Libor Schröpfer - WP Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 22. 2. Mantov (PJ) 22.02.2020
Husa velká (Anser anser) 12. 1. Dnešice (PJ) 12.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 12. 1. Dnešice (PJ) 12.01.2020
Berneška tmavá (Branta bernicla) 27. 8. Drachensee, BY, GER 27.08.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 16.1. Pohořelice-Velký Dvůr (BV) 16.01.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 04.02.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 22. 2. Zbůch (PS) 22.02.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 04.02.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 14. 3. Jivjany (DO) 14.03.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 5. 1. Dobřany (PJ) 05.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV 16.01.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 23. 2. Chocomyšl (DO) 23.02.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 27. 8. Drachensee, BY, GER 27.08.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 22. 3. Merklín (PJ) 22.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Polák velký (Aythya ferina) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Polák malý (Aythya nyroca) 23. 9. Hodonín (HO) 24.09.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 20.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 16.1. dolní nádtž VDNM (BV) 16.01.2020
Morčák prostřední (Mergus serrator) 04.02.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 22. 2. Zbůch (PS) 22.02.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 22. 4. Holýšov (DO) 22.04.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 5. 1. Plzeň-Lhota (PM) 05.01.2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 04.02.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 21. 3. Líně (PS) 21.03.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 24. 4. Holýšov (DO) 24.04.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 5. 1. Dobřany (PJ) 05.01.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 15. 6. Lužany (PJ) 15.06.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 5. 1. Plzeň-Bolevec (PM) 05.01.2020
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 28. 3. Maškrov (PJ) 28.03.2020
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 24. 5. Přehýšov (PS) 24.05.2020
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 16. 9. Hospozín (KL) 16.09.2020
Orel královský (Aquila heliaca) 24. 9. Kojetín (PR) 24.09.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2. 1. Holýšov (DO) 02.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 2. 1. Honezovice (PJ) 02.01.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 22. 3. Merklín (PJ) 22.03.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 11. 8. Holýšov (DO) 11.08.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 16.1. Nová Ves (BV) 16.01.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 5. 4. Ves Touškov (PJ) 05.04.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 3. 1. Jivjany (DO) 03.01.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 4. 1. Stod (PJ) 04.01.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. Všekary (DO) 01.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 21. 3. Líně (PS) 21.03.2020
Chřástal polní (Crex crex) 1. 6. Darmyšl (TC) 02.06.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 22. 9. PR Trkmanec (BV) 24.09.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 4. 1. Stod (PJ) 04.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) 5. 1. Plzeň-Bolevec (PM) 05.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 5. 2. Holýšov (DO) 05.02.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 7. 4. Jivjany (DO) 07.04.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 18. 4. Křakov (DO) 18.04.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 7. 2. Jivjany (DO) 07.02.2020
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 12. 3. Stod (PJ) 12.03.2020
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 16. 9. Lenešice (LN) 16.09.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 16. 9. Lenešice (LN) 16.09.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 20. 3. Křakov (DO) 20.03.2020
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 26. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 26.02.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 19. 4. Líně (PS) 19.04.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 22. 3. Žerovice-Dnešice (PJ) 22.03.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 26. 4. Líně (PS) 26.04.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 7. 4. Jivjany (DO) 07.04.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 16.1. Pohořelice (BV) 16.01.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 29. 3. Křakov (DO) 29.03.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 19. 5. ČB, Novohaklovský ryb. (CB) 19.05.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 7. 4. Křakov (DO) 07.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 28. 3. Žerovice-Dnešice (PJ) 28.03.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 4. 4. Dolní Metelsko (DO) 04.04.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 19. 4. Přehýšov (PS) 19.04.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) 9. 9. př. Nechranice (CV) 09.09.2020
Jespák malý (Calidris minuta) 9. 9. Lenešice (LN) 09.09.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 19. 4. Líně (PS) 19.04.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 16. 9. Lenešice (LN) 16.09.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 3. 5. Líně (PS) 03.05.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 20. 3. Křakov (DO) 20.03.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 12. 4. Olšany (KT) 12.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 9. 5. Ves Touskov (PJ) 10.05.2020
Racek bouřní (Larus canus) 16.1. dolní ná 16.01.2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 04.02.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 16.1. Pohořelice-Velký Dvůr (BV) 16.01.2020
Racek středomořský (Larus michahellis) 04.02.2020
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 14. 8. Mantov (PJ) 14.08.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 9. 9. Lenešice (LN) 09.09.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 2. 5. Tuněchody (TC) 02.05.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. Všekary (DO) 01.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 16.1. Nová Ves (BV) 16.01.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 22. 2. Líně (PS) 22.02.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 30. 4. Holýšov (DO) 30.04.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 13. 4. Holýšov (DO) 13.04.2020
Sova pálená (Tyto alba) 6. 4. okr. PJ 06.04.2020
Výr velký (Bubo bubo) 2. 1. Honezovice (PJ) 02.01.2020
Puštík obecný (Strix aluco) 9. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 09.01.2020
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 23. 1. Holýšov (DO) 23.01.2020
Sýček obecný (Athene noctua) 6. 4. okr. PJ 06.04.2020
