Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Berneška tmavá Branta bernicla 14
Berneška rudokrká Branta ruficollis 16
Berneška velká Branta canadensis 16
Berneška bělolící Branta leucopsis 17
Berneška malá Branta hutchinsii 5
Husa tibetská Anser indicus 6
Husa bělostná Anser rossii 1
Husa sněžní Anser caerulescens 5
Husa velká Anser anser 18
Husa polní Anser fabalis 12
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 10
Husa tundrová Anser serrirostris 16
Husa běločelá Anser albifrons 17
Husa malá Anser erythropus 12
Labuť černá Cygnus atratus 5
Labuť velká Cygnus olor 18
Labuť malá Cygnus columbianus 17
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 17
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 18
Husice liščí Tadorna tadorna 17
Husice rezavá Tadorna ferruginea 17
Pižmovka americká/domácí Cairina moschata 1
Kachnička karolínská Aix sponsa 1
Kachnička mandarínská Aix galericulata 17
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 9
Čírka sibiřská Sibirionetta formosa 1
Čírka modrá Spatula querquedula 18
Čírka modrokřídlá Spatula discors 6
Lžičák pestrý Spatula clypeata 17
Kopřivka obecná Mareca strepera 18
Hvízdák eurasijský Mareca penelope 17
Hvízdák americký Mareca americana 5
Kachna divoká Anas platyrhynchos 18
Ostralka štíhlá Anas acuta 18
Čírka obecná Anas crecca 18
Čírka karolínská Anas carolinensis 4
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 10
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 18
Polák velký Aythya ferina 18
Polák malý Aythya nyroca 16
Polák proužkozobý Aythya collaris 6
Polák chocholačka Aythya fuligula 18
Polák kaholka Aythya marila 17
Polák vlnkovaný Aythya affinis 3
Kajka bělohlavá Polysticta stelleri 5
Kajka královská Somateria spectabilis 8
Kajka mořská Somateria mollissima 16
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 3
Turpan pestrozobý Melanitta perspicillata 2
Turpan hnědý Melanitta fusca 17
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 3
Turpan černý Melanitta nigra 14
Turpan žlutozobý Melanitta americana 2
Hoholka lední Clangula hyemalis 16
Hohol bělavý Bucephala albeola 4
Hohol severní Bucephala clangula 18
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 17
Morčák chocholatý Lophodytes cucullatus 1
Morčák velký Mergus merganser 18
Morčák prostřední Mergus serrator 16
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 6
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 11
Perlička kropenatá Numida meleagris 4
Křepel kalifornský Callipepla californica 2
Křepel virginský Colinus virginianus 2
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 12
Bělokur rousný Lagopus lagopus 10
Bělokur horský Lagopus muta 8
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 10
Tetřívek obecný Lyrurus tetrix 14
Tetřívek kavkazský Lyrurus mlokosiewiczi 5
Koroptev polní Perdix perdix 18
Bažant královský Syrmaticus reevesii 9
Bažant obecný Phasianus colchicus 18
Frankolín křepelčí Ortygornis pondicerianus 10
Frankolín obecný Francolinus francolinus 11
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 6
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 9
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 9
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 10
Křepelka polní Coturnix coturnix 16
Křepelka harlekýn Coturnix delegorguei 4
Orebice berberská Alectoris barbara 11
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 9
Orebice rudá Alectoris rufa 12
Orebice čukar Alectoris chukar 10
Orebice horská Alectoris graeca 11
Orebice Philbyova Alectoris philbyyi 4
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Lelek rezavokrký Caprimulgus ruficollis 10
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 15
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 5
Lelek núbijský Caprimulgus nubicus 4
Lelek etiopský Caprimulgus poliocephalus 4
Rorýs africký Cypsiurus parvus 4
Rorýs velký Tachymarptis melba 14
Rorýs obecný Apus apus 19
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 9
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 13
Rorýs světlehrdlý Apus berliozi 1
Rorýs domovní Apus affinis 12
Rorýs kaferský Apus caffer 9
Drop velký Otis tarda 17
Drop hřívnatý Chlamydotis undulata 4
Drop obojkový Chlamydotis macqueenii 11
Drop malý Tetrax tetrax 10
Kukačka bělobrvá Centropus superciliosus 4
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 11
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 3
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 2
Kukačka obecná Cuculus canorus 18
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 10
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 9
Stepokur saharský Pterocles senegallus 11
Stepokur písečný Pterocles orientalis 11
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 7
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 10
Holub skalní/domácí Columba livia 18
Holub doupňák Columba oenas 19
Holub hřivnáč Columba palumbus 19
Holub madeirský Columba trocaz 3
Holub kanárský Columba bollii 5
Holub vavřínový Columba junoniae 5
Holub olivový Columba arquatrix 2
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 18
Hrdlička temná Streptopelia lugens 4
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 4
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 19
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 6
Hrdlička červenooká Streptopelia semitorquata 4
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 16
Hrdlička kapská Oena capensis 11
