Berneška tmavá (Branta bernicla) |
10.2.2019 Lomnice |
10.02.2019 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
17.2.2019 Vrkoč |
17.02.2019 |
Husa velká (Anser anser) |
13.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
10.2.2019 Břilice |
10.02.2019 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Husa malá (Anser erythropus) |
10.2.2019 Lomnice |
10.02.2019 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
6.1.2019 Údlice |
07.01.2019 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
23.2.2019 Lenešický ryb. |
24.02.2019 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
27.1.2019 Račice |
27.01.2019 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
17.2.2019 Vrkoč |
17.02.2019 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
27.1.2019 Račice |
27.01.2019 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
4.2.2019 zoo |
04.02.2019 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
7.4.2019 Řežabinec |
07.04.2019 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
10.2.2019 Koclířov |
10.02.2019 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
2.1.2019 Volenice |
07.01.2019 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
10.2.2019 Kaňov |
10.02.2019 |
Polák velký (Aythya ferina) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Polák proužkozobý (Aythya collaris) |
29.10.2019 rybník Rod |
29.10.2019 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
6.1.2019 jezero Most |
07.01.2019 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
15.2.2019 Vltava Jiráskův most |
17.02.2019 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
29.12. VDNM III |
11.01.2020 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
9.1.2019 Vltava Troja |
09.01.2019 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
20.4. 2019 Dobrá |
24.04.2019 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
10.2.2019 Konopiště |
10.02.2019 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
10.1.2019 zoo |
10.01.2019 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
18.5.2019 Sedlec |
30.05.2019 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
26.4.2019 Lednice |
18.05.2019 |
Drop velký (Otis tarda) |
28.12.2019 Hrubčice |
11.01.2020 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
22.4.2019 Řežabinec |
24.04.2019 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1.2019 cestou |
07.01.2019 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
26.4.2019 Trkmanec |
18.05.2019 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
14.2.2019 Stromovka |
17.02.2019 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
27.4.2019 Havraníky |
18.05.2019 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
4.4.2019 Novozámecký ryb. |
05.04.2019 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
19.10. Červenohorské sedlo |
28.10.2019 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
3.1.2019 Zoo Praha |
29.10.2019 |
Lyska černá (Fulica atra) |
6.1.2019 jezero Most |
07.01.2019 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
4.4.2019 Holany |
05.04.2019 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
7.1.2019 Troja |
07.01.2019 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
6.1.2019 Nechranice |
07.01.2019 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
24.3.2019 Litovický r. |
24.03.2019 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
18.4.2019 Pištín |
24.04.2019 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
22.4.2019 Koclířov |
24.04.2019 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
17.2.2019 Svatobořice-Mistřín |
17.02.2019 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
6.10.2019 Kyjice |
29.10.2019 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
27.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
17.3.2019 Černý Nadýmač |
17.03.2019 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
22.4.2019 Koclířov |
24.04.2019 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
18.4.2019 Pištín |
24.04.2019 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
22.3.2019 Malý Volešek |
24.03.2019 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
26.4.2019 Hodonínské |
18.05.2019 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
27.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
19.4.2019 Tažovice |
24.04.2019 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
6.10.2019 Kyjice |
29.10.2019 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
6.4.2019 Řežabinec |
07.04.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
22.4.2019 Koclířov |
24.04.2019 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
17.3.2019 Černý Nadýmač |
17.03.2019 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
22.3.2019 Malý Volešek |
24.03.2019 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
22.4.2019 Drahonice |
24.04.2019 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
22.4.2019 Pištín |
24.04.2019 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
18.4.2019 Pištín |
24.04.2019 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
22.4.2019 Volešek |
24.04.2019 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
26.4.2019 Mutěnice |
18.05.2019 |
Racek bouřní (Larus canus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek mořský (Larus marinus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek šedý (Larus hyperboreus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
6.8.2019 Řežabinec |
29.10.2019 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
18.4.2019 Volešek |
24.04.2019 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
27.4.2019 Mlýnský |
18.05.2019 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
22.4.2019 Koclířov |
24.04.2019 |
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) |
27.10. 2019 Klec |
29.10.2019 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |
Potáplice lední (Gavia immer) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
17.3.2019 Černý Nadýmač |
17.03.2019 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
7.4.2019 Dobříš |
07.04.2019 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
22.3.2019 Nový Vrbenský |
24.03.2019 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
22.4.2019 Služebný |
24.04.2019 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
24.7.2019 Nesyt |
29.10.2019 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
22.3.2019 Nový Vrbenský |
24.03.2019 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
3.1.2019 zoo |
07.01.2019 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
27.4.2019 Jaroslavice |
18.05.2019 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
18.4.2019 Novovrbenský |
24.04.2019 |
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) |
23.7.2019 VDNM II |
29.10.2019 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
18.4.2019 Volešek |
24.04.2019 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
7.7.2019 Hájenka |
11.07.2019 |
Sup hnědý (Aegypius monachus) |
3.8.2019 Skapce |
11.01.2020 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
4.6.2019 Uherské Hradiště |
08.06.2019 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
4.4.2019 Novozámecký ryb. |
05.04.2019 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
10.2.2019 Zámecké polesí |
10.02.2019 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
27.4.2019 Želetava |
18.05.2019 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
17.2.2019 Drnholec |
17.02.2019 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
18.4.2019 Čejkovice |
24.04.2019 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
27.1. 2019 Bříza |
27.01.2019 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
23.2.2019 Slaný Lotouš |
24.02.2019 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1.2019 cestou |
07.01.2019 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
28.10. 2019 Tažovice |
29.10.2019 |
Výreček malý (Otus scops) |
24.7.2019 Nesyt |
