Registrované druhy 2023

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Emil Janeček 11.2.2023 Chbany
  Jáchym Tesařík 18.2. Štětí
  Patrik Spáčil 25.2 Kotvice
  Lumír Pilch 25.2.2023 Studénka r.Kotvice
  Petr Zátopek 23.2.Albrechtičky rybníky 1ex.
  Jiří Lehký 5.3. Kotvice
  Štěpán Vidner Labe, Račice, 5.3.2023
  Josef Trojan
  Pavel Kunetek 22.3. Hustopeče + Bartošovice
  Lenka Křížová Petrinsky rybník
  Zdeněk Abrahámek 7.4.2023 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK)
  Eliška Malcová 17. 4. 2023 - Hustopeče nad Bečvou
  Janetta a Pavel Hastíkovi 21.4.2023, Kozmice 2ex + 1ex hybrid Bernešk velká x Husa velká
  Tomáš Kedzior 13.5.2023, Hustopeče nad Bečvou
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Pavel Shromáždil 14.1. - Starý rybník u Pohořelic
  Pavel Albert 5.2. Lomnice nad Lužnicí (JH)
  Emil Janeček 26.2.2023 Nučničky
  Štěpán Vidner pole u Labe, Nučničky, 5.3.2023
  Petr Andrýsek 18.3.2023 Služebný rybník
  Lenka Křížová Jaroslavicke
  Petr Krupička 18.3.2023 - Služebný rybník
  Vladimír Volf 25.3.2023 - Třeboňsko
  Eliška Malcová 13. 3. 2023 - Lomnice nad Lužnicí
  Libor Schröpfer 3. 5. Zbůch (PS)
  Michal Javůrek 2.5.2023, Úherce, (PS)
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Helena Doležalová
  Robert Doležal 1.1.2023 - Drnholec (ZN, JM)
  Robert Javorský 17.1. Lomnice nad Lužnicí
  Petr Krupička 17.1.2023 - NPR Bohdanečský rybník
  Jáchym Tesařík 30.1. Staré Ždánice
  Jiří Mach 29. 1., Staré Ždánice-Dolany (PA)
  Pavel Albert 19.1. Lomnice nad Lužnicí (JH)
  Jakub Hrdlička 5.3. Břístev
  Vladimír Volf 5.3.2023 - Rožďálovicko
  Štěpán Vidner Bošilecký rybník, Bošilec, 16.3.2023
  Petr Andrýsek 18.3.2023 Bošilecký ryb.
  Michal Staněk
  Eliška Malcová 3. 1. 2023 - Lomnice nad Lužnicí
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Tomáš Grim 4.1. Záhlinice
  Zdeněk Abrahámek 7.1.2023 Záhlinice (KM,ZLK)
  Šárka Odvářková 7.1.23 Záhlinice
  Jiří Šírek
  Jiří Lehký 28.1. Záhlinice
  Patrik Spáčil 28.1. Záhlinice
  Tomáš Kedzior
  Vladimír Volf 12.2.2023 - Lenešický rybník
  Marek Přidal Záhlinické rybníky,1.1.2023
  Radek Holiš 5.2.2023-Chropyňský rybník (KM,ZL)
  Pavel Brandl 19.1. Řežabinec
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Václav John 1. 1. a 14. 2. 2023 - 1 ex., Praha-Smíchov (A, A)
  Daniel Benák 2. 1., PHA
  Jáchym Tesařík 2.1. Praha
  Zdeněk Souček 7.1. Tišice odkaliště Spolany (ME)
  Štěpán Vidner Vltava, Praha, 8.1.2023
  Pavel Brandl 9.1. Vltava Dětský ostrov
  Tomáš Grim 12.1. Praha
  Patrik Spáčil 15.1 Bukvice
  Jan Studecký ebird.org/checklist/S125157458
  Jiří Mach 29. 1., Dolany (PA)
  Petr Krupička
  Emil Janeček 26.2.2023 VN Nechranice
  Vladimír Volf
  Petr Andrýsek 8.4. Břevský rybník