Holub sahelský Treron waalia 10
Chřástal vodní Rallus aquaticus 18
Chřástal polní Crex crex 15
Chřástal kropenatý Porzana porzana 18
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 19
Lyska černá Fulica atra 19
Lyska hřebenatá Fulica cristata 10
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 11
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 3
Slípka šedohlavá Porphyrio poliocephalus 6
Chřástal nejmenší Zapornia pusilla 3
Chřástal malý Zapornia parva 16
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Jeřáb panenský Grus virgo 2
Jeřáb popelavý Grus grus 19
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 17
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 16
Potápka roháč Podiceps cristatus 18
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 15
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 16
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 16
Plameňák malý Phoeniconaias minor 6
Perepel malý Turnix sylvaticus 5
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 16
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 10
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 17
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 18
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 18
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 19
Čejka trnitá Vanellus spinosus 14
Čejka černoprsá Vanellus indicus 12
Keptuška stepní Vanellus gregarius 12
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 11
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 19
Kulík pacifický Pluvialis fulva 9
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 3
Kulík bledý Pluvialis squatarola 17
Kulík písečný Charadrius hiaticula 19
Kulík říční Charadrius dubius 19
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 16
Kulík tibetský Charadrius atrifrons 2
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 11
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 4
Kulík hnědý Charadrius morinellus 15
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 9
Koliha malá Numenius phaeopus 19
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 17
Břehouš rudý Limosa lapponica 15
Břehouš černoocasý Limosa limosa 18
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 18
Jespák rezavý Calidris canutus 16
Jespák bojovný Calidris pugnax 19
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 15
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 18
Jespák šedý Calidris temminckii 18
Jespák písečný Calidris alba 17
Jespák obecný Calidris alpina 18
Jespák mořský Calidris maritima 13
Jespák malý Calidris minuta 18
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 3
Jespák plavý Calidris subruficollis 2
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 12
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 4
Slukovec krátkozobý Limnodromus griseus 2
Sluka lesní Scolopax rusticola 16
Slučka malá Lymnocryptes minimus 16
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 9
Bekasina větší Gallinago media 15
Bekasina otavní Gallinago gallinago 18
Vodouš malý Xenus cinereus 12
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 15
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 12
Pisík obecný Actitis hypoleucos 18
Pisík americký Actitis macularius 1
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 19
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 7
Vodouš rudonohý Tringa totanus 19
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 16
Vodouš bahenní Tringa glareola 19
Vodouš tmavý Tringa erythropus 17
Vodouš šedý Tringa nebularia 19
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 10
Běhulík plavý Cursorius cursor 11
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 14
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 7
Nody obecný Anous stolidus 4
Racek tříprstý Rissa tridactyla 17
Racek Sabinův Xema sabini 3
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 14
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 19
Racek malý Hydrocoloeus minutus 18
Racek zelenonohý Ichthyaetus audouinii 11
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 17
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 15
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 13
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 13
Racek bouřní Larus canus 18
Racek kroužkozobý Larus delawarensis 4
Racek mořský Larus marinus 17
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 14
Racek polární Larus glaucoides 9
Racek stříbřitý Larus argentatus 18
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 19
Racek středomořský Larus michahellis 18
Racek arménský Larus armenicus 10
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 17
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 14
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 18
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 11
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 11
Rybák západoafrický Thalasseus albididorsalis 2
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 16
Rybák malý Sternula albifrons 17
Rybák arabský Sternula saundersi 9
Rybák nejmenší Sternula antillarum 1
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 6
Rybák rajský Sterna dougallii 5
Rybák obecný Sterna hirundo 18
Rybák bělolící Sterna repressa 10
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 15
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 15
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 18
