Registrované druhy 2019

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Jan Studecký 30.3., Turyňský rybník a PR Záplavy (KL) - ssp. canadensis
  Jiří Rubeš
  Štěpán Vidner Turyňský rybník 30.3.2019
  Lukáš Roudný 06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb.
  Martina Marešová 06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb.
  Aleš Marek Kamenné Žejrovice 7.4.
  Jaroslav Zeman 30.8.2019, Šafov
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Robert Doležal
  Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., Drnholec, 13.1., Vlasatice, 9.3., Olbramovice
  Helena Doležalová
  Jiří Šafránek 19. 1. - Vlasatice BO
  Pavel Petřík
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Zdeněk Souček 2.2. Pohořelice 3 ex.
  Jaroslav Zeman 3.2.2019, Pohořelice
  Pavel Brandl 17.2.2019 Vrkoč
  Evžen Petřík Vlasatice
  Karel Šimeček Zeleninový záhon, Vlasatice (BV)
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., 2 ex. Drnholec, 13.1., 15 ex. Vlasatice, 17.2. min. 2 ex. Třeboňsko
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 19.1.2019 - 9 ex., Vlasatice (BO, JM)
  Pavel Petřík
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Jaroslav Zeman 3.2.2019, Vlasatice
  Pavel Albert 1.2. pole - Dasný (CB)
  Jan Grünwald Třeboňsko
  Jiří Rubeš
  Evžen Petřík Vlasatice
  Karel Šimeček Zeleninový záhon, Vlasatice (BV)
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek
  Tomáš Oplocký Lenešice
  Jiří Rubeš
  Jaroslav Zeman 23.2.2019, Lenešice
  Pavel Brandl 23.2.2019 Lenešický ryb.
  Jan Studecký 23.2., Lenešice
  Radek Holiš 3.3.2019-Chropyňský rybník
  Eliáš&Jan Vrhelovi
  Václav John 17.3.2019 - 1 ex., Chropyně (KM, ZL)
  Lukáš Roudný 09.04. Chropyně
  Martina Marešová 09.04. Chropyně
  Štěpán Vidner Chropyně 14.4.2019
  Jiří Šafránek 19. 4. - Chropyně KM
  Robert Doležal 21.4.2019 - Chropyně (KM, ZL)
  Helena Doležalová
  Bohuslav Petřík 4. 5., Chropyně
  Jiří Lehký 4.5. Chropyně
  Filip Petřík
  Martin Vavřík 04.05. Chropyně
  Lenka Křížová Tovačov
  Karel Šimeček Hradecký rybník, Tovačov (PR)
  Tomáš Baldrián 25.8. Tovačov
  Pavel Shromáždil říjen - Záhlinické rybníky, Záhlinice (KM,ZL)
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jiří Rubeš
  Jan Grünwald Milada
  Jan Studecký 3.1., Milada
  Pavel Brandl 13.1.2019 Milada
  Aleš Marek Jezero Milada 24.1.2019
  Jana Kantorová
  Štěpán Vidner jezero Milada 30.1.2019
  Martina Marešová 10.01. jezero Milada
  Lukáš Roudný 10.01. jezero Milada
Turpan černý (Melanitta nigra) Jan Grünwald Nechranice
  Jan Studecký 5.11., Nechranice
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Jan Studecký 8.3., VDNM III, Pavlov
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) Jan Studecký 2.8., Uhřice
  Jaroslav Zeman 2.8.2019, Uhřický rybník
  Milan Janoušek 2.8.2019, rybník, Uhřice
Volavka červená (Ardea purpurea) Jiří Šafránek 7. 4. - Záhlinice KM
  Pavel Brandl 27.4.2019 Jaroslavice
  Tomáš Oplocký Moravičany
  Karel Šimeček
  Ondřej Boháč Tovačov 3.6.
  Lenka Křížová Horní muslovsky rybník
  Robert Doležal 23.7.2019 - Nesyt (BV, JM)
  Jan Studecký 21.7., Mušlov
  Jaroslav Zeman 4.8.2019, Horní Mušlovský rybník
  Zdeněk Souček 6.8. Mušlovský horní r. (BV) 1 ex.