  Eliška Malcová 1. 1. 2023 - Praha
  Marek Přidal Ivanovice na Hané, 28.5.2023
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) Jiří Šírek
  Zdeněk Abrahámek 29.4.2023 Chropyně (KM,ZLK)
  Patrik Spáčil 29.4. Chropyně
  Pavel Kunetek 30.4.23 CHropyně
  Tomáš Kedzior 29.4.2023, Zámecký rybník, Chropyně
  Pavel Shromáždil 29.4. - PP Chropyňský rybník, Chropyně (KM,ZL)
  Lumír Pilch 29.5.2023 Jistebník-sádky
Volavka červená (Ardea purpurea) Patrik Spáčil 30.4. Kobylí
  Pavel Shromáždil 30.4. - Biocentrum Ostrůvek, Kobylí (HO,JM)
  Jiří Mach 21.5., Nový rybník, Sedlec (BV)
  Karel Šimeček 27.5. - Hovorany (HO) rašelina
  Robert Doležal
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) Patrik Spáčil 1.1. VNNM
  Helena Doležalová
  Šárka Odvářková 1.1.23 VDNM
  Robert Doležal 1.1.2023 - Pasohlávky (BO, JM)
  Zdeněk Souček 2.1. Dolní Věstonice (BV)
  Lenka Křížová VDNM
  Jaroslav Zeman 18.1.2023, Pasohlávky, VDNM II
  Jiří Mach 4. 2., v. n. Nové Mlýny, Pasohlávky a Dolní Věstonice (BV)
  Petr Andrýsek 7.2. Dyje Drnholec
  Jiří Lehký 24.2. VDNM
  Tomáš Grim 6.3. VDNM
  Vladimír Volf VDNN
  Zdeněk Abrahámek 5.4.2023 Lednice (BV,JHM)
  Štěpán Vidner Prostřední rybník, Lednice, 10.4.2023
  Emil Janeček 16.4.2023 VN Nové Mlýny, prostřední nádrž
  Eliška Malcová 5. 2. 2023 - VDNM
  Pavel Brandl 20.4. Zarostlý
  Tereza Kauzálová 25.5.2023, VDNM
  Karel Šimeček 4.6. - Mutěnice (HO) Mlynářka
Orel královský (Aquila heliaca) Karel Šimeček 1.1.- Mistřín (HO)
  Tomáš Oplocký Dobromilice
  Jaroslav Zeman 8.1.2023, Těšany, terasy pod vrchem Vinohrady
  Petr Andrýsek 11.1.2023 Litobratřice
  Šárka Odvářková 13.1.23 Jezeřany Maršovice ZN
  Lenka Křížová Pálava
  Zdeněk Souček 16.2. Dolní Věstonice (BV)
  Tomáš Kedzior 9. 2. 2023, Měnínská bažantnice
  Jiří Lehký 25.2. Nesyt
  Jakub Hrdlička 1.3. Břístev
  Zdeněk Abrahámek 8.3.2023 Nesyt (BV,JHM)
  Vladimír Volf Vránovice, JM
  Jiří Šírek
  Emil Janeček 16.4.2023 VN Nové Mlýny, prostřední nádrž
  Eliška Malcová 3. 2. 2023 - Chvalovice
  Pavel Brandl 20.4. Nesyt
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 30.4.2023 - 2 ex., Měnín (BO, JM)
  Patrik Spáčil 5.5. Vojnice
  Tomáš Grim 4.5. Vrbátky
  Marek Přidal Vojnice, 5.5.2023
  Pavel Petřík
  Jáchym Tesařík 13.5. Chotěšice
  Pavel Shromáždil 14.5. - Majetínská štěrkopískovna, Majetín (PR,OL)
  Jiří Mach 21.5., rybník Nesyt, Hlohovec (BV)
  Pavel Kunetek
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Tomáš Kedzior 21.2.2023 Podhoří
  Patrik Spáčil 25.2. Lipník nad Bečvou (Podhoří)
  Pavel Kunetek 28.2. Středolesí
  Jiří Lehký 23.4. Podhoří
  Martin Vavřík
  Eliška Malcová 22. 5. 2023 - Lipník nad Bečvou
  Karel Šimeček 1.6.- Vápenky (HO)
Moták stepní (Circus macrourus) Ondřej Boháč Olomouc (Topolany), OL 2.4.