Rybák černý Chlidonias niger 17
Chaluha velká Stercorarius skua 11
Chaluha pomořská Stercorarius pomarinus 15
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 13
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 15
Alkoun malý Alle alle 4
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 10
Alkoun úzkozobý Uria aalge 14
Alka malá Alca torda 14
Alkoun obecný Cepphus grylle 15
Papuchalk severní Fratercula arctica 13
Faeton vlnkovaný Phaethon aethereus 4
Potáplice malá Gavia stellata 17
Potáplice severní Gavia arctica 17
Potáplice lední Gavia immer 15
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 7
Buřníček žlutonohý Oceanites oceanicus 2
Buřníček běločelý Pelagodroma marina 1
Albatros černobrvý Thalassarche melanophris 3
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 5
Buřňáček severní Hydrobates leucorhous 5
Buřňáček madeirský Hydrobates castro 2
Buřňák lední Fulmarus glacialis 11
Buřňák madeirský Pterodroma madeira 1
Buřňák desertský Pterodroma deserta 1
Buřňák šedý Calonectris diomedea 12
Buřňák atlantský Calonectris borealis 6
Buřňák temný Ardenna grisea 6
Buřňák velký Ardenna gravis 3
Buřňák severní Puffinus puffinus 7
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 8
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 5
Buřňák ománský Puffinus persicus 7
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Boydův Puffinus boydi 2
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 5
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Zejozob africký Anastomus lamelligerus 4
Čáp černý Ciconia nigra 18
Čáp simbil Ciconia abdimii 7
Čáp bílý Ciconia ciconia 18
Terej bílý Morus bassanus 14
Terej maskový Sula dactylatra 9
Terej červenonohý Sula sula 3
Terej žlutonohý Sula leucogaster 10
Kormorán malý Microcarbo pygmaeus 16
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 18
Kormorán chocholatý Gulosus aristotelis 14
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 6
Ibis skalní Geronticus eremita 9
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 14
Kolpík bílý Platalea leucorodia 17
Bukač velký Botaurus stellaris 15
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 17
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 18
Volavka proměnlivá Butorides striata 10
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 16
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 9
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 17
Volavka popelavá Ardea cinerea 18
Volavka obrovská Ardea goliath 1
Volavka červená Ardea purpurea 17
Volavka bílá Ardea alba 18
Volavka prostřední Ardea intermedia 8
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 18
Volavka přímořská Egretta gularis 11
Kladivouš africký Scopus umbretta 5
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 15
Pelikán africký Pelecanus rufescens 4
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 12
Orlovec říční Pandion haliaetus 18
Luněc šedý Elanus caeruleus 15
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 9
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 14
Včelojed lesní Pernis apivorus 17
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 11
Sup krahujový Gyps rueppellii 1
Sup bělohlavý Gyps fulvus 16
Sup hnědý Aegypius monachus 13
Sup ušatý Torgos tracheliotus 10
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 15
Orel křiklavý Clanga pomarina 17
Orel volavý Clanga clanga 13
Orel nejmenší Hieraaetus pennatus 14
Orel stepní Aquila nipalensis 12
Orel iberský Aquila adalberti 11
Orel královský Aquila heliaca 17
Orel skalní Aquila chrysaetos 15
Orel damaní Aquila verreauxii 9
Orel jestřábí Aquila fasciata 12
Jestřáb gabar Micronisus gabar 2
Krahujec šikra Accipiter badius 5
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 7
Krahujec obecný Accipiter nisus 18
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 18
Moták pochop Circus aeruginosus 19
Moták pilich Circus cyaneus 19
Moták severoamerický Circus hudsonius 1
Moták stepní Circus macrourus 17
Moták lužní Circus pygargus 18
Luňák červený Milvus milvus 19
Luňák hnědý Milvus migrans 18
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 3
Orel mořský Haliaeetus albicilla 18
Káně rousná Buteo lagopus 18
Káně bělochvostá Buteo rufinus 15
Káně lesní Buteo buteo 19
Sova pálená Tyto alba 13
Sýc rousný Aegolius funereus 15
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýček obecný Athene noctua 17
Sovice krahujová Surnia ulula 12
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 16
Výreček malý Otus scops 16
Výreček kyperský Otus cyprius 1
Výreček plavý Otus brucei 10
Výreček arabský Otus pamelae 9
Kalous ušatý Asio otus 18
Kalous pustovka Asio flammeus 18
Kalous africký Asio capensis 6
Výr velký Bubo bubo 17
Výr bledý Bubo ascalaphus 5
Výr arabský Bubo milesi 8
Puštík obecný Strix aluco 17
Puštík maghrebský Strix mauritanica 2
Puštík pouštní Strix hadorami 8
Puštík ománský Strix butleri 1
Puštík bělavý Strix uralensis 12
Puštík vousatý Strix nebulosa 7
Dudek chocholatý Upupa epops 18
Zoborožec šedý Lophoceros nasutus 5
Mandelík indický Coracias benghalensis 11
Mandelík sahelský Coracias abyssinicus 5
Mandelík hajní Coracias garrulus 15
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 11
Ledňáček šedohlavý Halcyon leucocephala 2
Ledňáček obojkový Todiramphus chloris 3
Ledňáček říční Alcedo atthis 19
Rybařík pruhoprsý Megaceryle alcyon 2
Rybařík jižní Ceryle rudis 12
Vlha sahelská Merops viridissimus 3
