Lukáš Roudný - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 15.02. Ivaň 16. 3. 2019
Husa velká (Anser anser) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Husa malá (Anser erythropus) 07.03. Strašov - Strašovský ryb. 14. 4. 2019
Berneška velká (Branta canadensis) 06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb. 14. 4. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 09.04. Chropyně 12. 4. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 28.01. Račice 16. 3. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 27.02. Sedlec - Nesyt 16. 3. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 28.01. Račice 16. 3. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 22.01. VDNM III 16. 3. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 22.01. VDNM III 16. 3. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 19.03. Lenešice - Lenešický ryb. 14. 4. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 06.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří 14. 4. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 03.04. Rzy 3. 4. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 15.01. Tišice 16. 3. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 31.01. jezero Most 16. 3. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Polák malý (Aythya nyroca) 18.06. Chropyně 19. 6. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 17.01. Zálezlice 16. 3. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 17.04. Chroboly 18. 4. 2019
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 17.04. Stožec (Dobrá) 18. 4. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 07.02. Vyšehořovice 16. 3. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 13.06. Kopeč 13. 6. 2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 09.04. Břestský les 12. 4. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 11.01. Zálezlice 16. 3. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 13.01. Praha - Troja 16. 3. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 09.04. Chropyně 12. 4. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 18.03. Černý Nadýmač 18. 3. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 03.04. Šestajovice 3. 4. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. 11. 5. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 31.05. Praha - Slatina 31. 5. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 10.04. Lednický park 12. 4. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 07.01. Vodochody 16. 3. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 15.01. Neratovice 16. 3. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 10.05. Pištín - Knížecí ryb. 11. 5. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 05.07. Podkost 5. 7. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 29.01. Kladno - Rozdělov 16. 3. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 13.03. Žabakor 16. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 22.01. Klentnice 16. 3. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 15.02. Přibice 16. 3. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 10.04. Lednický park 12. 4. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 22.01. Pasohlávky 16. 3. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 15.02. Neslovice 16. 3. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 02.01. Zdiby 16. 3. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 01.04. Měšice 1. 4. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 15.04. Praha - Slatina 15. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 23.01. Praha - Holešovice 16. 3. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 17.02. Zahrádky - Novozámecký ryb. 14. 4. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 23.02. Hospozínek 16. 3. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 27.02. Drnholec 16. 3. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 15.04. Praha - Slatina 15. 4. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 10.05. Pištín - Knížecí ryb. 11. 5. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 09.04. Záhlinice - Němčický ryb. 12. 4. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 09.04. Záhlinice - Němčický ryb. 12. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 18.03. Černý Nadýmač 18. 3. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Jespák šedý (Calidris temminckii) 10.05. Pištín - Knížecí ryb. 11. 5. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 09.04. Záhlinice - Němčický ryb. 12. 4. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 11.01. Klecánky 16. 3. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 28.04. VN Rozkoš 29. 4. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 17.01. Zálezlice 16. 3. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 22.01. VDNM III 16. 3. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 13.04. VN Rozkoš 14. 4. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 09.04. Tovačov - Hradecký ryb. 12. 4. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 16.05. VN Rozkoš 16. 5. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 03.04. Rzy 5. 4. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 23.01. Praha - Holešovice 16. 3. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 04.05. Džbánov 5. 5. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 04.01. Zdiby 16. 3. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 04.05. Tovačov - Hradecký ryb. 5. 5. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 20.01. Libčice nad Vltavou 16. 3. 2019
Sýček obecný (Athene noctua) 25.06. Česká Lípa 26. 6. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 07.01. Koštice 16. 3. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 28.04. VN Rozkoš 29. 4. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 22.01. Dolní Věstonice 16. 3. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 28.05. Jeviněves 28. 5. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 11.04. Váté písky 12. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 29.01. Kladno - Rozdělov 16. 3. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 22.01. Klentnice - Soutěska 16. 3. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 27.02. Strachotín 16. 3. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 06.01. Zdiby 16. 3. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 22.01. Klentnice - Soutěska 16. 3. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 23.01. Sedlec - Bečkov 16. 3. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 08.02. jezero Milada 16. 3. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 01.01. Nehvizdy 16. 3. 2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 30.06. Vrchbělá 1. 7. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 22.01. Šakvice 16. 3. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 23.01. Praha - Holešovice 16. 3. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 16.05. Provodov - Šonov 16. 5. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 16.01. Chotiměř 16. 3. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. 11. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 07.01. Lhota 16. 3. 2019
