Emil Janeček - ČR Year list 2024

Druh Poznámka Datum
Berneška tmavá (Branta bernicla) 29.1.24 jezero Most 30.01.2024
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 4.2.24 Sušany 07.02.2024
Berneška velká (Branta canadensis) 27.1.24 Nechranice (ves) 30.01.2024
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 14.1.24 Volevčice 21.01.2024
Husa velká (Anser anser) 21.01.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) 21.01.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 21.01.2024
Labuť velká (Cygnus olor) 21.01.2024
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 27.1.24 Vikletice 30.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 21.01.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 10.3.24 pískovna Zálezlice 10.03.2024
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 14.1.24 pískovna Polerady 21.01.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 9.3.24 Marcela - Vysoká Pec 10.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 21.01.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 21.01.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 21.01.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 21.01.2024
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 21.01.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 21.01.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 21.01.2024
Polák velký (Aythya ferina) 21.01.2024
Polák malý (Aythya nyroca) 21.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 21.01.2024
Polák kaholka (Aythya marila) 21.1.24 jezero Milada 21.01.2024
Kajka mořská (Somateria mollissima) 1.1.24 jezero Milada 21.01.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 21.1.24 jezero Milada 21.01.2024
Turpan černý (Melanitta nigra) 1.1.24 jezero Milada 21.01.2024
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 10.1.24 jezero Milada 21.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 21.01.2024
Morčák malý (Mergellus albellus) 7.1.24 pískovna Zálezlice 21.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 21.01.2024
Morčák prostřední (Mergus serrator) 3.1.24 VN Kateřina 21.01.2024
Koroptev polní (Perdix perdix) 11.2.24 Mlékojedy 11.02.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 21.01.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) 21.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) 24.2.24 Výškov 24.02.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 24.2.24 Výškov 24.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 21.01.2024
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 21.01.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 21.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) 21.01.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) 11.2.24 Zahrádky 11.02.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 21.01.2024
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 29.1.24 jezero Most 30.01.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 21.01.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 23.3.24 Bettynka 23.03.2024
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 6.4.24 Nový r. u Mikulova 07.04.2024
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 4.4.24 Malý Volešek 04.04.2024
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 4.4.24 Blatec 04.04.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24.2.24 Hrušovany 24.02.2024
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 24.2.24 Škrle 24.02.2024
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 10.3.24 PR Úpor Černínovsko 10.03.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 23.3.24 Lenešice 23.03.2024
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 4.4.24 Malý Volešek 04.04.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 4.4.24 Dolní r. Novosedly 04.04.2024
Jespák obecný (Calidris alpina) 4.4.24 Malý Volešek 04.04.2024
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 12.4.24 Cínovec 13.04.2024
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 25.2.24 Suché 25.02.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 9.3.24 Vysoká Pec 10.03.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 16.3.24 Lenešice 23.03.2024
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 24.3.24 Lenešice 24.03.2024
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 4.4.24 Blatec 04.04.2024
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 4.4.24 Blatec 04.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 4.4.24 Bezdrev 04.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 21.01.2024
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 24.3.24 Barbora Duchcov 24.03.2024
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 4.4.24 Vrbenské r. 04.04.2024
Racek bouřní (Larus canus) 21.01.2024
Racek mořský (Larus marinus) 9.1.24 VN Modlany 21.01.2024
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 21.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 21.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) 21.01.2024
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 9.1.24 VN Modlany 21.01.2024
Rybák obecný (Sterna hirundo) 4.4.24 Mlýnský r. 04.04.2024
Potáplice severní (Gavia arctica) 21.01.2024
Potáplice lední (Gavia immer) 2.3.24 jezero Medard 02.03.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) 4.4.24 Moraveč 04.04.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 1.3.24 Klášterec n.O. 02.03.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 7.1.24 pískovna Zálezlice 21.01.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 21.01.2024
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 4.4.24 Vrbenské r. 04.04.2024
Bukač velký (Botaurus stellaris) 30.3.24 Rtyňský r. 01.04.2024
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 4.4.24 Vrbenské r. 04.04.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 21.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 21.01.2024
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 4.4.24 Čejkovice sádky 04.04.2024
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 24.3.24 Lom 24.03.2024
Orel královský (Aquila heliaca) 5.4.24 Nesyt 06.04.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 21.01.2024
