Zdeněk Souček - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 2.2. Pohořelice 3. 2. 2019
Husa velká (Anser anser) 1.1. Žehuňský r. 4 ex. 1. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 2.1. Žehuňský r. 2. 1. 2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 2.2. Pohořelice 3 ex. 3. 2. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 2.1. Kopidlno - Mlýnec (JC) 2. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 7.4. Slavhostice (JC) 4 ex. 7. 4. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 4.5. Hlohovec (BV) 17 ex. 12. 5. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 2.2. Pohořelice 1 ex. 3. 2. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 15.3. Břístev (NB) 12 ex. 20. 3. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 1.1. Žehuňský r. 1P 1. 1. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Žehuňský r. 1. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 2.1. Rožďalovice, Bučický r. 2. 1. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 22.3. Slavhostice (JC) 4 ex. 23. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 19.4. Slavhostice (JC) 5 ex. 20. 4. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 7.4. Slavhostice (JC) 7. 4. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 2.2. Dolní Věstonice 3. 2. 2019
Polák malý (Aythya nyroca) 20.4. Žehuňský rybník (KO) 2 ex. 22. 4. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 2.1. Rožďalovice (NB) 2. 1. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 2.2. Dolní Věstonice (BV) 3. 2. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 2.2. Dolní Věstonice 2 ex. 3. 2. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 3.1. Kolín 5 ex. 3. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 2.2. Dolní Věstonice 4 ex. 3. 2. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1. Žehuňský r. 72 ex. 1. 1. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 23.4. Vysoká nad Labem 2 ex. 26. 4. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 11.5. Žiželice (KO) 12. 5. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1. Žehuň 1. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 8.4. Rožďalovice (NB) 14. 4. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 24.3. Žehuňský rybník 18 ex. 24. 3. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 8.7. Rožďalovice 12. 7. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 26.3. Choťánky u Poděbrad 2. 4. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 15.7. Hlohovec 16. 7. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. Žehuňský r. 1. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 1.1. Žehuňský r. 1. 1. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 15.7. Hlohovec (BV) 2 ex. 16. 7. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. Žehuňský r. 1. 1. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 2.4. Poděbrady 6. 4. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 3.7. Hnanice (ZN) 12. 7. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 12.4. Havraníky (ZN) 14. 4. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 22.3. Slavhostice (JC) 1M 23. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 2.1. Městec Králové (NB) 1F 2. 1. 2019
Moták lužní (Circus pygargus) 7.6. Hradčany (NB) 1P 8. 6. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 5.4. Netřebice (NB) 6. 4. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1. Žehuňský r. 1. 1. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 22.1. Cerekvice n/Loučnou 5. 2. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Žehuň (KO) 1. 1. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 1.1. Žiželice (KO) 1. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 3.1. Veltruby (KO) 3. 1. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 22.3. Slavhostice (JC) 3 ex. 23. 3. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 15.7. Hlohovec (BV) 6 ex. 16. 7. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 4.5. Hlohovec (BV) 26 ex. 12. 5. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 22.3. Slavhostice (JC) 23. 3. 2019
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 4.5. Hlohovec (BV) 12. 5. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 2.4. Poděbrady (NB) 6. 4. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 24.3. Poděbrady 24. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 22.3. Slavhostice (JC) 1 ex. 23. 3. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 4.5. Hlohovec (BV) 28 ex. 12. 5. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 28.4. Rozkoš 2 ex. 28. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 6.4. Žehuň (KO) 6. 4. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 21.4. Rožďalovice, Holský r. 6 ex. 22. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 22.4. Žehuň (KO) 22. 4. 2019
Jespák šedý (Calidris temminckii) 4.5. Hlohovec (BV) 3 ex. 12. 5. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 28.4. Rozkoš 1 ex. 28. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 7.4. Slavhostice (JC) 7. 4. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1.1. Žehuňský r. 1. 1. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 28.4. Rozkoš 40 ex. 28. 4. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 28.4. Rozkoš 28. 4. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 2.2. Dolní Věstonice 16 ex. 3. 2. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 2.2. Dolní Věstonice 3 ex. 3. 2. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1. Žehuňský r. 35 ex. 1. 1. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 15.7. Hlohovec (BV) 16. 7. 2019
