Zdeněk Abrahámek - ČR Year list 2021

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Husa velká (Anser anser) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Husa běločelá (Anser albifrons) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 15.2.2021 NDNM stř. nádrž Mušov (BI,JHM) 18.02.2021
Labuť velká (Cygnus olor) 3.1.2021 Staré Ždánice (PU,PAK) 05.01.2021
Labuť malá (Cygnus columbianus) 3.1.2021 Staré Ždánice (PU,PAK) 05.01.2021
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 26.1.2021 Chropyně (KM,ZLK) 26.01.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.2.2021 Majetín (OC, OLK) 13.02.2021
Husice liščí (Tadorna tadorna) 31.1.2021 Hlohovec, Hlohovecký rybník (BV,JHM) 31.01.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) 4.1.2021 Záhlinice (KM,ZLK) 05.01.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 4.1.2021 Hulín štěrkovna (KM,ZLK) 05.01.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1.2021 Lipník n/Beč. Bečva nad mostem (PR,OLK) 01.01.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 31.1.2021 Rybník Nesyt (BV,JHM) 31.01.2021
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Čírka obecná (Anas crecca) 4.1.2021 Záhlinice (KM,ZLK) 05.01.2021
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17.2.2021 VDNM dol. nádrž Dolní Věstonice(BV,JHM) 18.02.2021
Polák velký (Aythya ferina) 17.1.2021 Tovačov 3těrkovna Anín (PR,OLK) 17.01.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 4.1.2021 Kvasice (KM,ZLK) 05.01.2021
Polák kaholka (Aythya marila) 13.1.2021 Tovačov - Anín (PR,OLK) 13.01.2021
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 9.1.2021 Tovačov - Anín (PR,OLK) 09.01.2021
Turpan černý (Melanitta nigra) 17.2.2021 VDNM dol. nádrž Pavlov (BI,,JHM) 18.02.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) 9.1.2021 Tovačov - Anín (PR,OLK) 09.01.2021
Morčák malý (Mergellus albellus) 13.1.2021 Tovačov - Anín (PR,OLK) 13.01.2021
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1.2021 Lipník n/Beč. Bečva nad mostem (PR,OLK) 01.01.2021
Morčák prostřední (Mergus serrator) 15.2.2021 NDNM stř. nádrž. Dolní Věstonice (BI,,JHM) 18.02.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 11.1.2021 Oplocany (PR,OLK) 11.01.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 13.1.2021 Troubky - Morava (PR,OLK) 13.01.2021
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 4.1.2021 Hulín štěrkovna (KM,ZLK) 05.01.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 4.1.2021 Kvasice (KM,ZLK) 05.01.2021
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 4.1.2021 Záhlinice (KM,ZLK) 05.01.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Volavka bílá (Egretta alba) 4.1.2021 Kvasice (KM,ZLK) 05.01.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 4.1.2021 Kvasice (KM,ZLK) 05.01.2021
Orel královský (Aquila heliaca) 20.1.2021Lednice (BV,JHM) 22.01.2021
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 24.1.2021 Olomoucký kraj (OLK) 24.01.2021
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 1.1.2021 Lipník nad Bečvou (PR,OLK) 02.01.2021
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 20.1.2021Lednice (BV,JHM) 22.01.2021
Moták pilich (Circus cyaneus) 17.1.2021 Tovačov (PR,OLK) 17.01.2021
Luňák červený (Milvus milvus) 20.1.2021Lednice (BV,JHM) 20.01.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 11.1.2021 Tovačov (PR,OLK) 11.01.2021
Káně rousná (Buteo lagopus) 2.1.2021 Středolesí (PR,OLK) 02.01.2021
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Lyska černá (Fulica atra) 9.1.2021 Tovačov-Anín (PR,OLK) 20.01.2021
Jeřáb popelavý (Grus grus) 28.2.2021 Hrubčice (PV,OLK) 28.02.2021
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 27.2.2021 Obědkovice (PV.OLK) 27.02.2021
Koliha velká (Numenius arquata) 15.2.2021 VDNM stř. nádrž Mušov (BI,JHM) 18.02.2021
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 16.2.2021 Rybník Nesyt strouha pod hrází(BV,JHM) 18.02.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 11.1.2021 Tovačov Hradecký rybník (PR,OLK) 11.01.2021
Racek bouřní (Larus canus) 9.1.2021 Tovačov - Anín (PR,OLK) 09.01.2021
Racek mořský (Larus marinus) 31.1.2021 VDNM II Pasohlávky (BV,JHM) 31.01.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 12..2021 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) 02.01.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Holub doupňák (Columba oenas) 31.1.2021 Starovičky (BV,JHM) 31.01.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 26.1.2021 Skaštice (KM,ZLK) 26.01.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Kalous ušatý (Asio otus) 9.1.2021 Tovačov (PR,OLK) 09.01.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 9.1.2021 Tovačov - Anín (PR,OLK) 09.01.2021