  Tomáš Oplocký
  Tomáš Kedzior 1.5.2023, Brníčko u Uničova
  Robert Doležal 3.5.2023 - Pávov, Jihlava (JI, VY)
  Štěpán Vidner okres Znojmo 4.5.2023
  Patrik Spáčil 5.5. okres Olomouc 1ex. 2k M
  Marek Přidal Vojnice, 5.5.2023
  Emil Janeček 19.5.2023 Radešínek
  Robert Javorský 20.5. Slánsko
  Pavel Brandl 21.5. Radešínek
  Eliška Malcová 31. 5. 2023 - Radešínek
  Vladimír Volf
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Lumír Pilch 6.1.2023 Velké Albrechtice
  Jaroslav Zeman 10.2.2022, Kovalovice, okolí pole Na Rovinách
  Patrik Spáčil 11.2 Velké Albrechtice
  Petr Zátopek 11.2.2023 1ex.Velké Albrechtice
  Jáchym Tesařík 18.2. Třebívlice
  Tomáš Grim 23.2. Velké Albrechtice
  Tomáš Kedzior 23.2.2023 Velké Albrechtice
  Pavel Kunetek 1.3. Velké Albrechtice
  Pavel Shromáždil únor - doplním později (Velké Albrechtice)
  Eliška Malcová 27. 2. 2023 - Velké Albrechtice
  Janetta a Pavel Hastíkovi Butovické pole, Velké Albrechtice - 12.3.2023
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Pavel Shromáždil 1.5. - pole, Měrovice nad Hanou (PR,OL)
  Patrik Spáčil 2.5. Měrovice nad Hanou
Bekasina větší (Gallinago media) Štěpán Vidner polní mokřad Čisovice, 2.4.2023
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Jiří Lehký 21.4.Záhlinice
  Patrik Spáčil 22.4. Záhlinice 3 ex.
  Pavel Shromáždil 21.4. - Doubravický rybník, Záhlinice (KM,ZL)
  Petr Andrýsek 23.4. Záhlinické ryb.
  Emil Janeček Třesický r. 29.4.2023
  Pavel Kunetek
  Štěpán Vidner Třesický rybník, Kosičky 29.4.2023
  Petr Krupička 23.4.2023 - Záhlinické rybníky
Rybák malý (Sternula albifrons) Štěpán Vidner VN Rozkoš 13.5.2023
Výreček malý (Otus scops) Zdeněk Abrahámek 22.4.2023 (JHM)
  Tomáš Oplocký okres Přerov
  Patrik Spáčil 24.4. Olomouc
  Tomáš Kedzior 30.4.2023, Olomouc
  Janetta a Pavel Hastíkovi Ostrava, 5.5.2023
  Lumír Pilch 4.5.2023 Ostrava
  Daniel Benák 9. 5., Lázně Toušeň
  Pavel Brandl 9.5. Lázně Toušeň
  Štěpán Vidner Lázně Toušeň 13.5.2023
  Zdeněk Souček 10.5. Lázně Toušeň (PY)
  Jáchym Tesařík 13.5. Lázně Toušeň
  Eliška Malcová 19. 5. 2023 - Lázně Toušeň
  Petr Zátopek 20.5.
  Marek Přidal Olomouc, 28.5.2023
  Pavel Kunetek 6.5.23 Olomouc
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Patrik Spáčil 1.1. Perná
  Petr Andrýsek 4.1.2023 Pastorkův lom
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 7.1.2023 - Perná (BV, JM)
  Pavel Shromáždil 14. 1. - Pastorkův lom, Perná
  Jiří Mach 4. 2., Pastorkův lom, Perná (BV)
  Jiří Lehký 24.2. Klentnice
  Robert Javorský 4.3. Klentnice
  Zdeněk Abrahámek 7.3.2023 Klentnice (BV,JHM)
  Vladimír Volf Klentnice, JM
  Eliška Malcová 4. 2. 2023 - Pálava
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Jakub Hrdlička 2.6. Sněžka
Konipas citronový (Motacilla citreola) Zdeněk Souček 7.5. VN Rozkoš (NA)
  Lumír Pilch 19.5.2023 Jistebník
  Eliška Malcová 1. 6. 2023 - Karlovarský kraj
  Pavel Brandl 5.6.
Linduška úhorní (Anthus campestris) Robert Javorský 24.5. Sokolov (důl Jiří)
  Pavel Brandl 5.6.