Registrované druhy 2021

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Lenka Křížová VDNM
  Jan Hajzler VDNM ll.
  Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO) 13.3.2021
  Tomáš Baldrián 13.3. Jarohněvák
  Jiří Lehký 18.3. Hustopeče
  Zbyněk Chromek 19.3.21 Hustopeče n./B.
  Zdeněk Abrahámek 14.4.2021 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK)
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Robert Doležal 16.1.2021 - 2 ex., Pasohlávky (BO, JM)
  Lenka Křížová VDNM 3ex
  Helena Doležalová
  Ondřej Kauzál 24.1. Pasohlávky [BVe]
  Robin Šícha
  Jan Grünwald VN Nechranice
  Jaroslav Zeman 18.2.2021, Drnholec, pole Roviny
  Tomáš Baldrián 6.3. jarohněvák
  Karel Šimeček Dubňany (HO), 7.3.2021
  Pavel Albert 1.4. u Vyšatova (CB)
  Pavel Brandl 18.4. Vyšatov
  Jiří Šírek
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Helena Doležalová
  Robert Doležal 13.2,2021 - VDNM II (BO, JM)
  Josef Doležal
  Zdeněk Abrahámek 15.2.2021 NDNM stř. nádrž Mušov (BI,JHM)
  Michal Pakandl
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek
  Zdeněk Abrahámek 26.1.2021 Chropyně (KM,ZLK)
  Tomáš Grim 26.1. Chropyně
  Robert Doležal 30.1.2021 - Chropyně (KM, ZL)
  Pavel Shromáždil 30.1. - zámecký rybník, Chropyně (KM,ZL)
  Robin Šícha
  Jakub Hrdlička 28.2. Lenešice
  Ondřej Boháč PP Záříčské louky 4.2.
  Robert Javorský 25.3. Staré Ždánice
  Radek Holiš 3.1.-Chropyňský rybník
  Jaroslav Zeman 24.4.2021, Chropyně, NPP Chropyňský rybník
  Tomáš Oplocký Chropyně (KM)
  Pavel Brandl 25.4. Záhlinice
  Zbyněk Chromek 24.4.21 Záhlinice
  Václav John 25.4.2021 - 1 ex., Chropyně (KM, zL)
  Jan Grünwald Chropyně
  Jan Studecký 24.4., Chropyně
Turpan černý (Melanitta nigra) Jiří Mach 15.2., v. n. Nové Mlýny III (BV)
  Zdeněk Abrahámek 17.2.2021 VDNM dol. nádrž Pavlov (BI,,JHM)
  Zdeněk Souček 18.2. Pavlov (BV) VDNM III 3 ex.
  Jaroslav Zeman 18.2.2021, Dolní Věstonice, VDNM III
  Filip Petřík
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Jan Grünwald Labe, Kolín
  Štěpán Vidner Labe, Kolín 18.2.2021
  Václav John 20.2.2021 - 1 F, Kolín (KO, SC)
  Robin Šícha
  Jáchym Tesařík 21.2. Kolín
  Zdeněk Souček 21.2. Kolín 1 ex.
  Jan Studecký 16.2., Kolín
  Jan Hajzler Kolín
Volavka červená (Ardea purpurea) Ondřej Kauzál 18.4. Sedlec [Bře]
  Karel Šimeček Rakvice (BV), 1.5.2021
  Milan Janoušek 1.5.2021, Nový rybník, Opatov (SY)
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) Robert Doležal 3.1.2021 - 2 ex., VDNM II (BV, JM)
  Zdeněk Souček 9.1. Dolní Věstonice (BV) VDNM II 2 ex.
  Lenka Křížová VDNM
  Ondřej Kauzál 24.1. Dolní Věstonice [Bře]
  Jan Hajzler VDNM
  Jiří Mach 31.1., v. n. Nové Mlýny II (BV)
  Milan Janoušek 31.1.2021, střední nádrž VDNM, Dolní Věstonice (BV)
Orel královský (Aquila heliaca) Tomáš Baldrián 16.1. lednice
  Jan Hajzler VDNM
  Zdeněk Abrahámek 20.1.2021Lednice (BV,JHM)
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 24.1.2021 - Dolní Dunajovice (BV, JM)
  Ondřej Kauzál 24.1. Horní Věstonice [Bře]
  Jakub Hrdlička 27.2. Sedlec
  Lenka Křížová Branisovice-Vlasatice (17.3.)
  Evžen Petřík Pohořelické rybníky
  Jáchym Tesařík 3.5. Záhlinice
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Zdeněk Abrahámek 24.1.2021 Olomoucký kraj (OLK)
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Ondřej Kauzál 23.4. Ocmanice [Tře]
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Jaroslav Zeman 1.5.2021, Jaroslavice, Jaroslavické rybníky
Bekasina větší (Gallinago media) Jáchym Tesařík 8.4. Praha-Lítožnice
  Jan Hajzler Žehuňský rybník
  Zdeněk Souček 4.5. Žehuňský rybník
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO), 27.4.2021
  Jiří Mach 3.5., rybník Šotka, Tržek u Litomyšle
  Milan Janoušek 3.5.2021, rybník Šotka, Tržek (SY)
Výreček malý (Otus scops) Zbyněk Chromek 18.04.21 Olomouc
  Tomáš Grim 18.4. Olomouc
  Václav John 20.4.2021 - 1 M, Olomouc-Nová Ulice (OL, OL)
  Jan Grünwald Olomouc
  Tomáš Oplocký
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Daniel Benák 2. 1., Klentnice
  Robert Doležal 3.1.2021 - Pálava (BV, JM)
  Tomáš Grim 13.1. Pálava
  Zdeněk Abrahámek 20.1.2021 Pálava Pastorkův lom (BV,JHM)
  Zdeněk Souček 22.1. Perná (BV) Pastorkův lom 1 ex.
  Ondřej Kauzál 24.1. Klentnice [Bře]
  Lenka Křížová Souteska
  Jan Hajzler Pastorkův lom
  Robin Šícha
  Jiří Mach 31.1., Pastorkův lom, Perná (BV)
  Milan Janoušek 31.1.2021, Pastorkův lom, Klentnice (BV)
  Jaroslav Zeman 18.2.2021, Perná, Pastorkův lom
  Štěpán Vidner Merklín 25.2.2021
  Zbyněk Chromek 25.2.21 Klentnice
  Pavel Petřík
  Jakub Hrdlička 27.2. Pastorkův lom
  Filip Petřík
Konipas citronový (Motacilla citreola) Jan Grünwald Lítožnice
  Jiří Mach 1.5., Lánský rybník, Svitavy
  Milan Janoušek 1.5.2021, Lánský rybník, Svitavy (SY)
Linduška úhorní (Anthus campestris) Jáchym Tesařík 26.4. Sokoleč