29.10.2019 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
17.2.2019 Drnholec |
17.02.2019 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
17.2.2019 Drnholec |
17.02.2019 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
26.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
27.4.2019 Havraníky |
18.05.2019 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
8.1.2019 zoo |
08.01.2019 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
18.5.2019 Mušlov |
30.05.2019 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
19.4.2019 Tažovice |
24.04.2019 |
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) |
20.4.2019 Boubín |
24.04.2019 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
10.2.2019 Nová řeka |
10.02.2019 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
7.4.2019 Řežabinec |
07.04.2019 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
17.2.2019 Strachotín |
17.02.2019 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
3.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
3.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Žluna šedá (Picus canus) |
28.1.2019 zoo |
28.01.2019 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1.2019 cestou |
07.01.2019 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
31.10. Hospozínek |
31.10.2019 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
27.4.2019 Nesyt |
18.05.2019 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
31.10. Račiněves |
31.10.2019 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
6.1.2019 Velemyšleves |
07.01.2019 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
18.5.2019 Nesyt |
30.05.2019 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
27.4.2019 Havraníky |
18.05.2019 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
15.1.2019 zoo |
15.01.2019 |
Straka obecná (Pica pica) |
5.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
3.2. 2019 Tažovice |
04.02.2019 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
7.1.2019 zoo |
07.01.2019 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
8.1.2019 zoo |
08.01.2019 |
Vrána černá (Corvus corone) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
10.2.2019 Horusický ryb. |
10.02.2019 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
6.1.2019 cestou |
07.01.2019 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
3.2. 2019 Tažovice |
04.02.2019 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
7.4.2019 Řežabinec |
07.04.2019 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
7.4.2019 Tažovice |
07.04.2019 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
26.4.2019 Břeclav |
18.05.2019 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
26.4.2019 Mutěnice |
30.05.2019 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
4.4.2019 Novozámecký ryb. |
05.04.2019 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
18.4.2019 Pištín |
24.04.2019 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
22.1.2019 zoo |
22.01.2019 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
26.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
4.4.2019 Novozámecký ryb. |
05.04.2019 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
17.3.2019 Třesický ryb. |
17.03.2019 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
26.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
7.4.2019 Řežabinec |
07.04.2019 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
26.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
18.5.2019 Nesyt |
30.05.2019 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
18.5.2019 Nesyt |
30.05.2019 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
19.5.2019 Nový rybník Sedlec |
30.05.2019 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
22.4.2019 Řežabinec |
24.04.2019 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
18.5.2019 Nesyt |
30.05.2019 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
18.2.2019 zoo |
18.02.2019 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
11.5.2019 Řežabinec |
18.05.2019 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
27.4.2019 Havraníky |
18.05.2019 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
18.4.2019 Tažovice |
24.04.2019 |
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) |
23.2.2019 Trojmezná |
23.02.2019 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
26.4.2019 Nesyt |
18.05.2019 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
20.4.2019 Boubín |
24.04.2019 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
1.1.2019 hájenka |
07.01.2019 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
9.1.2019 zoo |
09.01.2019 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
17.2.2019 Pálava Soutěska |
17.02.2019 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
3.2. 2019 Tažovice |
04.02.2019 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
28.1.2019 zoo |
28.01.2019 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
10.2.2019 Břilice |
10.02.2019 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
17.3.2019 Černý Nadýmač |
17.03.2019 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
3.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
10.2.2019 Břilice |
10.02.2019 |
Kos černý (Turdus merula) |
3.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
6.1.2019 jezero Most |
07.01.2019 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
20.4.2019 Boubín |
24.04.2019 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
27.4.2019 Hlohovec |
18.05.2019 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
18.4.2019 Volešek |
18.05.2019 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
4.4.2019 Novozámecký ryb. |
05.04.2019 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
26.4.2019 Hlohovecký |
18.05.2019 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
22.3.2019 Novosedly |
24.03.2019 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
18.4.2019 Novovrbenský |
24.04.2019 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
26.4.2019 Trkmanec |
18.05.2019 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
4.4.2019 Novozámecký ryb. |
05.04.2019 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
20.4.2019 cestou |
24.04.2019 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
17.3.2019 Botič Praha |
17.03.2019 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) |
8.5.2019 Sněžka |
18.05.2019 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
23.3.2019 zoo |
24.03.2019 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
26.4.2019 Nesyt |
18.05.2019 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
21.4.2019 Tažovice |
24.04.2019 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
6.1.2019 Kyjice |
07.01.2019 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
19.5. 2019 Prostřední ryb. |
30.05.2019 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
8.5.2019 Sněžka |
18.05.2019 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
20.4.2019 Dobrá |
24.04.2019 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
16.1.2019 zoo |
17.01.2019 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1.2019 hájenka, 1.druh roku |
07.01.2019 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
6.1.2019 jezero Most |
07.01.2019 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
3.2. 2019 Tažovice |
04.02.2019 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
27.1.2019 Milada |
27.01.2019 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
27.3.2019 zoo |
28.03.2019 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
5.1.2019 doma |
07.01.2019 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
17.2.2019 Strachotín |
17.02.2019 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
26.4.2019 Nesyt |
18.05.2019 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
2.1.2019 Tažovice |
07.01.2019 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
13.1.2019 Milada |
13.01.2019 |