Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
5.3. Břístev |
05.03.2023 |
Husa velká (Anser anser) |
16.1. Vlkava |
16.01.2023 |
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) |
1.3. Chotěšice |
02.03.2023 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
1.3. Bříste |
02.03.2023 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
16.1. Vlkava |
16.01.2023 |
Husa malá (Anser erythropus) |
1.3. Břístev |
02.03.2023 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
1.1. Všeň |
01.01.2023 |
Labuť malá (Cygnus columbianus) |
1.1. Všeň |
01.01.2023 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
8.7. Nesyt |
09.07.2023 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
25.4. Buda |
27.09.2023 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
12.4. Vražda |
14.04.2023 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
1.3. Břístev |
02.03.2023 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
25.2. Buda |
26.02.2023 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
8.7. Nesyt |
09.07.2023 |
Polák velký (Aythya ferina) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
2.12. Milada |
03.12.2023 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
2.12. Milada |
03.12.2023 |
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) |
24.8. České Žleby |
28.08.2023 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
1.1. Násedlnice |
01.01.2023 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
9.5. Vražda |
09.05.2023 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
9.5. Vražda |
09.05.2023 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1. MB |
01.01.2023 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
21.5. Březno |
21.05.2023 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
17.1. MB |
17.01.2023 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1. Koprník |
01.01.2023 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
25.5. Žantov |
25.05.2023 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
17.1. MB |
17.01.2023 |
Lyska černá (Fulica atra) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
12.1. Březina |
14.01.2023 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
8.7. Mlýnský r. |
09.07.2023 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
8.7. Nesyt |
09.07.2023 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
8.7. Nesyt |
09.07.2023 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
26.2. Charvátce |
26.02.2023 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
31.3. Březno |
31.03.2023 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
25.8. Dehtář |
28.08.2023 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
31.3. Choťovice |
01.04.2023 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
31.3. Choťovice |
31.03.2023 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
31.3. Choťovice |
01.04.2023 |
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) |
1.9. Tisová |
02.09.2023 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
18.3. Žantov |
20.03.2023 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
1.4. Žantov |
15.04.2023 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
1.9. Tisová |
02.09.2023 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
1.9. Tisová |
02.09.2023 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
1.9. Tisová |
02.09.2023 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Racek bouřní (Larus canus) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Racek mořský (Larus marinus) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
25.8. Dehtář |
28.08.2023 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
8.7. Hlohovec |
09.07.2023 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
25.8. Dehtář |
28.08.2023 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
20.5. Rozkoš |
21.05.2023 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
15.4. Rabakov |
15.04.2023 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
12.1. Všeň |
14.01.2023 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
8.7. Hlohovec |
09.07.2023 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
8.7. Prostřední r. |
09.07.2023 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
8.7. Nesyt |
09.07.2023 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
8.7. Nesyt |
09.07.2023 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
1.4. Žantov |
01.04.2023 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
1.3. Břístev |
02.03.2023 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
27.5. Brandýs |
27.05.2023 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
23.4. Pňov |
24.04.2023 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
1.4. Žantov |
01.04.2023 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
25.2. Obrubce |
26.02.2023 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
1.3. Břístev |
02.03.2023 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
21.5. Březno |
21.05.2023 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
16.1. Vlkava |
16.01.2023 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
1.1. H. Stakory |
01.01.2023 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. Všeň |
01.01.2023 |
Sova pálená (Tyto alba) |
2.4. Hospozínek |
02.04.2023 |
Sýček obecný (Athene noctua) |
2.4. Hospozínek |
02.04.2023 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
3.1. MB |
04.01.2023 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
2.9. B.p.B. |
02.09.2023 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
21.5. Vražda |
21.05.2023 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
13.4. Vrchbělá |
14.04.2023 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
17.1. MB |
29.01.2023 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
1.1. Stráž p. R. |
01.01.2023 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
12.1. Sukorady |
14.01.2023 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
1.9. Radešín |
02.09.2023 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
5.2. Ploukonice |
06.02.2023 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
16.1. Žehuň |
16.01.2023 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
28.4. Vrchbělá |
28.04.2023 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
9.5. Žantov |
09.05.2023 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1. MB |
01.01.2023 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
24.6. Královec |
30.06.2023 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
14.1. MB |
14.01.2023 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
14.1. Lovosice |
14.01.2023 |
Vrána černá (Corvus corone) |
1.1. Přìšovice |
01.01.2023 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
21.5. Vražda |
26.05.2023 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1. Mimoň |
01.01.2023 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
1.1. Liberec |
01.01.2023 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
17.3. Vrchbělà |
17.03.2023 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
4.3. MB |
04.03.2023 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
17.3. Vrchbělá |
17.03.2023 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
2.12. Milada |
03.12.2023 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
16.3. Vrchbělá |
16.03.2023 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
16.3. Vrchbělá |
16.03.2023 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
31.3. Choťovice |
31.03.2023 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
15.4. Pňov |
15.04.2023 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
12.1. Příšovice |
14.01.2023 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
21.5. Vražda |
21.05.2023 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
22.4. Holany |
24.04.2023 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
31.3. MB |
31.03.2023 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
14.5. Vražda |
14.05.2023 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
27.4. Žantov |
27.04.2023 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
21.5. Vražda |
21.05.2023 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
21.5. Vražda |
21.05.2023 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
27.4. Žantov |
27.04.2023 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
23.4. Pňov |
24.04.2023 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
21.5. Vražda |
21.05.2023 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
21.5. Vražda |
21.05.2023 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
28.4. Vrchbělá |
28.04.2023 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
27.5. Brandýs |
27.05.2023 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
26.2. Jabkenice |
26.02.2023 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
17.3. Vrchbělá |
17.03.2023 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
16.3. Vrchbělá |
16.03.2023 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
16.3. Vrchbělá |
16.03.2023 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. MB |
01.01.2023 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
2.6. Luční bouda |
02.06.2023 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
27.5. Brandýs |
27.05.2023 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
17.1. MB |
17.01.2023 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
27.4. Vražda |
27.04.2023 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
25.5. Žantov |
25.05.2023 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
28.4. Vrchbělá |
28.04.2023 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
24.3. Sukorady |
26.03.2023 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
2.6. PpS |
02.06.2023 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
25.5. Žantov |
25.05.2023 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
16.3. Vrchbělá |
16.03.2023 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
5.2. Příšovice |
06.02.2023 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1. Koprník |
01.01.2023 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
18.3. Sobotka |
20.03.2023 |
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) |
2.6. Sněžka |
02.06.2023 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
12.4. Vražda |
14.04.2023 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
23.4. Bobnice |
24.04.2023 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
2.6. PpS |
02.06.2023 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
1.3. Břístev |
02.03.2023 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
2.6. Sněžka |
02.06.2023 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
28.4. Vrchbělá |
28.04.2023 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
14.1. Most |
14.01.2023 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
2.12. Milada |
03.12.2023 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
4.3. MB |
04.03.2023 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
17.1. MB |
17.01.2023 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
2.6. PpS |
02.06.2023 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
17.1. MB |
29.01.2023 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
31.5. Kosmonosy |
31.05.2023 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
16.3. Vrchbělá |
16.03.2023 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1. Příšovice |
01.01.2023 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
18.3. Žantov |
20.03.2023 |