Registrované druhy 2018

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Štěpán Vidner 4. 4. 2018 Ústecký kraj
  Jiří Rubeš 1.5.2018 - Dobroměřice
  Jaroslav Zeman 13.10.2018, Podhradí nad Dyjí
  Libor Schröpfer 18. 11. Jesenická př., Dřenice (CH)
  Jan Grünwald Jesenice
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Pavel Albert 21.2. ryb. Oblanov (CB)
  Tomáš Baldrián 28.2. Dubňany
  Jaroslav Zeman 8.3.2018, VDNM II
  Štěpán Vidner 5.11.2018 Bohdanečský rybník
  Jan Grünwald Žehuň
  Jan Studecký 18.11., Žehuň
  Aleš Marek
  Robert Doležal 9.12.2018 - 7 ex., Branišovice (BO, JM)
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Robert Doležal 4.11.2018 - 6 ex., Novoveský ryb., Vlasatice (BO, JM)
  Vlastimil Dobeš
  Jaroslav Zeman 7.11.2018, Vlasatice
  Jiří Šafránek 7. 11. - Vlasatice BO
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek
  Jiří Šafránek 14. 1. - Chropyně KM
  Adolf Goebel
  Pavel Shromáždil 4.2. - Chropyňský rybník (KM,ZL)
  Radek Holiš 11.3.2018-Chropyňský rybník
  Vlastimil Dobeš
  Dušan Řezáč Zámecký rybník Chropyně 15.4.2018
  Martin Vavřík 07.05.2018 - Chropyně
  Štěpán Vidner 13.5.2018 Záhlinické rybníky
  Daniel Benák Chropyně, 25. 5. 2018
  Pavel Brandl
  Jan Grünwald Chropyně
  Jiří Rubeš okres Děčín
  Jaroslav Zeman 18.8.2018
  Lenka Křížová
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jan Grünwald Milada
  Štěpán Vidner 7.12.2018 jezero Milada
  Jiří Rubeš
  Jan Studecký 8.12.2018, jezero Milada
  Dušan Řezáč
  Aleš Marek 10/12/2018 Milada
  Pavel Albert 10.12. Jezero Milada (UL)
Turpan černý (Melanitta nigra) Robin Šícha
  Jiří Rubeš 12.5:2018 Rozkoš
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Jiří Rubeš 3.3.2018, Labe Děčín
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) Helena Doležalová 29.4.2018, Vlasatice
  Robert Doležal 29.4.2018 - Vlasatice (BO, JM)
Volavka červená (Ardea purpurea) Vlastimil Dobeš
  Jan Grünwald Slatina
  Štěpán Vidner 4.6.2018 Slatina, Praha Dubeč
  Robin Šícha
  Miroslav Jelínek
  Dušan Řezáč Mutěnické rybníky 23.7.2018
  Jaroslav Zeman 1.8.2018
  Jan Studecký 10.8., Žehuň
  Lenka Křížová
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Jan Grünwald Nesyt
  Jan Studecký 1.9., Rozkoš
  Jiří Rubeš 1.9.2018 Nechranice
  Štěpán Vidner 2.9.2018 VN Rozkoš, Česká Skalice
  Daniel Benák 2. 9. 2018, Rozkoš
  Pavel Brandl
  Libor Schröpfer 8. 9. Kyjice (CV)
  Václav John 23.9.2018 - 3 ex., nádrž Kyjice (CV, US)
  Jaroslav Zeman 23.9.2018, VN Újezd, Vrskmaň
  Ondřej Boháč VN Rozkoš 1.9.
Břehouš rudý (Limosa lapponica) Jiří Rubeš 1.5.2018 - Nechranice
  Jan Grünwald Nechranice
  Štěpán Vidner 7.5.2018 VN Nechranice, Tušimice
  Robin Šícha
  Václav John 25.9.2018 - 1 ex., nádrž Kyjice (CV, US)
  Jaroslav Zeman 23.9.2018, VN Újezd, Vrskmaň
  Pavel Brandl
  Jan Studecký 30.9., Kyjice
  Martin Lazarovič
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Libor Schröpfer 14. 7. Tchořovice (ST)
  Pavel Brandl
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Jiří Rubeš 18.8,2018 - Rozkoš
  Dušan Řezáč VDNM Strachotín 30.8.2018
  Jaroslav Zeman 2.9.2018
  Vlastimil Dobeš VY, JM
  Jiří Šírek
  Jan Grünwald VN Rozkoš
  Jan Studecký 10.9., Rozkoš
  Pavel Brandl
  Štěpán Vidner 14.9.2018 VN Rozkoš, Česká Skalice
Jespák rezavý (Calidris canutus) Dušan Řezáč Svárovský rybník Hulín (Záhlinice) 6.8.2018
  Jiří Šafránek 5. 8. - Záhlinice KM
  Štěpán Vidner 20.8.2018 VDNM III, Strachotín
  Jan Grünwald Tchořovice, Starý rybník
  Jan Studecký 10.9., Rozkoš
  Pavel Brandl
  Jiří Rubeš Rozkoš
Jespák písečný (Calidris alba) Štěpán Vidner 1.5.2018 VN Rozkoš, Česká Skalice
  Daniel Benák 2. 9. 2018, Rozkoš
  Jiří Rubeš 3.9.2018 - Kyjice
  Jan Studecký 2.9., 5.9., 7.9., 9.9., 10.9., 14.9., Rozkoš a Nechranice
  Pavel Brandl
  Jan Grünwald VN Rozkoš
  Jiří Šafránek 7. 9. - Záhlinice KM
  Dušan Řezáč Svárovský rybník Hulín (Záhlinice) 8.9.2018
  Libor Schröpfer 8. 9. Nechranice (CV)
  Radek Holiš 8.9.2018-Záhlinické rybníky
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) Tomáš Baldrián 24.6. Mutěnice
  Jan Studecký 1.9., Třesický ryb., 2.9., Rozkoš
  Jan Grünwald Třesický rybník
  Dušan Řezáč Štěrkovna Majetín 1.9.2018
  Jiří Šafránek 2. 9. - Majetín OL
  Vlastimil Dobeš VY, JM
  Jiří Šírek
Rybák malý (Sternula albifrons) Jiří Šírek
Výreček malý (Otus scops) Robert Doležal 20.5.2018 - Strachotín (BV, JM)
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) David Lučan
  Dušan Řezáč Soutěska Klentnice 6.1.2018
  Robert Doležal 27.1.2018 - Perná (BV, JM)
  Štěpán Vidner 14.12.2018 Merklín
  Jan Grünwald Merklín
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Štěpán Vidner 27.5.2018 Sněžka
  Pavel Brandl
  Jan Grünwald Sněžka
  Vlastimil Dobeš
  Dušan Řezáč Sněžka Pec pod Sněžkou 2.8.2018
  Miroslav Jelínek
Linduška úhorní (Anthus campestris) Jiří Rubeš
  Ondřej Boháč Hněvotín, OL 30.8.