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) Václav John 28.4.2019 - 1 ex., Bohdanečský rybník (PU, PA)
  Aleš Marek Lázně Bohdaneč 1.5.2019
  Karel Šimeček Výtažníky, Mutěnice (HO)
  Jaroslav Zeman 31.8.2019, Dyje, Drnholec
  Jan Studecký 31.8., VDNM I, Drnholec
  Zdeněk Souček 15.9. Drnholec (BV) 3 ex.
Orel královský (Aquila heliaca) Jaroslav Zeman 6.3.2019, Šlapanice
  Pavel Shromáždil 10.3. - pole, Pravčice (KM,ZL)
  Evžen Petřík Vranovice
  Lenka Křížová 31.3.Krouzil nad polem u Holaseckych jezírek
  Filip Petřík
  Tomáš Oplocký Držovice
  Robert Doležal
  Helena Doležalová
  Pavel Brandl 4.6.2019 Uherské Hradiště
  Ondřej Boháč Valašská Polanka 25.5.
  Jan Studecký 28.6., Hrádek
  Jan Grünwald Vlasatice
  Karel Šimeček
  Jiří Šírek
  Dušan Řezáč
  Jiří Šafránek 12. 9. - Lysovice VY
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Ondřej Boháč Luboměř p. Strážnou, OL
  Jan Studecký 26.2., Libavá
  Jaroslav Zeman 26.5.2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Lenka Křížová 1.1.2019, pole na linii Hartvíkovice
  Bohuslav Petřík 18. 5., Mutěnice
  Tomáš Oplocký Držovice
  Karel Šimeček Mutěnice (HO)
  Jan Studecký 28.6., Hrádek
  Jan Grünwald Drnholec
  Ondřej Boháč Prostějovsko 8.7.
  Tomáš Baldrián 9.7. okr. Hodonín
  Pavel Shromáždil 24.8. - Prostějovsko
  Jaroslav Zeman 26.8.2019, Vrbátky - Dubany
  Jiří Šírek
  Helena Doležalová 6.9. Letonice
  Robert Doležal 6.9.2019 - Letonice (VY, JM)
  Zdeněk Souček 8.9. okr. Prostějov 1 ex.
  Evžen Petřík 7.9.2019 Letonice
  Filip Petřík
  Jiří Šafránek 8. 9. - Letonice VY
Drop velký (Otis tarda) Tomáš Oplocký Morava
  Jan Studecký 25.7., Nový Jičín
  Robert Doležal 17.8.2019 - Prostějovsko (OL)
  Jiří Šírek
  Ondřej Boháč Prostějovsko 17.8.
  Helena Doležalová 24.8. Prostějovsko
  Karel Šimeček Ivaň (PR)
  Tomáš Baldrián 25.8. okr. Prostějov
  Pavel Shromáždil 24.8. - Prostějovsko (PV)
  Dušan Řezáč
  Jaroslav Zeman 26.8.2019
  Jiří Šafránek 26. 8. - PV
  Evžen Petřík Hrubčice 27.8.2019
  Radek Holiš 27.8.2019-okres Prostějov
  Bohuslav Petřík 29. 8., Hrubčice (Prostějov)
  Zdeněk Souček 8.9. okr. Prostějov 1 ex.
  Lenka Křížová Hrubsice
  Filip Petřík
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Jaroslav Zeman 17.4.2019, Mutěnické rybníky
  Jan Studecký 17.4., Mutěnice
  Pavel Shromáždil srpen - Hulínská štěrkopískovna (KM,ZL)
  Libor Schröpfer 15. 10. Lhota (TC)
Bekasina větší (Gallinago media) Jan Studecký 20.4., mokřad Rzy
  Ondřej Boháč Klopotovice 21.9.
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Jiří Šafránek 28. 4. - Mutěnice HO
  Jan Studecký 29.4., Mutěnice
  Karel Šimeček
  Milan Janoušek 2.8.2019, Bažantnice, Mutěnice
  Zdeněk Souček 2.7. Dubňany (HO) 1 ex.