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 28.4. Rozkoš 1 ex. 28. 4. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 28.4. Rozkoš 28. 4. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Poděbrady 1. 1. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 12.3. Libice n/Cidlinou 20. 3. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 23.5. Dománovice (KO) 24. 5. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Odřepsy (NB) 1. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 19.4. Budčeves (JC) 20. 4. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 2.2. Hnanice (ZN) 3. 2. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 29.3. Poděbrady 2. 4. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 28.4. Rozkoš 38 ex. 28. 4. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 3.1. Kolín Samberk 2 ex. 3. 1. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 8.6. Bílé Podolí (KH) 8. 6. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 7.4. Žiželice (KO) 7. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 1.2. Hnanice (ZN) 3. 2. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Žehuň (KO) 1. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 1.1. Vlkov p. Oškobrhem (NB) 1. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1. Žiželice (KO) 1. 1. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. Žehuň (KO) 1. 1. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 24.5. Oškobrh (NB) 25. 5. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 2.1. Městec Králové (NB) 2. 1. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 25.5. Poděbrady 25. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.2. Hnanice (ZN) 3. 2. 2019
Straka obecná (Pica pica) 3.1. Libice n/Cidlinou (NB) 3. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 4.1. Poděbrady 4. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1. Poděbrady 1. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. Hradišťko II (KO) 9 ex. 1. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1. Dobšice n/Cidl. 1. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 15.3. Rožďalovice (NB) 1 ex. 20. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 24.3. Poděbrady 24. 3. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Žiželice 1. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Dobšice n/C. 1. 1. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 12.4. Hnánice (ZN) 14. 4. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 22.3. Slavhostice (JC) 23. 3. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 26.3. Vysoká nad Labem 2 ex. 2. 4. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 28.4. Rozkoš 28. 4. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 6.4. Žehuň (KO) 6. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 28.4. Rozkoš 28. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 24.3. Poděbrady 24. 3. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 27.4. Žehuňský r. 28. 4. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 19.4. r. Zrcadlo, Mlýnec (JC) 20. 4. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 7.5. Žehuň (KO) 12. 5. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 11.5. Hradištko II (KO) 12. 5. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 11.5. Žiželice (KO) 12. 5. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 19.4. r. Zrcadlo, Mlýnec (JC) 20. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 7.4. Žiželice (KO) 7. 4. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 7.5. Žehuň (KO) 12. 5. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 24.3. Dománovice (KO) 24. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.2. Hnanice (ZN) 3. 2. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. Žehuň 1. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 24.3. Poděbrady 24. 3. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 15.3. Rožďalovice (NB) 20. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Poděbrady 1. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1. Břístev (NB) 2. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 14.3. Horní Počernice 20. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1.2. Hnanice (ZN) 3. 2. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 24.5. Dománovice (KO) 25. 5. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 21.3. Poděbrady (NB) 23. 3. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 6.4. Žehuňský rybník 6. 4. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 28.4. Rozkoš 28. 4. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 1.6. Poděbrady 2. 6. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 1.4. Poděbrady 2. 4. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 12.4. Hnánice (ZN) 14. 4. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 22.4. Žehuň 1P 22. 4. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 7.4. Žiželice (KO) 1P 7. 4. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 6.4. Žehuň (KO) 6. 4. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2.2. Hnánice (ZN) 3. 2. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. Dobšice n/C. 1. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 24.3. Poděbrady (NB) 24. 3. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 7.4. Žiželice (KO) 7. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 13.4. Hnánice (ZN) Dyje 1P 14. 4. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 22.3. Slavhostice (JC) 23. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 26.5. Krkonoše 27. 5. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 26.5. Krkonoše 27. 5. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. Žiželice (KO) 1. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 2.1. Břístev (NB) 8 ex. 2. 1. 2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 26.5. Krkonoše Labská bouda 1M 27. 5. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Dobšice n/C. 1. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 3.1. Hradčany (NB) cca 200 ex. 3. 1. 2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 26.5. Krkonoše Zlaté návrší 27. 5. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 14.4. Hladov (JI) 14. 4. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1. Kopidlno 2. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 2.4. Poděbrady 6. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 2.1. Kopidlno 2. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 1.1. Vlkov p. Oškobrhem 33 ex. 1. 1. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1. Žehuň 1. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 22.3. Slavhostice (JC) 23. 3. 2019