Straka obecná (Pica pica) 04.01. Zdiby 16. 3. 2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 17.04. Želnava (Slunečná) 5. 7. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 17.01. Bukol 16. 3. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 07.01. Uhy 16. 3. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 11.01. Vojkovice 16. 3. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 17.01. Bukol 16. 3. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 07.01. Lhota 16. 3. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 17.02. Hradčany - Hradčanské ryb. 14. 4. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 17.04. Želnava (Slunečná) 18. 4. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 29.01. Kladno - Rozdělov 16. 3. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 17.04. Želnava (Slunečná) 18. 4. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 07.01. Lhota 16. 3. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 05.01. Kladno 16. 3. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 11.04. Váté písky 12. 4. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 27.02. Neslovice 16. 3. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 07.02. Vyšehořovice 16. 3. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 04.05. Tovačov - Hradecký ryb. 5. 5. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 18.03. Sopřečský ryb. 14. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 07.01. Lhota 16. 3. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 25.03. Dobrovice 31. 3. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 18.03. Sopřečský ryb. 14. 4. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 06.05. Zdiby 6. 5. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 22.04. Tišice 22. 4. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 04.05. Záhlinice - Doubravický ryb. 5. 5. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 04.06. Vykáň 4. 6. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 18.06. Chropyně 19. 6. 2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 18.06. Osypané břehy 19. 6. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 22.04. Tišice 22. 4. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 09.04. Chropyně 12. 4. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 16.05. VN Rozkoš 19. 5. 2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 13.06. Kopeč 13. 6. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 09.05. Líbeznice 9. 5. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 22.04. Tišice 22. 4. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 19.03. Praha - Čihadla 19. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 21.02. Šumava - Boubín 16. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 15.01. Tišice 16. 3. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 07.01. Lhota 16. 3. 2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 27.02. Klentnice - Pastorkův lom 16. 3. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 17.02. Zahrádky - Novozámecký ryb. 14. 4. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 28.01. Zdiby 16. 3. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 23.02. Hospozínek 16. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 04.01. Zdiby 16. 3. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 11.01. Újezdec 16. 3. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 06.03. Zdiby 16. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 16.01. Zdiby 16. 3. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 23.01. Klecánky 16. 3. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 15.04. Praha - Slatina 15. 4. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 02.05. Praha - Dolní Chabry 3. 5. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 04.05. Tovačov - Hradecký ryb. 5. 5. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 19.03. Lenešice - Lenešický ryb. 14. 4. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 19.05. Praha - Troja 19. 5. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 03.04. Rzy 5. 4. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 15.03. Zdiby 16. 3. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 18.06. Váté písky 19. 6. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 13.03. Žabakor 16. 3. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 07.01. Kounov 16. 3. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 22.01. Šakvice 16. 3. 2019
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) 21.02. Šumava - Trojmezná, Plechý 16. 3. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 06.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří 14. 4. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 07.02. Vyšehořovice 16. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 03.04. Josefov 4. 4. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 18.06. Váté písky 19. 6. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 22.01. Strachotín 16. 3. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 17.04. Želnava (Slunečná) 18. 4. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 28.01. Hořín 16. 3. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 19.03. Lenešice 19. 3. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 17.02. Zahrádky - Novozámecký ryb. 14. 4. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 17.02. Hradčany - Hradčanské ryb. 14. 4. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 07.01. Lhota 16. 3. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 11.04. Váté písky 14. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 10.03. Zdiby 16. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 11.01. Netřeba 16. 3. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 15.02. Strachotín 16. 3. 2019