Husa velká (Anser anser) |
11.1. PP Štěrkáč |
11.01.2020 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
14.2.Hustopeče |
14.02.2020 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
9.2. Hustopeče n. B. |
09.02.2020 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
4.1. Bečva |
04.01.2020 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
28.11. Moravičany |
28.11.2020 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
9.2. Hustopeče n.B. |
09.02.2020 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
8.3. Kotvice |
08.03.2020 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
8.4. Choryně |
08.04.2020 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
26.3. Choryně |
26.03.2020 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
23.1. Hranice |
23.01.2020 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
17.11.Troubky |
17.11.2020 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
8.3. Kotvice |
08.03.2020 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
8.4. Choryně |
08.04.2020 |
Polák velký (Aythya ferina) |
15.2.Tovačov |
15.02.2020 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
26.3. Choryně |
26.03.2020 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
15.2. Tovačov |
15.02.2020 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
28.11.Chomoutov |
28.11.2020 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
15.2. Tovačov |
15.02.2020 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
22.12.Jezernice |
21.12.2020 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
4.1. Bečva |
04.01.2020 |
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) |
3. Čert.mlýn |
28.11.2020 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
Jezernice |
12.08.2020 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
17.1. Přerov |
17.01.2020 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
26.5. Libavá |
28.05.2020 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
28.4. Hranice |
29.04.2020 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
18.4. Libavá |
18.04.2020 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
4.1. Hranice |
04.01.2020 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
11.3. Klíny |
13.03.2020 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
14.2.Hranice |
22.02.2020 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
26.4. Boškov |
26.04.2020 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1.Hranice |
03.01.2020 |
Chřástal polní (Crex crex) |
25.6. Libavá |
26.06.2020 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
10.4. Bělotín |
16.04.2020 |
Lyska černá (Fulica atra) |
15.2. Tovačov |
15.02.2020 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
18.4. Libavá |
18.04.2020 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
16.1. Grymov |
16.01.2020 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
28.11. Moravičany |
28.11.2020 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
8.3. Kotvice |
08.03.2020 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
16.5. Kotvice |
28.05.2020 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
15.2. Tovačov |
15.02.2020 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
26.3. Záviš |
26.03.2020 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
12.11.Jistebník - r. Bezruč |
13.11.2020 |
Břehouš rudý (Limosa lapponica) |
12.11. Jistebník - r.Bezruč |
13.11.2020 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
12.11.Jistebník - r. Prosňák |
13.11.2020 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
12.11.Jistebník - r. Prosňák |
13.11.2020 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
13.4. Bukoveček |
16.04.2020 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
4.4. Libavá |
08.04.2020 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
30.4. Choryně |
02.05.2020 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
26.3. Choryně |
26.03.2020 |
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) |
12.11.Jistebník - r. Bezruč |
13.11.2020 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
26.4. Boškov |
26.04.2020 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
30.4. Choryně |
02.05.2020 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
29.2. Přerov |
05.03.2020 |
Racek bouřní (Larus canus) |
13.11.choryně |
15.11.2020 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
10.1. Kotvice |
10.01.2020 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
17.11. Tovačov |
17.11.2020 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
28.4. Pískáč |
29.04.2020 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
1.2. Bečva v Hranicích |
03.02.2020 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
14.3. Bělotín |
15.03.2020 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
10.1. Albrechtičky |
10.01.2020 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
10.1. Kotvice |
10.01.2020 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
22.5. Hustopeče |
28.05.2020 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
3.1. Hranice |
03.01.2020 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
18.3.Záviš |
22.03.2020 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
5.4. Hustopeče |
06.04.2020 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
Kosí potok |
13.11.2020 |
Orel skalní (Aquila chrysaetos) |
16.5.Libavá |
28.05.2020 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
4.1. Hranice |
04.01.2020 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
4.3. Boškov |
05.03.2020 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
26.3. Choryně |
26.03.2020 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
18.4. Libavá |
18.04.2020 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
15.2. Tovačov |
15.02.2020 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
10.1. Kotvice |
10.01.2020 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
21.3. Kolňa |
22.03.2020 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
18.4. Libavá |
18.04.2020 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
5.9. Samechov |
17.11.2020 |
Výr velký (Bubo bubo) |
3.1. Bukoveček |
03.01.2020 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
26.2. Bukoveček |
27.02.2020 |
Puštík bělavý (Strix uralensis) |
8.8. Mionší |
12.08.2020 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
3.1.Bečva |
03.01.2020 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
6.6. Předmostí |
08.06.2020 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
