré jezero 02.04.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 8.4.2020, Žatčany, pole Nesvačilka (ssp. flava) 09.04.2020
Konipas citronový (Motacilla citreola) 1.5.2020, Morkovice-Slížany - Morkovice, Velký morkovický rybník 02.05.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 8.3.2020, Brno - Pisárky, Svratka 08.03.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 5.1.2020, Sedlec, Nesyt 05.01.2020
Linduška úhorní (Anthus campestris) 14.4.2020, Borotice, Dropí pole 15.04.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 12.3.2020, Blučina, za Blučiňákem 12.03.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 26.4.2020, Blučina, zatravněná lada Přidánky 26.04.2020
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 27.4.2020, Žalkovice, hnojiště poblíž dálnice 28.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 23.2.2020, Mutěnice, rybník U Petra 23.02.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 1.4.2020, Chlum u Třeboně - Lutová, okolí PR Staré jezero 02.04.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 3.6.2020, Rychnov na Moravě, poldr Žichlínek 03.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 12.3.2020, Blučina, lada Přidánky 10.09.2020
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 25.6.2020, Malá Morávka, Ovčárna 27.06.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 5.4.2020, Olšany, U Petrovky 06.04.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 04.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 3.4.2020, Mikulov, Nový rybník 03.04.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 15.2.2020, Blansko, Alešova ulice 15.02.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 2.5.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, okolí trati nedaleko Nového Dvora 03.05.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 11.1.2020, Troskotovice, Dolní troskotovický rybník 11.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 05.01.2020