Posuzované druhy 2021

Druh Pozorovatel Poznámka
Husa malá (Anser erythropus) Pavel Brandl 24.2. Pištín
  Tomáš Grim 27.2. Volešek
Berneška tmavá (Branta bernicla) Tomáš Baldrián 6.3. jarohněvák
  Karel Šimeček Dubňany (HO), 7.3.2021
Labuť malá (Cygnus columbianus) Robin Šícha
  Jakub Hrdlička 1.1. Staré Ždánice
  Zdeněk Souček 2.1. Staré Ždánice (PA) 3 ex.
  Daniel Benák 3. 1., Staré Ždánice
  Zdeněk Abrahámek 3.1.2021 Staré Ždánice (PU,PAK)
  Milan Janoušek 10.1.2021, pole, Staré Ždánice (PA)
  Vladimír Volf 9. 1. 2021 - Staré Žďánice
  Jan Hajzler Staré Ždánice
  Jiří Mach 29.1., Staré Ždánice (PA)
  Štěpán Vidner Staré Ždánice 2.2.2021
  Jan Grünwald Oplatil
  Zbyněk Chromek 27.2.21 Studénka
  Robert Javorský 25.3. Staré Ždánice
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Pavel Brandl 18.4. Blatec Čejkovice
  Štěpán Vidner Čejkovice 20.4.2021
  Pavel Albert 21.4. r. Mlýnský (CB)
  Lenka Křížová Nesyt
  Ondřej Kauzál 29.4. Sedlec [Bře]
  Zdeněk Abrahámek 29.4.2021 rybník Nesyt (BV,JHM)
  Robert Doležal 30.4.2021 - Nesyt (BV, JM)
  Tomáš Grim 1.5. Lednické rybníky
  Jan Grünwald Nesyt
Orel volavý (Clanga clanga) Zbyněk Chromek 21.4.21 Jistebník
  Lumír Pilch 21.4.2021 Jistebník
Moták stepní (Circus macrourus) Tomáš Oplocký
  Martin Vavřík
Vodouš malý (Xenus cinereus) Zbyněk Chromek 9.5.21 Záhlinice
  Tomáš Grim 9.5. Záhlinické rybníky
  Jan Studecký 9.5., Záhlinice
  Pavel Shromáždil 9.5. - Doubravický rybník, Záhlinice (KM,ZL)
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) Karel Šimeček Lanžhot (BV), 22.5.2021
  Jan Hajzler
  Jiří Mach 22.5., Lanžhot (BV)
  Tomáš Grim 22.5. Lanžhot
  Milan Janoušek 22.5.2021, laguny u řeky Moravy, Lanžhot (BV)
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) Helena Doležalová 6.6., Zářičí
  Robert Doležal 6.6.2021 - Bochoř (PR, OL)
  Zdeněk Abrahámek 6.6.2021 Bochoř (PR,OLK)
  Tomáš Oplocký Troubky (PR)
  Jiří Šírek 6.6., 1 ex., Bochoř
  Jiří Šafránek
  Jaroslav Zeman 6.6.2021, Bochoř, pole U Studně
  Radek Holiš 7.6.-Bochoř (PR,OL)
Racek mořský (Larus marinus) Tomáš Grim 1.1. VDNM
  Robin Šícha
  Robert Doležal 23.1.2021 - VDNM I (BO, JM)
  Helena Doležalová
  Ondřej Kauzál 24.1. Pasohlávky [BVe]
  Lenka Křížová VDNM
  Jan Hajzler VDNM
  Zdeněk Abrahámek 31.1.2021 VDNM II Pasohlávky (BV,JHM)
  Jiří Mach 31.1., v. n. Nové Mlýny III (BV)
  Milan Janoušek 31.1.2021, dolní nádrž VDNM, Pavlov (BV)
  Jan Grünwald Jezero Most
  Zdeněk Souček 14.2. jezero Most 1 ad.
  Jaroslav Zeman 28.2.2021, Pasohlávky, VDNM II
  Štěpán Vidner jezero Milada, 18.2.2021
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) Jiří Šírek 14.5., Chropyně
  Jan Grünwald Koclířov
  Ondřej Kauzál 21.5. Smržov [ČBu]
  Robin Šícha
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) Libor Schröpfer 27. 4. Plzeň-VN České údolí
  Pavel Brandl 27.4. České údolí
  Jan Studecký 27.4., Plzeň
  Jiří Šírek 25.5., Měrovice n.H.
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) Karel Šimeček Mutěnice (HO), 3.4.2021
Špaček růžový (Pastor roseus) Evžen Petřík Popice