Vlha arabská Merops cyanophrys 7
Vlha indická Merops orientalis 7
Vlha modrolící Merops persicus 12
Vlha pestrá Merops apiaster 18
Krutihlav obecný Jynx torquilla 18
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 15
Strakapoud arabský Dendrocoptes dorae 5
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 18
Datel šedoprsý Dendropicos goertae 1
Strakapoud malý Dryobates minor 19
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 16
Strakapoud velký Dendrocopos major 18
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 13
Datel černý Dryocopus  martius 19
Žluna zelená Picus viridis 19
Žluna iberská Picus sharpei 9
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 19
Poštolka jižní Falco naumanni 15
Poštolka obecná Falco tinnunculus 19
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 16
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 9
Ostříž arabský Falco concolor 5
Dřemlík tundrový Falco columbarius 14
Ostříž lesní Falco subbuteo 18
Raroh jižní Falco biarmicus 9
Raroh velký Falco cherrug 15
Raroh lovecký Falco rusticolus 7
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 18
Mníšek šedý Myiopsitta monachus 7
Aratinga škraboškový Psittacara mitratus 1
Aratinga červenolící Psittacara erythrogenys 1
Alexandr velký Psittacula eupatria 7
Alexandr malý Psittacula krameri 15
Čagra černotemenný Tchagra senegalus 10
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 19
Ťuhýk iberský Lanius meridionalis 12
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 12
Ťuhýk menší Lanius minor 16
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 16
Ťuhýk mongolský Lanius isabellinus 9
Ťuhýk obecný Lanius collurio 18
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 7
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Zelenáček červenooký Vireo olivaceus 2
Žluva hajní Oriolus oriolus 18
Lejskovec africký Terpsiphone viridis 11
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 12
Sojka obecná Garrulus glandarius 18
Straka iberská Cyanopica cooki 12
Straka obecná Pica pica 19
Straka severoafrická Pica mauritanica 9
Straka asirská Pica asirensis 5
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 17
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 12
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 15
Kavka obecná Coloeus monedula 19
Vrána domácí Corvus splendens 12
Havran polní Corvus frugilegus 18
Vrána černá Corvus corone 19
Vrána šedá Corvus cornix 18
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 13
Krkavec velký Corvus corax 19
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 11
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 16
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 6
Sýkora uhelníček Periparus ater 19
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 19
Sýkora temná Poecile lugubris 13
Sýkora laponská Poecile cinctus 11
Sýkora babka Poecile palustris 19
Sýkora lužní Poecile montanus 18
Sýkora modrá Cyanistes teneriffae 12
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 19
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 3
Sýkora koňadra Parus major 19
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 18
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 18
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 11
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 10
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 12
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 10
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 12
Skřivan zpěvný Mirafra javanica 7
Skřivan lesní Lullula arborea 17
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 18
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 13
Chocholouš obecný Galerida cristata 18
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 6
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 13
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 11
Skřivánek adenský Calandrella eremica 5
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 15
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 11
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 13
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 7
Skřivánek bledý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 10
Skřivánek turkestánský Alaudala heinei 6
Bulbul červenouchý Pycnonotus jocosus 2
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 8
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 12
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 14
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 11
Břehule říční Riparia riparia 17
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 7
Břehule skalní Hirundo rupestris 14
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 13
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 19
Jiřička obecná Delichon urbicum 19
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 15
Cetie jižní Cettia cetti 15
Priniovec křovinný Scotocerca inquieta 11
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 19
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 17
Budníček západní Phylloscopus bonelli 11
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 12
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 13
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 5
Budníček tlustozobý Phylloscopus schwarzi 3
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček perský Phylloscopus neglectus 9
Budníček větší Phylloscopus trochilus 19