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Jan Studecký 29.8., VDNM III
  Jaroslav Zeman 30.8.2019, VDNM III
  Tomáš Oplocký Strachotín
  Lukáš Roudný 15.09. Lenešice - Lenešický ryb.
  Martina Marešová 15.09. Lenešice - Lenešický ryb.
  Karel Šimeček Strachotín (BV)
  Lenka Křížová Prostřední lednický
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 29.9.2019: Prostřední rybník u Lednice (BV, JM)
  Bohuslav Petřík 28. 9. 2019, Hlohovec, Prostřední rybník
  Jan Grünwald Musík
  Ondřej Beneš
Jespák rezavý (Calidris canutus) Jaroslav Zeman 26.8.2019, štěrkovna, Majetín
  Tomáš Oplocký 2ex.,Alej-Víceměřice 25.8.2019
  Jan Studecký 25.8., Majetín
  Jiří Šírek
  Jiří Šafránek 26. 8. - Majetín OL
  Zdeněk Souček 11.9. Kosičky (HK) 1 ex.
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 29.9.2019: Prostřední rybník u Lednice (BV, JM)
  Karel Šimeček Lednice (BV)
  Tomáš Baldrián 29.9. prostřední L
Jespák písečný (Calidris alba) Zdeněk Souček 3.9. Slavhostice (JC) 1 ex.
  Jan Studecký 3.9., Rozkoš
  Jaroslav Zeman 10.9.2019, NPR Lednické rybníky
  Martina Marešová 23.09. VN Rozkoš
  Václav John 11.10.2019 - 1 ex., nádrž Nechranice (CV, US)
  Ondřej Beneš
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) Karel Šimeček Hodonín (HO)
  Jan Studecký 6.5., Mutěnice
  Libor Schröpfer 16. 7. Ves Touškov (PJ)
  Jan Grünwald
  Zdeněk Souček 3.9. Slavhostice 1 juv.
  Vladimír Toman Havraň
Rybák malý (Sternula albifrons) Tomáš Baldrián 18.5. Hodonín
  Jan Studecký 18.5., Výtopa, Hodonín
  Karel Šimeček Výtopa, Hodonín (HO)
Výreček malý (Otus scops) Jan Studecký 8.5., Hlohovec, 24.5., Sedlec
  Jaroslav Zeman 24.5.2019
  Helena Doležalová 21.7.2019, Nesyt
  Pavel Brandl 24.7.2019 Nesyt
  Robert Doležal 20.7.2017 - Sedlec (BV, JM)
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Robert Doležal 12.1.2019 - Pálava (BV, JM)
  Jiří Lehký 26.1. Soutěska
  Jiří Rubeš
  Jan Studecký 1.2., Merklín
  Lenka Křížová 6.2.Souteska
  Tomáš Baldrián 6.2. Klentnice
  Pavel Brandl 17.2.2019 Pálava Soutěska
  Radek Holiš
  Jaroslav Zeman 3.3.2019, PP Lom Janičův vrch
  Martina Marešová 27.02. Klentnice - Pastorkův lom
  Lukáš Roudný 27.02. Klentnice - Pastorkův lom
  Evžen Petřík Klentnice
  Daniel Benák Klentnice, 16. 11. 2019
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Ondřej Boháč Sněžka 23.3.
  Pavel Brandl 8.5.2019 Sněžka
  Daniel Benák 8. 5. 2019, Sněžka
  Jan Studecký 16.6., Sněžka
  Martina Marešová 23.09. Sněžka
  Ondřej Beneš
Konipas citronový (Motacilla citreola) Jan Studecký 6.4., Lánský rybník
  Milan Janoušek 6.4.2019, Lánský rybník, Svitavy
  Daniel Benák 13. 4. 2019, Rozkoš
  Ondřej Beneš
  Jan Grünwald Hlohovecký rybník
  Jiří Rubeš
  Martin Vavřík 27.04. Šumvald
  Libor Schröpfer 28. 9. Ves Touškov (PJ)
Linduška úhorní (Anthus campestris) Jan Studecký 20.6., Strupčice
  Jan Grünwald Strupčice