Aleš Marek - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 9. 1. 2019
Berneška velká (Branta canadensis) Kamenné Žejrovice 7.4. 7. 4. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 9. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 6. 4. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 6. 4. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 24. 1. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 9. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 1. 4. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 24. 1. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 1. 4. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 23. 3. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 6. 4. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 24. 1. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 9. 1. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 24. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 7. 1. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 21. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 24. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 24. 1. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 7. 4. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 19. 3. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 6. 4. 2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 18. 6. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 6. 4. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 12. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 13. 2. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 3. 8. 2019
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) Lázně Bohdaneč 1.5.2019 1. 5. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 21. 1. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 7. 4. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 6. 4. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 5. 8. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 9. 3. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 9. 3. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 7. 1. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 9. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 9. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 24. 1. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 9. 4. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 4. 8. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 20. 4. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 7. 4. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 7. 4. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 23. 3. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 20. 4. 2019
Koliha velká (Numenius arquata) 29. 7. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 20. 4. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 20. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 19. 4. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 19. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 20. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 7. 4. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 9. 1. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 1. 5. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 6. 4. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 24. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 24. 1. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 16. 2. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 4. 8. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 20. 4. 2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 25. 8. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 20. 4. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 2. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 9. 6. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 28. 2. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 9. 6. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 9. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 20. 4. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 3. 8. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 2. 5. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 13. 2. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 9. 8. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 2. 5. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 20. 6. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 10. 3. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 12. 1. 2019
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 16.6.2019 Sidonie 17. 6. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 15. 4. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 9. 4. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 19. 5. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 7. 1. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 6. 9. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 21. 1. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 9. 6. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 13. 2. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 9. 6. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 12. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) 2. 1. 2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 25. 8. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 16. 2. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 12. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 12. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 9. 3. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 24. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 10. 3. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 10. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 10. 3. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 12. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 9. 1. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 20. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Jezero Milada 24.1.2019 24. 1. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 26.2.2019 26. 2. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 9. 4. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 18. 6. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 6. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 22. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 12. 1. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 7. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 17. 3. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 19. 5. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 1. 5. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 1. 5. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 9. 6. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 5. 6. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 19. 5. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 18. 6. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 9. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 9. 4. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 2. 5. 2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 20. 6. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 2. 5. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 2. 5. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 10. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 24. 3. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 28. 2. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 4. 8. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 8. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 12. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 12. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 6. 2. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 9. 4. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 9. 6. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 19. 5. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 6. 2. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 7. 4. 2019
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 20. 6. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 2. 5. 2019
Lejsek malý (Ficedula parva) 17. 6. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 25. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 27. 5. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 23. 3. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 24.3.Hlubočepy 24. 3. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 5. 3. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 2. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 23. 3. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 17. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 9. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 20. 6. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 9. 6. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 26. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 12. 1. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 24. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 23. 3. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 24. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 7. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 26. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 23. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 12. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 24. 1. 2019