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 8
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 7
Budníček menší Phylloscopus collybita 19
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 6
Budníček zelenokřídlý Phylloscopus umbrovirens 4
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 7
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 13
Budníček severní Phylloscopus borealis 7
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 18
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 12
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 12
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 10
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 18
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 10
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 10
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 17
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 18
Sedmihlásek malý Iduna caligata 3
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 11
Sedmihlásek západní Iduna opaca 10
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 10
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 9
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 14
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 19
Cvrčilka pruhovaná Helopsaltes certhiola 1
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 17
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 18
Cvrčilka zelená Locustella naevia 18
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 16
Prinie obecná Prinia gracilis 12
Prinie jihoasijská Prinia lepida 7
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 19
Pěnice slavíková Sylvia borin 19
Pěnice vlašská Curruca nisoria 17
Pěnice pokřovní Curruca curruca 19
Pěnice jemenská Curruca buryi 4
Pěnice arabská Curruca leucomelaena 10
Pěnice mistrovská Curruca hortensis 10
Pěnice dlouhozobá Curruca crassirostris 12
Pěnice pouštní Curruca deserti 7
Pěnice malá Curruca nana 11
Pěnice severoafrická Curruca deserticola 11
Pěnice černolící Curruca mystacea 11
Pěnice turecká Curruca ruppeli 12
Pěnice kyperská Curruca melanothorax 4
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 14
Pěnice bělohrdlá Curruca melanocephala 17
Pěnice západní Curruca iberiae 6
Pěnice ligurská Curruca subalpina 3
Pěnice vousatá Curruca cantillans 13
Pěnice hnědokřídlá Curruca communis 19
Pěnice brýlatá Curruca conspicillata 13
Pěnice sardinská Curruca sarda 2
Pěnice kaštanová Curruca undata 12
Pěnice baleárská Curruca balearica 1
Sýkořík vínoprsý Suthora webbiana 1
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 11
Mesie čínská Leiothrix lutea 2
Argie irácká Argya altirostris 10
Argie afghánská Argya huttoni 4
Argie akáciová Argya fulva 11
Argie arabská Argya squamiceps 12
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 19
Králíček obecný Regulus regulus 19
Králíček madeirský Regulus madeirensis 4
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 19
Brhlík turecký Sitta krueperi 11
Brhlík americký Sitta canadensis 2
Brhlík korsický Sitta whiteheadi 2
Brhlík skalní Sitta neumayer 16
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 10
Brhlík lesní Sitta europaea 19
Zedníček skalní Tichodroma muraria 18
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 19
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 17
Majna chocholatá Acridotheres cristatellus 1
Majna břehová Acridotheres ginginianus 6
Majna obecná Acridotheres tristis 14
Majna barmská Acridotheres burmannicus 2
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 13
Špaček obecný Sturnus vulgaris 19
Špaček černý Sturnus unicolor 14
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 3
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 13
Drozd zpěvný Turdus philomelos 19
Drozd brávník Turdus viscivorus 19
Drozd cvrčala Turdus iliacus 17
Kos černý Turdus merula 19
Drozd jemenský Turdus menachensis 4
Drozd kvíčala Turdus pilaris 19
Kos horský Turdus torquatus 15
Drozd rezavokřídlý Turdus eunomus 2
Pěvec černý Cercotrichas podobe 8
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 11
Lejsek šedý Muscicapa striata 19
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 2
Červenka obecná Erithacus rubecula 19
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 10
Slavík tmavý Luscinia luscinia 14
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 18
Slavík modráček Luscinia svecica 18
Slavík Kalliopin Calliope calliope 1
Lejsek malý Ficedula parva 16
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 6
Lejsek atlaský Ficedula speculigera 1
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 17
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 18
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 6
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 19
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 19
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 12
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 6
Skalník malý Monticola rufocinereus 4
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 14
Skalník modrý Monticola solitarius 16
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 19
Bramborníček africký Saxicola torquatus 4
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 8
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 19
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 4
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 18
Bělořit černohrdlý Oenanthe seebohmi 5