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 21.01.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 23.3.24 Lenešice 23.03.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) 4.2.24 Sušany 07.02.2024
Moták lužní (Circus pygargus) 5.4.24 Nesyt 05.04.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 21.01.2024
Luňák hnědý (Milvus migrans) 1.4.24 Vysoká Pec 01.04.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 4.4.24 Bezdrev 04.04.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) 21.01.2024
Káně lesní (Buteo buteo) 21.01.2024
Sova pálená (Tyto alba) 10.3.24 Úpohlavy 10.03.2024
Sýček obecný (Athene noctua) 21.01.2024
Kalous ušatý (Asio otus) 27.1.24 Kadaň 30.01.2024
Kalous pustovka (Asio flammeus) 10.3.24 Straškov 10.03.2024
Výr velký (Bubo bubo) 14.4.24 Vrahožily 14.04.2024
Puštík obecný (Strix aluco) 4.3.24 Rtyně n.B. 05.03.2024
Dudek chocholatý (Upupa epops) 5.4.24 Kletnice 05.04.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 21.01.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 1.4.24 Vysoká Pec 01.04.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 21.01.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 21.01.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 21.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) 21.01.2024
Žluna zelená (Picus viridis) 21.01.2024
Žluna šedá (Picus canus) 21.01.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 21.01.2024
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 21.01.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 21.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 21.01.2024
Straka obecná (Pica pica) 21.01.2024
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 13.4.24 Pramenáč 14.04.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) 21.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) 11.02.2024
Vrána černá (Corvus corone) 21.01.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 21.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) 21.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 21.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 21.01.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) 21.01.2024
Sýkora lužní (Poecile montanus) 21.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 10.03.2024
Sýkora koňadra (Parus major) 21.01.2024
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 14.4.24 Zálužanský r. 14.04.2024
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 21.01.2024
Skřivan lesní (Lullula arborea) 9.3.24 Vysoká Pec 10.03.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 30.01.2024
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 10.3.24 Kly 10.03.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 23.3.24 Lenešice 23.03.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 21.01.2024
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 12.4.24 jezero Most 13.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 16.3.24 Nemilkovský r. 18.03.2024
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 12.4.24 jezero Most 13.04.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 5.4.24 VN Nové Mlýny 05.04.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 5.4.24 VN Nové Mlýny 05.04.2024
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) . jezero Milada 16.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 21.01.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 5.4.24 Hlohovec 05.04.2024
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) 13.4.24 Nemilkovský r. 14.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 16.3.24 Seník 18.03.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) 21.01.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 21.01.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) 21.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 21.01.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 21.01.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 10.2.24 Zálužanský r. 13.02.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 2.3.24 jezero Medard 02.03.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 21.2.24 Ústí n.L. 25.02.2024
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 21.01.2024
Kos černý (Turdus merula) 21.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 21.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 21.01.2024
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 10.4.24 Teplice Bramš 11.04.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) 23.3.24 Dobroměřický r. 23.03.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 21.01.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 21.1.24 jezero Milada 21.01.2024
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 21.01.2024
Vrabec polní (Passer montanus) 21.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) 21.01.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 24.3.24 Lom 24.03.2024
Konipas luční (Motacilla flava) 11.4.24 Keblice 12.04.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) 21.01.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 24.2.24 Nemilkov 24.02.2024
Linduška luční (Anthus pratensis) 2.3.24 jezero Medard 02.03.2024
Linduška lesní (Anthus trivialis) 13.4.24 VN Přísečnice 14.04.2024
Linduška horská (Anthus spinoletta) 2.3.24 jezero Medard 02.03.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 21.01.2024
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 23.3.24 Břvany 23.03.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 21.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 21.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) 21.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) 21.01.2024
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 13.4.24 PR rašeliniště U jezera 14.04.2024
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 16.3.24 VN Blatno 18.03.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 21.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 27.3.24 Rtyně n.B. 01.04.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) 21.01.2024
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 6.2.24 Mlékojedy 07.02.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) 21.01.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 21.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 21.01.2024