Sýc rousný (Aegolius funereus) 2. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 02.01.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 9. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 09.01.2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) 24. 9. Kojetín (PR) 24.09.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 1. 5. Merklín (PJ) 01.05.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 4. 1. Stod (PJ) 04.01.2020
Dudek chocholatý (Upupa epops) 2. 4. Kvíčovice (DO) 02.04.2020
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 13. 4. Holýšov (DO) 13.04.2020
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 15. 4. Zlatá Studna, Šumava (KT) 15.04.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 16.1. Brno-Lužánky (BM) 16.01.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 16. 1. Pohořelice (BV) 20.01.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 16.1. Brno-Lužánky (BM) 16.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. Všekary (DO) 01.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 1. 1. Semněvice (DO) 01.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) 12. 1. Merklín (PJ) 12.01.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 12. 5. Holýšov (DO) 12.05.2020
Raroh velký (Falco cherrug) 22. 9. Blučina (BO) 24.09.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 26. 1. Staňkov (DO) 26.01.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 1. 5. Maškrov (PJ) 01.05.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1. 1. Buková (DO) 01.01.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 3. 5. Mantov (PJ) 03.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. Buková (DO) 01.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 15.1. Brno výstaviště (BM) 16.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) 1. 1. Buková (DO) 01.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 1. 1. Buková (DO) 04.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 4. 1. Merklín (PJ) 04.01.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 21. 3. Přehýšov (PS) 21.03.2020
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 12. 7. Zbůch (PS) 12.07.2020
Skřivan lesní (Lullula arborea) 10. 4. Milevo (TC) 10.04.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8. 2. Líně (PS) 08.02.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 18. 4. Dolní Metelsko (DO) 18.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 21. 3. Líně (PS) 21.03.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 5. 4. Líně (PS) 05.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 12. 4. Olšany (KT) 12.04.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 14. 3. Jivjany (DO) 14.03.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 18. 4. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 18.04.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 19. 4. Líně (PS) 19.04.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 18. 4. Staré Sedlo (TC) 18.04.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 19. 4. Líně (PS) 19.04.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 9. 5. Líně 10.05.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 8. 5. Holýšov (DO) 08.05.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 8. 6. Nemanice (DO) 09.06.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 18. 4. Dolní Metelsko (DO) 18.04.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 25. 4. Mantov (PJ) 25.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 4. 4. Dolní Metelsko (DO) 04.04.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 24. 4. Dolní Metelsko (DO) 24.04.2020
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 8. 6. Nemanice (DO) 09.06.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 18. 4. Dolní Metelsko (DO) 18.04.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 22. 4. Holýšov (DO) 22.04.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 22. 5. Holýšov (DO) 22.05.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 4. 1. Merklín (PJ) 04.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 5. 1. Plzeň-Bolevec (PM) 05.01.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 20. 1. Stod (PJ) 20.01.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 8. 2. Líně (PS) 08.02.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 15. 4. Zhůří (KT) 15.04.2020
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. Kvíčovice (DO) 01.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 01.01.2020
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 14. 3. Mezholezy u HT (DO) 14.03.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 1. 3. Holýšov (DO) 01.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 8. 5. Holýšov (DO) 08.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. Horní Kamenice (DO) 01.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 29. 3. Líně (PS) 29.03.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 18. 4. Dolní Metelsko (DO) 18.04.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 9. 4. Dolní Kamenice (DO) 09.04.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 19. 5. ČB, Vrbenské ryb. (CB) 19.05.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 15. 3. Stod (PJ) 15.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 13. 4. Holýšov (DO) 13.04.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 18. 4. Racov (TC) 18.04.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 5. 1. Líně (PS) 05.01.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 4. 4. Racov (TC) 04.04.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 16.1. Brno řeka Svratka (BM) 16.01.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. Semněvice (DO) 01.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 11. 1. Ohučov (DO) 12.01.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 4. 4. Dolní Metelsko (DO) 04.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 15. 2. Stod (PJ) 15.02.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 24. 2. Jivjany (DO) 24.02.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 1. 3. Stod-Chotěšov (PJ) 01.03.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 26. 4. Holýšov (DO) 26.04.2020
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 24. 9. Kojetín (PR) 24.09.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 29. 3. Křakov (DO) 29.03.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. Hradišťany (PJ) 01.01.2020
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 14. 3. Buková u Mezholez (DO) 14.03.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 5. 1. Plzeň-Doubravka (PM) 05.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 01.01.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 8. 6. Nemanice (DO) 09.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1. 1. Holýšov (DO) 01.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1. 1. Všekary (DO) 01.01.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 10. 4. Milevo (TC) 10.04.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 5. 1. Dobřany (PJ) 05.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 21. 3. Zbůch (PS) 21.03.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 4. 1. Holýšov (DO) 04.01.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 04.02.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. Všekary (DO) 01.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2. 2. Líně (PS) 02.02.2020