Bělořit rezavoprsý Oenanthe bottae 4
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 12
Bělořit kápový Oenanthe monacha 10
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 13
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 13
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 11
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 8
Bělořit kyperský Oenanthe cypriaca 1
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 10
Skalníček černoocasý Oenanthe melanura 13
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit skalní Oenanthe finschii 11
Bělořit maghrebský Oenanthe halophila 4
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 12
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 6
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 10
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 13
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 10
Bělořit černý Oenanthe leucura 12
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 10
Skorec vodní Cinclus cinclus 17
Strdimil nilský Hedydipna metallica 11
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 11
Strdimil zářivý Cinnyris habessinicus 11
Strdimil fialový Cinnyris asiaticus 12
Vrabec plavý Carpospiza brachydactyla 12
Vrabec skalní Petronia petronia 12
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 10
Vrabec polní Passer montanus 19
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 17
Vrabec italský Passer italiae 12
Vrabec domácí Passer domesticus 19
Vrabec kapverdský Passer iagoensis 1
Vrabec pouštní Passer simplex 8
Vrabec moabský Passer moabiticus 11
Snovač etiopský Ploceus galbula 11
Snovač černohlavý Ploceus melanocephalus 4
Snovač jihoasijský Ploceus manyar 2
Snovač africký Euplectes afer 3
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 11
Stříbrozobka indická Euodice malabarica 11
Panenka muškátová Lonchura punctata 1
Astrild oranžovolící Estrilda melpoda 1
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 10
Astrild sahelský Estrilda troglodytes 1
Astrild arabský Estrilda rufibarba 5
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 5
Vdovka černobílá Vidua macroura 3
Pěvuška podhorní Prunella collaris 15
Pěvuška skalní Prunella ocularis 10
Pěvuška modrá Prunella modularis 18
Konipas luční Motacilla flava 18
Konipas citronový Motacilla citreola 17
Konipas horský Motacilla cinerea 19
Konipas bílý Motacilla alba 19
Linduška velká Anthus richardi 2
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 17
Linduška dlouhozobá Anthus similis 10
Linduška luční Anthus pratensis 18
Linduška lesní Anthus trivialis 18
Linduška olivová Anthus hodgsoni 1
Linduška rudokrká Anthus cervinus 16
Linduška horská Anthus spinoletta 18
Linduška skalní Anthus petrosus 15
Linduška kanárská Anthus berthelotii 10
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 19
Pěnkava africká Fringilla spodiogenys 4
Pěnkava madeirská Fringilla maderensis 1
Pěnkava pankanárská Fringilla canariensis 4
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 7
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 3
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 18
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 18
Hýl křivčí Pinicola enucleator 9
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 19
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 10
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 5
Hýl trubač Bucanetes githaginea 12
Hýl mongolský Bucanetes mongolicus 2
Hýl rudý Erythrina erythrina 15
Hýl velký Carpodacus rubicilla 7
Hýl sinajský Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 19
Hýl černozobý Rhodospiza obsoleta 11
Stehlíkovec arabský Rhynchostruthus percivali 10
Zvonohlík arabský Crithagra rothschildi 4
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 9
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 16
Konopka obecná Linaria cannabina 18
Konopka šedohlavá Linaria yemenensis 4
Čečetka zimní Acanthis flammea 17
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 14
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 11
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 6
Křivka skotská Loxia scotica 1
Křivka obecná Loxia curvirostra 19
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 3
Stehlík obecný Carduelis carduelis 19
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 7
Zvonohlík korsický Carduelis corsicana 2
Zvonohlík královský Serinus pusillus 11
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 19
Zvonohlík levantský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 10
Čížek lesní Spinus spinus 19
Ostružka severní Calcarius lapponicus 13
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 15
Strnad luční Emberiza calandra 19
Strnad obecný Emberiza citrinella 19
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 14
Strnad pustinný Emberiza buchanani 5
Strnad šedý Emberiza cineracea 10
Strnad zahradní Emberiza hortulana 14
Strnad šedokrký Emberiza caesia 11
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 16
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 11
Strnad saharský Emberiza sahari 11
Strnad skalní Emberiza tahapisi 11
Strnad malinký Emberiza pusilla 12
Strnad tajgový Emberiza rustica 6
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 14
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 19
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Lesňáček jedlovcový Setophaga fusca 1
Lesňáček zlatotemenný Setophaga aestiva 2
Celkem 8833