Jan Studecký - WP Year list 2021

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 9.2., Stepákov, přelet 21.02.2021
Labuť velká (Cygnus olor) 16.2., Kolín 21.02.2021
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 24.4., Chropyně 29.04.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 28.2., Vrbová Lhota 29.04.2021
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 25.4., Chropyně 29.04.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) 17.2., Kolín 21.02.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 24.3., zahrada 29.04.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 25.4. Chropyně 29.04.2021
Čírka modrá (Anas querquedula) Hrabanovská černava 29.04.2021
Čírka obecná (Anas crecca) Cerhenice 29.04.2021
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 24.4. Chropyně 29.04.2021
Polák velký (Aythya ferina) 16.2., Kolín 21.02.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 16.2., Kolín 21.02.2021
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 16.2., Kolín 21.02.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) 16.2., Kolín 21.02.2021
Morčák velký (Mergus merganser) 13.2., Stepákov, přelet 21.02.2021
Koroptev polní (Perdix perdix) 7.1., Cerhýnky 08.01.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) zahrada 29.04.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 16.2., Kolín 21.02.2021
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 25.4., Chropyně 29.04.2021
Čáp černý (Ciconia nigra) 25.4., Tovačov 29.04.2021
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 25.4., Tovačov 29.04.2021
Bukač velký (Botaurus stellaris) 26.3., noční přelet, Dobřichov 29.04.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Volavka bílá (Egretta alba) 4.1. 08.01.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 14.2., Vrbová Lhota 21.02.2021
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Leden, Dobřichov 18.01.2021
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 12.2., Cerhenice 21.02.2021
Moták pochop (Circus aeruginosus) 30.3., Vrbová Lhota 29.04.2021
Moták pilich (Circus cyaneus) 16.1., Cerhenice 18.01.2021
Luňák červený (Milvus milvus) 2.3., Dobřichov 29.04.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 5.3., zahrada 29.04.2021
Káně rousná (Buteo lagopus) 24.1., Sokoleč 21.02.2021
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 16.1., Cerhenice 18.01.2021
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Hrabanovská černava 29.04.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Lyska černá (Fulica atra) 16.2., Kolín 21.02.2021
Jeřáb popelavý (Grus grus) březen, Dobřichov 29.04.2021
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 19.2., Sokoleč 21.02.2021
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 16.1., Cerhenice 18.01.2021
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 24.4., Troubky 29.04.2021
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 25.4. 29.04.2021
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 25.4. 29.04.2021
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 24.4., Troubky 29.04.2021
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) 24.4., Chropyně 29.04.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 16.2., Kolín 21.02.2021
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 25.4., Chropyně 29.04.2021
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 21.3., Dobřichov 29.04.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 16.2., Kolín 21.02.2021
Rybák obecný (Sterna hirundo) 25.4., Chropyně 29.04.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 08.01.2021
Holub doupňák (Columba oenas) březen, Dobřichov 29.04.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 17.2., Cerhenice 21.02.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 25.4., Tovačov 29.04.2021
Sova pálená (Tyto alba) 29.4., zahrada 29.04.2021
Puštík obecný (Strix aluco) 3.1., Kutná Hora 08.01.2021
Kalous ušatý (Asio otus) 8.2., Dobřichov 21.02.2021
Rorýs obecný (Apus apus) 25.4., Chropyně 29.04.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Dudek chocholatý (Upupa epops) Hrabanovská černava 29.04.2021
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 24.4., zahrada 29.04.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) leden, zahrada 08.01.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) březen, Dobřichov 29.04.2021
Žluna zelená (Picus viridis) leden, zahrada 08.01.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 7.1., Cerhýnky 08.01.2021
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 25.4., Chropyně 29.04.2021
Raroh velký (Falco cherrug) březen, Cerhenice 29.04.2021
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1. 08.01.2021
Straka obecná (Pica pica) 7.1., Cerhýnky 08.01.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) březen, Dobřichov 29.04.2021
Krkavec velký (Corvus corax) 8.1., Stepákov 18.01.2021
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) leden, Jánské Lázně 21.02.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) 3.1., Kutná Hora 08.01.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Skřivan lesní (Lullula arborea) 28.2., Sokoleč 29.04.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) duben, zahrada 29.04.2021
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 29.04.2021
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 27.4., Plzeň 29.04.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 3.1., Kutná Hora 08.01.2021
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 30.3., zahrada 29.04.2021
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 1.3., Dobřichov (asi tristis) 29.04.2021
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 25.4., Tovačov 29.04.2021
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) duben, Cerhenice 29.04.2021
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) duben, Cerhenice 29.04.2021
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) konec března, Dobřichov 29.04.2021
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Hrabanovská černava 29.04.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 3.1., Kutná Hora 08.01.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) 2.1., zahrada 08.01.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) leden, Jánské Lázně 21.02.2021
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 17.2., Sokoleč 21.02.2021
Kos černý (Turdus merula) 1.1., Stepákov 01.01.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 20.3., Dobřichov 29.04.2021
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Leden, Sokoleč 18.01.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 2.1., zahrada 08.01.2021
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) duben, Cerhenice 29.04.2021
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 27.4., Plzeň 29.04.2021
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 3.3., Dobřichov 29.04.2021
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 11.4., zahrada 29.04.2021
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 12.4., Hr. černava 29.04.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2.1., zahrada 08.01.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 29.04.2021
Konipas luční (Motacilla flava) 27.4., Plzeň 29.04.2021
Konipas horský (Motacilla cinerea) 21.3., Dobřichov 29.04.2021
Konipas bílý (Motacilla alba) 16.1., Cerhenice 18.01.2021
Linduška luční (Anthus pratensis) 16.1., Cerhenice/Sokoleč 18.01.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 7.1., Stepákov 08.01.2021
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 15.1., Stepákov 18.01.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 3.1., Kutná Hora 08.01.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2.1., zahrada 08.01.2021
Konopka obecná (Linaria cannabina) leden, zahrada 08.01.2021
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 30.1., zahrada 21.02.2021
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 30.1., zahrada 21.02.2021
Křivka obecná (Loxia curvirostra) leden, Jánské Lázně 21.02.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1., zahrada 08.01.2021
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) konec března, Dobřichov 29.04.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) 3.1., Kutná Hora 08.01.2021
Strnad luční (Emberiza calandra) 17.1., Cerhenice 18.01.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) leden, Dobřichov.1 , 08.01.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 7.1., Stepákov 08.01.2021