17.4. Boškov |
18.04.2020 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
10.1. Studénka |
10.01.2020 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
4.3. Boškov |
05.03.2020 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
25.1. Hranice |
25.01.2020 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) |
3. Čert.mlýn |
28.11.2020 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
4.1. Bukoveček |
04.01.2020 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
10.1.Kotvice |
10.01.2020 |
Žluna šedá (Picus canus) |
4.3.Boškov |
05.03.2020 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
5.1. Hůrka |
05.01.2020 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
Kosí potok |
12.08.2020 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
16.1. Přerov |
16.01.2020 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
4.1. Familie |
04.01.2020 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
28.4. Heŕmánky |
29.04.2020 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
|
02.05.2020 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Straka obecná (Pica pica) |
4.1. Hranice |
04.01.2020 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
Libavá |
12.08.2020 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
5.1. Přerov |
05.01.2020 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
5.1. Přerov |
05.01.2020 |
Vrána černá (Corvus corone) |
2.7. Šumava |
12.08.2020 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
10.1. Kotvice |
10.01.2020 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
2.1. Kotlová |
03.01.2020 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
2.1. Kotlová |
03.01.2020 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
24.3. Libavá |
25.03.2020 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
14.3. Bělotín |
15.03.2020 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
4.3. Boškov |
05.03.2020 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
23.2.Hranice |
23.02.2020 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
10.4. Familie |
11.04.2020 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
10.4. Familie |
11.04.2020 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
19.4. Hranice |
19.04.2020 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
11.1. Na Kačeně |
11.01.2020 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
24.4. Choryně |
26.04.2020 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
9.4. Mír |
16.04.2020 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
25.3. Kačena |
15.03.2020 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
27.4. Záviš |
27.04.2020 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
|
28.05.2020 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
|
28.05.2020 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
2.5. Hranice |
02.05.2020 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
2.5. Luboměř |
02.05.2020 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
|
28.05.2020 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
20.3. Hranice |
25.03.2020 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
1.5. Rybáře |
02.05.2020 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
16.5. Libavá |
28.05.2020 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
10.4. Hranice l |
11.04.2020 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
26.4. Boškov |
26.04.2020 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
23.4. Hluboké |
26.04.2020 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
2.1. Kotlová |
03.01.2020 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
2.1. Kotlová |
03.01.2020 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
1.3. Hranice |
01.03.2020 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
22.2. Opatovice |
23.02.2020 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
4.3. Hranice |
04.03.2020 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
2.1. Kotlová |
03.01.2020 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
4.6. Beskyd |
05.06.2020 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
28.4. sady ČSL |
29.04.2020 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
28.4. Pískáč |
29.04.2020 |
Lejsek malý (Ficedula parva) |
1.5. Obírka |
02.05.2020 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
17.4. Boškov |
18.04.2020 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
18.4. Zimotín |
18.04.2020 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
14.2. Val.Mez. |
14.02.2020 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
18.4. Hranice |
18.04.2020 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
26.3. Záviš |
26.03.2020 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
28.3. Jezernice |
06.04.2020 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
8.5.Boškov |
28.05.2020 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
27.2. Dynčák |
27.02.2020 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
19.3. Boškov |
22.03.2020 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
2.5. Oldřichov |
02.05.2020 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
3.3. V.Karlovice |
05.03.2020 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
24.2. Rožnov |
24.02.2020 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
2.7. Šumava |
12.08.2020 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
11.4. Skurečena |
11.04.2020 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1. Hranice |
03.01.2020 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
18.1. Hranicemi |
18.01.2020 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
4.1. Hranice |
04.01.2020 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
5.1. Vápenka |
05.01.2020 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
2.6. Libavá |
05.06.2020 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1.Hranice |
03.01.2020 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
1.3. Olšovec |
01.03.2020 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
27.2. Kotlová |
27.02.2020 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
4.1. Familie |
04.01.2020 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
24.3. Hranice |
25.03.2020 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
2.5. Milovany |
02.05.2020 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1. Zimotín |
03.01.2020 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
17.3. Záviš |
22.03.2020 |