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 10.1.2021 Lipník n/Beč -Loučka (PR,OLK) 10.01.2021
Strakapoud malý (Dryobates minor) 2.1.2021 Uhřínov (PR,OLK) 02.01.2021
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 16.2.2021 Úvaly u Valtic (BV,JHM) 18.02.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 25.1.2021 Hostýnské vrchy (KM,ZLK) 26.01.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) 10.1.2021 Lipník n/Beč -Loučka (PR,OLK) 10.01.2021
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Žluna šedá (Picus canus) 24.2.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 24.02.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2.1.2021 Středolesí (PR,OLK) 02.01.2021
Raroh velký (Falco cherrug) 31.1.2021 Šakvice (BV,JHM) 31.01.2021
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 9.1.2021 Přerov (PR,OLK) 09.01.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 10.1.2021 Lipník n/Beč - Podhoří (PR,OLK) 10.01.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Straka obecná (Pica pica) 12..2021 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) 02.01.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) 12..2021 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) 02.01.2021
Havran polní (Corvus frugilegus) 3.1.2021 Staré Ždánice (PU,PAK) 05.01.2021
Vrána černá (Corvus corone) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) 4.1.2021 Záhlinice (KM,ZLK) 05.01.2021
Krkavec velký (Corvus corax) 7.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 07.01.2021
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 25.1.2021 Chvalčov (KM,ZLK) 26.01.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Sýkora lužní (Poecile montanus) 1.2.2021 Slavkov (OC,OLK) 02.02.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 22.1.2021 Morkovice-Slížany (KM,ZLK) 22.01.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) 16.2.2021 Pole u Nesyt Valtice (BV,JHM) 18.02.2021
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 20.1.2021 Břeclav (BV,JHM) 20.01.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) 10.1.2021 Lipník n/Beč -Loučka (PR,OLK) 10.01.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 4.1.2021 Záhlinice (KM,ZLK) 05.01.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 20.1.2021 Pálava Pastorkův lom (BV,JHM) 20.01.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 10.1.2021 Lipník n/Beč -Loučka (PR,OLK) 10.01.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 2.1.2021 Podhoří (PR,OLK) 02.01.2021
Kos černý (Turdus merula) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1.2021 Podhoří (PR,OLK) 02.01.2021
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 16.2.2021 Hlohovec (BV,JHM) 18.02.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 10.1.2021 Lipník n/Beč -Loučka (PR,OLK) 10.01.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 11.1.2021 Lobodice (PR,OLK) 11.01.2021
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 13.1.2021 Troubky (PR,OLK) 13.01.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) 7.1.2021 Lipník n/Beč. Za Mlýnem (PR,OLK) 07.01.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 16.2.2021 Nesyt strouha pod hrází (BV,JHM) 18.02.2021
Konipas horský (Motacilla cinerea) 13.2.2021 Lipník n/Beč., Bečva u ČOV (PR,OLK) 13.02.2021
Konipas bílý (Motacilla alba) 16.2.2021 Mokřad u Nesytu (BV,JHM) 18.02.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 15.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 14.01.2021
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 19.2.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 19.02.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 11.1.2021 Tovačov Anín (PR,OLK) 11.01.2021
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1.2021 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 01.01.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Konopka obecná (Linaria cannabina) 12.2.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 13.02.2021
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 26.1.2021 Záhlinice (KM,ZLK) 26.01.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1.2021 Lipník n/Beč. skládka TKO (PR,OLK) 02.01.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) 1.1.2021 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 01.01.2021
Strnad luční (Emberiza calandra) 16.2.2021 Nesyt (Valtice) (BV,JHM) 18.02.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1.2021 Středolesí (PR,OLK) 02.01.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 20.1.2021 Nové mlýny II (BV,JHM) 20.01.2021
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 19.1.2021 Spytihněv (ZL,ZLK) 19.01.2021